čuřil čuřil komentáře u knih

Oko Oko Bernard Minier

Já dám jen 3***. Myslím si, že předchozí díly s tímto detektivem přeci jen byly zajímavější. A nebylo v nich zapotřebí toliko násilí, hrubosti... Nicméně od tohoto autora jsou detektívky s komisařem M. Servazem povedené. A určitě si přečtu i další díl.

12.03.2024 3 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Také jsem byl mile překvapen. Kupovali jsme synovi. A jak již zmiňovali jiní přede mnou, tak i já to vidím jako novodobé dobrodružství od p. Foglara a výpravy po temných Stínadlech. Určitě se poohlédnu posléze po dalších dílech, jak se bude dobrodružství mladých hrdinů vyvíjet ...?

14.02.2024 4 z 5

Jana bude brzy sbírat lipový květ Jana bude brzy sbírat lipový květ Miloš Doležal

Tato sbírka snů - básní se mi velmi zamlouvala. Zase to bylo jiné. Jiné básně, jiné vyprávění, pocity, prožitky. Doporučuju.

06.02.2024 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Zdálo se mi, že to je o něco lepší, než Vraní oko. Tak přidávám hvězdičku. Pohodové čtení.

28.01.2024 4 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Od paní Klevisové je to již několikátá kniha. Opět nezklamala. Zase zajímavé prostředí, zápletka. Určitě budu u této spisovatelky pokračovat.

02.01.2024 3 z 5

Tma Tma Ondřej Neff

Určitě jsem četl lepší, ale i horší knihy tohoto žánru. Na začátku poměrně zajímavý rozjezd. Postupně, jak mě tak i část ostatních překvapila popsaná krutost vládnoucích postav a lhostejnost ostatních. Nicméně jsem očekával trošku jiný závěr a i konec některých kladných hrdinů. Ale kniha je určitě k přečtení.

11.12.2023 3 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Určitě povedené dílo. Měl jsem problém to dočíst, jak píše spousta přede mnou, dlouho jsem to louskal. Ale určitě to stálo za to. Některé věci, jako prolínání dějů se mi v určitých fázích moc nezamlouvalo. Ale tato kniha je poučná, poutavá a stojí za přečtení. Ať nezapomínáme, jak se někteří uměli a chovali k jiným. Doporučuju.

28.11.2023 4 z 5

Magorova vanitas Magorova vanitas Ivan Martin Jirous

Opět zajímavé, opět jiné. Takový jiný poeta ...

28.11.2023 3 z 5

Magorův noční zpěv Magorův noční zpěv Ivan Martin Jirous

Souhlasím se Šnekem, takový prostě Magor.

29.10.2023 3 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

Pěkná knížka, povedené sonety. Zase něco jiného.

26.10.2023 4 z 5

Obec Obec Miloš Doležal

Zvláštní, dlouho jsem takovou poezii nečetl. Nicméně většinou povedené krátké skazky o lidech z vesnice.

04.10.2023 3 z 5

Hlas domova Hlas domova František Halas

Nádherně popsáno. Musím souhlasit s Prateri. Krásně vyobrazená domovina.

04.10.2023 4 z 5

Smrtící Apollo Smrtící Apollo Chris Hadfield

Dobrá kniha. Pro mě tedy jen dobrá. Bylo to sice zajímavé, napínavé. Ale zdá se mi, že to bylo až moc akční. Střílení ve vesmíru, černý pasažér, přímo dobrodružně-akční přistání a přestřelka s nepřítelem... Kniha se četla dobře, ale...

12.09.2023 3 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Ano, klasika. Nádherná kniha. Opět nezklamala. Již jsem jí četl dříve, ale pořád to je smutné, silné a také nádherné vykreslení té doby...
Plný počet bodu, doporučuju.

10.05.2023 5 z 5

Vetřelci komplet - svazek 4 Vetřelci komplet - svazek 4 Yvonne Navarro

A za mě tedy asi nejslabší kniha k Vetřelčí sérii. První - Symfonie byla taková atypická, zajímavé téma, mimo klasické příběhy. Ale zdlouhavé, nudné. Na konci se to jako obvykle rozjelo. Ale...
Druhá byla taková, řekl bych klasická střílečka a nahánění vetřelců a vojáků.
Takže za moji maličkost za 3 a s odřenýma ušima.

14.03.2023 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Má první od pana Hartla. A hodně povedené oddechové čtení. Byl jsem sic prvně v kině až poté jsem četl, ale tentokráte mě nezklamala ani filmová verze. Opravdu povedené, vtipné a doporučuju tuto knížku.

17.02.2023 4 z 5

Vyprodáno Vyprodáno Karel Poláček

Povedené. Nečetl jsem předcházející díly. Závěr je smutný, takový jako by nedokončený. Ale určitě se k panu Poláčkovi vrátím.

19.01.2023 4 z 5

Netrpěliví motýli Netrpěliví motýli Josef Kainar

Od pana Kainara jsem dlouho nic nečetl, naposled na škole a z donucení. Nyní ale musím říct a uznat, že jeho básně jsou opravdu povznášející, povedené.

29.12.2022 4 z 5

Vetřelci komplet - svazek 5 Vetřelci komplet - svazek 5 Diane Carey

Průměr, spíše horší. Moc mě to tedy nenadchlo. Pořád jsem něco očekával, a ono nic nepřišlo. Takže průměr. Bohužel

05.12.2022 3 z 5

Drobky z Františka Gellnera Drobky z Františka Gellnera František Gellner

Hezké, povedené verše. Je to zas jiný pohled, jiný básník, jiné pohledy na svět, na lásku, ženy... Povídky, některé jsou usměvavé, část povídek se zas tolik nepovedla. Ale i tak, pěkné a pro mě překvapivé.

14.11.2022 4 z 5