crazyslunicko crazyslunicko komentáře u knih

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Nemůžu říct, že by kniha byla špatná. Děj neděj byl pěkný. Ale moc se tam toho prostě nedělo. Konec byl předvídatelný. Hrdinka se obětovala pro svého přítele, protože měl nemocnou matku atd. O vinicích jsme se toho taky moc nedozvěděli kromě toho, že dům byl ve špatném stavu a byl velmi neudržovaný.

29.02.2024 3 z 5

Knihu jsem si ze zvědavosti přála od Ježíška, ale chtěla jsem si ji přečíst již delší dobu. Je to hodně zajímavé. Hned úvod mě fakt dostal. Čekala jsem, že bude kniha samá sranda a historky z natáčení přátel, ale popravdě se to kolem přátel jen letmo mihlo. Spíš to bylo o jeho dětství a to jak to zformovalo. Což je docela brutální. Je vidět, že to s ním na terapiích hodně rozebírali. V podstatě byl hodně sám, bral prášky, byl závislý, alkoholik atd. A to je spíš smutné než vtipné. Oceňuji otevřenou zpověď. I Když je mi jasné, že kniha prošla velkou cenzurou.
Ani jsem netušila, že chodil s Julie Roberts. Měli docela pěkný vztah, než to posral.

"Možná nakonec nejsem tak úplně k zahození."

"Dnes ráno a každé ráno, které trám tady venku na terase, jsem jako nováček. Ty "rozdíly" mě naplňují a dodávají mi energii - žádný alkohol, žádné léky, žádné cigarety... Stojím tam jen se šálkem kávy v jedné ruce, v druhé nic nemám, pozoruji v dálce vlny na oceánu a uvědomuji si, že ve svém nitru cítím svou vlastní vlnu. Vděčnosti."

27.12.2023 5 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Chudák Tina a ještě větší chudák Christina.. Když zažívá jedna peklo na zemi s manželem, ta druhá se setkávám s nepochopením ve své tíživé situaci. O klášterech jsem toho slyšela již hodně, ale takové zacházení si nikdo nezaslouží. A to mám ještě pocit, že Christina dopadla dobře...

"Byla to moje dcera a navzdory tomu, co si myslíte, jsem ji miloval."

"Nikdy v životě jsem nikoho nemiloval víc. Nedokážu si představit, že bych zbytek svého života byl bez Tebe."

Napůl se smála a napůl plakala, když si tiskla dopis k srdci.

04.11.2023 4 z 5

Královna Alžběta II. a královská rodina Královna Alžběta II. a královská rodina kolektiv autorů

Kniha mě ohromila. Čekala jsem něco - hlavně o královně a dostala jsem v podstatě průřez celou Britskou monarchií od jejího počátku až po Harryho s Meghan. Knihu jsem si koupila na počest královny Alžběty II., ale moc ráda jsem si přečetla o celé historii Britského Království. Jindřichu VIII. bylo věnováno hodně málo místa, na to jak byl kontroverzní a jaký život vedl. Naopak Alžbětě I. bylo věnováno hodně a o královně Viktorii taktéž. Kniha je velkého formátu což mě prve znepokojilo, ale to vůbec nevadí. Kniha je plně ilustrovaná a najdeme v ní kvanta fotografií ve vysokém rozlišení .

"Jeho... obrovská láska a přízeň mi dávají pocity nebeské lásky a štěstí." Královna Viktorie

"Jsem velmi mladá.. jsem si však jistá, .. že je málo lidí.. si přeje skutečně udělat to, co je vhodné a správné, víc než já..." Královna Viktorie

"Prohlašuji před vámi, že můj celý život, až již bude dlouhý, nebo krátký, bude věnován službě vám a našemu velkému imperiálnímu Společenství národů, ke kterému náležím. Nebudu však mít dost sil, abych toto prohlášení splnila, pokud se v tom ke mně nepřipojíte." Alžběta II.

31.10.2023 5 z 5

Počkej na mě v Paříži Počkej na mě v Paříži Kristin Harmel

Moc pěkný příběh. Opravdu se mi to líbilo. Avšak příliš tragédií na jednu ženu... Konec mě úplně rozbil. Nečekala jsem to.

Inspirováno skutečnou ženou jménem Virginie.

