czokies czokies komentáře u knih

Replika Replika Lauren Oliver

Knizka me dostala! Miluju dystopicke pribehy z blizke budoucnosti (ackoliv tady neni zmineno ze ktere je to doby, klidne by to mohlo byt ted). Obe hrdinky maji v knizce velmi dobre popsanou svou povahu, z Lyry citite lehkou zmatenost, protoze nikdy nechodila do skoly a nezna nic nez zivot v institutu, doktory a sestry a zivot s ostatnimi replikami, a Gemma je vtipna stredoskolacka s kily navic a jizvou po operaci srdce. Pokud byste si nahodou spletli strany, stejne hned poznate, ze ctete spatne, protoze kazda divka je jina. A obe mi byly sympaticke!
Pribeh vypravi o tajnych duvodech zalozeni Havenova institutu, kdy obe divky jsou s nim nejakym zpusobem propojene. U Lyry je to jasne, jako repliku ji zkoumali a testovali. Ale co ma s institutem spolecneho Gemma? Skutecne firma jejiho otce investovala penize do vyzkumu?
Knihu jsem precetla jednim dechem a strasne se tesim na dalsi dil. Ma v sobe kapku sci-fi, napeti, trochu romantiky, ale ne moc, postavy jsou bystre a vyvijeji se, vedecka cast knihy je pochopitelna a zajimava. Lyrin pribeh mi trochu pripominal Nevitane.

Tři hodiny v ZOO Tři hodiny v ZOO Gin Phillips

Tak strasne dobrej namet, anotace me hned zaujala. Bohuzel z 272 stranek je 200 stranek o tom, jak je Joan s Lincolnem nekde schovana a premysli. Lincolnovi nic nevysvetluje, takze Lincoln vlastne ani moc nevi, proc ma byt potichu. Zaroven vsak Lincoln mluvi jakoby mu bylo nejmin 12, coz ale muze byt prekladem.
Tuhle knizku bych oznacila jednim slovem prazdna. Necitila jsem zadne napeti ani obavy ci sympatie k postavam, ke konci mozna kapku zachvevu nejakeho ocekavani, kdyz se opet objevili strelci. To vsak na dalsi strance zase utichlo.
V knize jsou nepresnosti (Joan napr. bezi s Lincolnem v naruci a stezuje si, ze by mela behat jako driv a o par stranek dal zminuje, ze beha 10 km denne), policie se vlastne vubec neobtezuje neco delat a neni nijak vysvetleno, proc to utocnici vlastne udelali. Mohlo to byt o hodne lepe zpracovano!

15.02.2019 1 z 5

Jak Hitler ukradl růžového králíčka Jak Hitler ukradl růžového králíčka Judith Kerr

Knizka je docela zklamani. Ma se jednat o pribeh pro deti, kde jim bude priblizena druha sv. valka, bohuzel jsou zde valka a Hitler samotny zmineni pouze velmi okrajove. Knizka pojednava hlavne o tom, jak si deti po dobu dvou let zvykaji na nove kraje a kamarady a jak rodina zije. Strach a smrt se tu skoro nevyskytuji a v podstate ani zadne informace o valce jako takove. Nekde v Nemecku je nakej Hitler a my tam ted nesmime zit, to je pointa knizky.
A ruzovy kralicek? Symbol knizky? Autorka ho zminila jednou na zacatku a pak uz nic.
Knizka ma pekny jazyk a moc hezke ilustrace a nenasla jsem zadnou chybu.

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Knizka je skvela! Je ctiva, vypravena z uhlu pohledu Kaylee a nekolika spoluzaku, je tam suprove popsana psychologie a vyvoj postav. A co je hlavni: pribeh a zapletka jsou celkem uveritelne. Umim si predstavit, ze kdyby takova sit skutecne existovala, na moji stredni by se to urco chytlo (nerikam, ze bych odolala).
Kdo stoji za NEEDem a proc to dela? A jakou roli v tom hraji jednotlive postavy? Cteni jsem si strasne uzila a doporucuju, knizka ma atmosferu!

