Covenant Covenant komentáře u knih

Jak myška hledala kamarády Jak myška hledala kamarády Nina Mav Hrovat

Tohle se povedlo. Krásné ilustrace, akorát tak textu a dobře podané poselství, které pochopí i ti nejmenší.

24.09.2021 5 z 5

Zvířecí domečky Zvířecí domečky kolektiv autorů

Jedna z těch lepších, pro mrně. Zde, ale zase výhoda knihovny, protože těch pár stran, rychle omrzí.

23.09.2021 4 z 5

Vousy a vlasy Vousy a vlasy Emanuela Nava

Opravdu doporučuji pro nejmenší. Takže pro děti, kolem jednoho roku, ideální. Je to, ale jen pár stránek (což je v tomto formátu běžné), takže nečekejte, že u toho vydrží dítě věčně.

23.09.2021 4 z 5

Mukumú Mukumú Lucie Šavlíková

(SPOILER) A tohle bylo jako co? Možná kdyby šlo o první díl k nějaké sérii, tak bych to možná s přimhouřenýma očima vzal. Ale takhle ne. Beru to samozřejmě jako knihu pro děti. Takže když jsem to dceři četl, a na konci ohodnotila knihu, jako nudnou, divnou blbost, nebyl jsem v tom sám. Kniha se zvláštním způsobem uváděla, přes zachmuřené a podivínské rodiče a pak najednou skončila, v podstatě bez nějaké pointy. Kdybych přeháněl, v podstatě jsem si z toho odnesl, že dívka je sama, hrabe jí a vymýšlí si imaginární kamarády. Otec se s matkou nebaví a pokouší se páchat sebevraždu z útesu. Bohužel mu to nějak nevychází a žena je akorát naštvaná, že když se vrátí domů, je z něj na zemi, všude mokro. Tak se sebere a jde raději za jinými krávami. Dcera je smířená s tím, že se z ostrova nikdy nedostane, bude dělat stejně podivně nudné věci, jako otec s matkou a přesvědčí sama sebe, že je to to nejlepší, co jí v životě čeká. Zazvonil konec a pohádky je... nebo není konec. No a kdybych byl intelektuálně založený se vztahem k přírodě, tak v příběhu samozřejmě naleznu skryté a hluboké poselství. Mukumú!

22.09.2021 1 z 5

Magic the Gathering: Chandra Magic the Gathering: Chandra Vita Ayala

MTG občas hraju, takže i vím, která bije. Myslím tedy, co se týče názvů světů a Planeswalkerů. Přesto jde o absolutně nezajímavý děj, kde kromě zmíněných není nic, co by svět MTG nějak obohatilo, nebo využilo potenciál jaký nabízí. Celý jsem to dal, jen se sebezapřením. Ilustrace mě neoslovila, ale špatná nebyla. Odpad to úplně není, ale je to zbytečnost.

22.09.2021 1 z 5

Závody ve zbrojení Závody ve zbrojení Robbie Thompson

Nepřehledná kresba. Co kresba? Vždyť je většina, obkreslená fotka! To jako vážně? A co scénář? Nevim, jestli to není tím, že jsem neabsolvoval předchozí díly, ale co bylo tohle za slátaninu? Jediný, co bylo zajímavý, tihle týpci, jako důchodci. Ale to byla jen krátká epizodka. Ostatní byla jen jedna rozvleklá, nepodařená zápletka. Jde to líp. Takhle za mně, rozhodně ne.

18.09.2021 1 z 5

Zelená krev 5 Zelená krev 5 Masasumi Kakizaki

Ale tak já i do pětice, dávám plný počet bodů. Jestli je to patetické? Ano, je to patetické, jako žánr western samotný. Hrdí indiáni, záporní záporňáci, rychleseregenerující hrdinové a můj brácha má prima bráchu. Má to vše. Je to pocta žánru, s krutě vydařenou kresbou. A na konci jsem skoro musel zamáčknout slzu, jak mě to dostalo. Tohle na mně prostě zabírá.

