ctenarkaEva

HanaHanaAlena Mornštajnová

Jak už psali všichni přede mnou - silný příběh, poutavě napsaný, ale samozřejmě smutný.

28.12.2020

Drak spíDrak spíMichaela Klevisová

Knihy Michaely Klevisové mám moc ráda a tato není výjimkou. Líbilo se mi vykreslení prostředí i zápletka. Když jsem knihu kupovala, tak jsem pořád přemýšlela, proč se jmenuje zrovna Drak spí. Stejně jako u předchozí knihy Sněžný měsíc se mi líbí postupné vyjasnění zvoleného názvu. Rozhodně doporučuji jako oddechovou detektivku z prostředí jihočeské vesničky.

21.02.2021

Skryté kartySkryté kartyAngela Marsons

Skvělé čtení, knihu jsem zvládla přečíst za jeden den. Nějak jsem se nemohla odpoutat. Líbily se mi všechny předcházející díly, ale tento se u mě řadí k těm úplně nejlepším. Konec je překvapivý. Rozhodně doporučuji přečíst, máte se na co těšit.

21.06.2020

Žena v kleciŽena v kleciJussi Adler-Olsen

Zajímavý příběh, napětí, sympatické postavy. Pachatele jsem uhodla docela brzy, což se mi jindy nestává. Nic to ale neubralo na napínavosti. Jsem zvědavá, co se vyklube z Asada.

22.08.2020

Dvojitý křížDvojitý křížChris Carter

Napínavý, ale na mě tedy hodně drsný příběh - mrazivé popisy vražd. Ráda bych si přečetla i další díly, tak snad najdu odvahu. Podle recenzí je brutalita zastoupená asi v každém dílu.

Sněžný měsícSněžný měsícMichaela Klevisová

Mně se tato kniha líbila hodně. Mám ráda Beskydy a byla jsem zvědavá, jak si autorka s tímto prostředím poradí. Nevadil mi delší začátek, který se spíše hodí do románu než do detektivky. Chvíli se mi pletly postavy a jejich rodinné vztahy, ale po chvíli už jsem se orientovala lépe. Doporučuji ji jako klidnou, pohodovou detektivku z prostředí Moravy.

05.01.2020

Dokonalé stopyDokonalé stopyHelen Fields

Čtivá kniha, sympatičtí detektivové. Pachatele známe docela brzy, ale přesto je příběh napínavý. Jen tedy některé popisy jsou na mě až moc brutální.

16.08.2020

Nejsem z leduNejsem z leduA. Frasier (pseudonym)

Skvělé čtení. Mrazivý příběh plný ledu (a to nejen toho venku v přírodě). Doporučuji číst tuto sérii od začátku. Doufám, že autorka vydá ještě další knihy.

22.09.2020

Vzkaz v láhviVzkaz v láhviJussi Adler-Olsen

Kniha se mi líbila. Tato série je napínavá, každý díl se odehrává v úplně jiném prostředí.

17.11.2020

ChirurgChirurgPetra Dvořáková

Jednoduchý, čtivý příběh. Četl se mi dobře, jen se mi nelíbí tak vulgární mluva. Ale musím uznat, že chvílemi jsem opravdu měla před očima doktora, který vypráví tento příběh a nepřemýšlela jsem nad tím, že autorkou je spisovatelka a je to jen román.

21.02.2021

KaštánekKaštánekSøren Sveistrup

Tak tohle byl zase po dlouhé době opravdu napínavý thriller. Místy dost brutální, což úplně nemusím, ale ještě se to dalo :-) Líbilo se mi, že každou chvíli jsem podezřívala jinou postavu a vždy jsem byla úplně vedle. Nějakou spojitost jsem postupně začala tušit, ale tajemna a napětí tam bylo pořád dost.

05.04.2021

Poslední paní ParrishováPoslední paní ParrishováLiv Constantine

Zajímavý psychologický román. Při čtení první části, kterou vypráví Amber, jsem pořád čekala, kdy začne to napětí a co se vlastně stane, když je kniha popisována jako napínavý thriller. Hned po změně vypravěče to začínalo být jasnější. Přesto mě čekalo dost překvapivých momentů a situací. Rozhodně tuto knihu doporučuji.

16.06.2018

Zlomené srdceZlomené srdceTim Weaver

Poměrně dlouhý, napínavý příběh, místy až přehnaně natahovaný, ale čtivý. Knihu jsem přečetla rychle, byla jsem zvědavá, jak dopadne, kam se Lynda poděla a jaké bylo to slibované tajemství. Byla jsem spokojená a hned si jdu vybrat další knihu Tima Weavera.

08.07.2018

Mezi dvěma ohniMezi dvěma ohniMartin Goffa

Pohodová detektivka z českého prostředí. Hlavní hrdina je sympaťák, příběh se čte svižně, co víc si přát.

11.03.2019

Žena mého životaŽena mého životaTim Weaver

Pro mě skvělé, napínavé čtení. Zhltla jsem ji za jeden den, byla jsem zvědavá, jak vše dopadne a kdo je padouch. Kniha mě zaujala svým tématem, nedokázala jsem si představit, jak ho autor zpracuje. Některé situace mi připadaly přehnané (ale to se mi u tohoto autora stává snad v každé knize), ale kniha se četla dobře, příběh plynul, napětí stoupalo, objevovaly se další a další situace a postupná vyjasňování... Těším se na další díl. Jsem zvědavá, jaké téma Tim Weaver vymyslí tentokrát. Obdivuji jeho fantazii :-)

05.01.2020

Byla to tichá dívkaByla to tichá dívkaMichele Campbell

Pro mě výborný psychothriller. Začátek je sice pomalejší, více popisný, ale děj postupně začne mít spád a nemohla jsem přestat číst. Líbilo se mi, že na začátku je naznačeno, co se stalo, ale dlouho nevíme, která ze sester byla zavražděná. Epilog také ještě ledacos dovysvětlí. Rozhodně doporučuji.

