daja51 daja51 komentáře u knih

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Za mě velmi čtivý příběh - který mě vtáhnul od samého počátku a držel mě ve zvědavosti až do samého konce - doporučuji.

22.07.2023 5 z 5

Tak jak mě roky baví autorovi krátké fejetony, které vychází v každém čtvrtečním Magazínu MFdnes, tak i jeho knihy, které jsou psány formou rozhovorů se známými lidmi - ať už to byl pilot dopravního letadla v knize Mluví k Vám kapitám, nebo sympaťák Mareš z Případů 1. oddělení - jsou nesmírně čtivé - škoda, že neměla kniha více stránek - vřele doporučuji.

16.07.2023 5 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Tak jak mě oslovily Bábovky, tak i tahle poslední kniha autorky byla pro mě velmi čtivá. Spousta autorů hladí čtenáře po srsti, ale R.Třeštíková jde u spousty svých knih proti srsti - podle toho vypadá i hodnocení jejích knih - někomu vyhovuje, někdo kritizuje - tato kniha není vůbec vulgární / vulgární byl jen o 12 let mladší raper Jakub/ - jinak je to velmi citlivý příběh, obsahující lásku, bolest i něhu - za mě 5 hvězdiček je právem.

04.07.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Autorka opět nezklamala, právem ji mám zařazenou mezi svými oblíbenými autory.

11.04.2023 5 z 5

Jsem Baťa, dokážu to! Jsem Baťa, dokážu to! Jozef Banáš

Není třeba se rozepisovat, za mě je Tomáš Baťa největší Čech.

05.04.2023 5 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Jsem si jista, že když se budu chtít začíst do dobré české detektivky, tak to budou knihy od Jiřího Březiny.

14.01.2023 4 z 5

Mizení Mizení Jiří Březina

Po přečtení - v pořadí teprve druhé knihy od tohoto autora, nemohu jinak, než si ho zařadit do kategorie svých oblíbených - vedle Klevisove a Goffy. Detektivky z českého prostředí mě baví čím dál více - a knihy Jiřího Březiny jsou toho důkazem - doporučuji a vrhám se na další z jeho knih.

08.01.2023 5 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Tohle byla moje první kniha od tohoto autora - vůbec se nedivím, že je dvojnásobným držitelem ceny za nejlepší českou detektivku - 94% i za jeho poslední knihu je na místě - dokonale propracovaná zápletka vás udrží v napětí až do samého konce - doporučuji.

01.01.2023 5 z 5

Ať žije babička! Ať žije babička! Květoslava Santlerová

Ač mě role babičky teprve čeká - pozdě, ale přece - tak to bylo pro mě super počtěníčko - knižka plná laskavého humoru, nadhledu i moudrosti. Jak se píše v závěru knihy - Ať žije babička! by měla být vydávána na recept všem ženám už v okamžiku, kdy jejich vnoučákto přichází na svět - děkuji za tuto možnost kamarádce Zdeničce, která mě na tuto knihu upozornila.

19.12.2022 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Ani tentokrát autor nezklamal - další příběh s inspektorkou Erikou byl vemi napínavý a čtivý až do samého konce - doporučuji

10.12.2022 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Knihy Petry Dvořákové mám prostě ráda - jsou psané životem. Výjímkou není ani tento silný příběh - autorka opět nezklamala - doporučuji.

16.11.2022 5 z 5

Vražedné pohádky Vražedné pohádky Andreas Gruber

Zatím moje první kniha od tohoto autora a spokojenost veliká - thriller se vším všudy a v napětí vás udrží až do samého konce - doporučuji

10.11.2022 5 z 5

Proti proudu Proti proudu Rachel Caine (p)

Za mě naprostá spokojenost -plně se ztotožňuji s komenářem Šárky - první část napínavá, druhá adrenalinová a ta poslední infarktová - těžko se dala ke konci odložit - doporučuji!!!!!

09.10.2022 5 z 5

Osmany Laffita - Svlečený Osmany Laffita - Svlečený Radka Červinková

Za mě moc příjemné čtení ze života Osmanyho - které nás provází, jak jeho dětstvím na rodné Kubě, tak zejména soužitím s jeho sympatickým partnerem a úspěšnou kariérou modního návrháře u nás v Česku.

02.10.2022 4 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Tak tuhle knihu jsem četla už v roce 1984 - vyšla mě na pouhých 24 kč. Internet nebyl, tak si ji teprve nyní můžu zařadit do databáze knih. Je to jeden z nejsilnějších příběhů, které jsem kdy četla - prostě nádherná kniha - lépe bych se nevyjádřila, než je v níže uvedených komentářích - doporučuji.

22.09.2022 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Svižné, čtivé - napětí až do samotného konce - doporučuji.

20.09.2022 5 z 5

Ruský týden Ruský týden František Ringo Čech

Už dlouho jsem se tak nepobavila - vřele doporučuji. Vtipnost Fr. Ringo Čecha miluji - jeho výstupy v TV pořadech nemají chybu.

24.08.2022 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Tak tímto příběhem se autor opět vrací do dobré formy /předcházející kniha Noc byla pro mě tak trošku zklamáním/- celý příběh je pěkně propracovný, plný napětí až do samého konce- doporučuji.

20.08.2022 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Další z řady příběhů - potvrzujících, že když si jdeš tvrdě za svým snem, tak jej můžeš dosáhnou. O tomto muži, který pochází z jihomoravského Kyjova, jsem se poprve dověděla z pořadu u Xavera. Styl, kterým je kniha napsána mně moc vyhovoval - je plná zajímavostí jak technického rázu, tak i zákulisních hstorek. Se všemi komentáři, uvedenými níže, se plně ztotožňuji - lépe bych to nevyjádřila - obrovské doporučení.

23.06.2022 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Teprve moje druhá kniha od této autorky a opravdu velká spokojenost,.Nevadilo ani, že jsem předchozí příběhy nečetla - to důležité vyplynulo v průběhu četby, takže jsem se v postavách neztrácela - doporučuji, nebudete zklamáni- z toho plyne i vysoké hodnocení.

05.06.2022 5 z 5