Daenerys Daenerys komentáře u knih

Gazely Gazely Patrik Hartl

asi půjdu proti proudu, ale pro mě teda zklamání a to mám obvykle ráda takovéhle oddechovky ze života, zde to nějak drhlo, škoda

04.04.2024 2 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Čtivé jako vždy, ale pro mě asi nejslabší, co jsem od autorky četla.

17.01.2024 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Už dlouho jsem nic tak nehltala. Za mě super.

26.11.2023 5 z 5

Báječné nakupování o Vánocích Báječné nakupování o Vánocích Sophie Kinsella (p)

Pěkné. Místy možná až moc přitažené za vlasy, ale k Becky to zřejmě patří. Čtení jsem si užila, skvělá oddechovka pro lepší náladu.

23.11.2023 5 z 5

Na kopci Na kopci Jiří Březina

(SPOILER) Hmm, tak nevím, tady jsou samé ovace pode mnou... Já chvíli před tím četla Nalezení a to velmi potěšilo! Slupla jsem jí jak malinu, zato tohle se táhlo... jako dočetla jsem, ale žádné ejchuchů to nebylo. Když přemýšlím o pozitivech, tak dobře, je to česká "nekrvavá" detektivka se zajímavým námětem a dost neotřelým způsobem vyšetřování. Ale! Je to zdlouhavé, a to ani nemluvím o často zde zmiňovaném začátku - čtení o pohnutkách studentíka k výběru určitého tématu diplomové práce mě vlastně celkem bavilo, utrpení přišlo později. Čtenář totiž poměrně brzy odhalí, co se velmi pravděpodobně stalo - teda to už se tak nabízí přímo z anotace (co by se asi tak samotné holce mohlo stát), ale vzhledem k dosti omezenému počtu postav i kdo je ten pravý zloun - no a začne se zákonitě nudit, neboť se text v tu dobu už pěknou chvíli mrcasí od ničeho k ničemu. A já nevím no... celkově mi to přišlo trochu blemc blemc. Je mi líto, zklamání a víc jak dvě * z toho nevymáčknu.

03.11.2023 2 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Pecka. Parádní česká detektivka, která mě doslova pohltila.

26.09.2023 5 z 5

Dívka na kolejích Dívka na kolejích Heather Gudenkauf

Moc zajímavé a čtivé provedení... rychlé střídání krátkých kapitol ve formě zápisků z deníku, vyšetřovacích spisů či výměny textových zpráv. Čtenář si postupně dělal obrázek o celé situaci pohledem hned několika postav. Silný zážitek.

23.09.2023 4 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Moc příjemné překvapení, potěšilo.

29.08.2023 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Po druhém čtení (po letech) opět skvělé. Škoda, že člověk nemůže taky podruhé obodovat, hned bych s chutí loupla 5*

15.08.2023 5 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Za mě skvělý, syrový, silný jak silnice... Navíc vím, že po ní v budoucnu sáhnu znovu a možná jí přečtu tentokrát podle číslování kapitol a možná ne, možná stejně jako teď, protože to bylo mistrovsky namícháno. Tenhle styl psaní a toku myšlenek mi prostě sedí, přetrpím tedy klidně znovu pokleslou mluvu některých postav.

31.07.2023 5 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Dalo se, ale místy už mi to přišlo moc přitažené za vlasy, ty vztahové propletence. Na dovču na pláž dobré.

25.07.2023 3 z 5

Zůstane to v rodině Zůstane to v rodině Martin Váša

Milé a místy vtipné.

29.05.2023 4 z 5

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

Nejdřív celkem líbilo - pak míň - potom krize - pauza - a nakonec zase celkem líbilo.
Mám ráda, když se střídají postavy ve vyprávění... ale bylo fajn, vědět, kdo zrovna kapitolu vypráví - nevím, jak je to u tištěné podoby, ale v elektronické verzi je na začátku vždy jakýsi obdelníček a ten je stejný, ať vypráví ta či ona - a věřte, že zde by se (hlavně ke konci) sakra hodilo dát k jedné postavě třeba kolečko, když už tam nemůže (pro mě z nepochopitelného důvodu) být to jméno. Celkový dojem: přečíst se to dá, ale na mě až moc pokřivených duší a osobních selhání... Divnej tam byl snad každej... Takže to celý působí dost zoufale a depresivně. Znovu už po ní asi nesáhnu.

06.05.2023 3 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Detektivka pro náctileté, ale rozhodně ucházející. Bavila jsem se, ani napětí místy nechybělo.

28.03.2023 4 z 5

Mezihoří 1. díl Mezihoří 1. díl Vlasta Javořická

Celkem předvídatelná limonádička... ale měla své kouzlo, dýchly na mě staré časy, líbila se mi ta skladba slov a vět, pěkně k tomu příběhu z první světové války pasovala. Co se mi nelíbilo, bylo množství chyb v textu, včetně prohozených řádků.
Z dnešního pohledu obsahově slabší, dosti černobílé - dobro je prostě dobrem, zlo zlem, ale dovedu si představit, že v době svého prvního vydání to byla ve svém žánru pecka. Nelituji, vlastně mi to přišlo roztomilé a čtení jsem si užila.

07.03.2023 3 z 5

Smrt paní Westawayové Smrt paní Westawayové Ruth Ware (p)

Po dočtení trochu rozpaky. Knížka se dobře čte, vlastně jsem se bavila od samého začátku a těšila se na tajemné rodinné sídlo... Ovšem tahle linka mi přišla ne úplně využitá, pátrání v minulosti taky takové prapodivné... No a na konci mi to vlastně všechno přišlo poměrně nepravděpodobné a překombinované, až téměř schizofrenní, jak kdyby knihu psaly dvě osoby, co se porůznu střídaly... Chvíli to jelo, pak zase přešlapovalo na místě, jak říkám - po dočtení jsem na rozpacích, ale nepovažuji to za ztrátu času, celkem jsem si to užila.

12.02.2023 3 z 5

Perfekcionistky Perfekcionistky Sara Shepard

Taková nostalgická vzpomínka na dobu, kdy jsem hltala malé lhářky - dost se to tomu přibližuje, řekla bych, jen už to pro mě nemá takovou šťávu (může být mnou, či tím časovým odstupem).
V celku nemám nic proti, nenáročné čtení, vyloženě oddechovka, která mě ale ke konci nutila číst až do noci a druhý den si běžet do knihovny pro pokračování (nějak mi nedošlo, že to má druhý díl a horzí tedy, že budu čekat na rozuzlení, které nepřijde). Takže i napínavé to je ;o)

19.01.2023 3 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Nemám moc srovnání, kdysi jsem četla Dívku v ledu, pak už nic, mám jen tušení, že se líbila... teď přistálo pod vánočním stromkem tohle a já se zkusmo koukla na první stránku a druhý den (fňuk) dočteno! Za mě super, taková rychlovka, co se čte sama.

29.12.2022 5 z 5

Bokovka Bokovka Barbora Vajsejtlová

taková příjemná jednohubka, rozhodně čtivé a ke konci slušné psycho

03.11.2022 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Velmi zdařilá práce. Nejen jako detektivka, i jako celek hodnotím po dlouhé době jako TOP čtení - nikde nic nedrhlo, uvěřitelné dialogy, pěkně vystupňované napětí. Skutečného pachatele jsem tedy tušila téměř od počátku, co vstoupil na scénu, ale vůbec mi to nevadilo, naopak mě to pudilo každou volnou chvíli číst a utvrzovat se, zda mé úvahy jdou správným směrem nebo mimo něj. Celé moc pěkně vystavěné. Tleskám a těším se na další!

07.07.2022 5 z 5