dachi dachi komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Asi půjdu proti proudu, ale kniha mě vůbec nenadchla. Ani vypravěčský styl mi nebyl blízký. Příliš květnatý popis všeho.

04.07.2023

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Špatné to nebylo, určitě lepší než Hlasy v bouři, ale pořád u mě vede Duch domu Ashburnů. Možná jak to byla první kniha, tak to bylo propracovanější. S každým dílem mi přijde, že to je slabší a slabší.

11.10.2022

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Mám ráda autorku, ale dle mého názoru zatím nejslabší počin. Do poloviny knihy to bylo super, ale co se to pak stalo? Přišlo mi, že druhou polovinu knihy napsal někdo jiný. Uvidím jestli vezmu do ruky další díl.

08.12.2021 3 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Na to jak to měla být sranda, mi to tak vtipné nepřišlo. Jo chvilkama se něco objevilo, ale že by to bylo tak zábavné. Osudy lidí velice smutné a depresivní. Hvězdičky dávám za vypravěčský styl a překvapivý konec.

21.03.2021 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Mě se toto dílo zatím nejvíce líbilo od této autorky. Už se těším na její další počiny.

11.03.2021 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Teda musím říct, že pro mě to byl masakr. Knihu jsem četla ve čtečce po večerech a dlouho se mi nestalo abych měla husí kůži po celou dobu četby. Moc se mi líbila. Mohu jen doporučit.

16.02.2021 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Kniha se mi velmi líbila. Vypravěčský styl mi vyhoval, plynulý příběh a co si budeme povídat, velmi smutný. Jednu hvězdičku dávám dolů z důvodu urychleného konce. Najednou si vše uvědomila? Nepřišlo mi to moc uvěřitelné.

08.02.2021 4 z 5

Moje super (ne)realita Moje super (ne)realita Claire Frost

Byla to příjemná oddychovka ale na 98 procent to nevidím.

15.07.2020 3 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Tak určitě to je zajímavá kniha, ale mě bohužel styl psaní nevyhovoval.

15.07.2020 3 z 5

Pasažéři Pasažéři John Marrs

Velmi se mi líbila, více než předešlá díla. Byla pro mě překvapením.

06.07.2020 4 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

No měla jsem co dělat abych knihu dočetla. První díl se mi velmi líbíl, druhý už ne tolik a třetí jsem dočetla jen abych věděla jak se sága vyvine a ukončí. Pro mě celkem zklamání.

19.06.2020 3 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Musím říct, že se mi líbilo více dílo Zimní lidé. Četlo se to dobře, ale sem tam jsem přeskakovala odstavce, protože nemám ráda když se jedna myšlenka vyjadřuje na dvě stránky.

11.06.2020 3 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Zatím nejslabší dílo této autorky.

04.06.2020 2 z 5

Sedm dopisů z lásky Sedm dopisů z lásky Sinéad Moriarty

Tak co k tomuto dílu říci. Styl vyprávění mi vyhovoval, postavy byly definované, těžké téma přesto psané s pokorou. Jedinou výtku mám, že se dost opakovala. Stejné dialogy obzvlášť ke konci knihy.

14.05.2020 4 z 5

Špinavá práce Špinavá práce Christopher Moore

Chtěla jsem dát tomu šanci, ale už mě to fakt nebavilo. V polovině jsem to zabalila.

01.05.2020 1 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Kniha se četla sama. Hezký příběh, ale ten konec mě tak nedojal jak bych čekala. Opravdu existuje chlap, který by měl pochopení pro všechno? Chápu je to fikce, ale bylo to z jeho stránky až moc ňuňu :-) .

16.04.2020 3 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Krásná kniha, velmi se mi líbila. Styl vyprávění dle mého názoru příjemný a musím pochválit i překlad, protože některá souvětí byla dlouhá a vůbec jsem se neztrácela ve větách.

07.04.2020 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Kniha se mi velmi líbila. Bylo mi smutno z toho čeho jsou lidé schopni kvůli penězům a majetku. Určitě by si měli přečíst knihu lidé co rádi hlásí "zlatí komunisti".

15.03.2020 4 z 5

Tvůrci náhody Tvůrci náhody Joav Blum

nedočetla jsem, nezaujala,

09.03.2020

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Nezklamala. Velmi mi vyhovuje styl psaní této spisovatelky a jsem moc pyšná, že je to češka. A co se příběhu týče - závist dokáže napáchat hodně zla a nespravedlnosti.

17.09.2018 4 z 5