CrazyDuck15 CrazyDuck15 komentáře u knih

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Stejně jako u předchozích dvou dílů nelze jinak, než si i tento naprosto zamilovat. To čekání se rozhodně vyplatilo a já tak s potěšením můžu, říct všem kamarádkám, ať se hned vrhnou na čtení této knihy.
Autorčin osobitý styl psaní je stále úžasný - dokáže navodit husí kůži, zaujmout a rozbrečet smíchy. Je skvělé, jak se každým aspektem zabývá správnou dobu, aby to nebylo zdlouhavé, ale ani utnuté v půlce.
Už teď je mi jasné, že stejně jako první díl (který jsem zatím četla 6x), ani ten poslední jsem v rukou neměla naposledy.
Celou trilogii miluji a vřele doporučuji. Přeci jen po jejím přečtení získáte výsostné právo patřit do tajného společenství 'Lóže jedooké dámy' (:D)!
Jen tak dál Kerstin!

10.06.2017 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Krásná kniha s jednoduchou a přesto smutnou a promyšlenou zápletkou. Pokud jste milovníky teen romancí, kde najdete jedinečné postavy, rozhodně Eleanor & Park doporučuji. Snad se Vám kniha bude líbit tolik, jako se líbila mně.

29.05.2017 4 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Nemám slov. Krásná knížka, která opravdu chytí za srdce a vtáhne vás do děje, aniž byste si to uvědomovali. Vřele doporučuji!

18.04.2017 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Skvělá kniha, na kterou jsem byla již delší dobu zvědavá. Nakonec jsem si ji koupila, ale až kvůli povinné četbě. Nicméně se jedná o jednoduše čtivě napsanou knihu, ve které někteří naleznou i ten skrytý význam, který nám chtěl autor sdělit. Líbí se mi, že obsahuje i nepřeložené španělské výrazy, které celou knihu, v podstatě psanou jednoduchým vypravováním, příjemně oživují. Pokud tedy hledáte dobrou knihu, která se zároveň bude hodit u maturity, jednoznačně doporučuji.

01.12.2016 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Zrovna jsem otočila poslední stránku, která ve mně zanechala několik rozdílných emocí. Je těžké hodnotit knihu celkově, takže bych to radši rozdělila do tří částí. První část, kdy všechno poznáváme a pácháme pomsty těm, kteří se na nás dopustili křivdy byla skvělá zábava. Druhá část je o něco horší. V některých chvílích mi Q až moc připomínal Válečka svým vztahem vůči Margo, což byla první vada. Ta druhá se objevila ve chvíli, kdy mi přišlo, že Q se tak trochu lituje a plácá se v nikam nevedoucích stopách. Ovšem víc negativ už se na této knize najít nedá. Třetí část je příjemná a odvíjí se vcelku rychle, což je fajn. Myslím, že tenhle konec je jeden z nejkrásnějších, které jsem kdy četla. Ještě si pořád nejsem jistá, co si o tom myslet, ale to je v pořádku, přijdu na to při dalším čtení.
"Ano, v tehle popraskané tmě, ji vidím téměř dokonale."

19.10.2016 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Krásná kniha. Spousta kamarádek mi ji již delší dobu doporučovala a tak jsem nakonec podlehla tlaku a sama se ponořila do děje. Musím říct, že úpně nepatřím do Greenova fanclubu, ale touto knihou mi skutečně učaroval. Celý příběh je příjemně čtivý a co si budeme nalhávat, všichni milujeme Johnovy vedlejší postavy (Plukovník, Drobek, Isaac, a spol.).
Sice jsem asi o dvacet stran dříve tušila proč Aljaška odjela, ale i tak jsem si jejich pátrání užívala. Jsou zde také k nalezení citáty a myšlenky, které (alespoň mě) nutí k zamyšlení a ráda nad nimi hloubám. Celá kniha je zábávná, dojemná a zkrátka úžasná. Nejspíš se za čas k jejímu čtení vrátím, abych se inspirovala, nějakou tou kanadou a celkově si osvěžila skvělý příběh.

25.09.2016 5 z 5

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

Nejdřív mi dělalo problém se s knihou a s Len samotnou sžít, kvůli nemorálnímu chování co se týče Tobyho, ale později jsem všemu lépe porozuměla a už se nemohla o knihy odtrhnout. Všechny pocity jsou v knize skvěle rozebrány a vysvětleny. Stala se z toho opravdu pěkná knížka, kterou možná v budoucnu přečtu znovu.