Štěstí pro lidi Štěstí pro lidi P. Z. Reizin

Tuhle knizku jsem si tak uzila! Knizky s trochou techniky z blizke budoucnosti me bavi. Pribeh je vypraven z nekolika uhlu pohledu, takze se dozvidame i o "pocitech" umelych inteligenci. Knizka je vyborne napsana, je vtipna a zaroven napinava, svih a dej mela uz od prvni stranky.
Pokud mate radi serial Black Mirror, tuhle knizku si zamilujete

Zahrada nových začátků Zahrada nových začátků Abbi Waxman

Knizka mi velmi mile vyrazila dech. Byla jsem ready na depku kvuli stesku po mrtvem manzelovi a pritom jsem dostala vtipnou letni jednohubku s velmi sympatickymi postavami, srandovnimi dialogy, vyvojem postav a jeste jsem se dozvedela neco o zelenine!
Lilian se na kurzu seznamuje s ruznorodou skupinou lidi, takze se dozvidame o zivotech dalsich lidi. Dulezitou roli v knizce hraje take Lilianina mladsi sestra Rachel, ktera byla vubec nejmilejsi postavou v celem pribehu a byla mi velmi blizka. Ona ani hlavni hrdinka neni spatna! Nad svym smutkem a nejistotou se zamysli naprosto realisticky a i kdyz se objevuji chvile plne slz, neni knizka ani za mak pateticka. Doporucuju!

15.02.2019 4 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Inu, to bylo tak...dlouhe! Knizka je nabouchana akci od zacatku do konce, ale mne to bylo uplne fuk. V mistech, kde melo bejt napeti, jsem si sla udelat veceri, a tam, kde mely bejt jakoze hluboky ci romanticky momenty, jsem si sla pustit film. Tahle knizka je proste tak prazdna a oproti Mesicnim kronikam nezajimava, ze dvouhvezdickove hodnoceni je vsechno, co z toho dokazu vymacknout. Jak mne Nova lezla na nervy!
A radoby sokujici zaver, kterej pripravuje pudu pro dalsi dil, me nijak nezvedl ze zidle. Mno jo no, jak rikam, prazdna knizka.

15.02.2019 2 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

2,5*
Inu, na tuhle knizku jsem uz asi stara. Ona proste neni nicim zajimava. Jasne, jedna se o gay couple, takze je v nasich ceskych vodach asi celkem jedinecna timto tematem, ale to je tak vsechno, cim pribeh vynika. Cteni me nijak extra nebavilo a uprimne rikam, ze knizku bych doporucila ctenarum 12-15 let, protoze to ve me nechalo dojem Lenky Lanczove, jen s jinymi hrdiny.
LGBT komunite fandim a NEpovazuji ji za neco nenormalnoho, takze pokud je knizka zajimava jen tim, ze jsou tam dva zamilovani kluci misto holky a kluka, pak me to nijak ze zidle nezvedne.
Knizka ma nicmene prijemny teply nadech a Kit je velmi sympaticka postava. A krome spatneho tisku na konci knihy (opakujici se dve posledni kapitoly) jsem v knizce nenasla zadnou chybu, oujeeeee!

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

1,5*
Tuhle knizku jsem cetla 10 dni... 10 dlouhejch dni! Silena nuda.
Nektere casti jsem si musela precist vickrat, protoze nedavaly smysl nebo se najednou neco stalo z niceho nic. Prvni pulka je silenej shit, kdy vlastne dostavate samy "hinty", ktery jsou skoro pruhledny, takze napeti zadne, a druha pulka, ktera je o poznani akcnejsi, neni zajimava natolik, aby zmenila me hodnoceni.
Rozuzleni je predvidatelny a fakt divny. Jedine, co chvalim jako velmi zajimavy prvek, je epilog. Jinak je tahle knizka shit. Zadna z postav mi nebyla sympaticka, nikdo me nijak nezajimal. Skoda.

15.02.2019 1 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Tohle je dlouhaaaa predlouhaaa knizka s nesympatickou, az dutou hlavni hrdinkou. Vlastne se tam nic nedeje a anotace je nafouknuta bublina. Ke konci, kde se konecne (!) zacne dit neco vyznamnyho, je pribeh lepsi a i celkem napinavy, ale grandiozni finale necekejte. A vlastne to mozna ani nectete, zkuste radsi neco jinyho a tohle si nechte na dlouhy zimni vecer kdyz vypadne elektrika.

