Daenerys Daenerys komentáře u knih

Až na ten konec dobrý Až na ten konec dobrý Pavel Tomeš

Po dlouhé době dávám s čistým srdcem a výborným pocitem po dočtení zasloužených 5*. Skvěle jsem se bavila. Román, co stojí za přečtení a za sebe rovnou vím, že v budoucnu si to chci ještě zopakovat. A i ten konec mi přišel dobrej :o)

25.04.2024 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

asi půjdu proti proudu, ale pro mě teda zklamání a to mám obvykle ráda takovéhle oddechovky ze života, zde to nějak drhlo, škoda

04.04.2024 2 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Čtivé jako vždy, ale pro mě asi nejslabší, co jsem od autorky četla.

17.01.2024 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Už dlouho jsem nic tak nehltala. Za mě super.

26.11.2023 5 z 5

Báječné nakupování o Vánocích Báječné nakupování o Vánocích Sophie Kinsella (p)

Pěkné. Místy možná až moc přitažené za vlasy, ale k Becky to zřejmě patří. Čtení jsem si užila, skvělá oddechovka pro lepší náladu.

23.11.2023 5 z 5

Na kopci Na kopci Jiří Březina

(SPOILER) Hmm, tak nevím, tady jsou samé ovace pode mnou... Já chvíli před tím četla Nalezení a to velmi potěšilo! Slupla jsem jí jak malinu, zato tohle se táhlo... jako dočetla jsem, ale žádné ejchuchů to nebylo. Když přemýšlím o pozitivech, tak dobře, je to česká "nekrvavá" detektivka se zajímavým námětem a dost neotřelým způsobem vyšetřování. Ale! Je to zdlouhavé, a to ani nemluvím o často zde zmiňovaném začátku - čtení o pohnutkách studentíka k výběru určitého tématu diplomové práce mě vlastně celkem bavilo, utrpení přišlo později. Čtenář totiž poměrně brzy odhalí, co se velmi pravděpodobně stalo - teda to už se tak nabízí přímo z anotace (co by se asi tak samotné holce mohlo stát), ale vzhledem k dosti omezenému počtu postav i kdo je ten pravý zloun - no a začne se zákonitě nudit, neboť se text v tu dobu už pěknou chvíli mrcasí od ničeho k ničemu. A já nevím no... celkově mi to přišlo trochu blemc blemc. Je mi líto, zklamání a víc jak dvě * z toho nevymáčknu.

03.11.2023 2 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Pecka. Parádní česká detektivka, která mě doslova pohltila.

26.09.2023 5 z 5

Dívka na kolejích Dívka na kolejích Heather Gudenkauf

Moc zajímavé a čtivé provedení... rychlé střídání krátkých kapitol ve formě zápisků z deníku, vyšetřovacích spisů či výměny textových zpráv. Čtenář si postupně dělal obrázek o celé situaci pohledem hned několika postav. Silný zážitek.

23.09.2023 4 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Moc příjemné překvapení, potěšilo.

29.08.2023 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Po druhém čtení (po letech) opět skvělé. Škoda, že člověk nemůže taky podruhé obodovat, hned bych s chutí loupla 5*

15.08.2023 5 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Za mě skvělý, syrový, silný jak silnice... Navíc vím, že po ní v budoucnu sáhnu znovu a možná jí přečtu tentokrát podle číslování kapitol a možná ne, možná stejně jako teď, protože to bylo mistrovsky namícháno. Tenhle styl psaní a toku myšlenek mi prostě sedí, přetrpím tedy klidně znovu pokleslou mluvu některých postav.

31.07.2023 5 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Dalo se, ale místy už mi to přišlo moc přitažené za vlasy, ty vztahové propletence. Na dovču na pláž dobré.

25.07.2023 3 z 5

Zůstane to v rodině Zůstane to v rodině Martin Váša

Milé a místy vtipné.

29.05.2023 4 z 5

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

Nejdřív celkem líbilo - pak míň - potom krize - pauza - a nakonec zase celkem líbilo.
Mám ráda, když se střídají postavy ve vyprávění... ale bylo fajn, vědět, kdo zrovna kapitolu vypráví - nevím, jak je to u tištěné podoby, ale v elektronické verzi je na začátku vždy jakýsi obdelníček a ten je stejný, ať vypráví ta či ona - a věřte, že zde by se (hlavně ke konci) sakra hodilo dát k jedné postavě třeba kolečko, když už tam nemůže (pro mě z nepochopitelného důvodu) být to jméno. Celkový dojem: přečíst se to dá, ale na mě až moc pokřivených duší a osobních selhání... Divnej tam byl snad každej... Takže to celý působí dost zoufale a depresivně. Znovu už po ní asi nesáhnu.

06.05.2023 3 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Detektivka pro náctileté, ale rozhodně ucházející. Bavila jsem se, ani napětí místy nechybělo.

28.03.2023 4 z 5

Mezihoří 1. díl Mezihoří 1. díl Vlasta Javořická

Celkem předvídatelná limonádička... ale měla své kouzlo, dýchly na mě staré časy, líbila se mi ta skladba slov a vět, pěkně k tomu příběhu z první světové války pasovala. Co se mi nelíbilo, bylo množství chyb v textu, včetně prohozených řádků.
Z dnešního pohledu obsahově slabší, dosti černobílé - dobro je prostě dobrem, zlo zlem, ale dovedu si představit, že v době svého prvního vydání to byla ve svém žánru pecka. Nelituji, vlastně mi to přišlo roztomilé a čtení jsem si užila.

07.03.2023 3 z 5

Smrt paní Westawayové Smrt paní Westawayové Ruth Ware (p)

Po dočtení trochu rozpaky. Knížka se dobře čte, vlastně jsem se bavila od samého začátku a těšila se na tajemné rodinné sídlo... Ovšem tahle linka mi přišla ne úplně využitá, pátrání v minulosti taky takové prapodivné... No a na konci mi to vlastně všechno přišlo poměrně nepravděpodobné a překombinované, až téměř schizofrenní, jak kdyby knihu psaly dvě osoby, co se porůznu střídaly... Chvíli to jelo, pak zase přešlapovalo na místě, jak říkám - po dočtení jsem na rozpacích, ale nepovažuji to za ztrátu času, celkem jsem si to užila.

12.02.2023 3 z 5

Perfekcionistky Perfekcionistky Sara Shepard

Taková nostalgická vzpomínka na dobu, kdy jsem hltala malé lhářky - dost se to tomu přibližuje, řekla bych, jen už to pro mě nemá takovou šťávu (může být mnou, či tím časovým odstupem).
V celku nemám nic proti, nenáročné čtení, vyloženě oddechovka, která mě ale ke konci nutila číst až do noci a druhý den si běžet do knihovny pro pokračování (nějak mi nedošlo, že to má druhý díl a horzí tedy, že budu čekat na rozuzlení, které nepřijde). Takže i napínavé to je ;o)

19.01.2023 3 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Nemám moc srovnání, kdysi jsem četla Dívku v ledu, pak už nic, mám jen tušení, že se líbila... teď přistálo pod vánočním stromkem tohle a já se zkusmo koukla na první stránku a druhý den (fňuk) dočteno! Za mě super, taková rychlovka, co se čte sama.

29.12.2022 5 z 5

Bokovka Bokovka Barbora Vajsejtlová

taková příjemná jednohubka, rozhodně čtivé a ke konci slušné psycho

03.11.2022 4 z 5