čtenářka301 čtenářka301 komentáře u knih

Adarhargský jed Adarhargský jed Štěpán Kopřiva

Moje první setkání s autorem a koukám, že mám nového oblíbence :)

29.01.2022 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Myslela jsem, že kniha jde rovnou na solar a že je skutečně jen o koncentráku apod. Ale místo toho je tam spousta "vaty" ohledně polucí mladého nadějného spisovatele. Mno, byla moje chyba očekávat něco. Jinak samozřejmě velice emoční čtivo.

25.01.2022 4 z 5

Solfánci a Sluneční královna Solfánci a Sluneční královna Martina Mia Svobodová (p)

Na tuhle knihu jsem se dlouho těšila a nezklamala nás. Vizuálně kouzelná, příběh originální, metaforický i vtipný. Příběh je ke konci trochu zamotanější, tak je potřeba dávat pozor, ale jako celek opět výborné počtení.

Ruka Fátimy Ruka Fátimy Ildefonso Falcones

Veledílo na temné zimní večery. Široce pojatá, o historii, o které toho zas tak moc nevíme. Mě se moc líbila, nakoukla jsem zase jinam.

22.01.2022 5 z 5

Atlasova vzpoura Atlasova vzpoura Ayn Rand (p)

Fantastická kniha. Její smysl je jasný po první třetině. A je to jasná kapitalistická úderka. Autorka s kořeny z Ruska je tím jasná. Taková zvláštní pleasure guilty bichle. Ale zvláštním způsobem stojí za to.

22.01.2022 5 z 5

Naučte se komponovat kreativně Naučte se komponovat kreativně kolektiv autorů

Přehledná kniha, která v záplavě mnoha podobných neprávem zanikla. Na příkladech z praxe naučí solidně základy a vybídne k vlastní kreativitě.

Hranice Hranice Henry Cloud

Velice užitečná kniha, kterou bych rozdávala jako povinnou každému nastávajícímu rodiči. I já jsem si prošla obdobím bezbřehosti, abych bolestně zjistila, že hranice jsou zdravý základ všech vztahů. K sobě i okolí. Rozhodně doporučuji.

03.11.2020

Ještě jsme ve válce: Příběhy 20. století Ještě jsme ve válce: Příběhy 20. století Adam Drda

Studnice příběhů, které by neměly být zapomenuty a hlavně bychom se z nich měli všichni poučit. Komiksové zpracování jistě otevírá knihu i mladším ročníkům. Velice dobrý počin.

03.11.2020 4 z 5

Jedu dál Jedu dál Blanka Matragi

Skvělá kniha v tom, jak ukazuje, že cesta na vrchol není lehká, naopak, že je plná těžkých rozhodnutí, zklamání a bolesti. Pokud bych měla zařadit nějakou výtku, pak tu, že osobních invektiv tam bylo na můj vkus až příliš a že možná s Blankou nebude snadné vyjít. Což zřejmě není s žádnou silnou osobností.

Madeleine Madeleine Madeleine Albright

Úžasná bichle na dlouhé večery. Pohled do zákulisí ale i na to, jak to má žena v politice - a asi i kdekoliv jinde ve vrcholovém postavení - těžké. Za písmenky je cítit jisté drobné obětování rodině, asi si šla dost za svým. také jsou zajímavé popisy různých hrátek a toho, jak něco jiného je si osobně myslet a něco jiného konat nebo k tomu někoho přesvědčit. Zákulisí z návštěvy v Praze je úžasné.

03.11.2020 5 z 5

Žena, která věděla příliš mnoho Žena, která věděla příliš mnoho Michele Campbell

Skvělá kniha, jako vždy u této autorky.

03.11.2020 5 z 5

Satirická a vtipná vzpruha. Moc mu fandím.

02.11.2020 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Nádherná atmosféra v knize, skvěle vykreslené postavy, které potěší. Island je muj dávný sen a nyní vím, že se tam chci jednou určitě podívat.

02.11.2020 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Vizuálně atraktivní, stejně jako jméno autorky. Jinak ale texty po třetí povídce začaly být nudné, stejnavé, bez nápadu. Časopisecké výkřiky, je mi líto.

30.10.2020 2 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Vtipná, svižná, k zamyšlení.

28.10.2020 5 z 5

Hříchy Hollywoodu Hříchy Hollywoodu Alessandra Torre

Vážně to drhlo. Anotace lákavá, podlehla jsem vábení na lehké čtení na pláž a nepovedlo se. Variace na Popelku v ničem originální, hlavní postava mě permanentně štvala, přestože měla působit jako utlačovaný a všemi stíhaný rebel. Nevím, co na knize vzbudilo takovou senzaci.

28.10.2020 2 z 5

Drtikol a Hajný -  za mysteriem tvorby Drtikol a Hajný - za mysteriem tvorby Karel Funk

Meditativní kniha pro všechny, kdo mají rádi tvorbu Drtikola a Hajného. nakouknutí za oponu jejich tvorby, i zamyšlení nad ní a vůbec tvorbou a jejím smyslem celkově. Kniha, kterou je dobré číst ráno po popbuzení nebo večer před spaním, alespoň pár řádek, pro naladění mysli.

28.10.2020 5 z 5

Konec stárnutí - Proč stárneme a proč už nemusíme Konec stárnutí - Proč stárneme a proč už nemusíme David Sinclair

Fascinující kniha! Donutí k zamyšlení nad tím "jak by vypadal svět, kdybychom se všichni dožívali 150 let" a to v plném zdraví. Podle autora je totiž stárnutí nemoc, která se dá léčit. Jen je potřeba k tomu nastartovat ochotu - výzkumné programy atd. Jak by vypadal sociální systém? A celý svět? Uvědomujeme si, jak jsme vlastně silně mentálně zakotveni ve své představě smrtelnosti a "stárnutí" = nemohoucnost, nemoci... jinými slovy, knihu jsem si kupovala doufajíc v sérii tipů a triků o tom, jak zůstat déle fit. Končila jsem čtením fascinujícího eseje o stárnutí, smyslu života, budoucím vývoji společnosti... Doporučuji každému, kdo má rád myšlenkové experimenty a úvahy co by kdyby... a pár triků, jak se dožít v lepším zdraví staršího věku, se tam najde taky...

27.10.2020 5 z 5

Přežít civilizaci: mých 30 cest za obzor (1983–2019) Přežít civilizaci: mých 30 cest za obzor (1983–2019) Martin Vopěnka

Poctivá cestovatelská kniha, na rozdíl od Zibury to není stále ta stejná one man show, ale je to více o respektu k místu a snaze mu porozumět.

10.10.2020 5 z 5

Balada pro banditu a jiné hry na zapřenou Balada pro banditu a jiné hry na zapřenou Milan Uhde

Miluju. Klasika, škoda že je Uhde takovej zapomenutej, pamatuji si ho z TV a pod., takoví starý kmeti mi v naší společnosti dost chybí...

10.10.2020 5 z 5