Božský Božský Christina Lauren

3,5*
Nemuzu rict, jestli je knizka nejlepsi ze serie, protoze si az tolik nepamatuju predchozi dily, ale rozhodne je knizka lepsi, nez cela serie Vasnivy od stejnych autorek. Pippa je vesela a sva a strasne zajimava, velmi jsem si ji oblibila. Jensen je mirne upjaty, ale mily a urostly workoholik, ktereho Pippa jakoby probudi.
Jasne, knizka je predvidatelna, ale je to mile oddechove cteni.
Bohuzel je v knizce nekolik preklepu a hned na zacatku chybny udaj: pribeh rika, ze Hanna a Will se vzali pred 15 lety, ale ma to asi byt pred 15 mesici, protoze na konci je uvedeno, ze se znaji tri roky, navic hrdinove nejsou o tolik starsi.

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Jo, vsichni se o holocaustu ucime ve skole a vsichni vime co se za druhe sv. valky delo. Ale nikdo vam (mi) nerekl jak lide v koncentracnich taborech resili takove ty bezne veci jako menstruace, toaleta ci bolest zubu. A i o tomhle se v knizce dozvite. Je psana pekne prehledne, takze i kdyz jsem dejak ve skole nemela rada (a tudiz jsem, zel bohu, dejepisne fakt zaostala), popisy historickych udalosti a souvislosti mi davaly smysl a bavily me.
Dej zacina kapitolou o Slovence Prisce, pak nasleduje kapitola o Polce Rachel a nakonec o Cesce Ance. Vsechny prvni kapitoly vypravi o zivote zen, o jejich rodinach a manzelich a o tom, jak bojovaly s pocatecnim utlacovanim Zidu ve mestech az k jejich prevozu do Osvetimi a setkanim s doktorem Mengele. Pak se dozvidame uz souhrne o jejich utrapach a silene tezkem zivote, kde jim pred ocima odvadeli stovky Zidu do plynovych komor, vcetne jejich rodin a malych deti. Obcas se vam zda, ze tyto tri zeny jsou verne pritelkyne, ale nenechte se zmylit - za celou dobu se ani jednou nesetkaly a kazda z nich si myslela, ze je ve svem osudu sama.
Vyborna a drsna knizka, ke ktere by meli balit papirove kapesnicky a blici pytlik. Nechapu jak se neco takovyho mohlo dit a to pomerne jednoduse a nedavno. Verim (doufam), ze uz se nikdy nic podobnyho opakovat nebude, ackoliv volebni kampan SPD tim zavani.

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Tuhle knizku si musite precist!
Krasne divky mezi 16 a 21 lety, ktere se nedobrovolne ocitnou v Zahrade, dostanou na zada prekrasnou ozdobu - tetovani v podobe paru barevnych motylich kridel. V Zahrade pak ziji pomerne normalni zivot - mohou se navstevovat ve svych pokojich, hrat na hudebni nastroje, cist ci jinak rozvijet sve konicky, chodit se Zahradnikem na vecere (stale ve skleniku, samozrejme) - az na to, ze nemohou utect a Zahradnik za nimi chodi kvuli sexu. Pokud se vam to porad nezda dost zajimave, co takhle fakt, ze Zahradnik je na divky velmi hodny a jde o prijemneho gentlemana, vy proto v prubehu cteni snadno zapomenete, ze Zahradnik je vlastne unosce a tak trochu psycho.
Co se deje s divkami pak? Proc motyli? Proc sklenik? Co pribehy ostatnich divek? A kdo Maya vlastne je? To uz vam neprozradim, rekne vam to sama Maya v prubehu vypraveni.
Jsem nadsena!

Lži Lži T. M. Logan

2,5*
Inu, knizka asi ma byt dramaticka uz od zacatku, ale ja jsem se prvni polovinu vylozene nudila. Pribeh ma silene dlouhe dialogy a to vcetne dialogu s malym Williamem, ktere jsou uplne nedulezite. Pribehu chybi naboj a spad, ten se objevuje az par stranek pred koncem, kdy Joe vezme situaci do vlastnich rukou a dopatra se pravdy. Nicmene tu ja jsem odhalila uz v prvni tretine knihy, takze zadny prekvapko. Kniha neurazi, ani nenadchne.

