ciniminisek ciniminisek komentáře u knih

Souboj Souboj Nancy Lindsay Jones Holder

Titul Souboj se povedl a celé sérii doplnil mnoho nevyřčeného, tím všechny dílky do sebe zapadly a čtenář je spokojen. Autorky odvedly dobrou práci a já doufám, že už chystají něco dalšího.

12.03.2015 4 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Bohužel zdánlivě dobrý potenciál celé knihy kazí maličkost v podobě povah hlavních hrdinů. Aktéři byli popsáni tak, že jim nelze věřit jejich snahu, ani začínají lásku. Na svůj věk byli moc dramatičtí a filozofičtí, což i přes výjimky je jasné, že v jednom městě a v jedné chvíli se dva tací zkrátka nenajdou.

11.03.2015 3 z 5

Láska po mexicku Láska po mexicku Ivana Ondriová

Třebaže je titul Láska po mexicku dramatické čtení, ba dokonce pro ženy i zdrcující, je zde místo i na lásku a šťastný konec. Tím oko nezůstane suché a i přes těžké časy láska přeci jen zvítězí.

08.03.2015 4 z 5

Ztracená brána Ztracená brána Orson Scott Card

Přes podobnosti s jinými tituly, dokonce i těmi od stejného autora, titul Ztracená brána určitě stojí za přečtení a možná napomůže i pár dospívajícím, si tento žánr přiblížit, ba dokonce oblíbit.

06.03.2015 3 z 5

Děvčátko s urnou Děvčátko s urnou Ta vod eS

Příběh je obyčejně krásný. Střídají se v něm žánry a jednoduchý jazyk "jak mi narostl zobák" dopomáhá k tomu, že knihu neodložíte, dokud nebudete mít dočteno. Což nebude trvat dlouho, poněvadž Děvčátko s urnou nemá ani dvě stě stran. U jiné knihy bych možná fňukala, že chci víc, ale u této jsem byla spokojená. Na malém počtu stránek bylo vystřídáno vše, co od románu očekávám.

03.03.2015 5 z 5

Lovec Lovec Lisa Jane Smith

Titul Lovec hodnotím jako nenáročnou četbu, u které se pobaví dívky i chlapci. L.J. Smith opět dokázala, že ve světě čtení pro mládež má stále co říct.

27.02.2015 3 z 5

Oči mrtvých Oči mrtvých Stacia Kane

Přese vše, co nám z prvnímu dílu v tomto chybí, v sérii i autorku věřím, jelikož má nejen dobrý potenciál, ale přímo vražedný konec, který čtenáři slibuje dech beroucí pokračování. To vydá nakladatelství Fantom Print pod názvem Město duchů.

24.02.2015 3 z 5

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Love story, tím jsou knihy této autorky známé, přesto v tomto případě máme i něco nového, co čtenáři prožitek více prohloubí a okoření. Vůbec poprvé u knihy J. Lynn jsem se přistihla, že jsem udělala nevědomé och, jelikož i přes lehčí předvídatelnost, tu jsou chvíle, kdy absolutně netušíte, jak se příběh mohl tak moc zamotat. A nejen z tohoto důvodu titul hodnotím velmi kladně. Erotické scény čtenář najde, ale tak decentní, nebo spíše decentně popsané, že po chvilce zapomene, že tam byly.

21.02.2015 5 z 5

Hrej férově Hrej férově Emma Hart

Třebaže jsou příběhy jiné, autorky podpis je tu znatelný. Jak jsem již zmínila, je to právě čtivost, dále také vtipné hlášky, ale především střídající se kapitoly hlavních hrdinů.

Tento titul má mnoho svých poprvé, ale jedno mě překvapilo snad nejvíce. Autorka tentokrát vynechala milostné scény a sexuální hrátky a dokázala tím, že ona bez toho psát umí a také, že čtenář to k pravému prožitku knihy nepotřebuje. Čtenář o ně nebude ochuzen úplně, ale také bude vděčný, že jich není přehršel. Emma Hart zkrátka ví, co se k ději skvěle hodí.

15.02.2015 3 z 5

Vodní andělé Vodní andělé Mons Kallentoft

Titul se dělí na tři části, můžeme v něm nalézt lehčí poetično a slabounký náznak paranormality. V souhrnu jsou Vodní andělé atypickým a ojedinělým dílem, na který si čtenář musí zprvu zvyknout, avšak poté co se tak stane, už ho nedá z ruky.

15.02.2015 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Hodnoty jako jsou důvěra, láska, přátelství a přísliby do budoucnosti, jsou důležité nejen v životě našich, ale i v knize, jenž každému zůstane v mysli a donutí čtenáře o svém životě přemýšlet. V knize, která se zabývá otázkami typu co by kdyby. V knize, která předčí očekávání nejednoho čtenáře. V knize Manželovo tajemství.