"Vlastně si přeji, aby malá část Virginie byla v každém z nás - abychom kdykoliv jsme svědky nespravedlnosti, měli odvahu se jí vzepřít a bojovat."

29.10.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Kniha je perfektní a brilantně napsaná. Opravdu jsem si myslela, že se jedná o reálný životopis a dost věcí tomu napovídalo. Milovaná i nenáviděná Evelyn Hugo. Hltala jsem její každé slovo. Byla velice působivá a překvapivá. Na začátku jsem tak trochu tušila, proč si vybrala Monique pro svou knihu, ale nakonec to prostě bylo trochu jinak. Chudák Evelyn. Hledala lásku a stále přicházelo nějaké zklamání. Ale aspoň měla kariéru a nikdo na ni nikdy nezapomene... Já jsem jim tu lásku vlastně hrozně záviděla. Milovaly se tak moc, že musely všem lhát, aby mohly spolu nějakým způsobem žít. Ale vždycky našly způsob, aby to šlo. Aby mohly být spolu aspoň na chvíli. Když člověk miluje hledá způsoby, jak být s milovanou osobou.

24.09.2023 5 z 5

Noc zázraků Noc zázraků Elizabeth Berg

Moc pěkné čtení. Kniha o přátelství. lásce, naději, stáří, nemoci a umírání. Je úžasné jak nás někteří lidé dokážou ovlivnit tím správným směrem k lepšímu životu a dají nám naději žít lepší život.

12.08.2023 5 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Od knihy jsem popravdě očekávala úplně něco jiného. Nikdy jsem nic podobného nečetla, ale asi je tam všechno, co se v té době dělo. Prostě SEX, DROGY A ROCKENROLL. Musela to být fakt jízda.

31.07.2023 4 z 5

Knihovna malých zázraků Knihovna malých zázraků Sara Nisha Adams

Moc milá knížka o vdovci, který vyšel ze své komfortní zóny a mladé Alíši, která se snaží nějak přežít brigádu v knihovně. Oba dva se navzájem ovlivní a nasměrují svůj život ke knížkám a záhadnému seznamu knih. Svým způsobem hrozně smutná knížka. Hlavně ten konec.

28.07.2023 5 z 5

Poznej sám sebe Poznej sám sebe Jiří Kuchař

Poznej sám sebe - svoje fyzické, psychické a mentální schopnosti na vědomé i nevědomé úrovni. V knize jsou zaznamenány různé nadpřirozené schopnosti a různé dimenze reality. Knihu mi věnovala sestřenice, která bohužel již není mezi námi. Ale určitě je mi velkou inspirací - jak kniha, tak ona. Velká bojovnice, která se nevzdávala, ale stejně ji ta potvora porazila...

"Pusť se do čehokoli, co můžeš udělat aneb o čem sníš, že dokážeš. Smělost má v sobě ducha a moc a kouzla."

"Lidi nemůžeme naučit ničemu, dá se jim pouze pomoci, aby všechno objevili ve svém nitru."

"Můžeme víc, než víme. Ačkoli všechno není dovoleno, všechno je možné."

Děkuji

11.07.2023 4 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Děkuji za ukončení poslední aristokratky. Kniha byla jako vždy vtipná a dokázala mě rozesmát. Jen asi přišla v mém životě v blbý čas a nedokázala jsem se bohužel začít. Ale nemyslím si, že to bylo knihou, ale spíš nedostatkem času a pracovními povinnostmi.

07.03.2023 4 z 5

Psí park Psí park Sofi Oksanen

Silný příběh žen, které na Ukrajině nemohou sehnat práci nebo alespoň ne dobře placenou a proto se uchylují k darování vlastních vajíček. Ukrajinci jsou zde vykreslování v podstatě jako zločinci, gangsteři, vrazi a jiná havěť. Dívky však někdy s darováním vajíček brzy neskončí a nakonec to dopadá tak, že nemohou mít vlastní děti. Po světě pak běhají jejich vlastní děti, ale nesmí o nich nic vědět. Je to velký byznys, kdy bezdětné páry jezdí na Ukrajinu jako na dovolenou - prohlédnou si kliniky a pak si jen vybírají z krásných, zdravých a vhodných adeptek dárkyni vajíček nebo snad i náhradní matky. Olenka se vypracuje z dárkyně vajíček na koordinátorku a čeká ji velká kariéra. Vše se, ale jednoho dne zvrtne a ona prchá do Finska... Konec hlavní hrdinky mě moc neoslovil. Přišlo mi drsné jak se vypracovala na koordinátorku na Ukrajině a ve Finsku byla nikdo, jen neviditelná žena...