20.09.2016 4 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

A tak jsem se z TOP10 musela přeorientovat na TOP20, protože mi došlo, že deset prosě nestačí, steně jako možnost dát jen 5 hvězd. Kdybych mohla dám 1000 hvězdiček. Nikdy jsem nečetla nic podobného, nic co by mi tak otevřelo oči a vytrhlo srdce zároveň. Dlouho jsem přemýšlela, jak se ke knize vyjádřit, protože to co ve mně zanechala byla obrovská směs všech pocitů zároveň. Popravdě je to dokonalost. Spíše Jeden velký zázrak, řekla bych. Díky Theo za nový způsob, jak se dívat na svět. Děkuji ti za tvou nedokonalost, která tě dělala dokonalým. Díky Theodore Finchi.

15.09.2016 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Nejlepší detektivka, kterou jsem doposud četla. Rozhodně stojí za to, si ji přečíst. Kniha je příjemně čtivá, má spád a je napínavá. Rozhodně jedna z mých TOP10!

05.09.2016 5 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Velice příjemná kniha. Je to taková oddechovka, která Vám krásně zpříjemní nudné večery. Není tu nouze o humorné narážky a sem tam se objeví i nějaká ta akce. Doporučuji přečíst :)

24.08.2016 5 z 5

Ztracené dny Ztracené dny Robert Reger

Knihu jsem četla, když jsem byla trochu mladší a neskutečně se mi líbila. Samotná Emily pro mě byla dlouho vzorem holky, jakou bych se ráda stala.
A přestože nyní jsem starší a zajímají mě jiné věci než Emily, dodnes mi nad postelí visí její velký plakát a v nohách postele se mi opírá nafukovací rukavice s potiskem mé tehdejší hrdinky.
Skvělá knížka.

02.07.2016 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Potom, co jsem si před koupí knihy přečetla některé ostatní komentáře, byla jsem trochu na rozpacích. Ale teď, když už mám dočteno, je mi jasné, že koupě této knihy rozhodně nelituji. Byla stejně skvěle propracovaná, jako předešlé dva díly, fotky opět krásně doplňovaly děj a k mému překvapení si zachovala úroveň celé série.
Nejspíš bych řekla, že se mi třetí díl líbil nejvíce. Kniha měla spád - ničím se autor nezabýval nepříjemně dlouho, děj byl akční stejně jako emocionální.
S koncem jsem velice spokojená, to rozřešení mi až vehnalo slzy štěstí do očí.
Knihu vřele doporučuji, rozhodně nezklame - alespoň mě ne!

02.07.2016 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Kniha je velmi příjemným čtení.
Je to jedna z mála knih, které byly přesně zfilmovány a tudíž Vám stačí podívat se na filmovou verzi, ale rozhodně neuškodí se ponořit do písmenkového světa vyprávěného tmavovlasou Miou.

26.06.2016 5 z 5

Najít Sky Najít Sky Joss Stirling (p)

Nelze jinak, než si knihu zamilovat.
Děj je příjemný, čtivý, posunuje se rychle a není v něm nouze ani o humor či napětí. Již po přečtení prvních dvou kapitol mi bylo jasné, že se zařadí hodně vysoko v mém TOP 10 žebříčku.
Celá věc se Savanty, Skyinou minulostí a nadpřirozeně mocnými padouchy mě neskutečně rychle vtáhla do děje, že si ani nedokážete představit, jak nerada jsem otáčela poslední stranu.
Co bylo drobnou, ale ve výsledku celkem zanedbatelnou nepříjemností, byly chyby v překladu, ale to není autorčina vina.
Byla jsem nehorázně zklamána po zjištění, že u nás ještě nevyšly ostatní knihy z trilogie a tak jsem neváhala napsat samotné autorce. Navíc už se chystám poslat dopis i nakladatelství Brána - snad mi to k něčemu bude.
Knihu jednoduše miluji. Škoda, že nemohu žít v Benedictovic světě.

17.06.2016 5 z 5

Vůně prázdnin Vůně prázdnin * antologie

Velice příjemná oddechovka, doporučuji dál :)

15.06.2016 5 z 5

Odpusť mi. Megan Odpusť mi. Megan Abbie Rushton

Tato kniha mi svou dokonalostí naprosto vyrazila dech!

