ctenarkaEva ctenarkaEva komentáře u knih

Minutky Minutky Veronika Jonešová

Z prvního dílu jsem nebyla až tak nadšená, přesto jsem chtěla dát autorce šanci a přečetla jsem i druhý díl. Bohužel se mi líbil ještě méně, asi jdu proti většinovému proudu, ale příběh mě nebavil a nevyhovovaly mi pohledy do minulosti a budoucnosti. Autorce přeji hodně úspěchů, je vidět, že její tvorba si nachází spoustu nadšených čtenářů.

10.04.2023 3 z 5

Hodinky Hodinky Veronika Jonešová

Obdivuji mladou autorku, že se pustila do napsání knihy a navíc ji sama vydala. Na příběh jsem byla hodně zvědavá, ale bohužel mě nezaujal tolik, jako se objevuje ve většině nadšených komentářů. Moc mi nevyhovoval styl střídání kapitol z pohledů různých postav a hlavně minulosti a budoucnosti. Ani děj mě až tak nezaujal. Přesto držím autorce palce do dalšího tvůrčího psaní a přeji jí hodně úspěchů.

10.04.2023 3 z 5

Stín ve dveřích Stín ve dveřích Tim Weaver

Více se mi líbí klasické romány tohoto autora, ale soubor povídek taky nebyl špatný.

21.02.2023 4 z 5

Symetrie odplaty Symetrie odplaty Tim Weaver

Krátká jednohubka přečtená během chvilky. Nedá se srovnat s románem, ale četla se dobře. Snad brzy vyjde zase plnohodnotný román.

19.02.2023 4 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Tato série mě baví, ale přece jen mi zápletka v tomto dílu už připadala méně uvěřitelná a moc překombinovaná. Příběh se více vlekl a nebyl tak napínavý jako některé předchozí. Ale těším se na další pokračování, mělo by už brzy vyjít.

17.02.2023 4 z 5

Mrtvé od Tichého jezera Mrtvé od Tichého jezera Leslie Wolfe

Kniha se mi líbila, určitě si přečtu další díl.

17.02.2023 5 z 5

Chata v horách Chata v horách Ruth Ware (p)

Těšila jsem se na napínavý thriller a knihu ve stylu Agathy Christie, ale byla jsem zklamaná. Asi mi toto téma nesedlo, příběh mě nezaujal a vůbec mě nebavil.

11.02.2023

Zimní slib Zimní slib Rosie Goodwin

Tato kniha se mi moc líbila, bylo to pro mě oddechové čtení po thrillerech, které čtu velmi ráda. Příběh Opal a jejích 3 sourozenců, kteří osiřeli a museli se protloukat životem, je psaný čtivě, místy napínavě, místy úsměvně. Úplně mě přenesl ze současnosti do doby bídy, chudoby a hladu na jedné straně společnosti a bohatství, povýšenosti a marnotratnosti na straně druhé. Osudy některých hrdinů se spojily, něco se dalo čekat, něco nakonec bylo překvapení. Škoda, že konec byl trochu uspěchaný. Určitě si přečtu další díl této série, i když už asi s jinými hrdiny.

05.02.2023 5 z 5

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Psychologický román podobný knihám Liane Moriarty. Spousta postav, ve kterých jsem se nejdříve ztrácela, ale potom už jsem si na ně celkem zvykla. Popisy postav i příběhů jejich rodin byly zajímavé, ale připadalo mi, jako kdybych o takových rodinách už někdy někde četla a často jsem mohla předvídat, o co v jejich příběhu půjde. Chybělo mi napětí, čekala jsem asi něco jiného.

31.01.2023 3 z 5

Láska z Éroplánu Láska z Éroplánu Kateřina Křikavová

Těšila jsme se na oddechovku ze školního prostředí, ale bohužel mě tato kniha neoslovila. Příběh se mi nezdál vůbec uvěřitelný, nevyhovoval mi ani styl psaní. Asi nepatřím mezi cílovou skupinu této autorky.

