cmelda87 cmelda87 komentáře u knih

Nevíš dne, nevíš hodiny Nevíš dne, nevíš hodiny Dominik Dán

Poslechnuto v rámci četby na pokračování na ČRo.
To, jak to bylo Petrem Stachem načteno, pro mě navýšilo celkový prožitek z příběhu. Moje první setkání s tímto autorem a věřím, že ne poslední. Fakt se mi to líbilo :-)

25.03.2024 5 z 5

Jak vyléčit zlomené srdce Jak vyléčit zlomené srdce Anna Bell

No .. už dávno jsem si sama pro sebe knížky z Motta zařadila jako ty slabší ..

Tohle nebylo špatné, ale myslím, že Abiino fňukání, jak "točení se dokolečka, jak pes za svým ocasem", klidně mohlo být o nějakých 150 stránek kratší ..
Ale její postupný přerod, překonání sama sebe, svých vnitřních strachů a na konec uvědomělá proměna, z toho udělala přečtení s úsměvem :-)
Snobský samolibec Joseph a snaživka snaživá Linz mě slušně řečeno iritovali.
Líbil se mi Ben se svojí přirozeností a klidným přístupem. Konec příběhu byl předvídatelný, ale pěkný :-)
Závěr knížky mě překvapil v tom, že autorka to napsala podle své zkušenosti.
Nápad vytvořit si vlastní seznam a zažít něco nového, je inspirující ..
Knížku posílám dál ..
Ale přiznám se, že jsem začala přemýšlet nad tím, co bych si měla dát na svůj vlastní seznam .. ;-)

25.03.2024 3 z 5

Dost dobře nenormální Dost dobře nenormální Denise Linke

Poslechnuto jako audiokniha.
Příjemně načteno. Otevřené a bezprostřední přiblížení pocitů, prožitků a reálií. Autentické a vtipné. Mě se to líbilo :-)

29.02.2024 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Poslechnuto v rámci četby na pokračování na ČRo. Nebylo to špatné, téma je zajímavé. Ale určitě si ještě přečtu i knížku, protože mám pocit, jako by mi tam něco chybělo, nebo mi nějaké informace unikly.?. Nevím ..

19.02.2024 4 z 5

Já Tituba, černá čarodějnice ze Salemu Já Tituba, černá čarodějnice ze Salemu Maryse Condé

Nevím, jestli bych se pustila do čtení, kdybych tuto knížku držela v ruce ..
Ale poslechla jsem v rámci četby na pokračování na ČRo a musím říct, že jsem poslouchala se zaujetím. Zajímavý a velice silný příběh.

16.01.2024 4 z 5

Příběh lásky Příběh lásky Jan Budař

Knížku jsem zahlídla, když jsme prošli okolo stánku s ostatními dalšími jinými knihami, když jsme nedávno byli na 5.dohodě. A bylo to jako šíp, jako blesk z čistého nebe, pořád jsem na ni musela myslet, jako by si mě sama přitahovala. Až jsem to nevydržela a poprosila maminku, ať mi pro ni zajde. Dlooouho se nevracela a když konečně přišla, řekla, že už ji tam neměli, ale když už chtěla odejít, pohled jí sjel na krabici pod stolem, která byla plná různých "odpadků" - papírky, zmačkané kapesníčky kelímky od kávy a všelijaké smetí. A mezi tím vším vykukoval kousíček něčeho modravého. Byla to ona! Poslední, zapomenutá.
Asi mi byla souzena a čekala na mě. A to ještě není všechno. Když jsem ji otevřela, tak na první stránce mezi modrými vlnkami je zlatým perem vlastnoruční podpis Jana Budaře.
Po představení kolem mě procházely dvě ženy, které v ruce držely, taky tuto knížku, ale ani jedna v ní podpis neměla a prý nebyl v žádné z těch přede mnou prodaných!

Při čtení jsem měla pocit, jako by mě někdo láskyplně objímal.
Obálka knihy, celý příběh, každý kousek psacího písma a každá jedna ilustrace mi dává autorovou upřímnou sdílnost a opravdovou přítomnost
Celkově to na mě působí jako krásné, citlivé, srdce hladící, ducha povznášející.

A velice mě těší, že tento krásný a pro mnohé jistě i pomáhající příběh je z pera českého autora :-)

Mám radost, že tato útlá knížečka má u mě své stálé místo, a tak po ní můžu kdykoliv znova sáhnout.

01.11.2023 5 z 5

Veršovaná abeceda Veršovaná abeceda Táňa Pastorková

Knížečka je tak pěkně zpracována, že se líbila i mě, co by dospělé :-)

20.05.2023 5 z 5

Vysněný valčík Vysněný valčík Catherine Anderson

Pěkný příběh, o opravdové lásce, která má mnoho podob a nezná hranic. Překvapivě natolik dobře zpracované téma, že i když oproti Bethany mám "jen" obrnu, tak některé popisované situace, starosti, prožitky, problémy mám, nebo jsem řešila taky.
Takže je to reálné, i když je to jen smyšlená americká love story.

16.05.2023 5 z 5

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Pravda, ta druhá část mi připadla taková zbytečně delší.. Ale stojí za to vydržet. Svižně se to četlo, postavy jsou popsány každá pěkně celá, od začátku, až do konce. Příběh je dost dobře zpracovaný, každý obraz, každá situace je tam dobře popsána a vysvětlena, nechybí napětí, překvapení, ani hezký konec :-)
Tohle byla moje první knížka od této autorky a moc se mi líbila!