22.02.2020

Zavátá sněhemZavátá sněhemMartin František Stručovský

Matěj Mynář je sympaťák. Pátrá po zmizelé dívce a přitom odhalí tajemství. Když pominu na můj vkus až přehnané akční scény, tak se mi příběh líbil a ráda si přečtu další díl, pokud bude.

16.07.2020

Tichý výkrikTichý výkrikAngela Marsons

Děsivý, ponurý příběh... Přesto se kniha čte velmi lehce, má krátké kapitoly a děj ubíhá svižně. Kin Stoneová se mi zdá sympatická a její kolega Bryant také. Postupně jsem měla pocit, že jsem vraha uhodla, ale po chvíli už to zase vypadalo, že to byla jiná osoba. No a závěr byl úplně překvapivý, to jsem opravdu neměla nejmenší tušení, jak to vlastně bylo. Rozhodně tuto knihu doporučuji a už se těším, jak si přečtu další díl.

25.01.2019

Zlámané kostiZlámané kostiAngela Marsons

Napínavé, skvělé čtení jako celá tato série

24.10.2019

Nejsem mrtváNejsem mrtváA. Frasier (pseudonym)

Skvělé čtení, konečně jsem se zase jednou trefila do thrilleru a ne do knihy, která se tak jen tváří. Líbilo se mi propojení toho, že hlavní hrdinka Jude je zároveň vyšetřovatelka, ale také byla oběť, což ji samozřejmě poznamenalo fyzicky i psychicky. Příběh byl zajímavý, knihu jsem přečetla na jeden zátah. Už se těším na další díly.

05.08.2020

Dokonalá kořistDokonalá kořistHelen Fields

Zamotaný příběh, čtivý, napínavý, místy ale hodně brutální. Sympatičtí detektivové. Chystám se i na další díly.

16.08.2020

Osudný slibOsudný slibAngela Marsons

Opět skvělé čtení jako všechny knihy od Angely Marsons. Doufám, že zase brzy vydá další díl. Sympatičtí hrdinové, krátké čtivé kapitoly, žádná zbytečná omáčka. Rozhodně doporučuji.

29.08.2020

V mysli vrahaV mysli vrahaMike Omer

Zajímavý thriller. Forenzní psycholožka Zoe a agent Tatum tvoří sympatickou dvojici. Téma příběhu je dost morbidní, ale to je u tohoto typu knih časté. Naštěstí pro mě příběh není plný tak brutálních popisů a pasáží jako některé jiné knihy. Těším se na pokračování.

16.09.2020

Sama proti všemSama proti všemBrian Freeman

Tak tahle kniha se mi moc líbila. Sice mi na ději pořád něco nesedělo, ale nakonec se vše vysvětlilo a zapadlo do sebe. Nenechejte se odradit místy zdlouhavějším putováním hlavní hrdinky a vydržte až do konce, stojí to za to.

29.04.2021

Dívka, již jsi tu zanechalDívka, již jsi tu zanechalJojo Moyes

Krásná kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Hlavně 1. příběh, který se odehrává v době 1. světové války, je psaný úžasným způsobem. Válka tvoří jen pozadí děje, proto se kniha dobře čte i těm, kteří válečné romány nevyhledávají. Druhý příběh je na první napojený zajímavým způsobem. Rozhodně tato kniha stojí za přečtení.

31.01.2016

Ostrov šedých mnichůOstrov šedých mnichůMichaela Klevisová

Zajímavý a zamotaný příběh. Líbilo se mi zasazení do prostředí Holandska, vykreslení prostředí i postav. Už jsem od této autorky četla knihu Zmizela v mlze a těším se, až si přečtu nějakou další.

31.01.2018

Deset malých černouškůDeset malých černouškůAgatha Christie

Skvělá kniha, Agatha Christie je opravdu královna detektivek. Kniha je poměrně krátká, dobře se čte, děj ubíhá rychle. Prostředí osamoceného ostrova je zajímavé, dodává napětí. Propojení s říkankou o černoušcích je skvěle vymyšlené. Pořád jsem sledovala, jaký bude další verš a čekala, jak si autorka poradí se začleněním do děje. Jedním slovem PARÁDA, opravdu stojí za přečtení. Navíc, když si uvědomíme, že kniha byla napsána v roce 1939, tak klobouk dolů.

07.04.2018

Záhada na zámku StylesZáhada na zámku StylesAgatha Christie

Kniha napsaná téměř před 100 lety. Obdivuhodná Agatha Christie, ta mě nikdy nezklame. Čtivý příběh, zajímavé prostředí starého panství, napětí až do konce.

07.05.2018

Ďábelské hryĎábelské hryAngela Marsons

Opravdu ďábelský příběh... Skvělé čtení, děj plynul rychle, možná i díky krátkým kapitolám. Zajímavě propletené 2 dějové linie, z nichž jedna se přímo dotýkala vyšetřovatelky Kim. Už se těším na další díl této série.

08.02.2019

Tichá modlitbaTichá modlitbaAngela Marsons

To byla tedy jízda! Pořád jsem si říkala, že ještě přečtu tuto kapitolu a zbytek nechám na zítra a najednou byl konec knihy... Skvělé čtení, sérii čtu od začátku a tento díl se mi zdál nejlepší. Jen se mi moc nelíbil úplný konec, připadal mi dost nelogický. Už se těším na další díly, doufám, že Kim Stoneová nezklame ani v dalších případech.

01.03.2019