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Kniha je psana ze tri uhlu pohledu: Hrdinka Zoo kracejici postapo-krajinou v domneni, ze stale hleda indicie ke splneni vyzvy, prubeh samotne reality show a uryvky z fanouskovskeho fora. Pohledy se ke konci spoji a utvori celistvy pribeh.
Prvni pulka knizky me moc nebavila. Ne, ze by me nudila, je to silene zajimavy namet, ale ta cast, kde Zoo chodi lesy, je zdlouhava a nic moc se tam nedeje, bavily me spis casti popisujici soutez.
Nicmene druha polovina je fakt pecka! Psycho, napeti, zvedavost. Zoo dochazi, co se stalo a ctenar se dozvida co je to vlastne za virus, kde se vzal a hlavne - co se stalo s ostatnimi soutezicimi a stabem. A taky Zooino male tajemstvi.
Tohle si prectete! Neni to nejlepsi kniha vsech dob, ale je dost zajimava!

Černooká Černooká Anna Musilová

Knizka ve me bohuzel nevyvolala az takovej wow effect jako v ostatnich. Ze je knizka velka depka, to vime, proto je potreba si dobre nacasovat jeji cteni. Ale ze je v anotaci napsano, ze Viktorie proziva svou prvni lasku... inu, ona ji ty 3 mesice ani moc prozivat nestihla. I te Cernooke tam v prvni pulce knizky neni moc. A Viktorie se ve sve depresi masochisticky babra trosku schvalne (mozna jsem se do ni neumela dostatecne vcitit.. zaplatpanbu!).
Viktorie je vcelku sympaticka hrdinka, ostatni postavy mi byly tak nak jedno. Zaver je velmi napinavy a zvednul me puvodne planovane hodnoceni.
Anicka pise peknym pestrym jazykem a tesim se na jeji dalsi knizky ????.

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Bohuzel mam problem se svym velkym ocekavanim, pokud lidi neco chvali, vetsinou jsem pak zklamana. Toho jsem se bala i u Babovek. Ale nebylo to nutny.
Knizka nam vypravi o zivotech dvanacti zen, ktere jsou nejakym zpusobem vzajemne propletene, i kdyz o tom treba nevi. Kazdy z pribehu je naprosto realny a jiny a jsou napsany svezim pestrym jazykem, kdy i bezny myslenkovy pochod hrdinky zni vtipne a zajimave, ackoliv se nejedna o vylozene vtipnou knizku.
Za me Babovky rozhodne ano, vsem hrdinkam jsem jejich story 100% verila. V poslednim pribehu bych uvitala trochu vetsi spojeni s nekterymi nevysvetlenymi udalostmi z pribehu predchozich zen.

S láskou Luisa S láskou Luisa Barbara Metzger

3,5*
Vim, anotace zni jako sileny klise, ale knizka nevypravi jen o prvoplanove lovestory, ale i o dalsich obyvatelich mesta a vy se tak dostavate do centra uceleneho pribehu nekolika osudu.
Je to prijemna oddechovka s chytrou hrdinkou a hrdinou, jehoz jedine plusy nejsou jen svaly.
Zaver (poslednich cca pet stranek) je na muj vkus az moc lepkava sladarna, ale pribeh je jinak vskutku realny.

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

3,5*
V knizce je postav jako na kostele, ale prekvapive jsem s tim nemela problem, protize pribeh je rozdelen do sekci, ty plynou vzdy postupne (Andrea - Jirka - ...) a mirne se prolinaji, protoze vsichni hrdinove se znaji.
Charaktery jsou hezky vykreslene a osudy realne a to se mi na knizce moc libilo. Vsechny hlavni postavy mi byly vicemene sympaticke (mozna Pavel moc ne), na cteni jsem se tesila a uzivala si ho, takze za me dobry ????.

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Knizka me silene nebavila. Pokud taky neznate hry a osmdesatky, zas tolik to nevadi, protoze je tam vse vysvetleno a i neznalci jako ja si to dokazou predstavit. Ale v knizce trva 100 stranek, nez se tam vubec neco stane. Dej se obecne odehrava ve vlnach: 5 stranek akce, 50 stranek nudy, 5 stranek akce, 50 stranek nudy a takhle od zacatku do konce (s vyjimkou prvnich stran, kde bylo rovnou 100 stranek nudy). Zadna z postav mi nebyla sympaticka a zaver by si zaslouzil lepsi pecku, nez predvidatelnej konec, kterej vam dojde uz po precteni anotace.

15.02.2019 odpad!