16.03.2023 5 z 5

V době zármutku V době zármutku Daniela Tausch-Flammer

Útlá brožurka s informacemi, které běžně člověk vnitřně ví, nebo aspoň tuší, ale které přesto je dobré mít "po ruce, černé na bílém", když ztratíte blízkého člověka, nebo když někoho takového provázíte.

A doprovodné citáty a myšlenky jsou vhodně zvoleny - v daný okamžik povzbudí a dodají naději ..

02.03.2023 5 z 5

Miniaturista Miniaturista Jessie Burton

Jako první mě upoutala moc pěkná obálka a název je taktéž lákavý. Před nějakou dobou jsem tuhle knížku otevřela, že ji začnu číst. Po pár stránkách jsem ji zavřela a odložila. Nevím, ale asi v tu chvíli to nebylo zrovna ono.?.
Před pár dny jsem to zkusila znovu a .. mám přečteno :-)
A jsem za to ráda! Bylo to .. zvláštní? Poutavé, překvapivé, zajímavé, i když v pár okamžicích trochu matoucí, napínavé, místy až děsivé, informativní, smutné .. Ale i pěkné svým způsobem. Aspoň pro mě.
I pár myšlenek se mi v tom líbilo.
A asi jsem naivka, ale do poslední chvíle jsem doufala, že se to nakonec nějak fakt podaří a Johannes se tam objeví ..

24.02.2023 4 z 5

Tančím tak rychle, jak dokážu Tančím tak rychle, jak dokážu Barbara Gordon

Opravdu silný příběh..
Obsahuje i dost zajímavých myšlenek, které se myslím dají aplikovat i na současný život každého člověka. Smekám před autorkou a její vnitřní sílou. Zajímal by mě dál její život, jestli si našla partnera.?. A jestli se ještě někdy viděla s Julií a Donem.?
A jak to dopadlo s Jimem.?

03.01.2022 5 z 5

Otrávené štěstí Otrávené štěstí Irma Krauss

To byla dobrá šílenost :-) Za první půlku pořád takové nějaké, jakoby nemastné neslané. Ale přesto to zvláštně táhlo číst dál. A čím víc se to blížilo konci, tím to bylo čtivější. Dlouho už jsem tušila, jak to dopadne. Amanda byla ukázková magorka. . Na Bravovi se mi líbila jeho chorvatská slůvka :-) a hlavně čistota jeho citů. Nelituji, že jsem si knížku přečetla. Ale na stálé místo v mé knihovničce to taky není ..

10.12.2021 3 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

I tento díl je krásný!
Emily, jakožto nejmladší hlavní hrdinka z celé trilogie, byla vážně odvážná a vtipná. V tomto díle se mi líbilo, že bylo víc zřejmé z čího pohledu je děj zrovna popisován. Henry dosti překvapil a jako Plyšák nezklamal :-)

03.08.2021 5 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Jen bych se opakovala, takže i tento díl hodnotím stejně nadšeně a kladně, jako ten první :-) A s nedočkavostí se hned pouštím do toho posledního! ..

28.07.2021 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Tak to bylo famózní!!!
Mám radost z toho, že něco takového dokázala česká autorka. Myslím si, že i zfilmované by to bylo luxusní, kdyby se jelo přesně podle té knihy.
Teď hned se jdu začíst do dalšího dílu :-)
Jo a dle mého: 50 odstínů.. se ve srovnání s tímto může jít vycpat.!. ;-)

18.07.2021 5 z 5

Zapomenuté šaty Zapomenuté šaty Riikka Pulkkinen

Smutný, ale přesto zajímavý a velice silný příběh s několika myšlenkami, které mě oslovily. Je to psáno trochu jiným způsobem, než na jaký jsme běžně zvyklí, nutí čtenáře být stále ve střehu a
víc přemýšlet..
Mě se knížka moc líbila!

25.06.2021 5 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Tahle knížka mi doma ležela dlouho. Před chvílí jsem ji dočetla. Těžko se mi četla. Není tak skvělá, jak jsem si podle některých recenzí myslela, ale to konečné rozuzlení mě překvapilo, nečekala jsem, že to dopadne až takhle. To se mi líbilo. Ale i přesto, jednou stačilo a pošlu ji dál..

14.03.2021 3 z 5

Vyvolávač deště Vyvolávač deště John Grisham

Ty výslechy mi chvílemi přišly zdlouhavé a někdy až moc "americké." Ale jinak i tady bylo téma zajímavé a příběh pěkný. Autorův styl psaní se mi dobře čte. Určitě časem šáhnu po další jeho knížce :-)

11.02.2021 5 z 5

Objížďka - Erotické povídky z autobusu Objížďka - Erotické povídky z autobusu Zuzana Zimmermannová

První knížka, kterou jsem nedočetla. A to si myslím, že jsem jí dávala dlouho šanci, když jsem přečetla přes čtyřicet stran. Nenašla jsem tam nic čtivého, nic co by mě zaujalo, nic, co by působilo věrohodně .. Jsem zklamaná a zhnusená. Natolik, že nevím, jak to přesněji ještě popsat a ohodnotit .?. ;-/

17.12.2020 odpad!