dacha dacha komentáře u knih

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Tak to byla jízda.Nikdy neodsuzuj,pokud jsi nezažil!

07.12.2023 5 z 5

Odpusť, že jsem se vrátil Odpusť, že jsem se vrátil Iva Tajovská

Krásný příběh,který nutí k zamyšlení.Co všechno museli naši předci překonat,aby vznikla naše krásná země.Kolik překážek museli zdolat,kolik příkoří museli překousnout,abychom se i my mohli octnout na tomto světě.A přece chtěli žít své životy úplně obyčejně jako je chceme žít i my.A přesto hledáme často štěstí tam kde se nenachází.

14.02.2020 5 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Vynikající detektivka!!!!!!

14.07.2018 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Tak jsem si knihu přečetla den před štědrým dnem a řeknu vám,že mě to báječně naladilo.Tolik krásných myšlenek jsem dlouho nečetla a občas jako by mi pan Czendlik mluvil z duše.Dále to asi nemá cenu nějak komentovat,bylo by třeba si to přečíst.Všechny mé dojmy nelze shrnout do pár vět,ale jednoduše a krátce:Pane Czendlik s pokorou děkuji a pokud je mezi námi více takových lidí,tak si myslím,že to s naším světem není tak zlé!!!!!!!

24.12.2017 5 z 5

Pod povrchem Pod povrchem Stacy Robinson

Ano,přesně,moc americké!!!!

13.04.2017 3 z 5

Popel všechny zarovná Popel všechny zarovná Dominik Dán

Po přečtení této knihy jsem musela hodně dlouho sedět a přemýšlet o pomíjivosti lidského života.Člověk si uvědomí jak důležitá v životě je pro něj rodina a zázemí,které poskytuje.Jaké pozlátko se na nás z médií usmívá a mocní si myslí,že nám mohou kázat jak myslet.Je na inteligenci každého čemu je ochoten uvěřit,ale hlavní je mít vlastní úsudek a nenechat se tou mašinérií převálcovat.

21.01.2017 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Pavol Weiss

Dostala se mi do rukou velkou náhodou,ale nelituji.
Všichni nějak prožíváme své životy,ale ti,kteří od života očekávají nejméně dostávají nejvíce.
Není to o tom,že bychom neměli ambice,je to o pokoře a zodpovědnému přístupu ke svým nejbližším a životu jako takovému.

05.11.2016 5 z 5

Sašenka Sašenka Simon Sebag-Montefiore

To byla jízda!Návod ke spokojenosti našich životů,vykoupených našimi předky.Jen musíme doufat,že se dějiny neopakují.Tolik zrůdnosti v bývalé SSSR a nikdo se nemohl té hydře postavit.

12.07.2016 5 z 5

Ukázka jak by byl svět hezčím místem,pokud bychom se nebrali až tak moc vážně.

12.06.2016 5 z 5

Král duchů Král duchů Michel Tournier

Při čtení jsem ze začátku tápala,postupně se mi postava Tiffaugese tak zaryla do paměti,že mi až chvílemi naskakovala husí kůže.Postava je vykresená do detailu a na konci mi ho bylo líto.

28.02.2016 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Opravdu úžasné dílko.Dávám pět hvězdiček,bez komentáře.

05.02.2016 5 z 5

Už nejsem vaše dcera Už nejsem vaše dcera Karin Jäckel

Osm let za zničení celého dětství a později celého života je ukrutně málo.A co matka ta zůstala bez potrestání?Nemohla jsem kvůli té knize ani spát,hnus,hnus,hnus,je vůbec možné,že takové lidi potkáváme?

30.01.2016 5 z 5

Než řeknu sbohem Než řeknu sbohem Bret Witter

Ze začátku se mi kniha velmi líbila,ale postupem času jsem zájem ztrácela.Velmi rozporuplné,místy až snobské,ale nutilo mě to přemýšlet o věcech,které se týkají každého z nás bez vyjímky.A možná bych ještě přidala velmi americké,přiznám se,že mentalitě těchto lidí moc nerozumím,je to dáno výchovou.

25.01.2016 3 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Zajímavé čtení,v čem to vězí,že možnost empatie je tak málo zakořeněna v lidských vlastnostech?
Ten,kdo umí pozorovat lidi kolem sebe,dost často vidí to bezbřehé sobectví,které často převyšuje i dobré a ušlechtilé vlastnosti v člověku.Fiona a Chad jsou přesný vzorec chování mnoha lidí kolem nás,omlouvá je minulost válečných útrap,které prožili?

13.12.2015 5 z 5

Tajemný Etrusk Tajemný Etrusk Mika Waltari

Po letošní návštěvě míst kde se nacházejí stopy po této starodávné kultuře etrusků jsem si knihu s velkým zápalem přečetla.Byl to krásný zážitek navštívit tato starověká místa a potom se pustit do četby Tajemného etruska,myslím,že jsem knihu lépe vnímala a spousta věcí byla pochopitelnějších.Itálie je prostě krásná země i díky této knize.Příběh je krásně odvyprávěn a má vše co má dobrá kniha mít.

05.08.2015

Železné včely Železné včely Miroslav Václavek

Prosté a výstižné,není co dodat!

04.04.2015 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Až mne mrazí kolik asi takových kápů kolem nás chodí.Jak funguje propaganda v záporném slova smyslu a otázka, nejsme ovládáni jak lidé v budoucí krásné třetí říši?Stojí za zamyšlení!Ale kniha je velmi krásná,čtivá a pravdivá.Svatá pravda,že to, co ti nedají lidé, dají ti knihy,jen umět přijímat v dnešním konzumním,přežraném světě!

21.02.2015 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Díky vnoučatům, jsem koupila tuto knihu krásně vyobrazenou a s pohyblivými obrázky pod stromeček.Už ji máme přečtenou,krásný vánoční zážitek.Vracet se k téhle knize je jako vánoce,které každý rok rádi prožíváme.Tolik moudrosti neuvidíte v žádné dnešní,moderní pohádce.

03.01.2015

Láska za ostnatým drátem Láska za ostnatým drátem Hana Radulić

Důkaz,že neexistuje kolektivní vina.Nezáleží k jakému národu,společenství nebo náboženství patříme,ale jakým charakterem disponujeme!

31.12.2014 5 z 5

Osmý čili nedokončený životopis Osmý čili nedokončený životopis Ota Filip

Krásná, čtivá kniha,která nás zavede až do padesátých let minulého století.Je obdivuhodné co člověk dokáže vydržet aniž by se nechal zlomit režimem,který zničil mnoho životů.Člověk,který s čistým štítem dokázal čelit takovému útlaku si zaslouží úctu a obdiv.Škoda,že dnes se s takovými lidmi setkáváme velmi zřídka.Máte mou úctu pane Filip!

07.12.2014