19.01.2023 3 z 5

Společenský tvor Společenský tvor Tara Isabella Burton

Začátek knihy byl takový nijaký, samý večírek, práce, společenský život atd. Lavinie je velice bohatá a všude bere Luisu sebou. Luisa si však takový život nemůže dovolit a proto neustále pracuje, ale zároveň chodí s Lavinii na večírky. Jsou velké kamarádky a jsou si velice podobné. Pak se, ale něco stane a je oheň na střeše. Luisa udělá něco, aby o společenský život nepřišla a je to dost děsivé a až neuvěřitelné, že dokáže tolik lidí obalamutit. Závěr mě velice překvapil.

07.01.2023 4 z 5

Kéž bych ti to dokázala říct Kéž bych ti to dokázala říct Hannah Beckerman

Je to takové celé ponuré. Závěr mě překvapil, přesto jsem trochu tušila, že tam něco takového proběhlo. Je mi hrozně líto toho, že spolu sestry přes 30 let nemluvily. Jess mi byla strašně moc protivná. Takový velký špatný negativista, který všechny akorát rozčiluje. Je pořád v práci, aby uživila sebe a svou dceru a přesto ji skoro nezná. Lily je na tom finančně velmi dobře, ale zase žije jen prací a nemá čas na svůj soukromý život což se ji bohužel také vymstí. Kniha nebyla špatná, ale hrozně se to táhlo, bylo tam málo akce a v podstatě to bylo nejzajímavější až na konci.

"Teď ležím na posteli a přemýšlím o tom, jestli je pravda to, co lidi tvrdí - že se skutečně cítíte jinak, když je vám šestnáct. Až do včerejška jsem měla pocit, jako že je všechno jednou dané, jako by už byl celičký můj život rozhodnutý za mě. Ale teď, teď mám pocit, jestli jsem dostatečně odvážná, abych šla ven a popadla ho oběma rukama."

02.01.2023 4 z 5

Pohádky na dobrou noc z celého světa Pohádky na dobrou noc z celého světa kolektiv autorů

Krásné pohádkové příběhy i ilustrace. Některé pohádky byly na můj vkus hodně krátké, ale vždy se najde nějaké ponaučení. Líbí se mi, že jsou pohádky z celého světa a můžeme si přečíst oblíbené pohádky z Austrálie, Afriky i různých vzdálených částí. Kniha obsahuje i nejoblíbenější české a slovenské pohádky.

01.01.2023 4 z 5

Když jsme se viděli naposled Když jsme se viděli naposled Carol Mason

Kniha se mi moc líbila. Celine stráví s Patrickem jedině 4 dny svého života a přesto to její život ovlivní do konce života. Přestože spolu nemohli zůstat, tak na něj Celine myslí neustále a moc by si přála se s ním setkat. Již je v manželství s Mikem, který ji vroucně a bezmezně miluje, ale přesto ji to pořád táhne k Patrickovi a neustále ty dva srovnává. Když se však při 10 letém výročí rozběhne za svou první láskou, Mike již není tak tolerantní. Ví, že její místo v srdci nenaplní tolik jako Patrick.
Mika mi bylo hrozně líto. Strašně se snažil udělat Celine šťastnou. Možná, kdyby na Patricka zapomněla, tak by mohlo být všechno jinak. Takhle se ji neustále objevoval ve vzpomínkách na dávnou lásku.

"Kdysi mi někdo řekl, že nic takového jako náhoda neexistuje. Že existuje jen synchronicita. Lidé s podobným vnitřním nastavením se často vydávají podobnými cestami a ty se nakonec sbíhají. Někdy to ale vypadá, že podobná náhodná setkání nejsou důsledkem spřízněných okolností, a někoho ze své minulosti potkáte na místě, kde je přítomnost vás obou tak nepravděpodobná, že si to nedovedete vysvětlit. Ono to ani nejde pochopit. Velmi často jsou totiž věci v životě dílem souhry okolností. Třeba i to, do koho se zamilujete."

