ciniminisek ciniminisek komentáře u knih

Magie na vzestupu Magie na vzestupu Ilona Andrews

Autorka za pomocí svých hrdinů a také českého překladatele, který opět předvedl mistrovskou práci, nám nabídne znovu skvělé dílo, u kterého se nebudete nudit. Titul slibuje smích, strach, napětí, brutalitu, ale také i něžnost a svůj slib splní, jelikož Magie na vzestupu, je toho všeho plná. K tomu do balíčku byla zabalena i perfektní čtivost a z knihy to dělá příběh, který nedáte z ruky.

03.01.2015 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Marc Levy

Detektivní thiller s nádechem scifi, tvoří z této knihy velmi poutavý příběh a s pomocí lehce čtivého děje dokáže čtenářovu pozornost udržet až do poslední stránky. Titul v sobě skrývá napětí, strach, ale i vtip, který si berou na starost ostatní aktéři, které si každý čtenář oblíbí, tak jako tuto knihu.

02.01.2015 4 z 5

Destrukční deník Destrukční deník Keri Smith

Věřte, že na této knize se brzy stanete závislí a nebudete ji chtít dát z ruky… však to je jeden z úkolů, knihu mít neustále u sebe a je jedno, jak moc se u toho poničí, to je přece účel.

01.01.2015 5 z 5

Ona Ona Carey Heywood

Ději nechybí opět čtivost ani vtip, o který se starají postavy sice vedlejší, ale neméně důležité. Dopodrobna popsané sexuální scény, kterých není přehršel, je také to pravé ořechové. Zkrátka na knihu se po dobu čtení budete mračit, mručet, ale také culit a vrhat láskyplné pohledy. Autorce se opět vydařil pěkný kousek, a přesto že nám čtení občas kazí nářečně psaný překlad knihy, není to nic oproti tomu, co prožíváme při čtení tohoto příběhu.

Nakladatelství Galatea se pořádně vytáhlo a já budu doufat, že podobné příběhy má ještě v šuplíku. Ono přece snít o tom, že láska vždy zvítězí, chce přece každý.

31.12.2014 3 z 5

Solitaire Solitaire Alice Oseman

Děj nemá žádnou složitou zápletku, přesto čtete mezi řádky a v příběhu dokážete vidět i část svého já. Velmi rychle ubíhá před očima a šikovný čtenář knihu zvládne na jeden zátah. Hovorový jazyk blízký náctiletým, provází celý příběh a mladším čtenářům umožní lépe některé věty pochopit. Solitaire je naprostý opak ve všem. V příběhu, ve vylíčení postav i hlavních myšlenkách. Jedinečná kniha plná deprese, která své čtenáře dokáže pobavit, kdo by tomuto protikladu odolal?

Autorku a její titul Solitaire doporučuji především milovníkům Johna Greena, jelikož si svým melancholickým psaním jsou velmi podobné.

29.12.2014 4 z 5

Mrtvá voda Mrtvá voda Helon Habila

Přestože se jedná o honbu za unesenou ženou a rozhovor, který oběma reportérům může změnit život, čtenář chvílemi na to zapomíná a své myšlenky nechá unášet na trýznivé vlně příběhu, jelikož sám dobře ví, že nečte fikci, ale pozměněná fakta.
Celkem krátký příběh vás překvapí natolik, že si čtení dopřáváte po určitých dávkách, a proto se můžete těšit z knihy, která vám dlouho vydrží.

19.12.2014 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

John Green umí hrát na ty správné struny a každému čtenáři zabrnká na tu jeho. V příběhu dokážete vidět část sebe, ale i své blízké. Jeho knihy jsou svým způsobem jedinečné, ale ani v některých případech to nestačí. Ne, když máte pocit, že tohle už jste někde četli. Papírová města jsou nová, čtivá, zajímavá, ale ne originální. A to je to, co mě od příběhu i samotného autora velmi zamrzelo. Vím, že John Green toho umí zdaleka více, a co nejdříve nám to jistě potvrdí v připravované knize Příliš mnoho Kateřin, kterou chystá nakladatelství Yoli v roce 2015. Také se můžeme těšit na Papírová města ve filmové podobě, která se doufejme povedou lépe, než samotná kniha.