Je pravdou, že po přečtení některých komentářů tady, jsem se trochu bála, co z toho vzdejde, ale ve finále mě kniha nezklamala, ba naopak, opravdu mile mě překvapila.

Zprvu mě upoutala, kvůli své krásné obálce, ale jakmile jsem začala číst, ihned jsem se zamilovala. Stránky mi ubíhaly po rukama tak rychle, že jsem se nestačila divit. Celá osobnost Megan se mi moc líbila, přestože nebyla nijak zvlášť popsaná, její křičící myšlenky mluvily za ni. Stejně jako Megan, autorka úžasně vybarvila vlastnosti ostatních postav.
Na knížce také oceňuji, jak Vás celou dobu provází něvědomost z toho, co všechno se stalo, spolu s neutichající zvědavostí, všemu přijít na kloub.
Kniha se hned stala jednou z mých TOP 10 a bezváhání jsem jí přidělila 5*.

25.05.2016 5 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Zprvu mi přišlo hodně složité ohodnotit tuto knihu. Nakonec jsem se však rozhodla přidělit jen 4*. Kniha je čtivá, lehce se dá ponořit do děje a celý příběh je mi sympatický, ale zarazilo mě, kolik vulgarismů se v ní používá. Je zřejmé, že každý někdy kleje, ale zde jsou slova v některých situacích příliš vyhrocená.
Avšak v ostatních ohledech nemám knize co vytknout. Děj sice nebyl nijak zvlášť náročný, ale o to víc se mi podařilo zamilovat si postavy, které se zde vyskytovaly. Stejně jako spousta dalších čtenářů, jsem si nejvíce oblíbila Drobka, jehož osobnost mě fascinuje a sama o sobě mě čtení jeho výroků činí veselejší.
Kdybych si měla vybrat, kterého Willa mám raději, vyberu si Willa Graysona :D
Kniha byla fajn a mile mě překvapila vzhledem k některým hodnocením tady. Za sebe knihu doporučuji :)

24.05.2016 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harry Potter je prostě nejlepší fiktivní svět, jaký byl podle mě vymyšlen.
Moc dobře si pamatuji, jak mi mamka před spaním četla poprvé třetí díl a postupně jsme se propracovaly až k pátému. Začala třetím, jelikož první dva jsme ještě neměli a víc jak pět jich nebylo vydaných. Každopádně rozhodně nelituji svého pozdějšího rozhodnutí přečíst si zbytek.
Dokonce i doteď, kdykoli jsem nemocná si zalezu do postele, na stůl položím rádio a poslouchám Harryho jako audio knihu dabovanou Lábusem.
Harry pro mě vždy byl a vždy bude něčím, čeho se nevzdám a na co nedám dopustit. Miluji jak filmovou, tak knižní podobu. Občas mě mrzí, že mi v jedenácti nepřišel můj dopis. Přesto nepřestávám doufat, že jednoho dne přijde.

21.05.2016 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Jako správný fanoušek Harryho jsem si nemohla odpustit koupi této knížky. Ve své podstatě je knížka zajímavým doplněním kouzelného světa, ale čekala jsem od ní trochu víc.

21.05.2016 3 z 5

Solitaire Solitaire Alice Oseman

Opravdu mě mrzí, že musím říct, že tato kniha zklamala celé mé očekávání. Přestože jsem se do děje dostala vcelku snadno, byla spousta situací, kdy mě skoro až fyzicky bolela Toriina sebelítost a veškeré přemítání o nespravedlnosti života - nutno podotknou, že hlavně na filozofickou stránku knihy jsem se těšila snad ze všeho nejvíc.
Ale i přes tyto zápory, byla kniha fajn a zpříjemnila mi nejednu chvíli. Ze všech knih, které jsem doposud četla je to takový průměr, za což si u mě vysloužila jen tři hvězdičky. Co ale autorce nemohu upřít je, odlišnost od běžných knih pro teenagery. Jediné co je mi stále trochu proti srsti je, že to je vcelku dost lovestory. Sice ne z hrdinčina pohledu, ale celý humbuk se děl jen proto, že kluk, který byl do ní trochu zblázněný, se ji snažil rozveselit a udělat její dny méně všední.

21.05.2016 3 z 5