czpilar

KaranténaKaranténaPeter May

Kolem knihy je podle mě docela zbytečný hype a vůbec si to nezaslouží. Od knihy jsem čekal mnohem více. A nedostalo se mi ani dobré detektivky, ani dobrého thrilleru či pandemického postapa. Autor se jednoduše svezl na vlně dnešní koronavirové pandemie a vyvolává hype, že ji předpověděl. Navíc hned v úvodu tvrdí, že knihu napsal za šest týdnů. A na (ne)kvalitě to je opravdu znát.

28.11.2020

19841984G. Orwell (pseudonym)

Geniální kniha. Nemohl jsem se odtrhnout. Tohle by měla být povinná četba všech. Ani se mi nechce věřit, že to Orwell napsal už v roce 1949.

28.08.2016

Strážcové VaradínuStrážcové VaradínuJuraj Červenák

Dlouho jsem Juraji Červenákovi odolával až jsem se začetl do této knihy. Musím říct, že mě kniha neskutečně bavila. Už mám připravený další díl a Juraje si přidávám do oblíbených autorů.

26.05.2020

Dítě zvané „To“Dítě zvané „To“Dave Pelzer

Velmi emotivní kniha, která ve mě nechala hluboký zážitek. Až jsem si říkal, jestli to je vůbec možné, aby se rodiče/matka chovali/a ke svému dítěti tímto způsobem. Několikrát jsem si říkal, jestli spíše nečtu nějakou knihu od Stephena Kinga.
Každopádně jako rodič nechápu, jak se někdo může tíhle způsobem chovat ke svému dítěti.

20.03.2016

Skleněný trůnSkleněný trůnSarah J. Maas

Pěkná obálka, zajímavá anotace, ale naprosto příšerný obsah. Příště se fakt musím podívat na cílovku a říct si, že opravdu nejsem 11-letá holčina a takovouhle knihu nečíst. Vřele bych všem tady doporučil si přečíst raději knihu "Ve stínu Rudé věže" z cyklu "Purpurová noc" od Karoliny Francové.

25.11.2018odpad!

SvědectvíSvědectvíStephen King

Tato kniha je výborným chřipkovým postapo, se kterou se vůbec nemůže porovnávat nyní zhypovaná Karanténa od Petera Maye. A teď dostává takový zváštní náboj v porovnání se současnou situací, kterou prožíváme.

Babišovo Palermo IBabišovo Palermo IJaroslav Kmenta

Kmenta jako vždy výborný... Z obsahu je ale člověku špatně. Doporučuju přečíst, ale rychle, než to zakážou!!!

Anděl v podsvětíAnděl v podsvětíJuraj Červenák

Tenhle díl patří rozhodně k tomu nejpovedenějšímu z této série.

04. listopadu

Nositelé dubového listuNositelé dubového listuJohn Flanagan

Hraničářův učeň mě stále baví a pokaždé se těším na další díl, který si budu moci přečíst. I tento díl pokračuje v nastaveném vysokém standardu předchozích dílů. Kniha je čtivá, dobrodružná a prostě baví od první stránky do poslední.

14.12.2016

Pastýřská korunaPastýřská korunaTerry Pratchett

Jak jsem si vždycky říkal u delších knich Terryho Pratchetta, že by mohly být kratší, tentokráte bych uvítal i dvojnásobnou délku. Je to poslední kniha ze Zeměplochy a bude mi to prostě chybět. A knihy o Toničce jsou spolu s Smrtěm mé nejoblíbenější. Velmi krásné rozloučení se Zeměplochou i s Terrym.

21.05.2017

Jméno větruJméno větruPatrick Rothfuss

Dlouhá kniha, ale dobrá. Rozhodně stojí za přečtení. A překlad je taky vynikající.

04.06.2018

Hustej nářez - komiksHustej nářez - komiksF. Kotleta (pseudonym)

Komiks je skvělý doplněk k plnohodnotné knize a kresba nádherná. A za hodinu si člověk, upír, kartan či jiný mimozemšťan v obrazovém podání shrne, co se dělo v knize. Už se těším na další díly.

