clara33 clara33 komentáře u knih

Křehkost Křehkost Betsy Reavley

(SPOILER) Slátanina. Prvoplánové. Únosce uhádnete hned, jak se poprvé ocitne na stránce. Ztráta času.

27.08.2023 odpad!

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Můj dojem: "Hrdinové" se jen přesunuli z předchozích knih autorky, jsou ale mnohem povrchnější.
O podobné situaci píše dle mého názoru lépe Petra Hůlová ve "Zlodějce mýho táty".

21.12.2020 2 z 5

Veliké zvíře samoty Veliké zvíře samoty Evald Flisar

Tak toto mne zaujalo, spád hned od začátku, hlavní hrdina sympatický podivín, výborně vykreslená psychologie postav, až divadelní aranžmá. Velké překvapení, první setkání s tímto autorem.

12.12.2020 5 z 5

Nedívej se dolů Nedívej se dolů T. M. Logan

Vůbec neztrácejte čas s touto nudnou "detektivkou" plnou překladových, gramatických i logických chyb.(

12.12.2020 odpad!

Kurkul Kurkul Maxim Butčenko

Kurkul - ukrajinsky kulak. Autor novinář, pracoval 12 let v donbaských šachtách, až poté vystudoval žurnalistiku. Kniha strhujícím způsobem vypráví o období kolem roku 1930, rozkulačování do té doby soběstačných malých rolníků v ukrajinské oblasti a tím i osvětluje důvod následného hladomoru. Napínavý děj, včetně útoků vlky a medvědem, které se ale stěží vyrovnají útokům čeky a mladých komsomolců. Příběh je zároveň kronikou života autorových předků, téma náročné, ale zpracované tak, že jsem se od knihy nemohla odtrhnout.

23.11.2020 4 z 5

Peepshow Peepshow Leigh Redhead

Oddechová detektivka se sympatickou striptérkou v roli vyšetřovatelky, která se s ničím nepárá a má i hudební vkus. Pozor - obsahuje drsné výrazy. Přesně to jsem potřebovala.

21.11.2020 3 z 5

Tělo Tělo Paolo Giordano

Komentář přidávám až dlouho po přečtení, přesto si na knihu často vzpomenu a až mne zamrazí. Autor přesně vystihl atmosféru a pocity, srovnání jak s Remarquem i Vlasy naprosto trefné, četba ve mně za nechala hlubokou jizvu.

20.08.2020 5 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Absolutní nářez. A filmové zpracování též stojí za to.

20.08.2020 5 z 5

Všechno, jen slunce ne Všechno, jen slunce ne Anthony Burgess

Chvíli mi trvalo se do knihy "dostat", ale pak jsem se náhle ponořila do doby a Shakespearova osudu. Přinutila mne si některé jeho hry připomenout, místy byla kniha zábavná, každopádně nelehký je osud génia ve společnosti... a v divadelním prostředí to platí obzvlášť a doposud... Obdivuji každého, kdo se do podobných nejistých pokusů přesto pustí a dokáže dotáhnout divadelní představení od nastudování až k uvedení.

20.08.2020 4 z 5

Ve světle nebo ve stínu Ve světle nebo ve stínu Lawrence Block

Knížka se mi líbila, protože mám ráda obrazy Edwarda Hoppera, jejich zvláštní osamělost, světlo, intimitu, přímost... Také mne vždy za každým napadá malý příběh a ráda jsem si vyslechla pocity jednotlivých autorů z nich. Za mne by mohlo být povídek a obrazů klidně více.

20.08.2020 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Nejlepší z celé Harry Hole série právě kvůli odkazům na válku, nelehké postavení vojáků v Norsku, přesto velmi čtivé, přinutí čtenáře dohledat souvislosti.

19.08.2020 5 z 5

Za letních nocí se tu nespí lehce: Antologie povídek finského severu Za letních nocí se tu nespí lehce: Antologie povídek finského severu * antologie

Skvělá knížka povídek - 12 autorů v překladech studentů finštiny. Za každým příběhem jsem přímo viděla malý film. Příjemné osvěžení!

18.08.2020 5 z 5

Příběh jedné moskevské ulice Příběh jedné moskevské ulice Michail Andrejevič Osorgin (p)

Ano. Rusko těsně před revolucí. Úplně jiné plynutí času. Velmi čtivé. Podrobný a hluboký vhled do osudů běžných lidí smýkaných dějinami. Krásný sloh, skvělý překlad.

03.05.2019 5 z 5