czpilar

Příspěvky

Zloděj osudůZloděj osudůJan Urban

Tak jo, bylo to dlouhé, samé intriky, mnoho dějových linek, spousty postav, ale hlavně bylo co číst... Tohle je určitě dobré čtivo pro fanoušky GoT. Těším se na druhý díl.

předevčírem


Babišovo Palermo IIBabišovo Palermo IIJaroslav Kmenta

U čtení takovýchto knih je člověku vždy špatně, ale není to způsobené nekvalitně odvedenou spisovatelskou prací, ale popisovaným obsahem. Kmenta je jako vždy výborný!

15. listopadu


RudáRudáDalibor Vácha

Další čtivá jednohubka na dva až tři večery je za mnou. Jako relax opět dobrý, ale na výraznější zapamatování určitě ne.

12. listopadu


RevoluceRevoluceF. Kotleta (pseudonym)

Je to taková jednohubka na dva večery, která se rychle čte, ale za týden stejně nebudu vědět, o čem to bylo. Na relax jinak dobrý.

06. listopadu


Anděl v podsvětíAnděl v podsvětíJuraj Červenák

Tenhle díl patří rozhodně k tomu nejpovedenějšímu z této série.

04. listopadu


Srdce čarodějůSrdce čarodějůŠtěpán Lukeš

Srdce čarodějů sedmnáctiletého Štěpána Lukeše jsem podpořil v crowdfundingové kampani. Dostala se mi tak do ruky pořádná dávka fantasy, na kterou jsem byl zvědavý.
A první půlka knihy ubíhala svižně, bavil jsem se. V půlce knihy, kdy došlo na výcvik kouzel a tím pádem ke zpomalení děje, to už bylo s mou pozorností horší a pak už jsem na úvodní vlnu prostě nenaskočil. Hlavní postavy mi také připadaly dost přecitlivělé, což bych čekal spíše u knih z nakladatelství CooBoo cílených na jedenáctileté holčiny.
Celkově mě kniha bavila, ale asi bych dost krátil, aspoň o třetinu, aby bylo vše svižnější.

25. září


Mezi dvěma ohniMezi dvěma ohniLucie Stošková

Předně musím říct, že obálka a celkové vizuální zpracování je výborné. Bohužel obsah knihy už kvality obálky nedosáhl. Myslím, že kniha by snesla označení fantasy/dívčí román a v tom případě bych se určitě nenechal ke čtení zlákat. A vlastně do dalších dílů se určitě pouštět nebudu.

16. srpna


Babišovo Palermo IBabišovo Palermo IJaroslav Kmenta

Kmenta jako vždy výborný... Z obsahu je ale člověku špatně. Doporučuju přečíst, ale rychle, než to zakážou!!!

26. července


NastereaNastereaPetra Stehlíková

Až na tu prasečí řiť to bylo čtivé.

04. července


Legendy: DraciLegendy: DraciJakub D. Kočí

Opět se budu opakovat. Povídkové knihy nemám rád, proto nechápu, proč je čtu. Povídky zde byly průměrné a kvantita výrazně převažovala nad kvalitou. Povídka "Elvíra" od "Jindřicha Rohlíka" mě zaujala natolik, že si od něj přečtu i nějakou další knihu. Nápad, že každý čaroděj nebo čarodějka čerpá sílu pro svou magii z něčeho jiného, je opravdu výborný. A když se jedná o sex, může to mít jiskřivý náboj.

18. června


Tři bábiny kobylyTři bábiny kobylyVěra Mertlíková

S Věrou Mertlíkovou jsem se poprvé setkal v povídkové sbírce "Legendy: Praga caput regni" a její povídka "Každý něco pro vlast" byla luxusní. A proto jsem sáhnul po její knížce "Tři bábiny kobyly". No a nesáhnul jsem vedle. Tato historická fantasy byla naprosto úžasná. Moc se mi zamlouval styl psaní. Vřele doporučuji knihu přečíst.

06. června


Legendy (L3g3ndy)Legendy (L3g3ndy)* antologie

Kniha mě opravdu bavila a rád bych si od některých autorů přečetl i celé knihy. U povídky "Tenkrát na zahradě" ze školkovského prostředí jsem se celou dobu křenil a pro mě je z celé knihy ta nej.

25. května


EldestEldestChristopher Paolini

No, je to dlouhé. Stejně jako u prvního dílu z toho nejsem odvařený. Před cca dvaceti lety jsem na tuhle sérii chodil koukat do knihkupectví, ale bylo na na mě moc tlusté. Asi jsem to měl tehdy zkusit přečíst.

23. května


Legendy: Praga caput regniLegendy: Praga caput regniMichael Bronec

Nemám rád povídkové knihy, protože je vždy kvalita povídek kolísavá. A to platí i u této knihy. To nejlepší na konec ale platí i zde. Poslední povídka "Každý něco pro vlast" od Věry Mertlíkové je naprosto luxusní. Asi si přečtu i pokračování této knihy.

