cturad cturad komentáře u knih

Demian Demian Hermann Hesse

Hesse je můj oblíbený autor, ale s dočtením Damiana jsem měla problém.

15.09.2013 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Kniha mě překvapila a naprosto pohltila! Opravdu skvělý, ponurý, děsivý příběh tím, co přináší. Vřele doporučuji!

23.12.2012 5 z 5

Jako v zrcadle, jen v hádance Jako v zrcadle, jen v hádance Jostein Gaarder

Smutná kniha. V knihovně v oddělení pro děti, ale nejsem si tak úplně jistá, jestli to je skutečně literatura pro nejmenší: ) Podobně jako Malý princ, nese si tato knížka určité moudro. Na můj vkus až příliš velký náboženský podtext, přesto dávám 4 hvězdičky, protože se mi líbí, jak umí J.G. ve všedních záležitostech najít záhadu, které by si nikdo ani nepovšiml.

01.12.2012 4 z 5

Nadechnout se Nadechnout se George Orwell (p)

Moje první kniha od Orwella. Potěšila mě, četla se lehce a přesto ve mě nechala pocit smutku. Těším se, až si půjčím další autorovu knihu.

27.11.2012 4 z 5

Hrozny vášně Hrozny vášně Karin Kallmaker

Lesbická literatura, kterou bych doporučila jen někomu, kdo prahne po laciný lesbický četbě :D

27.11.2012 1 z 5

Život po životě / Úvahy o životě po životě / Světlo po životě Život po životě / Úvahy o životě po životě / Světlo po životě Raymond A. Moody

Svého času změnila můj pohled na svět.

27.11.2012 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Přečetla jsem ji za pár dní. Je to příběh plný hořkosti i lásky. Mám z něj rozpolcený pocit. Líbí se mi charakter hlavního hrdiny.

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Líbí se mi, jak je napsaná hravě a plná metafor.. je to jedna velká metafora. Zvláště mám ráda poslední větu knihy:)

24.11.2012 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Na mě kniha působila zvláštně. Přečetla jsem ji bez váhání, ale měla jsem trochu problém s hlavním hrdinou. Mírná nesympatie, i když jsem se s ním v mnohém ztotožnila:) Ale zanechala mnoho pocitů a to je u kniho nejdůležitější.

Jediný Jediný Richard David Bach

Velice zajímavá kniha. Líbí se mi ten únik do světa myšlenek a nekonečných možností. Hlavní idea, že vše souvisí se vším a všichni jsme součástí jednoho. To mám ráda:) Bach píše zajímavé knihy.

Beatrice a Vergilius Beatrice a Vergilius Yann Martel

Zpočátku se mi kniha moc nelíbila, po přečtení skvělé knihy Pí a jeho život jsem byla zklamaná, ale nevzdala jsem to a nakonec mě B. a V. velice dojala. A to tak, že mi ukápla slza a to každá kniha nesvede. V tom je pro mě jedinečná.

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Skvělá kniha. Sice trochu zdlouhavý nástup, ale nechybí vtip a propracovanost. Moc se mi líbí neobvyklé dobrodružství, které hrdina prožije (nebo neprožije?). Absolutně mě to vtáhlo.. Doporučuji:)

Tajemství karet Tajemství karet Jostein Gaarder

Dokonalá kniha. Možná moje nejoblíbenější. Četla jsem ji jako dítě a později i jako dospělá a v obou případech jsem z ní byla unesená. Doporučuji všem, co mají rádi hravou filosofii a tajemství:)