Culda

Společenstvo PrstenuSpolečenstvo PrstenuJ. R. R. Tolkien

taaaak.... co k tomu dodat. Bohužel už je první díl za mnou... zase :D.
Po dlouhé době jsem si řekla, že je ta správná doba na zopakování si této klasiky, ale dala jsem si to tentokrát jako audioknihu a rozhodně nelituji.
Namluvil to užasným hlasem, vynikající pan Aleš Procházka. A já se při poslechu knihy každou minutou ocitala ve Středozemí a prožívala aspoň na chviličku s hrdiny příběhu jejich radosti a strasti při jejich cestě.
Už mám nachystaný druhý díl a jdu hned pokračovat v cestě Středozemí ke zničení prstenu. :D

SPOILER:
Tom Bombadil... postava určitě zajimavá, jen těch jeho zpívanek mohlo být méně :D :D :D

15.10.2021

Z krve a popelaZ krve a popelaJennifer L. Armentrout

tak na tomto jsem si pochutnala, opravdu moc a po dlouhé době
Milostná zápletka mezi hlavními hrdiny byla tahákem, držákem celé knihy (a proč sakra ne že? :D), protože řekněme si to upřímně sem tam to prostě drhlo ve vysvětlení i ději (nic není dokonalé, ale všichni rádi dokážeme u tohoto primhouřit oči).
Nicméně autorka to očividně umí se slovíčky co se týče vztahové linky ,že pokulhávající nedostatky v ději zachraňují slovní (i jiné) bitvy hlavních hrdinů mezi sebou.
A jelikož jsem to zvládla přečíst na posezení a opravdu se u toho bavila tak s přivřenýma očima (možná od nedostatku spánku - četla jsem do noci, nešlo se odtrhnout :D kdo ví :D) davám 4,5

09.10.2021

Vzpurná dceraVzpurná dceraLori Banov Kaufmann

Jde vidět, že autorka si dala opravdu záležet na průzkumu "terénu" než se dala do psaní. Že ji zaujal 2 tisíce let starý náhrobek vyrobený mužem (Římanem), který očividně miloval svou ženu (Židovku).
A díky tomu se rozhodla napsat příběh co se mohlo s nimi vlastně stát.
Zasadila do příběhu hodně skutečných postav z historie i dějovou linku války. Kapitoly jsou krátké. Někdy až moc, ale svým způsobem aspoň děj hodně rychle ubíhá a vy nevíte jak a jste na konci příběhu.
Za mě pěkný historický román, který konečně není z období druhé světové války. Rozhodně něco neotřelého

Určitě stojí za to si přečíst i dovětek od autorky. Je tam uveden celý nápis náhrobku a výčet skutečných postav. Dokonce je tam i popis jednoho historika, ale to už asi jen pro ty opravdu zvídavé

10.08.2021

Chlap snůChlap snůKim Jones

tak tohle je aspoň něco .... žádné klišé erotických románů :D pořádně sexy oddychovka s velkou dávkou humoru při kterém se musíte zasmát nahlas :D neskutečně jsem se bavila, vypla jsem u toho a rozhodně doufám v pokračování v podání nejlepších přátel hlavních hrdinů :D

Mě snad jebne Penelope!! :D

28.06.2021

Dcera železného drakaDcera železného drakaMichael Jurgen Swanwick

(+ SPOILER) wow. tohle byla jizda :D určitě to není čtení pro každého (nemusí nadchnout, nemusí člověk vše pochopit a pobrat :D, sprostá slova, eroticke scény ve druhé půlce knihy skoro kam se podíváš). Ale při čtení jsem se bavila a rozhodně je to něco, co se týče žánru opravdu jedinečného.
Popis knihy mi neřekl rozhodně vše na co se mám v knize připravit a o to víc jsem byla překvapená když jsem pročítala stránku za stránkou :D

SPOILER
poslední strana.... nedočkavě jsem otočila dál a jako... WTF? :D :D :D to se vážně nedočkam jména? :D

06.06.2021

Dovolená očima delegátkyDovolená očima delegátkyJitka Herzánová

Za mě velmi vtipná oddychovka, při které se člověk směje nahlas a jen kroutí hlavou čeho jsou lidé na dovolené schopni. Ti, kteří denně pracují se zákazníky (jako já) v jakémkoliv odvětví, tak určitě ví, že tohle (nesmyslné dotazy, trapné situace, bezdůvodné slovní napadání bez omluvy apod.) se rozhodně stává častěji než je nám milé. Paní Jitka to tady podala velmi dobře a rozhodně doporučuji pro zlepšení nálady přečíst. ;-)
Klidně bych uvítala i pokračování. :-D

31.07.2020

Deset malých černouškůDeset malých černouškůAgatha Christie

klasika :) .... když chce někdo dobrou detektivku, ze všech knih od A.Christie je Deset malých černoušků má srdcovka. Četla jsem to jako povinnou četbu a jsem za to ráda :)

Sedmé nebeSedmé nebeAdriana Michálková

Myslím si, že je málo známá, protože je to dílo české autorky a to je škoda. Neotřelé téma mě zaujalo a četla jsem do konce s napětím jaké je to vlatně to veliké tajemství okolo hlavní hrdinky. Za mě ....určitě není na škodu si to přečíst.

Kroniky prachuKroniky prachuLin Rina

sladké, milé, pohodové, rozhodně příjemné na přečtení, ale.....pro mě až zbytečně dlouhé co se týče natahování děje. Proto jedna hvězdička minus. Říká se neuspěchat věci aby nas to nemrzelo, ale tady se nespěchalo až moc.

KrálovstvíKrálovstvíAmanda Stevens

Úplné odbočení od hlavní dějové linky (Devlin), pro někoho na překážkum, ale za mě rozhodně plus a hltala jsem stránku za stránkou až do konce :)
minulost, duchove, rodina, němá tvář, akce..... pecka!

ProrokProrokAmanda Stevens

Za mě díl slabší než ten předešlý (druhý díl byl hooodně dobrý), ale konečně vyřešena záhada dívenky a jejího otce :)
I tak úžasné čtení a teším se na pokračování.

11.06.2020

Nejchladnější dívka ve Městě chladuNejchladnější dívka ve Městě chladuHolly Black

Četla jsem tuhle knihu už dříve a rozhodně ji řadím mezi tu více povedenou četbu od Holly Black.
Nedávno jsem totiž dočetla tolik opěvovaného Krutého prince a ikdyž se mi kniha líbila, více v paměti mi i po letech uvízla Nejchladnější dívka.
O to více mě i teď mrzí, že i přes otevřený konec kniha nemá pokračování :(

Před svatbouPřed svatbouJulia Quinn

ten závěr mě rozesmál....vtipné zakončení celé série :)

09.03.2015

Nevhodný návrhNevhodný návrhJulia Quinn

no ano popelka....jiná doba, lidé i okolí ale přesto....to kouzlo lásky mezi chudou dívkou a bohatým princem....to kouzlo popelky :) ....člověka vždycky dostane ;)

07.03.2015