ctenarkaEva ctenarkaEva komentáře u knih

Honicí psi Honicí psi Jørn Lier Horst

Pozvolný začátek, ale postupně sílí napětí a kniha začne mít větší spád. Celá série je mírnější, není tak brutální jako u jiných autorů, a to se mi líbí. Zatím se mi nejvíc líbila Katharinina šifra, ale mám ráda i ostatní díly této série. Jen škoda, že nevyšly všechny.

13.08.2023 4 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Zajímavé rozuzlení, jako obvykle fajn čtení, které díky krátkým kapitolám ubíhá opravdu rychle. Až je mi vždycky líto, že už je konec. Některé díly se mi zdály napínavější, ale občas i krutější, tohle bylo pohodové čtení.

05.08.2023 5 z 5

Volání o pomoc Volání o pomoc Wendy Dranfield

Fajn čtení, napínavý příběh, sympatičtí vyšetřovatelé.

03.07.2023 4 z 5

Očistec Očistec Tina Frennstedt

Hezky jsem si početla, i když se mi zdálo, že místy se děj docela dost vleče a pachatele jsem asi v polovině začala tušit.

03.07.2023 4 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Kniha se mi líbila, fandila jsem těmto soukromým detektivům, vypadají jako správná dvojka. Brody byl nejlepší. Příběh byl chvílemi natahovaný a chvílemi docela napínavý. Byla jsem zvědavá, jak všechno dopadne. Měla jsem nějaké tušení, ale nakonec bylo všechno jinak. Těším se na další díl.

20.06.2023 4 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Předchozí díly s vyšetřovatelkou Kate se mi moc nelíbily (raději mám sérii s Erikou), ale tento díl se mi líbil hodně. Není tak kravavý jako jiné díly, spíše popisuje vyšetřování, a to mám na detektivkách a thrillerech ráda. Téma pohřešovaného dítěte není až tak ojedinělé, ale je zpracováno trochu jinak, k tomu ponurá až strašidelná atmosféra Ďáblovy cesty. Určitě stojí za přečtení.

05.06.2023 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Byla jsem zvědavá na českou detektivku. Četla se dobře, ale občas už mi připadalo, že je tam až moc postav a některé situace se mi zdály málo objasněné. Inspirace severskými detektivkami je znát, ale chvílemi mi něco na český venkov úplně nesedělo. Přečtu si i Klekánici.

01.06.2023 3 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Chvílemi trochu zdlouhavější, chvílemi napínavé. Kniha se četla dobře, jen konec se mi nelíbil, nezdál se mi úplně pravděpodobný. I když, všechno je možné...

27.05.2023 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Knihy s Josefem Bergmannem se mi líbily o dost víc, tady mi pořád něco chybělo. Kniha se četla dobře, ale nebyla napínavá a pořád to nějak nebylo ono...

19.05.2023 4 z 5

Temné dědictví Temné dědictví Andy Maslen

Kniha se mi líbila, příběh byl celkem napínavý, i když ke konci už jsem tušila, kdo je pachatel. Přesto některé detaily byly překvapením. Těším se na další díl, snad vyjde.

08.05.2023 4 z 5

Čas pro vraždu Čas pro vraždu Ann Granger

Tento díl se mi líbil víc než první. Líbila se mi vánoční atmosféra anglické vesnice a jsem zvědavá na vývoj vztahu hlavních hrdinů. Pohodové čtení na jeden nebo 2 večery.

26.04.2023 3 z 5

Na to vem jed Na to vem jed Ann Granger

Těšila jsem se na poklidnou anglickou detektivku stylu Agathy Christie, ale zdálo se mi, že tomu pořád něco chybí. Náhodou jsem již přečetla druhý díl dříve než tento první a ten se mi líbil o něco víc.

26.04.2023 2 z 5

Vytoužená smrt Vytoužená smrt Cara Hunter

Fajn čtení, napínavý příběh, sympatický vyšetřovatel i celá parta. Moc mi nevyhovují přepisy výslechů, novinové výstřižky apod., raději mám klasické vyprávění. Ale nevadí, už jsem si na to u této autorky zvykla, asi chce být něčím originální.

23.04.2023 4 z 5

Království z kostí Království z kostí Barry Hutchison

Napínavé, přečetla jsem na jeden zátah. Podobná témata už tady byla, ale tento příběh je zpracovaný trochu jinak, a to se mi líbilo. Vyšetřovatel Jack Logan je sympaťák, těším se na další díly.

22.04.2023 5 z 5

První chyba První chyba Sandie Jones

Fajn čtení, zamotaný příběh, kdy do poslední chvíle není jasné, kdo je kdo, kdo je hodný a kdo padouch, jestli podvod vyjde nebo ne. Líbily se mi samostatné příběhy Alice i Beth i to závěrečné propojení a odhalení.

22.04.2023 5 z 5

Víkend plný viny Víkend plný viny Sandie Jones

Jiné knihy autorky se mi líbily o dost víc. Tato kniha mi vůbec nepřipadá jako thriller, spíš rodinné drama plné drbů a podvádění. Přečetla jsem asi před týdnem a už si ani pořadně nevybavím, o čem to přesně bylo.

22.04.2023 3 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Skvělé, napínavé od začátku až do konce. Dějové linie se postupně začaly propojovat a už začínalo být jasné, kdo by mohl být pachatel. I když nějaké napětí bylo až úplně do konce.

16.04.2023 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Skvělé, skvělé, skvělé. Konečně se mi zase dostal do ruky výborný a napínavý příběh, kde netečou potoky krve, ale ze kterého sálá napětí. Krátké kapitoly mi vyhovují, přečetla jsem celou sérii a tento díl u mě patří k těm zdařilejším. Určitě si ho za pár let přečtu ještě jednou.

10.04.2023 5 z 5

Cyklista Cyklista Tim Sullivan (p)

Docela fajn čtení, přečetla jsem za odpoledne. Líbily se mi popisy vyšetřování, ale nebavily mě části týkající se Crossovy rodiny. Pachatele už jsem ke konci začala tušit, ale příběh byl zamotaný až do konce a to mám ráda.

10.04.2023 4 z 5

Matka, jakou jsem mohla být Matka, jakou jsem mohla být Kerry Fisher

Psychologický příběh o rodinných vztazích. Kniha se četla dobře, líbila se mi, i když raději čtu thrillery a detektivky.

10.04.2023 4 z 5