14. května


DračiceDračiceJan Hlávka

Výborná kniha se skvělým vývojem postav, které na začátku nesnášíte a na konci milujete. Duo autorů Hlávka a Vybíralová umí, což dokazují hlavně v sérii Algor.

26. dubna


Píseň severuPíseň severuMichaela Merglová

Wow efekt a nadšení z prvního dílu se zde sice nekoná, ale to bude asi tím, že jsem se na pokračování strašně moc těšil. Druhý díl velmi příjemně rozvíjí příběh našich známých postav a známého světa. Knihu jsem zase přečetl jedním dechem a opět mě bavily dialogy. A co říct závěrem? Chci další pokračování!!!

24. dubna


Zlá krevZlá krevJohn Carreyrou

Výborná knížka o tom, jak mladá velmi charismatická žena dokázala dlouhá léta klamat investory a vlastně celý svět. Události jsou tak neuvěřitelné, až se člověk diví, jak dlouho jí to procházelo.

10. dubna


SvědectvíSvědectvíStephen King

Tato kniha je výborným chřipkovým postapo, se kterou se vůbec nemůže porovnávat nyní zhypovaná Karanténa od Petera Maye. A teď dostává takový zváštní náboj v porovnání se současnou situací, kterou prožíváme.

06. ledna


KaranténaKaranténaPeter May

Kolem knihy je podle mě docela zbytečný hype a vůbec si to nezaslouží. Od knihy jsem čekal mnohem více. A nedostalo se mi ani dobré detektivky, ani dobrého thrilleru či pandemického postapa. Autor se jednoduše svezl na vlně dnešní koronavirové pandemie a vyvolává hype, že ji předpověděl. Navíc hned v úvodu tvrdí, že knihu napsal za šest týdnů. A na (ne)kvalitě to je opravdu znát.

28.11.2020


Leviatan se probouzíLeviatan se probouzíJames S. A. Corey

No, co říct ke knize, u které se mi nejvíce líbil prolog (Julie)? Snad jen to, že od půlky knihy jsem přesedlal na rychločtení. Kniha mi prostě nesedla, prolog byl pro mě to nejlepší z knihy a to je sakra málo.

14.11.2020


Padající ArchandělPadající ArchandělVladimír Šlechta

Z celé série je zatím tohle díl, který mě nejvíce bavil. Hlavně zde podstatnou část hraje prim má odblíbená postava Emma Richter, kterou jsem si oblíbil v knize "Emma z umírajícího města". Také pomalu objevujeme tajnou historii města Bornn. Konec knihy zůstal skvěle otevřený a už teď se nemohu dočkat, jak to vlastně dále s Emmou bude.

03.11.2020


AnonymitaAnonymitaArno Strobel

Detektivky nečtu. Jedinou výjímkou jsou ty od Ursuly Poznanski a pokaždé se u nich bavím. I tentokráte to bylo skvěle napsané, čtivé, jen to zjištění pachatele mě trochu zklamalo.

17.10.2020


Kámen a krevKámen a krevJuraj Červenák

Povídkový formát knihy moc nemám rád, ale od Juraje mi docela sedl.

13.10.2020


Tenký ledTenký ledJan Hlávka

Tohle byla ale jízda i přes to, že kniha má o 200 stránek více než předchozí díl. Parádní děj, ale stále se mi nejvíce líbí Algor. A hlavně konec knihy dal smysl jejímu názvu.

02.10.2020


Světlý králSvětlý králKarolina Francová

První díl mě neskutečně bavil, druhý mě docela zklamal a nezlepšilo se to ani ve třetím díle. Kdybych zůstal jen u prvního dílu, pak bych si nezkazil dojem z celé série.

26.09.2020


Ve stínu HvozduVe stínu HvozduNaomi Novik

Začátek super, postavy se vyvíjely, ale pak přišla cca strana 200 a nevím, co se stalo. Prostě mě to přestalo bavit a až do konce jsem se nenahodil na úvodní pozitivní vlnu.

25.09.2020


PlyšákokalypsaPlyšákokalypsaCarlton Mellick III

Taková oddychovka s hororovým nádechem na jeden večer.

04.09.2020


Pod kupolíPod kupolíStephen King

Dlouho jsem se odhodlával tuhle bichli přečíst, až mi prostě zbyla jako poslední z hromádky ke čtení.
Bavila mě ta apokalyptická atmosféra od začátku do konce. I přes mnoho postav jsem se v pohodě orientoval. Ale prostředek bych možná trochu zkrátil. Určitě nelituju, že jsem knihu přečetl a je o čem přemýšlet.

02.09.2020


BlazeBlazeR. Bachman (pseudonym)

Bachmannovky od Kinga mě baví...

16.08.2020


Prokletá věžProkletá věžMichaela Merglová

U prvotiny jsem prohlásil, že Merglová je bohyně. Bohužel u této knihy to už prohlásit nemohu. Ale!!! Kniha se mi líbila a docela se povedla, ale z mého pohledu nedosáhla na Píseň oceli. Každopádně jsem pln očekávání další Michaeliny knihy.

25.07.2020


1