DadulaZ DadulaZ komentáře u knih

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Po knize jsem sáhla na popud knihy Divočina (odehrává se na PCT). Kniha se čte velmi dobře, je to takové příjemné povídání. Před paní Monikou smekám, potrpěla si spoustu bolesti a přesto se nevzdávala. Všem doporučuji.

31.12.2019

Slunce zapadá na východě Slunce zapadá na východě Věra Nosálová

Kniha kterou přečtete za jeden den. Kniha mě nutila k zamyšlení a nedovolila mi přestat číst.

28.12.2019

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Na tuto knihu jsem se hodně těšila, měla úžasné recenze, film mě zaujal, příběh mě chytil za srdce... Bohužel kniha mě neočarovala. Ke čtení jsem se musela nutit. Příběh byl zajímavý, ale dle názvu Divočina bych čekala víc napětí, víc zaživných scén.

28.12.2019

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Po knize jsem sáhla jelikož jsem ji našla v diskuzi Čtenářská výzva. Bohužel mě osobně neoslovila. Asi mi spoustu věcí uniklo, nezaujalo, ale na druhou stranu se člověk na tu dobu teď dívá malinko jiným pohledem. Jen bych ji znovu už nevyhledala.

11.12.2019

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Moc hezky psaná kniha. Při čtení jsem se rozpomínala na dětství. Čtení je velmi příjemné.

11.12.2019

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Řekla bych dobré pro puberťačky které řeší vztahy. V této knize se totiž nic krom vztahů hl. hrdinů neřeší.

27.10.2019 1 z 5

Tygrův osud Tygrův osud Colleen Houck

Tygří sága mě prostě neskutečně upoutala.
Neskutečně mě mrzí, že další díl se českého překladu nedočkal. Kelsy mě někdy štvala, ale přesto se k těmto knihám vrátím.

27.10.2019 5 z 5

Tygrova plavba Tygrova plavba Colleen Houck

Příběh o dracích mě bavil, byly skvěle popsaní, až jsem je měla přímo před očima. Povahově byly překvapující, celý dej mě bavil až na šíleně přehnané vykreslování milostného trojúhelníku. Velmi se mi oddechlo když si Kelsey vybrala, ale obávám se že v dalším díle se to zase změní a zase se bude řešit trojúhelník. Mám milostné zápletky ráda, ale všeho moc škodí.

23.08.2019

Tygrova stezka Tygrova stezka Colleen Houck

Druhý díl Tygrova stezka mě zaujala ještě více než první díl. Vtáhla mě natolik do děje, že jsem toužila knihu prožít, přesto, že vím že je to nereálné :D . Totálně mě pohltila a nedovolila mi přestat číst. Už jsem se natáhla po třetím díle a předem lituji toho, že do češtiny přeložili jen 4 díly :(

09.08.2019

Tygrovo prokletí Tygrovo prokletí Colleen Houck

Za mě úžasná, kniha která mě opravdu bavila. Jenom mě postava Kelsey dost štvala (v druhém díle už je mi sympatičtější). Kniha mě zaujala a za 3 dny jsme měla přečteno, ihned jsme se vrhla na druhý díl.

09.08.2019

Miluji tě, nenávidím tě Miluji tě, nenávidím tě Christina Lauren

Za mě oddechovka, která nezklame a občas i pobaví naschválama. Jen je potřeba za začátku překonat nudnost.

12.07.2019 3 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Na styl knihy jsem si musela dlouho zvykat. Dle mého se moc nepovedlo mluvení postavy ke čtenáři. Přesto, že jsem si myslela, že se jedná o knihu na jeden či dva večery, musela jsem se ke knize nutit a četla jsem ji opravdu hrozně dlouho. Nebýt čtenářské výzvy tak ji ani nedočtu.

29.06.2019 1 z 5

Říjen je přítel Říjen je přítel Michaela Bothová

Po knize jsem sáhla díky čtenářské výzvě. Na poezii moc nejsem, ale přesto mě kniha mile překvapila. Poezie je procítěná.

18.05.2019 3 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Knihu jsem si vybrala díky čtenářské výzvě. Je to taková nenáročná pohádka pro dospělé. Kniha neurazí, ale ani nenatchne.

18.05.2019 2 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

U knihy se musíte hodně soustředit. Ze začátku jsem měla chuť ji odložit, ale nevzdala jsem to a později mě kniha zaujala natolik )až jsem si uvědomila jak je všechno propojené), že jsem nemohla od knihy odtrhnout. Dle mého to ale není kniha, kterou bych zvolila k relaxaci u skleničky vína. Možná změním názor po zhlédnutí filmu.

15.05.2019 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Napínavý příběh od začátku do konce. Příběh o alkoholičce, která řeší lidí které nezná. Nevíte co je skutečnost a co vymyšlené vize. Knížka mě zaujala mnohem víc než film, ale tok tomu už bývá.

14.05.2019

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Knihu jsem četla, protože mě k tomu navedla čtenářská výzva. Bohužel mě moc neoslovyla, ale to bude tím, že to není žánr mého gusta. Z knihy se dá vzít poučení z rodinných vztahů, ne vždy co myslíme dobře je správné.

10.05.2019 2 z 5

Příběh lvice Elsy Příběh lvice Elsy Joy Adamson

Knihu mám moc ráda, Elsa je pro mě nesmrtelná.
Příběh je zajímavý a dojemný. Je to poprvé co tohle řeknu, ale za mě knihu tentokrát porazil film. Tu nádhernou přírodu kniha neukáže a tu Elsinu hravost vidět na vlastní oči je nádhera. Přesto se ke knize vracím a doporučuji.

10.05.2019 5 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Za mě perfektní bestseller. Překvapilo mě, že se autorovi povedla až na druhý pokus. Přes to, že bylo všechno od začátku jasné, mě autor uměl občas svést z cesty. Knihu jsem hltala a nevnímala jsem okolní svět. Vím, že se ke knize ráda vrátím.

03.05.2019

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Přesto, že jsem viděla film již před čtením knihy, mě kniha velmi zaujala a vtáhla do děje. Zamilovala jsem si postavu Johna Coffeyho. Kniha je za mě mnohem lepší než film!

30.04.2019