13.12.2014 3 z 5

Čas mezi námi Čas mezi námi Tamara Ireland Stone

Spisovatelka vytvořila fantastické dílo s romantickou zápletkou, kde ovšem i neštěstí má své místo. Zajímavý námět a skvěle vytvořené postavy jsou důkazem, že kniha Čas mezi námi za pozornost stojí. Neoriginalitu v tomto případě porazila láska a pohádka se šťastným koncem a pokud toto od knihy očekáváte, budete příběhem velmi mile překvapeni.

10.12.2014 4 z 5

Úder půlnoci Úder půlnoci Laurell K. Hamilton

Magický svět ve kterém hlavní hrdinka společně s dalšími postavami žije, je vymyšlen přímo kouzelně. Ovšem nehledejte v příběhu žádnou pohádku, jelikož Merry je vše, jen ne sladká. Krev střídají intriky a boj. Téměř čtyři sta stran příběhu psaného jedinečným stylem a jazykem, ubíhá rychle před očima, a to zrovna v tomto případě, je na škodu. Některé myšlenkové pochody a ukvapené činy hlavní hrdinky, můžou vést k pomatenosti. Autorka se k vysvětlení přeci jen nakonec vrátí, ale čtenář se po celou prozatimní dobu bude ptát, jak ono to vlastně bylo, a to ho v příběhu může rušit, přesto jeho poutavost jej přeci jen zaštítí.

Naopak veliké plus celého příběhu vidím v sexuálních scénách. Kdy akt není násilně vytvořen, ale sepsán pravdivě a zcela obyčejně, tudíž uvěřitelně. Mnoho čtenářů Merry srovnává právě s Anitou Blakeovou, první vydanou sérií této autorky, kdy podoba je možná právě v sexuálních scénách, kterých je v obou případech bohatě. Přesto se jedná o zcela jiný a jedinečný příběh, kdy ovšem podpis autorky je viditelný.

Úder půlnoci a celou sérii s Merredith Gentry doporučuji především čtenářům dark fantasy, kdy erotika a násilí nahrazuje něžnost a dojemné emoce.

09.12.2014 3 z 5

Hotel v Paříži: Pokoj č. 1 Hotel v Paříži: Pokoj č. 1 Emma Mars

Jako jediný klad tohoto příběhu vidím v originalitě, kdy se kloubí erotika s historií, nápad je to zajímavý, ale bohužel, pro šest set stránek málo. Erotické scény jsou dopodrobna napsány, ale těžkým a nuceným stylem.

Příběh nezachrání ani hlavní hrdinka Elle, která je nejen sobecká, ale hlavně malicherná. Sama neví co od života očekávat a nedozví se to ani čtenář. Většinou stinné stránky příběhu zachraňují krásní muži, ale i v tomto případě autorka Emma Marsová zklamala. Nabídla nám krásu kompenzovanou násilím a vulgaritou a v druhém případě bláznovství a škaredost. Ženy čtenářky tedy nemůžou při čtení chtít, snít ani milovat. Bohužel je tato kniha velikým zklamáním.

07.12.2014 2 z 5

Etiketa & špionáž Etiketa & špionáž Gail Carriger (p)

Etiketa a Špionáž je čtivě psaný příběh plný zvláštních, cizích a hlavně zastaralých slov, krásných rób a okouzlujících lidí. Samotná kniha se odehrává ve škole, kdy dívky získávají vzdělání různých charakterů a právě i čtenář by se mohl lecčemu přiučit.

Autorka se vyznamenala i něčím novým a to v popisování a pravidlech nadpřirozených osobností. Můžeme tedy zjistit, že upírovi vadí nejen česnek, ale i skvrna na oblečení a poznáme vlka, který svůj klobouk nikdy nesundává.

Tento okouzlující příběh doporučuji především mladším čtenářkám, kdy si ho ale užije i starší věková kategorie, tak jako já. Krása, romantika a zábava, kdo by odolal?

01.12.2014 3 z 5

Pikový Jack Pikový Jack James Hankins

Knihu Pikový Jack velmi doporučuji. Nese v sobě drama, záhadu, podrobnosti vyšetřování, ale i krev, násilí a drastické části, které jsou chvílemi až nechutné. A právě proto je tento příběh tak dobrý. Dokáže ve čtenáři vyvolat nejrůznější emoce a sama kniha mu bude ležet v hlavě ještě spousty dní po dočtení.