18.09.2021 5 z 5

Singl Singl Jiří Franta

To je taková škoda! Muselo to dát neskutečně moc práce. Spousta detailů Prahy. Spousta lidí, dělajících každý něco jiného a to všechno ještě detailně vybarvit. Bohužel, ale musím konstatovat, že forma opravdu, zvítězila nad obsahem. Třeba opíjení se, cca ve dvaceti podobných okýnkách, kde "dáme ještě jedno", apod., by mi přišlo jako dobrá vsuvka, kdyby to nebyl jeden z hlavních motivů knihy. Ale i to by šlo, kdyby byly dialogy vtipné, nebo by měly alespoň nějaký zajímavý obsah. Nechci si hrát na intelektuála a přijde mi vždy u českých autorů, že nemám vůbec právo je kritizovat, ale tohle bylo vážně o ničem. Když si přečtete anotaci, tak v ní je napsáno vlastně úplně všechno. Dokonce i ta "pointa", kterou všechno končí. Takže nemáte šanci, být alespoň něčím malým, překvapeni. I když nejsem fanoušek Bohemky, nejsem singl, nechčiju si do huby, pochopil jsem, co chtěl autor vyjádřit. Přesto by si komiks, zasloužil lepšího scénáristu. Ještě si rozhodně, ale projdu kresbu, bez textu. Určitě mi toho spoustu uniklo, mimo hlavní dění a jak jsem tak koukal při čtení, bude i zábavnější.

08.09.2021 3 z 5

Nejlépe chutná za studena Nejlépe chutná za studena Joe Abercrombie

Tady se někomu škola psychologie, opravdu hodila. Joe opět ukázal, že síla jeho příběhů, tkví především v propracovaných postavách. Jejich charaktery, jsou zapamatovatelné, chování uvěřitelné. Bráno s rezervou, v jakém světě žijí. Člověk si chtě nechtě, oblíbí v příběhu "zápornou" postavu, jelikož samotní "hlavní hrdinové" nejsou, žádní Dušínové. Vlastně paradoxně, jsem si nejmíň oblíbil Monzu. Tam to prostě nějak nebyla citovka. Kdo nezklamal a kvůli komu, jsem se na čtení těšil, byl Nicomo Coska. Hrdina, který v součtu jeho (zlo)činů, vychází vlastně jako největší záporák, přesto zůstává stále sympaťákem. Vždyť co může být horšího, než změna stran, podle toho, jak se mu to hodí a bodání do zad, v nečekaných chvílích? Asi když to člověk neumí tak vtipně okecat, jako Coska. Když pak vede s kýmkoliv dialogy, nebo ještě lépe monology s Dobrákem, je to vždy zábava. /Cosca poplácal Dobráka po zádech. „Poctiví lidé jsou tak vzácní, že se často zaměňují za zločince, za rebely a za šílence. Jaké byly vlastně tvé zločiny, kromě toho, žes byl jiný?“ „Nejdřív loupež, za to jsem si odpykal sedm let. Když mě chytli podruhé, napočítali mi osmdesát čtyři bodů obžaloby, se čtrnácti vraždami.“ Cosca nakrabatil obočí. „Ale byl jsi opravdu vinen?“/ Pak tu máme samozřejmě Třesavce. Výborná postava, která mi přišla, jako ta hlavní a se kterou by se čtenář dokázal i ztotožnit, kdyby byl poctivým řezníkem, kterému rupne v bedně, když si s ním vytírají prdel. Morveer, kterého mi líto nebylo, ale bavili mě, jeho myšlenkové pochody a nepatrné chybky. Jitřenka, která bavila především tím, že stále něco jedla, v jakékoliv situaci a tím, jak doplňovala věty Morveera. A nakonec Šenkt, který byl takový Flash (nebo spíš Quicksilver) ve světě Styrie (popis zpomalených soubojů, byl vážně dobrý). Asi jediná postava, kde Abercrombie popustil uzdu možné reality a užíval si oné nadpozemské schopnosti. Co se týká děje, tak honba za pomstou, už tu byla nesčetněkrát, přesto to byla jízda, kterou jsem si užil.