04.02.2015 5 z 5

Svět poté Svět poté Susan Ee

Chvilkové záchvěvy thrilleru, jenž se v příběhu vyskytují, autorka zručně nahradí vtipným textem v podobě dialogů hlavních postav. Strhující a lehce čtivý děj se stále řadí do kategorie čtení pro mládež, to ale pochopitelně neznamená, že ztrácí na kvalitě, poněvadž Svět poté své kvality nesporně má a každým dílem nám to svou láskou, vyměněnou za stupňovaný chaos dokazuje. Třebaže je titul lehko zařaditelný, svou výjimečnost zapřít nenechá.

01.02.2015 5 z 5

Úklony a úklady Úklony a úklady Gail Carriger (p)

Milý příběh psaný ve třetí osobě přelouskáte celkem brzy, ačkoli dokážete knihu i s klidem odložit, jelikož z ní budete čerpat dostatečnou dobu, než budete moci se k ní zase vrátit. Titul Úklony & Úklady je jedinečný a ve svém steampunkovém žánru pro mládež nemá konkurenci. Je to něco nového, neotřelého a hlavně potrhle skandálního.

26.01.2015 4 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Titul Čtyřka doporučuji především čtenářům, kteří o Divergenci mají přehled, jelikož člověk této série neznalý, vůbec nebude tušit, oč se v knize jedná a také skoky v časové ose, které v knize jsou, ho budou mást. Novelu hodnotím jako kousek, který milovníkům Divergence jistě nesmí v knihovničce chybět, ale také jako knihu, bez které bychom se klidně obešli. Nic moc nového jsme se nedozvěděli a konečný pohled na věc a hlavně na Tobiase, nám to přeci jen změní. Zda k horšímu, nebo lepšímu, to už je na samotném čtenáři…

26.01.2015 3 z 5

Pravda a láska Pravda a láska Claire Legendre

Pohled a názor na postkomunistickou mentalitu a vůbec celkově Českou republiku francouzskou dívkou, vyrůstající v levičácké rodině, je velmi zdařilý nápad. Autorka zde dokazuje, že o naší zemi toho ví velmi mnoho a nebojí se to do své knihy i napsat.

18.01.2015 3 z 5

Prokletí trapáků Prokletí trapáků H. N. Kowitt

Stručně psané věty a čtivý děj si nemůže nechat ujít žádný čtenář, jelikož čas od času je zkrátka potřeba, se do takovýchto milých a úsměvných příběhů začíst.

12.01.2015 3 z 5

Případ Neruda Případ Neruda Roberto Ampuero

Příběh je místy politický, ale i psychologický, historický a chvílemi dokonce sarkastický, což na první pohled do této knihy vůbec nikdo neřekne. Z toho vyplývá, že Případ Neruda i sám autor umějí překvapit. Ovšem titul je celkem obsáhlý a vinu za to nese především časté a detailní popisování celého okolí, které Cayeta obklopuje. Proto není pro každého a čtenář, který se rozhodne život o Cayetovi přečíst, by měl být připraven na dlouhé večery po jeho boku. A bohužel tím u mě velmi klesl, jelikož čtivost tomuto titulu chybí.

12.01.2015 2 z 5

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

Dílo, co čtenáře donutí si rvát vlasy, slintat, culit se, ale i v přeplněném autobuse vyprsknout smíchy. To je dámy a pánové titul Roštěnka. Kniha, kterou nedáte z ruky, zhltnete ji jak malinu a stále dokola budete číst a číst. Ano, je to americký sen a česká pohádka dohromady, ale kdo by takový život nechtěl, alespoň po dobu čtení?

08.01.2015 4 z 5

Nespavost Nespavost R. Jenn Johansson

Hlavní postava Parker je obyčejný kluk, jakých je v příbězích nespočet. Jenomže autorka zašla o něco dále a svého hlavního protagonistu trošičku potrápila a s ním i čtenáře. Můžeme být tedy svědky jeho proměny z milého a bezproblémového hocha v maniaka, jenž ztrácí kontrolu sám nad sebou. Tímto příběh získává na tajuplnosti a hlavně vyplňuje hluchá místa, kterých je v příběhu nespočet, jelikož Parker sám se sebou a svými myšlenkami bojuje neustále.

05.01.2015 3 z 5

Střípky minulosti Střípky minulosti Martina Kastlová

Přívrženci fantasy ocení, že upíři si zachovali víceméně úctu, sílu a dekorum ohrožené novodobou vlnou literatury. Milovníci romantických příběhů zcela propadnou Vůdci klanu, protože ten chlap je prostě dokonalý (a přitom zbytečně nepřikrášlený) ve všem co dělá. Bojovnice za emancipaci zase ocení přirozenou nezávislost hlavní hrdinky, neboť za svobodu a nezávislost se dereme všichni. A konečně běžný čtenář mající v sobě od každého kousek, tedy čtenář jako já, knihu slupne jako malinu.
By - Renata Dorňáková

05.01.2015 5 z 5