Cisuna Cisuna komentáře u knih

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Na knížku jsem se moc těšila, protože příběh je z mých milovaných Krušných hor ale za mne teda obrovské zklamání. Postavy naprosto ploché, žádná nebyla dotažena tak, aby mne její příběh zaujal. Žádné emoce a hloubka. Navíc mám pocit, ze si autor vzal vic než zvládnul. Stačilo by vyprávět příběh tři/čtyř postav, takhle byl každý jen nakousnut a nijak dotáhnut do konce. Začátek děje byl ambiciózní, ale ke konci jakoby autorovi došly síly a vše rychle ukončil. Snad bude Sudetský dům lepší.

11.08.2023 2 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Úžasné!! Miluju autorky způsob psaní, jak vše zdánlivě zamotá a potom jednoduše rozbali a vy jen zírate s otevřenou pusou. Nechápu, jak to takhle můze napsat, asi bych k tomu potřebovala nástěnku s hromadou poznámek. Nemam pocit, ze by zadne tajemství nebylo odhaleno, možná dvě nebyla uzavřena úplně, ale na to jsem u paní Třeštíkové zvyklá.

27.05.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Děkuji… přání autorky vyslyšeno. O historii tohoto kraje jsem věděla jen velmi málo a o Šikmém kostelu jsem nikdy neslyšela. Jen díky knížce jsem se začala pídit dál. Skvělá práce a úžasně zpracované příběhy zapomenuté krajiny.

11.07.2022 5 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Ve chvili, kdy se mi do rukou dostala kniha jsem její blog nečetla. Cetla jsem tedy naprosto neznámý příběh, který mne neovlivňoval nabranymi předchozími sympatiemi či opačne. Nutno říct, ze smysl celého blogu a knihy je naprosto chvályhodny a ji ja za nej děkuji. Pokud bych ale měla hodnotit knihu, trochu mne zklamalo, ze autorka nesla více do hloubky při popisu minulosti, povahy svého muže apod. Možná bych jeho jednání více pochopila. Literárně jsem čekala asi vic ale chapu, ze autorka není spisovatelka a jde tu především o předání zkušenosti.

25.02.2020 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

První kniha od spisovatelky...celou dobu jsem se těšila na další stránky příběhu. Ale ten konec? Vážně? Nesnáším otevřene konce, a tady mi to přišlo, jak když autorce došel čas na dopsani. Za to hvězda dolu, jinak to byl moc hezky příběh.

19.02.2020 4 z 5

Útěky – Lída Baarová Útěky – Lída Baarová Josef Škvorecký

Upřímná zpověď herečky, která si šla za svým...naivní, hloupá? To si rozhodně nemyslím. Chuť po slávě je silná a je to hodno odsouzeni? Určitě ne. Děkuji paní Baarova a pane Škvorecký.

10.02.2020 5 z 5

Katedrála hrůzy Katedrála hrůzy Jeffery Deaver

Deaver a Dán za mne dva nejlepší autoři detektivek!! Kromě klasických bravurnich zápletek jsem byla během čtení v neustálém napětí a občas se bála i dýchat. Opět Neskutečné!!

26.01.2020 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Na čtení jsem se pokaždé moc těšila a i když mi přišel příběh místy pritazeny za vlasy, tak hodnotim rozhodne kladne. Hubert by letěl po týdnu!!!

08.01.2020 4 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Opět skvělé...(samozřejmě z literárního hlediska).

08.10.2019 5 z 5

Láska v Provenci Láska v Provenci Bridget Asher (p)

Předvídatelný konec, možná až moc oddychový příběh. Hlavní hrdinka mi byla hrozně nesympatická. Neustálé vracení se k mrtvému manželovi už mě otravovalo. Pořád jsem si říkala, že knihu odložím ale nerada nedočítám knihy.

31.10.2018 1 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Otevřený konec? Vážně? Celou dobu jsem hltala řádky, abych věděla, jak to dopadne a závěr teda zklamání. Nesnáším otevřené konce. Dle předchozích recenzí mrknu i na seriál.

14.09.2018 4 z 5

Zodiac - nejnebezpečnější ze všech zvířat Zodiac - nejnebezpečnější ze všech zvířat Gary Stewart

Asi se mi ještě nestalo, aby mi korektury, tak moc zkazily zážitek z četby. Tímto gratuluji nakladatelství k výběru zaměstnanců.

30.01.2018 3 z 5

Stařík a Analfabetka naprosto super!!!! Ideální na dovolenou, nechápu, kde autor bere ty nápady. Už se těším na zabijáka.

29.09.2017 5 z 5

Šváby Šváby Jo Nesbø

Rozhodla jsem se číst Harryho příběh postupně, proto nám zatím jen srovnání s prvním Netopýrem. Ale i tak musím říct, že Thajský děj se mi líbil více. Harry tu na mne působil mnohem lépe. Zápletka byla dokonalá. Jen jsem se chvílemi zamotavala v postavách

22.01.2017 3 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Já tu její romantiku prostě miluju!!! Při čtení jejich knížek, člověk pláče, směje se,dojímá se i sní...Při čtení téhle knížky mi bylo tak nějak
hezky na duši:-)

06.01.2017 5 z 5

Muži, kteří nemají ženy Muži, kteří nemají ženy Haruki Murakami

První kniha od něj...a teda asi jsem ho vůbec nepochopila:-( dva příběhy jsem úplně vynechala...ještě zkusím Norské dřevo.

09.11.2016 1 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Jako dobrý...hezký...hlavní postavy hrozně sympatický. Jojo miluju. Ale za mně tomu prostě něco chybělo...něco, po čem bych mohla říct vau...za mně prostě pořád vede Dívka, již jsi tu zanechal.

11.08.2016 4 z 5

Dům v Cornwallu Dům v Cornwallu Liz Fenwick

Kniha od začátku předvídatelná ale k deštivému letnímu odpoledni super!:-)

19.07.2016 4 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Jelikož jsem ještě nečetla Zmizelou ani Dívku ve vlaku, tak pro mně byla knížka skvělým překvapením. Příběh super, to jakým spádem byla kniha napsaná také. Je to typická knížka na dvě odpoledne, což není úplně pro mně. Ráda žiji s knížkou trochu delší život. Ta hlavní myšlenka ale pro mně nebylo to, jestli být na straně hlavní hrdinky či ne. Jestli jí pochopit. Ale za mně to byla spíš ta komunikace. Proč si něco takového nechat pro sebe, proč nevysvětlit. Na druhé straně manžel - proč nevyslechnout toho druhého, proč mu nedat šanci to vysvětlit. Já si v této knize hlavně potvrdila, jak je důležitá komunikace. Za mně prostě reálné a proto plný počet bodů.

12.07.2016 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Je to milý, je to hezký, je to lehce naivní a není to náročný....Ale do týdne už nebudu vědět o čem se psalo. Některé fejetony jsou vtipné ale když ji čtete v kuse, tak zjistíte, že je to samá přeslazená láska, milování světa, života, sám sebe...
Nicméně kniha jako celek je nádherná.

23.01.2016 3 z 5