07.09.2021 5 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

On: ,,Budu pryč celý víkend." Ona: ,,Není to skvělé?!"

10.08.2021 4 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Vlastně je to velmi chytré tím, že to cílí přímo na čtenáře. Často se některé pointy opakují ( jen s jiným vizuálem ), ale člověk to tak s lehkostí projde, že mu po prolistování, uvízne lehký úsměv na rtech.

Hodná holčička Hodná holčička Skottie Young

Doteď jsem s Gertrudou, jen tak proplouval Pohádkovem a přišlo mi to, jako (fanoušci prominou) Lobo ve světě pohádek. Bezduché vraždění nevinných, kde i když vím, že jde o nadsázku, nemůžu se nějak přes to přenést a s plna hrdla se smát, vyhřeznutým vnitřnostem a hektolitrům krve. Ještě víc (hlavně cartoon kresbou), mi to připomnělo Happy Tree Friends, kde jsem viděl tenkrát, jen pár dílů a stačilo mi to. Nedokážu prostě pochopit, proč by to mělo být vtipné. Nicméně s Gerdou byl naštěstí humor i jinde, než v tomhle. Především dialogy s Láďou mě z toho všeho, baví asi nejvíc. Takže tento třetí díl, ve kterém se snažila Gerda, páchat dobro, mě konečně začal bavit i jinde, než předtím. Takový labyrint s dvojsmysly a vdavek...eee..ženitchtivými...no nic. Atmosféra byla taky skvělá. Kresba a barvy v samurajské misi, neměli chybu. Navíc k tomu všemu, dostal víc prostoru i Láďa a to bylo velké plus. A nakonec příběh, byl natolik zajímavý, že už chci kulma další díl, abych věděl, jak to s tou holkou (a teď bych se ani nedivil, kdyby z ní byla nejzlejší bytost vůbec) dopadne. Sadly never after..

Nanits Chronicles Nanits Chronicles Michael Petrus

Zpracování této knihy, se mi velmi líbí. Svazek něco váží a je dobrý pocit, mít ho v ruce. Je rozdělen do tří částí, z nichž žádná není ukončena. Vlastně se ztotožňuji z komentářem Rawena616. Třikrát po sobě přerušovaná soulož, je více, než výstižné. Je docela naprd, přečíst tuhle bichli a zjistit, že jste si jenom k něčemu přičichli a teď co? Kdy bude pokračování, když tenhle mazlík vznikal od roku 2006? To už se dřív dočkám Stotřicítky od Nikkarina. Ha ha. Sice bych byl raději, kdybych četl jen jeden ukončený příběh, ale jak se ukázalo ke konci, budou propojovačky. Poslední byl opravdu nejslabší. Ale ne, že by byl špatný. Prostě v porovnání z předchozími... Také to nebylo dost originální a vybavil se mi Marv ze Sincity, kterému tedy nesahá ani po kotníky. Jak scénáristicky, tak výtvarně. A též mě "bil" do očí, červený laser ze zaměřovače a jiné krkolomnosti. Přesto mám špatný pocit z toho, že stále kritizuji. Otočme tedy list. Výsledek mě nadchl. První příběh, byl opravdu skvělý a chtěl bych vidět víc. V době pandemie, se člověk i jaksi víc, do něj ponoří. Mně osobně se, ale líbil i druhý, který, jak zmínil Norri, připomíná Skalpy, či muže hněvu od Aarona. A to já rád. Taky rád postapo a k tomu ten vizuál. Nádhera. Takže co tu máme. Skvělý rozjezd, ale já chci víc!

