ctecka_knih ctecka_knih komentáře u knih

Hra o trůny 2 Hra o trůny 2 George R. R. Martin

Četla se lépe než první díl první knihy.
Jinak pokračuji: jedním dechem... :-)

17.10.2017 5 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Jedním dechem.....

29.09.2017 5 z 5

Toni     Rozhodování - Proměny Toni Rozhodování - Proměny Joni Eareckson Tada

Velmi inspirativní a motivační kniha. Cesta, kterou si musela Joni projít od dob úrazu je, byla a bude (jak se nyní dočítám v její další knize) plná bolesti, strasti, těžkostí, ale právě to, že Joni ví, že na to není a nikdy nebude sama, tak potom může svůj život prožívat tak, jak jej prožívá. Díky setkání s Kristem ví, že chyba, kterou udělala jako mladá 17-letá dívka ji stála mnoho, ale ona přesto přežila a může pomáhat a dávat dál svou zkušenost a ví, že tato chyba ji neurčuje. Doporučuji všem, kteří potřebují najít oporu v životě, v jakékoliv životní situaci.

07.05.2017 5 z 5

Momentky ze života Matky Terezy Momentky ze života Matky Terezy Leo Maasburg

Naprosto úžasná kniha o úžasné ženě!

23.04.2017

Druhý dech a Ďábel strážný Druhý dech a Ďábel strážný Philippe Pozzo di Borgo

Za mě 5 hvězdiček i přesto, že jsem se chvílemi ztrácela v ději. Některé pasáže knihy byly hodně intimní, ale děkuji autorovi, za to, že se nebál totálně o všem napsat (ano, pro někoho to může být pobuřující). Film Nedotknutelní je jen jednou částí z této knihy, a jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a tak si udělala ucelený pohled na autora. Díky této knize snad dokážu o něco více pochopit svět kvadruplegiků. (místy jsem se smála i nahlas na veřejnosti :-)).

02.03.2017 5 z 5

Nesmrtelná túra do Compostely Nesmrtelná túra do Compostely Jean-Christophe Rufin

Kniha je psaná poměrně ctive. Autor zde popisuje svou pout po Cestě do Santiaga. Popisuje zde jednotlivé etapy, které zažil, a ve kterých se měnil (fyzicky ale psychicky a v duchovní rovině).
Určitě to stojí za to, a já se těším na další knihy o této Cestě.

14.02.2017

Zázraky se dějí Zázraky se dějí Mary Kay Ash

Naprosto úžasná a inspirativní kniha nejen pro mě jako pro poradkyni.
Klidně bych ji zařadila mezi motivační literaturu.

22.10.2016 5 z 5

Jan Hus v představách šesti staletí a ve skutečnosti Jan Hus v představách šesti staletí a ve skutečnosti Jaroslav Václav Polc

Kniha je přepisem přednášky typu Aha. Je psaná ctivou formou.
Je to první a pravděpodobně i poslední kniha o mistru Janu Husovi,kterou budu číst. Je to mnohostranný pohled (jak již název knihy předpovídá) na jeho osobu, ale autor nechává na čtenáři, aby si poté vybral buď jeden z nabízených názoru na Husa, anebo si vytvořil svůj vlastní. Děkuji autorovi za tuto knihu :).

18.09.2016 5 z 5

Boží přítelkyně Boží přítelkyně Jan Dobraczyński

Opět velmi čtivě napsaná kniha od Jan Dobraczynskiho.
Příběh svaté Terezie od Ježíše (z Avily) je velmi silný, plný nečekaných zvratů, velmi inspirující. To, jak je popisován její dialog s Ježíšem, a chápání celého jejich vztahu může být inspirující i pro další lidi, i když neprožívají mystické zážitky. Může jim i však ukázat jiný pohled na to, co se jim právě děje v jejich životě (pro mě to platí). Jsem moc ráda, že jsem se konečně po třičtvrtě roce, co mi kniha ležela v knihovně, dostala k jejímu přečtení. Je zde mnoho myšlenek, které stojí za zamyšlení.