02.03.2019

Kočky jsou vrženyKočky jsou vrženyJakub Horák

První půlka knihy mě hodně bavila. S druhou půlkou to už bylo horší a těžko jsem se prokousával ke konci... Jsem zvědav na pokračování...
A formát knihy A4 je naprosto příšerný... Pořád jsem si myslel, že čtu skripta.

24.10.2019

Sama čepelSama čepelJoe Abercrombie

Bohužel i přes všechny ty kladné ohlasy na knihu mám asi opačný názor. S knihou jsem se docela pral. Bylo to jak na horské dráze. Jednou mě to bavilo a za chvíli zase ne. A ty chvíle, kdy mě to nebavilo, převládaly. Kniha je napsaná dobře, ale prostě mi nesedla a nechytla mě jako třeba Rothfussova Kronika královraha nebo Šlechtovo Krvavé pohraničí, kde jsem hltal každou knihu z těch 11 dílů.
Další díl už číst nebudu...

26.01.2020

KatKatMartin Moudrý

Velmi slušné zakončení série Cesty krve, i když to nenapsal Kulhánek. Každopádně jsem velmi rád, že tato kniha vznikla, protože jsem byl velmi zvědavý, jak to po druhém dílu bude celé pokračovat.

22.07.2016

Ready player one – Hra začínáReady player one – Hra začínáErnest Cline

Skvělá kniha, velmi čtivá. Povinná četba pro každého ajťáka a/nebo hráče.

26.09.2016

Strážci brányStrážci brányJan Urban

Skvělé Urban Fantasy od Jana Urbana.

24.11.2016

Magie pro každéhoMagie pro každéhoJiří Pavlovský

Fajn rozjezd série, u kterého jsem se bavil. Kniha obsahuje cynický, ironický humor, drsné krvavé výjevy a šílené postavy - úchyl/nekrofil a hromada mrtvol. V sérii určitě budu pokračovat.

04.12.2016

Anděl smrtiAnděl smrtiRichard Sklář

Děj knihy je docela rozvleklý, určitě by stál za zmenšení, aby ubíhal rychleji. První půlka, i přes detalní popisy drsných scén, byla taková uspávací. Pak se ale začalo v každé dějové lince knihy něco dít a já byl zvědavý, co se kde stane dále. Nakonec se všechny linky propojily.

Poznámka: Bo má asi problémy s močovým měchýřem, neustále se ji totiž chce na záchod. To už pak bylo dost otravné.

22.01.2019

SmrtkaSmrtkaNeal Shusterman

Téma bylo velmi zajímavé. Kniha je z kategorie Young Adult, takže pochopitelné a čtivé i pro mladší čtenáře.
Ze začátku mi kniha hodně připomínala sérii "Inkarnace nesmrtelnosti" od Pierse Anthonyho. (Tuhle sérii rozhodně doporučuji přečíst, 1. kniha: Na bledém oři.)

I přes to, že je kniha YA, tak tam nebyl nějaký zbytečný přeslazený románek, jak je třeba zvykem u nakladatelství CooBoo. Na druhou stranu mi hodně bylo nepříjemné, že zde jsou nějací nadlidi, kteří náhodně rozhodují o smrti ostatních a ti se tomu musí podřídit. A když ne, pak smrt stihne i tvou rodinu.

Paralelu bych v tomhle našel třeba v naší komunistické historii, kdy pokud rebeluješ proti režimu, pak stihne trest i tvou rodinu (děti nemohou studovat, ty přijdeš o dobrou práci,...).

A samozřejmě bylo jasné, že pokud dáme rozhodování o smrti do rukou jedné skupině lidí, najdou se tam i tací, kteří dají průchod svým sadistickým sklonům a bude docházet k legálním masakrům.

Jinak se rozhodně chystám na druhý díl, až se mi dostane pod ruku.

