ctenarkaEva ctenarkaEva komentáře u knih

Pohřbení andělé Pohřbení andělé Patricia Gibney

Opravdu velké množství postav, které jsou vzájemně propletené. Drsnější vraždy, protože se týkaly dětí. Příběh se mi nezdál tak napínavý jako některé jiné díly, ale četl se dobře a Lottie a Boydovi vždycky v každém díle moc fandím.

13.04.2024 4 z 5

Dívka v mlze Dívka v mlze Barbora Bernátová

Těšila jsem se na napínavý thriller ze slovenského prostředí, ale nebyla jsem schopná knihu dočíst. Taková směs arogantního, vulgárního, sukničkářského detektiva, spousty popisů zneužívání dětí, prostituce, milion postav, to na mě bylo opravdu moc.

02.03.2024 1 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Těšila jsem se na detektivku české autorky, očekávala jsem třeba podobný styl jako píše Michaela Klevisová. Začalo to slibně, příběh vypadal zajímavě a napínavě. Postupně mi ale vadilo, že se vždycky vynořila nějaká postava bez jakýchkoliv souvislostí. Spojení s Erbenovou Klekánicí mi vůbec nesedí, téma mi připadá naprosto jiné. No a závěr ani nekomentuji, ten je spíše jako z amerického krimiseriálu... Knihy Michaely Klevisové se mi líbí mnohem více, společné s touto autorkou mají asi jen zasazení do českého prostředí.

21.02.2024 2 z 5

Zmiz, dokud můžeš Zmiz, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Chvílemi zdlouhavé, že jsem usínala a ztrácela se v ději. První díl se mi líbil o dost víc. Laurel a Huck jsou sympaťáci, někteří další hrdinové mi byli hrozně nesympatičtí. Po dočtení se mi závěr ihned vykouřil z hlavy :-(

24.01.2024

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Pohodová detektivka z Jižní Moravy. Mrtvých tam bylo docela dost, ale popisy vražd nejsou nijak brutální. Autorka umí vykreslit atmosféru prostředí, takže jsem se úplně přenesla do moravské vesnice. V jiné knize zase pro změnu do Beskyd nebo do Skandinávie. Tato série mě baví.

02.01.2024 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Byla jsem zvědavá na tento počin Roberta Bryndzy, ale více mi vyhovují jeho detektivky. U této knihy mi připadalo jako kdyby ji ani nepsal on. Mám ráda, když je v knihách hodně přímé řeči a ta mi tady dost chyběla. Popisy mi připadaly až moc zdlouhavé a natahované, ale někteří čtenáři je ocení, že pomáhají vykreslit atmosféru. Ani samotný příběh mě moc nebavil. Pokud se někdo chce seznámit s tímto autorem, tak já osobně bych mu spíše doporučila knihu ze série s Erikou nebo Kate. Za mě tedy spíše slabší kniha.

27.12.2023 2 z 5

Vražda za trest Vražda za trest Catherine Shepherd

Tak tento díl mě bohužel vůbec neoslovil a nebavil. Měla jsem problém knihu dočíst.

26.12.2023

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Tak tento díl mě vůbec nebavil. Knihu odkládám, asi ji někomu věnuji.

19.11.2023

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Jako obvykle fajn čtení, které rychle ubíhá díky krátkým kapitolám. Tentokrát Angela přitvrdila a vraždy jsou dost brutální (až přehnaně). Souběžná linie s novinářkou Tracy Frostovou byla zajímavá. Některé z předchozích dílů se mi sice líbily o něco víc, ale i tak jsem si dobře početla.

19.11.2023 5 z 5

Zlovůle Zlovůle Jørn Lier Horst

Skvělé, napínavé čtení. Řekla bych, že se jedná o nejnapínavější díl celé série. Vraždy jsou trochu víc brutální, než je u tohoto autora zvykem, ale jako obvykle jde hlavně o vyšetřování. Není potřeba žádná návaznost na předchozí díly, klidně doporučuji i jako samostatnou knihu.