12.07.2021 4 z 5

Mrtvej svět Mrtvej svět Daniel Clowes

Docela rád bych si tu přečetl názor na komiks od nějaké ženy, či dívky. Zatím jsem četl komentáře jen od divných, zoufalých chlapů, se sebevražednými sklony, nebo chutí na malé děti. OK, mám čerstvě dočteno a tak mi přijdou všichni chlapi divný, včetně mně. Není to taky divný? Myslím kdo nejvíc tohle dílo čte? Kdo je vlastně cílovka komiksu? První co mě napadlo při čtení, jak dokáže Clowes vystihnout komunikaci dvou puberťaček. A hned na to mě napadlo. A jak já to vlastně můžu posoudit? Je to vůbec o těch puberťačkách? Taky mě zajímalo, jak Clowes vlastně vypadá, protože víte proč. A v jednom z těch článků jsem konečně narazil i na názor nějaké ženy, kde popisuje toto dílo jako zpověď muže ve středním věku (de facto autora). Cvak. Tento názor sdílím a začíná mi to dávat smysl. A celý mi to najednou přijde strašně geniální. Ale ne tak geniální, abych tomu dal plnou palbu. Na tom konci jsem chtěl, aby mě v těch "nostalgických" emocích vykoupal, ale bylo to tak krátké, že jsem si nestihl ani připravit kapesníky. Film jsem taky kdysi dávno viděl a je jasný, že se na něj musim podívat znova. Jinak to nejde.

11.07.2021 4 z 5

Okko: Cyklus země Okko: Cyklus země Hub (p)

Núúk! Bylo to hodně o nudném a opakujícím se putování. Núúk!! Hlavní postavy byly v prvním díle, jaksi charismatičtější. I když Noburo, je pořád skvělá postava. Núúk!!! Zombie byly pěkné, ale i tak to mohlo být epičtější a zombie mohli víc masakrovat. Núúk!!!! Takhle by to bylo hodně slabý nebýt jednoho tvora, který mi během pár okamžiků, přirostl k srdci.. Núúk!!!!!

02.07.2021 3 z 5

Zóna Zóna Daniel Majling

Je to skvělé. Čekal jsem to trochu záhadnější a ne tak dopodrobna vysvětlené, ale asi jsem radši, že si nemusím nic domýšlet. V komiksu není tolik humoru, jako v Rudovi, přesto je skoro na každé stránce. Sarkasmus a ironie, je Majlingova specialita. Nejlepší vtip (pro mně) nechci prozrazovat, ale byl o hrabání se ve vzpomínkách. Asi si stránku oskenuju a nechám zarámovat. Jinak příběh má dobrou atmosféru a kresba je prostě dokonalá. Rozhodně doporučuju a už se těším na další díla, tohoto skvělého autora.

13.06.2021 5 z 5

Zkamenělá zoo Zkamenělá zoo Joris Chamblain

Asi jsme se sekli ve věkové kategorii, nebo v náladě. Já, starej fotr a sedmiletá dcera, jsme četli tento komiks společně. Ano, obrázky se nám líbily, ale jinak jsme se oba nudili. Myslel jsem, že to bude bavit alespoň dceru, ale ani náhodou. Nějak jsme se dostali do konce, přes poplácávání po zádech, přes miloučké a laskavé scény a společnou radost z práce, ale ne. Mé cynické srdce to ustálo, bez zranění a dceři to bylo jedno. Nechci příběh nijak shazovat, jde o subjektivní pocit a chápu, že se to lidem líbí. Mně osobně to přišlo jako nějaká kopie z animáku, která se snaží o hloubku, ale postrádá jí. Navnadili mě zdejší komentáře, proto jsem měl potřebu, narušit trochu tento chvalozpěv. Ale jinak vše dobré a slunce v duši!

30.04.2021 2 z 5

Gantz 25 Gantz 25 Hiroja Oku

Chtěl jsem už všechno přeskočit a přečíst si jen poslední díl. Ale když si to člověk může půjčit v knihovně a nemusí za to platit, těžko nenavázat. Ono je to vážně scénáristicky už dlouho o ničem. Nekonečné souboje s mimozemšťanama, kteří ne a ne zemřít, přehnané emoční výlevy, divné hlášky, divné chování, divný humor, divné přezdívky... Všechno furt dokola. Ale přes to všechno, to má člověk během mžiku dočtené (kromě přibrždění u kreseb) a na konci si řekne: ,, Tak, ale docela mě to bavilo a zajímá mě jestli to bude pokračovat trochu jinak. Protože jestli bude zase nějaký nekonečný souboj, roztahaný na šest knih, tak už se na to fakt......... si to i tak přečtu." ,,Do toho Jezdče Svalovče!"