"Když ses znovu objevil v mém životě, za jsem v něco uvěřila,". Ale víš co? My dva jsme hezký sen a dost možná bych nejradši spala dál, ale není to teď lepší, než to bylo před všemi těmi lety. To si přiznejme. Jenom jsme zestárli."

"Taky jsem ti měla říct něco, co jsem ti předtím neřekla. Měla jsem ti říct, že tě miluju. Měla jsem k tomu tolik příležitostí, ale nikdy jsem to neudělala..."
"Přesvědčila jsem sama sebe, že ta slova nemůžu říct, protože jsem měla silní pocit, že tě ztratím, ale chci je říct teď, protože je to pravda a vždycky byla a ty bys to měl vědět, i když to určitě nic moc nezmění."

01.01.2023 5 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Pro mě je to prvotina od Tima Weavera a moc se mi líbila. Nedokážu si ani představit jaký to pro něj musel být šok, když viděl po 8 letech svou mrtvou manželku na policejní stanici... Staré rány se otvírají a David začne pochybovat o svém zdraví. Opravdu zemřela nebo je David opravdu nemocný a léčí se? Jak je možné, že ta žena ví o jeho životě všechno? Každou maličkost, intimní věci a je jí hodně podobná. Víc asi prozrazovat nechci, abych neprozradila zápletku a nespoilerovala. Každopádně je tenká hranice mezi šílenstvím a normálním životem a je těžké takového člověka poznat..

31.12.2022 5 z 5

Soukromá tajemství Soukromá tajemství * antologie

Některé povídky byly až geniální - prostě perfektní na zamyšlení se zajímavým koncem. Ale některé byly velice slabé.
Nevíce se mi líbila povídka: pohádky a milada.

V pohádkách se jedná o psychickou šikanu ze strany manžela. Ačkoliv ženu nebije, tak jí všechno vyčítá. Nechce od něj odejít kvůli finančnímu zázemí - prostě klasický příběh ze života. Obdivuji co udělala a jak to udělala. Víc prozrazovat nebudu.

Milada - tam je to jiná... Milada má svá soukromá tajemství, které si střeží ve školní kapli. Ke konci, ale zpanikaří a...

"Honza se rozčílil, že mám toho spratka hlídat... To byla poslední kapka. Ríša přece není žádný spratek, je to malé dítě."
"Napadlo mě, jak dlouho bude trvat, než začne řvát i na něj, a v tu chvíli jsem věděla, že musím odejít. Hned. Dřív než z toho Ríša bude mít rozum."

"Teď už je to hotové, mami. M"

21.12.2022 3 z 5

Carevna Carevna C. W. Gortner

Knihu jsem měla v knihovničce schovanou dva roky a konečně jsem se k ní odhodlala. V podstatě je v knize vyobrazené Rusko, tak jaké bylo a jak v něm Romanovci nevědomky žili. Kniha navíc vychází ze skutečných událostí a závěr je opravdu velmi autentický. Začátek je v podstatě klasická červená knihovna a nic podstatného se neděje. Všechno se, ale změní z nástupem nezkušeného syna Mikuláše, který dělá snad všechno obráceně. Závěr je velice dramatický a pro všechny drastický.

"Možná se postupem času Rusko zase vzpamatuje."

"Nakonec, po všech těch odmítnutých přáních, Bůh mou modlitbu vyslyšel. Dopřál mi tenhle jediný zázrak. Nikdy nebudeme zapomenuti."

18.12.2022 4 z 5

Králové a královny - Fascinující životy panovníků od starověku po současnost Králové a královny - Fascinující životy panovníků od starověku po současnost kolektiv autorů

Ač jsem si myslela o sobě, že o historii toho vím celkem hodně a znám nejznámější krále a královny, tak jsem se hluboce spletla. Některá jména jsem nezaslechla ani z dálky natož o nich něco vědět. Kniha je nabušená vědomostmi a osobnostmi bez rozdílů světadílů. Doplněno o časové osoby a nejvýznamnější životní události konkrétního panovníka. Trvalo mi celkem dlouho než jsem se knihou prokousala neboť jsem se chtěla nového naučit a opravdu těch mne neznámých osobností bylo mnoho...

18.12.2022 4 z 5