corazon corazon komentáře u knih

Je dobré, že sa o tejto dobe stále píše a občas sa oživí zapadajúci osud nejakej obce. Myslím, že podobným odplatám bolo vystavených veľa ľudí (i na Slovensku), ale už sa o nich nik nedozvie...

14.12.2022

Co je odtud vidět Co je odtud vidět Mariana Leky

Krása, krása, krása.
"Kdo se nikdy nezlobí, nemůže se aktualizovat."

14.12.2022 5 z 5

Někdo přijde a bude mě mít rád Někdo přijde a bude mě mít rád Radka Štefaňáková

"Láska je všechno dobré v nás."
"...žena prožívá lásku ne za sebe, ale skrze muže."
Písané srdcom :-)

17.02.2021 4 z 5

Chci tě mít ve skříni Chci tě mít ve skříni Simona Votyová

Mne sa celý príbeh moc páčil. I to ako autorka dokázala prepašovať do deja momenty, kedy si uvedomíme, že stojí za to žiť a bojovať. Koľko takýchto - dušu hladiacich momentov sa nám dostane záleží len na nás.

17.02.2021 4 z 5

Na konci světa Na konci světa Hana Oboda Kolaříková

Krásný poetický jazyk:
"Aurora je jako bezejmenný nově objevený luční kvítek stojící vzpřímeně ve vázičce a on se bojí, že by mohl začít vadnout."
A zaujímavý príbeh.

26.12.2020 5 z 5

Tygrova žena Tygrova žena Téa Obreht

Súhlas, že kúzlo života spočíva v príbehoch.
Tu sú rozvíjané dva. Ich sila vo mne stále doznieva...

11.12.2020 5 z 5

Muzeum tebe Muzeum tebe Carys Bray

Nenásilne plynúci príbeh otca a dcéry plný lásky. Pre niekoho kto stratil blízkeho človeka može byť tak trochu terapiou a povzbudením.
...."Existují způsoby, jak milovat někoho, kdo už nemá tělo."
Darren otevře oči.
"Ale svou lásku si musíš nechat pro člověka, který dýchá, pro někoho, kdo ti ji může opětovat."

23.08.2020 5 z 5

Stará Praha štětcem a objektivem Stará Praha štětcem a objektivem Miloš Fritz

táto kniha je malý zázrak - vždy keď ju otvorím dýchne na mňa kľud a ako nositeľ túlavých topánok a milovník obrázkov JASÁM a PLESÁM.
...a listujem dokolečka dokola...

06.10.2017 5 z 5

Atlasova vzpoura Atlasova vzpoura Ayn Rand (p)

po dočítaní mi zostal dlhý zoznam hodnotných citátov, napr.:

"Umírala jste někdy touhou po něčem, co byste mohla obdivovat? K čemu byste mohla vzhlížet, nikoli se na to dívat spatra?"

13.02.2016 5 z 5

Zázemí Zázemí Jana Šrámková

ja mám rada knihy spomienkového typu. je pravda, že Zázemí nie sú jasne a chronologicky vypustené spomienky na papier, ale mne sa kniha páčila (viac ako Hruškadóttir). dokonca sa mi vďaka nej pripomenuli zážitky a momenty prežité s mojimi babičkami.
...jsem odulá ozvučnice drobného bubeníka...máslem na vnoučatech a hnojivem na kytkách jsi nikdy nešetřila...pohrdání profesionalitou jako nepoctivou cestou ke slušnému výsledku...nezhojitelné proutíčko...

08.06.2014 4 z 5

Barva mléka Barva mléka Nell Leyshon

Útla a nie veselá knižka.
Hlboký a jednoduchý príbeh.

04.05.2014 5 z 5

Život na lednici Život na lednici Alice Kuipers

nápad výborný, príbeh odprostený od akýchkoľvek opisov
pri čítaní mi prišlo smutno z toho, že je možné prežiť kusisko života k osobe veľmi blízkej pomocou správ na chladničke
a odkaz typu: mami som v izbe, mi prišiel neuveriteľný!!!!
verím, že osobná komunikácia sa nikdy nikam nevytratí

04.02.2014 4 z 5

Nisa, dcera Kungů Nisa, dcera Kungů Marjorie Shostak

Vždy zajásam, keď prídem domov s neplánovaným knižným spoločníkom.
Nenápadná Nisa si ma našla a som za to rada. Čítaním som prežila pár dní jednoduchého života s Kungskými ženami, ktoré mi dali nový pohľad na život.

15.01.2014 5 z 5

Siddhártha Siddhártha Hermann Hesse

Siddhártha - dlho som ho obchádzala. Tušila som z neho mentorovanie....a tušenie nebolo správne.
Jednoduchý príbeh zakončený hutným myšlienkovým textom v ktorom som NAŠLA.
U mňa stojí Siddhártha na vrchole literárnych skvostov.

15.01.2014 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Stephen, vďaka 216 stranám, ktoré si sa rozhodol vydať a ktoré som ja s veľkou radosťou prečítala už 2x, zaktívňujem svoju nečinnosť na týchto stránkach!
.....................a vďaka i za tipy na zaujímavé knihy a pesničky (hlavne MLK)......................

04.01.2014 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Dlho som zberala odvahu k prečítaniu Posla, jednak som pochybovala, že po Zlodejke je možné znovu naraziť na kvalitnú knihu od jedného autora, jednak sa mi nepáčil výsmešný Žolíkov výraz na obálke. Pochybnosti - zbytočné a výsmech prešiel v hravosť.
Kniha je premyslená do najmenších detailov a ja si vysoko cením grafické značenie kapitol a podkapitol - kára, kríž, pika, srdce vždy od A po Kráľa a posledná kapitola 4 žolíky.
Dobrý prechodový most od jednoduchej detskej literatúry k tej zložitejšej "dospeláckej", keď nastane čas na odkrývanie reálneho sveta so všetkými jeho tvárami.

04.01.2014 4 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Po dočítaní Svetla som sušila slzy pozeraním na hviezdnu oblohu na tvrdých doskách knihy. Mleli sa vo mne mnohé myšlienky, ale najviac sa ku mne vracala táto: "Odpustit potřebuješ jenom jednou. Nesnášet musíš celý den a každý den. Musíš si všechno to zlé pořád pamatovat." Som rada, že v knihe došlo na odpustenie, čím sa vytvoril priestor pre šťastie.

04.01.2014 5 z 5

Ten, který si všímal Ten, který si všímal Andy Andrews

Jednoduchá, zrozumiteľná a myšlienkovo veľmi bohatá knižka.
Chcela som ju venovať jednej osobe, ale zistila som, že poznám kopec ľudí, ktorým odpovie na ich otázky.
Preto sa Ten, ktorý si všímal stane Tou, ktorá putuje.

09.12.2013 5 z 5

Zvídavý Leonardo ((příběh o Leonardovi da Vinci) Zvídavý Leonardo ((příběh o Leonardovi da Vinci) Džong Dže-Jun

Zvídavý Leonardo rozvíja zaujímavý životný príbeh Leonarda da Vinci slovom i obrazom. I vďaka forme akou je knižka pripravená, si ju zaraďujem k mojim veľmi obľúbeným od autorov Petra Síse a Pavla Čecha.

08.11.2013 5 z 5

Zdroj Zdroj Ayn Rand (p)

Zdroj vyvoláva emócie
otvára oči
povzbudzuje k vlastnému životu.

...a dozvedela som sa, že "talent není nic víc než vrozená vada"...

18.10.2013 4 z 5