Cipori Cipori komentáře u knih

Berezina Berezina Sylvain Tesson

Nechápu to nízké hodnocení, za mě jedna z nejlepších knih co jsem četla. Vtipný cestopis a naučná historie v jednom. Smála jsem se i plakala, přemýšlela, dozvěděla se spoustu nového a kniha mne i přiměla koupit si další knihy o Napoleonovi a jeho době.

20.01.2024 5 z 5

Vinnetou Vinnetou Karel May

Dobrodružství, přátelství, statečnost, čest. A svět, kde tyto pojmy něco znamenají. To je Vinnetou.

03.10.2022 5 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Milá, čtivá pohádka pro dospělé.

15.08.2022 5 z 5

Poslední měsíční dívka Poslední měsíční dívka Barbara Davis

Kouzelné.

08.08.2022 5 z 5

Unorthodox: skandální odmítnutí mých chasidských kořenů Unorthodox: skandální odmítnutí mých chasidských kořenů Deborah Feldman

Výborná sonda do světa ultrakonzervativního náboženského společenství. Důležitá kniha, vzbuzující mnoho otázek a úvah. Bude ve mně ještě dlouho doznívat.

20.07.2022 5 z 5

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

Pokud hledáte něco milého, nenáročného, čtivého a zároveň trošku napínavého, může být tohle to pravé.

08.07.2022 4 z 5

Blahoslavený Carlo Acutis Blahoslavený Carlo Acutis Nicola Gori

Povzbudivé svědectví.

20.06.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

(SPOILER) Doufala jsem alespoň v dobrý konec, škoda. Díky Bohu, že je to jen fikce. Povinná četba pro všechny ztěžovače a nostalgické vzpomínače.

18.04.2021 5 z 5

Otrávená Otrávená Jennifer Donnelly

Čtivá oddechovka s poselstvím. Za mě o nic horší než Nevlastní sestra.

04.04.2021 5 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Osvěžující, čtivé, vtipné, k zamyšlení.
Jediné co mě trochu zklamalo, byl uspěchaný konec; taky jsem čekala rozvinutí autorčina konceptu o posmrtném životě... Zkrátka přišlo mi, že v knize není plně využít její potenciál.

12.09.2020 4 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Spřízněná duše...

09.10.2019 5 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Neuvěřitelné - jako by to bylo o mně. Tohle dokáží pochopit jen introverti. Nesmírně výstižné. Při prohlížení této kouzelné komiksové knížky mne zalévá hřejivá vlna souznění; nejsem v tom sama...

02.10.2019 5 z 5

Otec Eliáš: Apokalypsa Otec Eliáš: Apokalypsa Michael D. O'Brien

Strhující čtení.

23.08.2019 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Přečteno jedním dechem. Ani se mi nechtělo se s Františkem a Karlem loučit...

28.04.2019 5 z 5

Poušť v plamenech Poušť v plamenech Alwyn Hamilton

Waw... super! :-) Konečně fantasy bez čarodějů, draků, elfů, trpaslíků atd... Dobrý nápad, inspirovat se arabským prostředím. Ze začátku pomalý rozjezd, ale stojí to za to!

28.05.2017 4 z 5

Proměněné sny Proměněné sny Petra Dvořáková

Docela síla, ale kladu si otázku, nakolik byla autorka objektivní. V knize jsou prakticky jen samé tragické příběhy. Jakoby se čtenáři podsouvalo - církev je špatná...

22.10.2016 3 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Drsné. Nicméně se mi líbí že v té nezměrné tmě autor přece jen nechal plápolat světlo - přátelství, o to silnější, oč byly kruté podmínky v nichž vznikalo. Více se mi od E. M. R. ale líbil "Černý obelisk".

28.09.2016 5 z 5