16.11.2023 5 z 5

Otázka viny Otázka viny Jørn Lier Horst

Knihy tohoto autora mám velmi ráda. Jsou to pohodové detektivky, ve kterých se neobjevují žádné brutální vraždy, ale spíše se jedná o probíhající pátrání a vyšetřování. Hlavní hrdina William Wisting je sympaťák. V tomto díle se prolínají případy z minulosti a současnosti, jsou popsány rozdíly ve vyšetřovacích metodách před lety a nyní. Vše je postupně odhalováno a vysvětlováno, nechybí ani závěrečné překvapení.

11.11.2023 5 z 5

Vražedný rej Vražedný rej Andreas Gruber

Skvělé čtení. Dlouhý příběh nabitý událostmi, které byly více či méně uvěřitelné, ale vše bylo postupně objasněno a vysvětleno a zapadlo do sebe. Sabina Nemezová a Maarten S. Sneijder jsou zárukou výborného čtení. Nenudila jsem se ani chvíli.

10.11.2023 5 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Knihu bych neoznačila jako thriller, ale spíše jako detektivku, ve které nechybí romantická linka - podobně jako v knihách Sandry Brown. Agentka Laurel je hodně zvláštní postava, ale líbí se mi, a hodně sympatický je Huck a jeho pes. Kniha se četla dobře, děj odsýpal, pachatele jsem neuhodla. Určitě si přečtu i druhý díl.

09.11.2023 4 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Nějak se mi nepodařilo se začíst. Nevyhoval mi styl psaní, děj mě nebavil, dopadlo to tak, že jsem přeskočila na konec a dozvěděla se rozuzlení.

09.11.2023

Poslední na řadě Poslední na řadě Helen Fields

Série "Dokonalá" se mi líbila, ale tato kniha mě bohužel vůbec nebavila. Jako kdyby ji ani nenapsala Helen Fields. Téma mě nezaujalo, děj mě nebavil, postupně už mě ani nezajímal pachatel.

01.11.2023 2 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Patricia Gibney

Tuto sérii mám hodně ráda, ale přiznám se, že tento díl se mi líbil méně. Nezdál se mi tak napínavý, ztrácela jsem se v množství postav a děj mi občas připadal dost natahovaný a bez napětí. Přesto se zase budu těšit na další díl a držím palce Lottie a Boydovi.

25.09.2023 4 z 5

Otočení klíčem Otočení klíčem Ruth Ware (p)

Na tuto knihu jsem se podle recenzí velmi těšila, ale přiznám se, že mě moc neoslovila. Nevyhovovala mi forma dopisů a hlavně mě nebavily duchařské prvky, které si naopak někteří čtenáři chválí. Dávám přednost klasickému vyprávění než formě dopisů, takže tato kniha pro mě prostě nebyla to pravé ořechové.

20.09.2023

Poslední slovo Poslední slovo Mary Burton

První díl se mi líbil hodně, tento bohužel moc ne. Nevyhovoval mi styl psaní kapitol, mám raději souvislé vyprávění, než střídání vypravěčů, zápisů poznámek, přepisy podcastů apod. Příběh se mi nezdál moc napínavý, usínala jsem u něj :-)

11.09.2023 2 z 5

Vražda v Mallowan Hall Vražda v Mallowan Hall Colleen Cambridge (p)

Na tuto knihu jsem byla hodně zvědavá, ale bohužel mě zklamala. Nedokázala jsem se začíst, styl vyprávění mi neseděl, cítila jsem až příliš velkou snahu autorky napodobit styl psaní Agathy Christie, ale pro mě se to nepodařilo a nebylo to ono. Zůstanu věrná královně detektivek.

04.09.2023

Poslední tah Poslední tah Mary Burton

Fajn čtení, napínavý příběh, zajímavé rozuzlení.

30.08.2023 5 z 5