27.04.2021 3 z 5

Meče & temná magie Meče & temná magie * antologie

Po dlouhém odkládání "proklínám tě nudný Elriku" a výplněmi jiných titulů, jsem dočetl tuto poměrně malou knížečku, nakonec spíš nachýlen, k pozitivnímu. Pořídil jsem si knihu za pár kaček, už jen kvůli oblíbenci Abercrombiemu (jméno jsem si neoblíbil) a udělal jsem dobře. Abych, ale neskončil záporným hodnocením, tak s ním začnu. Krvavé klání - už si ani nevzpomínám, co se tam dělo, ale na to jak to bylo krátké, tak to bylo divné. Rudé perly - tolik avizovaný Moorcock v prologu, mě opravdu nudil, svým klišoidním příběhem. Možná bych ho omluvil, kdyby to byl příběh z "počátku" fantasy, ale povídka je z roku 2010, tak sorry. Příběh černé legie - trochu špatně uchopená povídka, kdy neznalec světa si musí domýšlet věci, které ho ani nezajímají. Troufalí zloději - docela v pohodě nástřel a pak konec. Autor asi nepozná rozdíl mezi anotací a povídkou. Tak tím bych uzavřel povídky nejhorší. Průměrné vynechám - těch je tam nejvíc (včetně Abrkromblieho) a nějaký žvásty jsem i napsal k povídkám samotným. takže na třetím místě se umístilo víc povídek (Čaroděj z Wiscezanu, Perný týden, Zbožštění Dala Bamora), ale vyberu Zpívající oštěp, protože mě prostě bavil, i když byl jednoduchý. Druhé místo obsadila povídka Dva lvi, čarodějnice a plášť a to protože mě bavili charaktery a nevtíravý humor. No a na prvním místě září povídka Mezi policemi, která je po právu, nejlépe hodnocenou povídkou ve sbírce. Ona to tedy v základu asi není humorná povídka, ale baví od začátku do konce a část se slovožrouty, je prostě nápaditá. No takže vcelku je to dobrá sbírka, když se člověk vyhne některým povídkám. Navíc sbírka splnila účel a já objevil autory, od kterých si chci přečíst něco dalšího. No ty to nejsi, Moorcocku..

23.03.2021 3 z 5

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

Kniha mě nenadchla, ani nezklamala. Obsahovala horší a lepší pasáže. Neubráním se srovnání hlavního hrdiny s Patejlem od Kulhánka (proč všichni vytahujeme Kulhánka?). Jde o to, že u Patejla ví člověk, že je to záměrně přepálené a tím i odpouští spoustu bizarních záležitostí. U tohoto díla mám pocit, že se chvíli bere moc vážně a sem tam pronikne náznak zlehčení. Ale přesto převládá ta nejistota, kam ho zařadit. Jde o subjektivní názor, ale když mě tento pocit neopouští po celou dobu příběhu, lehce se nad ním zavře voda a spláchne ho do zapomnění. Plusy knihy pak spočívají hlavně ve výběru prostředí a ..... a protože Žamboch. PS: viděl jsem film. Oprava. Proklikal jsem film. Hrozně jsem mu fandil nebo čekal, že se minimálně nasměju. Zavíral jsem oči nad CGI a jinými blbostmi... Ale když máte brutální neherce, co se snaží mluvit drsně, není to ani k smíchu. Je to spíše smutné a zoufalé. Drsný spasitel je prostě motorová pila, chycená za špatný konec....ne, to by bylo až moc dobré. Jde jen o motorovou pilu, která není chycená.

18.01.2021 3 z 5