06.09.2016 5 z 5

Lékař umírajícího času Lékař umírajícího času Vladimír Körner

Příběh lékaře Jessenia, který zůstal věrný pouze sám sobě, ale zaplatil za to cenou nejvyšší - svým životem.
Kniha je psána pěkně, jen jsem se při jejím čtení občas zadrhla. Někdy se četla sama, jindy mi stačilo pár stránek a dál jsem číst nemohla.
Při čtení této knihy jsem si uvědomila, jak málo znám z české historie. Tato kniha mě inspirovala, abych se dále, jakožto Češka, více zajímala o historii mé překrásné země.

11.08.2016 5 z 5

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše John Gray

Těžko přemýšlím, jak slovně ohodnotit tuto knihu.
Základní myšlenka, která ale není nová je: Muži přemýšlí a jednají jinak než ženy. To není podle mého názoru nic překvapivého. Znám spoustu párů, které jistě do ruky nevzaly žádnou podobnou "příručku" a přesto mají šťastný manželský život.
Nedokážu říci, zda-li tato kniha dokáže někomu pomoci v jeho vztahu. Asi si tuto knihu budete muset přečíst a pak si na ni vytvořit názor samy, případně jednat podle rad s této knihy. Proto dávám pouze 2 hvězdičky.

23.07.2016 2 z 5

Angelina Jolie - Osud jménem Brangelina Angelina Jolie - Osud jménem Brangelina Michaela Vaňková

Kniha není žádným velkým literárním dílem. Někomu to možná může znít, jako kniha složená z bulvárních článků. Mě to tak nepřijde. Je to napsaný příběh Brangeliny, bez nějaký okolků, tak jak byla fakta (anebo alespoň, jak si fakta našla autorka). Kniha je čtivá, malá (142 stránek), takže ji rychle zhltnete.
Jediné, co bych knize vytkla, jsou zkrácené životopisy ostatním partnerů Angeliny a Brada. To je má jediná výtka.

11.07.2016 4 z 5

Teologie těla pro začátečníky Teologie těla pro začátečníky Christopher West

Úžasná kniha. Autor velmi srozumitelně převádí slova sv. Jana Pavla II. do mluvy obyčejného člověka. Je tam několik velmi výstižných modliteb a já zde našla tu hlavní odpověď na moji velkou otázku. Opět nezůstane pouze u jednoho přečtení.

08.07.2016 5 z 5

Vrchol a pramen Vrchol a pramen Joseph Alois Ratzinger

Úžasná kniha o eucharistii. Ukázala mi tolik nových pohledů na tento nejdůležitější akt mše svaté. Určitě se k této knize (věřím, že nejednou) navrátím.

08.07.2016 5 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Tomášův styl je prostě osobitej.... :-D
Obsahem knihy bylo jsou dvě mise Mudr. Tomáše Šebka v Afgánistánu.
Popisoval den po dni, tak jak vše bylo napsáno v jeho blogu na stránkách Lekařů bez hranic.
Kniha se mi líbila :-). Četla jsem i jeho předchozí knihu.
Tomáš je sympaťák a těším se na další sdílení jeho zkušeností ze zemí, kam jezdí pomáhat.

09.06.2016 5 z 5

Až k prolití krve - Radostné poselství P. MUDr. Ladislava Kubíčka Až k prolití krve - Radostné poselství P. MUDr. Ladislava Kubíčka Marie Svatošová

Úžasný příběh člověka, který dostal od Boha hromadu hřiven, které do poslední využil.

21.01.2016 5 z 5

Muž, který se zřekl peněz a přežil Muž, který se zřekl peněz a přežil Mark Boyle

Hodně zajímavá kniha. Rozhodně nutí člověka, aby se zamyslel nad svým životem a jeho vlivem na životní prostředí...

16.11.2015 5 z 5

O smutných očích Hany Karadžičové O smutných očích Hany Karadžičové Ivan Olbracht (p)

Příběh mi přišel trochu neúplný, ale se závažným tématem.

06.07.2015 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Dávám pět hvězdiček za čtivost knihy. Četla se s takovou lehkostí. Velmi zajímavý příběh bohyň ze Žítkova a okolí. Určitě si o této tématice ještě najdu nějaké zdroje.

12.06.2015 5 z 5

Biologie člověka pro gymnázia Biologie člověka pro gymnázia Ivan Novotný

Moc dobře psaná kniha. Obsahuje kromě základních informací i něco z klinické praxe. Moc se mi líbí.

04.06.2015 5 z 5