ctenarkaEva ctenarkaEva komentáře u knih

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Příběh z exotického prostředí. Celkem dobrá oddechová detektivka.

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Pro mě je série s Kate o dost slabší než s Ericou. Propast smrti se mi nezdála moc napínavá, pachatele jsem začala tušit dost brzy. Homosexuálních postav tady bylo až příliš, ale chápu, že to tak autor zamýšlel schválně. Už se pomalu přestávám těšit na nové díly, ale spíš si po dlouhé době přečtu opět něco ze starších a pro mě mnohem napínavějších a zajímavějších dílů.

Kouřová clona Kouřová clona Jørn Lier Horst

Tato kniha se mi bohužel nelíbila tolik jako série o Williamu Wistingovi. Příběh se mi zdál neuvěřitelný a zamotaný, pletly se mi postavy. Celkově mě moc nebavil a snažila jsem se rychle dočíst.

Co oči nevidí Co oči nevidí Betsy Reavley

Zvláštní kniha. Příběh mi nesedl, nebavil mě, ale na druhou stranu mě zajímalo, jak to vlastně všechno bylo. Konec byl překvapivý, ale celý příběh na mě působil hodně nevěrohodně. Knihu hned vrátím do knihovny a podruhé už bych ji rozhodně nečetla.

14.12.2021 2 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Kniha se mi líbila, bylo zde zajímavé spojení thrilleru a romantiky. Určitě si přečtu další knihy autorky, pokud vyjdou.

14.12.2021 4 z 5

Zadní pokoj Zadní pokoj Jørn Lier Horst

Knihy tohoto autora se mi líbí, i když tento díl se mi zdál trochu slabší než jiné.

14.12.2021 3 z 5

Pohled ze tmy Pohled ze tmy Gytha Lodge

Líbilo se mi to, pachatele jsem neuhodla. Kniha byla čtivá.

14.12.2021 3 z 5

Vražda ve Vídni Vražda ve Vídni Beate Maxian

Oddechová detektivka. Líbila se mi víc než Vražda v hotelu Sacher. Také nerozumím tomu, proč český vydavatel vydává jednotlivé díly úplně na přeskáčku a nelogicky 1. díl vydal až po 6. a 9.

11.12.2021 3 z 5

Ztracená Ztracená Lisa Jackson

Tak bohužel ani mě tato kniha nezaujala. Měla jsem problém se začíst, děj byl rozvleklý a některé zápletky nereálné a překombinované. U čtení jsem usínala a to se mi u detektivek a thrillerů nestává :-) Konec se dle mého názoru také nepovedl.

04.11.2021 2 z 5

Ukrytá Ukrytá Gytha Lodge

Dobře známé téma - skupina náctiletých kempuje a ráno se jeden z nich pohřešuje... Příběh se mi zdál rozvleklý, chvílemi zajímavý, ale chvílemi spíše nudný. Líbilo se mi střídání minulosti a přítomnosti. Jen tedy ten překlad je opravdu hrozný, mnohé věty byly hodně kostrbaté a psané dost nespisovným jazykem s gramatickými chybami.

29.10.2021 3 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Napínavý, zamotaný příběh se spoustou postav. Tato série se mi líbí.

29.10.2021 5 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Napínavý příběh, spousta postav, ale vše se vysvětlí a zapadne do sebe. Tato série se mi líbí.

29.10.2021 5 z 5

Vyvolení Vyvolení Jørn Lier Horst

Tento příběh byl celkem napínavý, zajímavý, ale konec se mi zdál trochu uspěchaný. Série s detektivem Wiliamem Wistingem se mi líbí asi o něco víc.

29.10.2021 3 z 5

Plantážníkova žena Plantážníkova žena Dinah Jefferies

Romantický příběh protkaný napětím. Postupně mě napadalo, jak se příběh bude vyvíjet. Něco jsem trefila a něco ne.

10.10.2021 4 z 5

Poustevník Poustevník Jørn Lier Horst

Zajímavý, čtivý příběh. Tato série mě baví, nejsou tam moc brutální popisy, spíše se věnuje vyšetřování, a to mi vyhovuje.

10.10.2021 4 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Oběť bez tváře se mi líbila víc. Tato kniha se mi asi úplně netrefila do správného období, proto je možná můj dojem z ní ovlivněný mým momentálním rozpoložením.

10.10.2021

Vražda v hotelu Sacher Vražda v hotelu Sacher Beate Maxian

Těšila jsem se na detektivku z prostředí Vídně, ale byla jsem docela zklamaná. Souhlasím s komentářem "bagel", že bylo těžké zorientovat se v tom množství postav, udivilo mě, jak se novinářka pletla do práce policie a některé pasáže mi přišly moc zdlouhavé, zbytečné a nezajímavé. Postupně už jsem ani neměla moc zájem vědět, kdo je vrah.

10.10.2021 2 z 5

Na zimu zavřeno Na zimu zavřeno Jørn Lier Horst

Jiné díly této série se mi líbily víc, tento bych zařadila spíše mezi slabší.

10.10.2021 3 z 5

Na dně Na dně Jørn Lier Horst

Nejdříve jsem četla Katharininu šifru, ta se mi líbila hodně a navnadila mě na přečtení dalších dílů tohoto norského autora, o kterém jsem nikdy dřív neslyšela. Škoda, že u nás vyšlo jen několik dílů a je celkem problematické je sehnat v knihovně. Tento díl se mi také líbil, i když o něco méně, než právě Katharinina šifra nebo Zaslepení. Autor píše poutavě, kniha není nijak brutální, dá se číst i před spaním.

26.09.2021 4 z 5

Zaslepení Zaslepení Jørn Lier Horst

Nejdříve jsem četla Katharininu šifru, ta se mi líbila hodně a navnadila mě na přečtení dalších dílů tohoto norského autora, o kterém jsem nikdy dřív neslyšela. Škoda, že u nás vyšlo jen několik dílů a je celkem problematické je sehnat v knihovně. Tento díl se mi také líbil, i když mě místy překvapovalo chování Line a její kamarádky Sofie. Autor píše poutavě, kniha není nijak brutální, dá se číst i před spaním.

26.09.2021 5 z 5