Culina68 Culina68 komentáře u knih

Prsatý muž a zloděj příběhů Prsatý muž a zloděj příběhů Josef Formánek

Pro mě neznámý autor, po knize bych asi nesáhla - vybrala jsem si ji kvůli výzvě. A jsem nadšená. Žádný "pouze" cestopis.... překvapily mě zajímavé úvahy a ač jsem žena, dokázala jsem se vciťovat do mužského uvažování i vnímání světa - rodinných, pracovních i jiných situací.

09.05.2023 5 z 5

Čteme s nečtenáři a učíme je kriticky myslet Čteme s nečtenáři a učíme je kriticky myslet Kateřina Šafránková

Tato kniha je přehledným návodem, jak číst knihy s dětmi, jak s knihami pracovat...spousta nápadů, vysvětlení, vše pochopitelné nejen pro učitele, ale i pro laickou veřejnost. Pokud chcete vybírat dětem kvalitní knihy a naučit je "mít knihy rád", vřele doporučuji si tuto knihu přečíst. Děkuji autorkám.

30.01.2023 5 z 5

Zubr si hledá hnízdo Zubr si hledá hnízdo Oksana Bula

Musím reagovat na "useknutý konec" - nechte jej dovyprávět děti , třeba podle těch obrázků... a nebo děti vymyslí jiný.... rozvíjíme představivost, vysuzování, shrnutí....

30.01.2023 5 z 5

Někdo to s holkama umí Někdo to s holkama umí Jiří Traxler

Příjemná oddechovka, já, starší čtenářka jsem se rázem přenesla do doby bez mobilních telefonů a úplně jiné mezilidské komunikace a měla všechny popisované situace živě před očima.

16.01.2023 5 z 5

Škriatok v pyžamku a iné rozprávky Škriatok v pyžamku a iné rozprávky Zuzana Kubašáková

Srozumitelně (pro děti ) psané pohádky, každá s velkou fantazií i poučením, které se vztahují k běžným životním situacím dětí i jejich rodičů. Ideálně pro 5 - 7 leté děti.

21.03.2022 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Jak milé úvahy ! Pohladí po náročném dni a navodí dobrou náladu. A té pravdy v nich ! Marek Eben nezklamal.

01.10.2021 5 z 5

Ať žijí padesátnice Ať žijí padesátnice Hana Hřebejková

Dávám jednu hvězdu za " čtivost", ale jako humorné čtení - jak je kniha prezentována - bych tuto knížečku neoznačila ( a to je mi taky přes padesát).

21.02.2021 1 z 5

Milý humor, nadhled nad běžnými životními situacemi, zdánlivě obyčejný příběh, který ale neopustíte. A úsměv na tváři po celou dobu četby. Knížka, na kterou se těšíte po vašem náročném dni.

31.05.2020 5 z 5

Na útěku Na útěku Harlan Coben

Přečteno jedním dechem.

31.05.2020 5 z 5

Hluboká modř moře Hluboká modř moře Marie Lamballe (p)

Souhlasím s některými předešlými komentáři o sice zajímavém a napínavém příběhu, ale hlavně o "hluchých" místech tohoto románu. O pár stránek míň, by jistě této knize více slušelo.

31.05.2020 3 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

lidsky milé, pravdivé,zajímavé, poučné a přitom srozumitelné...pro rodiče, pedagogické pracovníky, ale i pro všechny ostatní. Děkuji autorům za jejich práci i literární počiny.

29.04.2020 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

O třetinu kratší by byla kniha čtivější.

22.03.2020 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Přidala bych na seznam povinnē četby ....

12.01.2018 5 z 5

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Smekam pred autorcinou predstavivosti popsat stav mysli cloveka, ktery zapomina....

01.11.2017 5 z 5

Černý a bílý New York Černý a bílý New York Jiří Mucha

Knihu jsem začala číst kvůli čtenářské výzvě ( kniha starší než čtenář ) s tím, že těch 115 stránek rychle přelouskám. Opravdu jsem nečekala, že mě takto zaujme, že najdu mnohé pravdy, které platí dodnes. Překvapily měvelmi čtivé úvahy a když uvážím rok vydání 1965... klobouk dolů.

23.06.2017 5 z 5

Tam, kde ji našli Tam, kde ji našli Kimberly McCreight

Oceňuji dobrou zápletku, ale první půlku knihy jsem si musela připomínat kdo je kdo a proč tam vlastně asi je ???

23.06.2017 2 z 5

Pohádkové Sluníčko Pohádkové Sluníčko Ludvík Středa

Četla jsem dětem 4- 5 letým a měla jsem trochu strach, že to nepoberou. Mile mě překvapily děti i kniha.

18.06.2017 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Na tuhle knihu nezapomenu, opravdu silny pribeh...

18.04.2017 5 z 5

Tik, Ťak, Ťuk. Pohádky o třech tučňácích Tik, Ťak, Ťuk. Pohádky o třech tučňácích Michal Černík

Krátké, srozumitelné příběhy , některé vhodné k další motivaci. Ač zdánlivě z málo známého prostředí, dětem se líbí. Hlavní hrdinové tři tučňáci jsou kamarådi a nachází kouzlo života v obyčejných věcech.

17.02.2017

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Oddechovka, která se čte s úsměvem na tváři

17.02.2017 5 z 5