02.06.2019

Píseň oceliPíseň oceliMichaela Merglová

Merglová je bohyně! Tak skvělou fantazy jsem od debutující autorky nečekal. Knihu jsem od první do poslední stránky nemohl odložit, dokud jsem ji celou jedním dechem nepřečetl. Četlo se to lehce, všemu jsem uvěřil, často jsem se u toho křenil a ty břitké dialogy mi připomněly Petra Hetešu mixnutého se světem Krvavého pohraničí Vladimíra Šlechty... Přidávám si autorku mezi oblíbené a netrpělivě čekám na další velkolepé dílo!
A všem přeji hezký večer a hvězdičkovou noc s touto knihou... :)

18.02.2020

Chlapec v pruhovaném pyžamuChlapec v pruhovaném pyžamuJohn Boyne

Tak já mám přečteno. Knížka je docela útlá, takže se čte rychle i proto, že to je psáno z pohledu naivního dítěte. Konec mě docela vyděsil, vůbec jsem to nečekal a proto nemám takovéhle knihy z prostředí války rád.

03.07.2020

BlazeBlazeR. Bachman (pseudonym)

Bachmannovky od Kinga mě baví...

16.08.2020

Padající ArchandělPadající ArchandělVladimír Šlechta

Z celé série je zatím tohle díl, který mě nejvíce bavil. Hlavně zde podstatnou část hraje prim má odblíbená postava Emma Richter, kterou jsem si oblíbil v knize "Emma z umírajícího města". Také pomalu objevujeme tajnou historii města Bornn. Konec knihy zůstal skvěle otevřený a už teď se nemohu dočkat, jak to vlastně dále s Emmou bude.

03.11.2020

Noční klub - díl druhýNoční klub - díl druhýJiří Kulhánek

Samozřejmě i druhý díl je ve stejném duchu plný akce. Od obou dílů jsem se prostě nemohl odtrhnout, dokud jsem je nedočetl do konce.

07.02.2016

Temné znameníTemné znameníFrantišek Šmehlík

Kniha se mi do rukou dostala náhodou díky autorovi, který mne sám oslovil a já si řekl, proč nepodpořit mladého autora a knihu si nekoupit/nepřečíst.

Ačkoliv hororové knihy nejsou mým šálkem čaje, kniha byla velmi čtivá a povídky nabíraly na spádu. Jediné, co mne ve čtení rušilo, tak bylo časté používání zdrobnělin a množství chyb, které by určitě odstranila lepší korektura.

Osobně bych vynechal čtvrtou povídku, která se mi moc nelíbila a šestou povídku, která mi přijde příliš brzo ukončená.

Na autorovu prvotinu docela slušný výkon. Pokud by byla nějaká další kniha (raději ne povídková), určitě bych si ji přečetl.

Hodnocení povídek:
1/ Oběť - 4/5
2/ Černý pasažér v tramvaji č. 5 - 4/5
3/ Andyho pán - 5/5
4/ Muž a všechny jeho duše - 2/5
5/ Temné znamení - 5/5
6/ Dokonalá pařba - 3/5

26.02.2016

Dlouhý pochodDlouhý pochodR. Bachman (pseudonym)

Velmi čtivé, nemohl jsem se odtrhnout. Samozřejmě jsem celou knihu "šel" s davem.

02.03.2016

Na bledém ořiNa bledém ořiPiers Anthony

V mnohém mi kniha připomínala Pratchettovy knihy o Smrťovi, které mám hodně rád. A spojení současnosti s vykonáváním úřadu Smrtě je prostě dokonalé.

28.03.2016

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Nedočteno! Přečetl jsem cca půlku knihy v originále hlavně kvůli angličtiny, ale ono se to opravdu nedalo dočíst.

30.04.2016odpad!

CynikCynikJiří Kulhánek

Druhý díl Cesty krve mě bavil mnohem více než díl první. Škoda, že trilogii neuzavřel sám Kulhánek, ale třeba bude závěr stát za to.

10.07.2016