ciniminisek ciniminisek komentáře u knih

Město duchů Město duchů Stacia Kane

Příběh odehrávající se ve stejnojmenném městě, kde vládne strach a bída. Děj podkreslen hrůznými scénami střídající romantické chvíle, u kterých se jistě žádný sexuchtivý čtenář nudit nebude.

16.06.2015 5 z 5

Sundáš mi kalhotky? Sundáš mi kalhotky? M. M. Cabicar (p)

V souhrnu bych napsala pouze to, že pokud někdo miluje psaní, neměl by s ním přestávat, ale také by měl počítat s tím, že ne každému se zavděčí. Kniha, jež vychází pouze v podobě ebooku nemá hlavu ani patu, přesto věřím, že své fanoušky si jistě najde.

07.06.2015 1 z 5

Důvěřuj mi Důvěřuj mi J. Lynn (p)

Knihy od této autorky jsou velmi zábavné, romantické i plné žhavého uhlí, které dokáže rozpálit i ty nejsilnější ledovce. :-)

28.05.2015 4 z 5

V podsvětí V podsvětí Katy Evans

Katy Evans všem dosvědčila, že volně navazující série stojí za pozornost, a že staré známé tváře umí zasadit mezi ty nové přesně tak, jak čtenář vyžaduje. A ve svém žánru knih pro ženy předvedla, že pozici mezi těmi nejlepšími si zaslouží.

25.05.2015 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Fanoušci osvědčeného fantaskního světa si jistě přijdou na své, stejně tak, čtenáři, jež mají v oblibě příběhy plné morbidností a scénáře, které se mění každou minutu. Naopak milovníci klasického čtení pro mládež, jenž je v dnešní době velmi populární, by mohli být zklamáni. Nezbývá tedy než si první díl, stejnojmenné série přečíst a prožít na vlastní kůži.

21.05.2015 3 z 5

Vlak naděje Vlak naděje Christina Baker Kline

Husí kůže, úšklebky, ale také rozhořčení a slzy beznaděje, to vše čtenáře čeká, právě při otevření této veleúspěšné knihy.

20.05.2015 5 z 5

Prozření Prozření Kelley Armstrong

Knihu Prozření i celou sérii Nejtemnějších sil doporučuji především čtenářům, kteří prahnou po nepředvídatelném příběhu, lásce i přátelství až za hrob a hlavních hrdinech, kteří porazí nejen protivníky, ale hlavně sami sebe.

19.05.2015 4 z 5

Noční škola Noční škola C. J. Daugherty (p)

Kniha Noční škola je jedno veliké překvapení a potěší mnoho čtenářů. Doporučení adresuji spíše pro mladší čtenáře obou pohlaví, ale chybu s přečtením neudělají ani ti starší, jelikož u této knihy je zábava zaručena tak veliká, že další díl s názvem Odkaz budete shánět hned po dočtení.

17.05.2015 4 z 5

Barakuda Barakuda Christos Tsiolkas

Titul Barakuda je vážně poctivým románem, ve kterém se mísí autorův um a čtenářova zvědavost. Čtení to není veselé, ovšem stoprocentně ze života a poukazuje na běžné lidské chyby, kterých se neustále dopouštíme. Příběh o tom, jak člověk dokáže bojovat sám se sebou a zároveň proti všem.

05.05.2015 4 z 5

Bylo nebylo Bylo nebylo Odette Beane

Titul Bylo nebylo, doporučuji mladším čtenářům, kdy tentokrát příběhem nepohrdnou dívky, ani chlapci. Jelikož klasická láska, jenž vždy zvítězí ruku v ruce s dobrem, patří sice do pohádek, avšak v našem světě se o ně musí urputně bojovat.

15.04.2015 3 z 5

21. den 21. den Kass Morgan

Celkově knihu hodnotím kladně, kdy ale nesmím opomenout na slabší nedostatky, kterých se v druhém, neboli udržovacím díle nevyhneme. Budeme tedy doufat, že třetí a zároveň závěrečný díl, který v originále vyšel v únoru 2015, nás pořádně překvapí.

15.04.2015 3 z 5

Nevítaní Nevítaní Sophie Jordan

I přes nedostatky, jenž čtení pro mládež nabízí, hodnotím knihu kladně, poněvadž jediné na co bude čtenář po dočtení myslet, je právě ta situace, ve které se Davy a její příběh odehrává a on by být nikdy nechtěl. Za nápad sršící originalitou a potenciál, který doufejme bude plně vyvinut v dalších dílech.

13.04.2015 4 z 5

Já nejsem neviditelná Já nejsem neviditelná Marcus Sedgwick

Příběh měl dobrý potenciál, byly chvíle, u kterých by se mohl čtenář nadchnout, třeba jako prazvláštní um malého Benjamina, či osoby, u kterých je hmatatelné očekávání v něco většího. Při vší smůle, ale tyto kladné prvky dál vyvinuté nebyly a děj opět zapadl do linie, která postrádala smysl.

11.04.2015 2 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Tuto knihu doporučuji všem těm, co si chtějí užít krátký večer v dobré společnosti. Kdo chce vyhrát nad žalem a číst si o nesobeckosti a tvrdé realitě, jenž Život i jeho básně nabízí.

04.04.2015 4 z 5

Nebezpečné hry Nebezpečné hry Keri Arthur

Nedoceněná sága temné fantasy se pohybuje v kruzích hojného počtu konkurentů. Pokud jste tedy stále na vážkách, zda sáhnout právě po této sérii, radím vám, že každý milovník urbanek by tuto neohroženou holku měl mít v knihovně. Nejen pro její vtip, sex appeal a temnou stránku, ale také pro příběhy, které se každým novým dílem zlepšují.

04.04.2015 5 z 5

Probouzení Probouzení Kelley Armstrong

Titul Probouzení doporučuji spíše mladším čtenářům, kteří prahnou po neobyčejném příběhu plném strachu, jenž nahrazuje milostnou zápletku, která se sice objevuje, ale pouze v malých dávkách.

04.04.2015 3 z 5

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Svůdné zúčtování i celou sérii doporučuji především mladším čtenářkám, kdy, ale s přečtením neudělají chybu ani starší ženy, s romantickou duší prahnoucí po vtipu a napětí.

26.03.2015 5 z 5

Stůj při mně Stůj při mně Daniela Sacerdoti

Titul Stůj při mě doporučuji každé ženě, poněvadž už jen svou výjimečností a vřelostí, si to zaslouží. Je to nádherný příběh v krásném prostředí. Tím se zrodila kniha, která by měla být v každé knihovně žen, které věří v osudovou lásku. Troufnu si říci, že titul vyplní dlouhé dny ženám všech věkových kategorií.

24.03.2015 5 z 5

Eden Eden Helen Douglas

Od knihy v Young Adult žánru jsem se naučila nic neočekávat, proto dokážu být překvapená a užívat si maličkostí, jako je třeba vzkvétající se láska.

22.03.2015 3 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Eleanor a Park má miliony obdivovatelů a já sama se k nim hrdě přidávám. Třebaže jsem z příběhu čerpala trochu jiné emoce než ostatní, nemění to nic na tom, že čtení jsem si užila a věřím, že si ho užijete také. Rainbow Rowellová stvořila dokonalé dílo zasloužíc si pozornost.

14.03.2015 5 z 5