29.01.2023

Vražda na hřišti Vražda na hřišti Catherine Shepherd

Jednodušší detektivka, ne tak brutální jako některé podobné knihy. Oceňuji i zajímavé obálky, které spolu hezky ladí a jednotlivé knihy vedle sebe vypadají dobře.

05.12.2022 4 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Silné téma, smutný příběh. Pachatele jsem neuhodla, i když jsem měla tip a myslela jsem, že je to jasné. Celá série se mi líbí a těším se na další pokračování.

05.12.2022 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Napínavý příběh, který se četl dobře. Nejvíce si mi asi líbily knihy ze začátku této série, ale na další díl s Erikou jsem se těšila o hodně víc než na díly s Kate. Doufám, že brzy vyjde další pokračování.

05.12.2022 4 z 5

Oko za oko Oko za oko Carol Wyer

Na knihu jsem se těšila, ale bohužel mě moc neoslovila. Příběh mě nebavil, postupně mě ani moc nezajímalo, jak dopadne. Když jsem na pár dnů přestala číst, tak jsem si nemohla vzpomenout, o čem kniha vlastně byla. Jiné série s inspektory nebo inspektorkami se mi líbí víc.

05.10.2022 3 z 5

Vražda bez soucitu Vražda bez soucitu Catherine Shepherd

Pocity z této knihy mám tak půl na půl. Chvílemi se mi líbila a bavila mě, chvílemi mi ale přišla překombinovaná a zvláštní.

27.09.2022 3 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Ze začátku celkem napínavé, ale místy docela zdlouhavé a pro mě málo uvěřitelné. Jak už někteří zmiňovali, padouch Bernie vypadal jako všemocný, všude pronikl, o všem věděl atd. Všichni tady v komentářích chválí jinou sérii knih tohoto autora, tak si ji taky přečtu.

25.09.2022 3 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Tato série se mi hodně líbí, i když vraždy jsou tedy na můj vkus velmi brutální. Přečetla jsem zatím všechny 4 předchozí díly a tento se mi líbil nejméně. Popisy vražd už na mě byly moc a zdálo se mi, že vyšetřování neprobíhá takovým způsobem jako jindy. Mám ráda detektivky a thrillery, kde můžu tipovat vraha a každou chvíli se mi zdá podezřelý někdo jiný. Tady mi to nějak chybělo. Uvidím, co bude v dalším pokračování.

12.09.2022 3 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Tak tento díl se mi bohužel nelíbil tolik jako předchozí díly. Popisy vražd už mi přišly opravdu až přehnané. Postava mechanika už byla zmíněna ve více komentářích, že neodpovídá závěru knihy. Konec se mi líbil, nemohla jsem se ho dočkat ale ne kvůli napětí, ale kvůli tomu, že už mě tato kniha moc nebavila. Doufám, že další díl bude pro mě opět zajímavější.

01.09.2022 2 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Další skvělé čtení, i když tedy plné brutálních popisů vražd, ale s tím už u Chrise Cartera počítám. Konce kapitol, které vyvolávají dojem toho největšího napětí a nutnosti pokračovat ve čtení, už mi připadají úsměvné. A neustále se opakující slovo "anžto" mi opravdu lezlo na nervy, ale to není chyba autora. Asi překladatel miluje toto slovo, se kterým jsem se snad nikdy a nikde jinde nesetkala. Rychle přečíst další díl...

28.08.2022 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Moje druhá kniha od Chrise Cartera a musím říct, že i když tedy vraždy a jejich popisy jsou opravdu hodně brutální, tak styl vyprávění mi vyhovuje. Krátké kapitoly, žádné extra zbytečnosti. Čtení mi skvěle ubíhalo, za večer jsem přečetla a už se těším na další díl. Robert Hunter i jeho parťák jsou sympaťáci a fandila jsem i Mollie, i když její schopnosti mi připadaly až moc přestřelené.

27.08.2022 5 z 5