27.11.2014 5 z 5

Smrtící duchové Smrtící duchové Stacia Kane

Autorka vytvořila drsný svět plný násilí, drog a magie, což dohromady tvoří akcí nabitý příběh, který jen tak neodložíte. Nakladatelství Fantom Print se opět vytáhlo a dokázalo, že hledat v moři sprostých, sexuchtivých a hlavně temných fantasy, vážně umí.

24.11.2014 4 z 5

Na stejné vlně Na stejné vlně Alexandra Potter

Osud, nebo snad klišé? I tak by se dal nazvat příběh, jaký v sobě kniha ukrývá i přesto, že je velmi předvídatelná, bude čtenáře bavit a její oddechová četba vhodná k odpočinku, vám vykouzlí úsměv na tváři.

Kapitoly se střídají a čtenář se může vcítit do několika postav najednou. Ovšem tou nejzásadnější je Grace a její trápení s muži. Zpočátku povrchní žena, která postupem času zjistí, že to co měla za krásný život, by mohlo být rázem změněno na něco ještě hezčího, a to že je stále slečna, v tom nehraje žádnou roli.

24.11.2014 3 z 5

Dům u vycházejícího slunce Dům u vycházejícího slunce Aleksandra Janusz

Děj se pořádně rozeběhne až v druhé polovině knihy, kdy necháme vysvětlování a popisování osob za sebou a můžeme se začít soustředit na nadcházející válku.
Kniha Dům u vycházejícího slunce je neotřelý a zdařilý příběh a autorka Aleksandra Januszová si pro své čtenáře připravila další díly, které doufejme, brzy najdeme na pultech našich obchodů.

16.11.2014 3 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Přesto, že podobných příběhu i filmů je nespočet, stále nás baví a stále je čteme. Je toho málo, co čtenáře obdobných knih může překvapit, přesto si říkám, že Losing It je mezi nimi na špici. Zachovává si tvář a není lehké ji nazvat jedním názvem, jelikož lásku střídá humor a ten zase vztek a ten opět citové rozpoložení hrdinů a nakonec i čtenáře. Cora Carmack svým čtenářům darovala smích, lásku i myšlenky, za které by se nejeden z nás musel stydět a tak to přece má být.

16.11.2014 5 z 5

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

Bohužel se nemůžu zbavit pocitu, že Svůdné nebezpečí je pouze přechodné místo, než se dostaneme na ten pořádný konec v závěrečném díle, kterého si snad brzy dočkáme, jelikož pořádná akce této knize chybí.

Svůdné nebezpečí doporučuji pro lásku, napětí, oblíbené hlavní postavy a příslib do budoucna, že ten pravý trumf, má Wendy Higgins stále ještě v rukávu.

15.11.2014 4 z 5

Nenechte se oškubat Nenechte se oškubat David Craig

Tři sta stránek titulu Davida Craiga o fíglech a tricích prodejců své čtenáře varuje a snaží se otevřít oči případným klientům různých společností, aby jednou nepřišli jejich peníze nazmar.

14.11.2014 1 z 5

Zpověď divošky Zpověď divošky Jackie Collins

Odpočinková četba se smyslem pro humor, i tak by se titul mohl nazývat. Přesto, že knihu zhltnete během pár večerů, nezbavíte se předsudků, že je to jedno ze slabších děl této autorky. Právě Jackie Collins je známá svým neotřelým jazýčkem, kdy pro sprosté slovo, či frázi nejde daleko. Vždy dopodrobna popsána krutost světa a život koupený penězi, je nyní popisován náctiletou dívkou a přesto, že si knihu oblíbíte, zkrátka to není ono. Je poznat, že starší ženy a muži se autorce popisují lépe.

Na vzdory tomu všemu, je kniha Zpověď divošky skvělým dílem a čtenář si ho jistě přečte znovu, tak jako ostatní díly z této produkce, protože Jackie Collins psát prostě umí a její příběhy jsou nadšeně čteny spousty žen různých věků.

13.11.2014 4 z 5

Tygrův osud Tygrův osud Colleen Houck

Díky emocím vyvolaných v této knize a samotným příběhem, který má velmi zajímavé téma, je Tygrův osud velmi kvalitní zakončení celé ságy. Tuto knihu i celou sérii velmi doporučuji a doufám, že autorka na své čtenáře nezanevře a ještě nám svůj um předvede v dalších titulech.

10.11.2014 4 z 5