ciniminisek ciniminisek komentáře u knih

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Dílo autorky Tillie Coleové je čtivé, přesto smutné, krásné, přesto zahaleno temnotou. Je to jeden z těch příběhu, který nechcete číst znovu, i když víte, že svůj slib nedodržíte. Jako čtenář dychtící po směsici emocí, jsem velmi spokojena a nebýt, pro mě osobně, zbytečnému sci-fi epilogu, dávám rozhodně plný počet bodů. Samozřejmě, mohla bych knize vytknout spousty věcí, například přeslazenost, naivitu, nepravděpodobné pocity a myšlenky hlavních aktérů, avšak, stále to dobré převažuje a z čtení si odnáším mnohem více hezkého. Poněvadž „ moje srdce téměř puklo“.

11.04.2021 4 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Radka Třeštíková do detailu popsala, co se děje v ženské hlavě, jak moc složitá a přitom primitivní stvoření jsme. Dala průchod věcem, které v normálním životě jsou tabuizovány. Za mě osobně je tato kniha majstrštyk. Není to lehké čtení a už vůbec ne úsměvné, ačkoliv, kdo se spisovatelkou už měl co dočinění, nemohl to ani očekávat, ona nikdy nemá nic snadného. V knize se míchají časově linie a leckdy to oku ani mysli nelahodí, ve výsledku ta poslední částečka zapadne přesně tam, kam má.

11.03.2021 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Nese v sobě legraci, drzost, motýlky v břiše, vztek, ale i spousty hudby a nevšedních událostí, které obyčejnému člověku jsou zapovězeny. Já osobně mohu knihu vřele doporučit a zařazuji ji do škatulky těch výtvorů, které si velmi ráda přečtu znovu.

21.05.2020 4 z 5

Tajný spolek hladových žen Tajný spolek hladových žen Lara Williams

Dějová linie neměla hlavu ani patu a celkový styl psaní byl těžkopádný a zpřeházený. Kapitoly děje se střídaly s návodem na výrobu jídel. Nešlo ani tak o klasické recepty, ale o sáhodlouhé a nudné vyprávění o tom, co mě, jako čtenáře románu, absolutně nezajímá a čtení to přímo narušuje. Děj mi nedal absolutně nic, totální absence humoru, napětí, romance a poučení.

02.04.2020 odpad!

Převody jednotek s čertíkem Kvítkem Převody jednotek s čertíkem Kvítkem Romana Suchá

Celou dětskou naučnou edici čertíka Kvítka mohu vřele doporučit, protože vím jistě, že tyto cvičebnice vám v koutě prach chytat nebudou. Jak říká sám čertík Kvítko To by v tom byl čert, abychom to spolu nezvládli!

Já už si brousím zuby na sekci českého jazyka a to především na slovní druhy, které momentálně straší naše dítě ze spaní.

17.03.2020 5 z 5

Nanejvýš čtyři hodiny spánku Nanejvýš čtyři hodiny spánku Marlene Schiappa

Dychtivost po humoru sice toto francouzské dílo neukojí, avšak letmý úsměv se přinejmenším dostaví. Nanejvýš čtyři hodiny spánku řadím do škatulky cílových skupin a proto ji doporučuji především matkám, které alespoň jednou pomyslely na slova stereotyp a nespokojenost. Protože příběh krásně poukazuje, že změna je sice možná, ale především na to, že vždy toužíme po opaku toho, co jsme si sami nadělily.

15.01.2020 3 z 5

Nebezpečné lži Nebezpečné lži Becca Fitzpatrick

Seč se o to příběh přímo vybízí, není zbytečně přitažen za vlasy. V necelých čtyři sta stránkách se autorka dotkla náročných témat, jako například drog, špatné výchovy, násilí, ale i kouzla přátelství a především lásky. Zkrátka vše, co má správná kniha pro náctileté obsahovat. Samozřejmě, i v tomto příběhu se najdou hluchá místa, berme to tak, že autorka nechala volný prostor pro čtenářovu představivost. Vůbec tento fakt neubírá na kvalitě, či dojmu ze čtení.

11.01.2020 3 z 5

Historie vlků Historie vlků Emily Fridlund

Na závěr dodám pouze to, že příběh je trošku zvrácený, nesmyslný bez sebemenší špetky emocí. Ačkoliv možná budu jediná a možná taky ne, pro mě tento příběh nemá žádný význam, což je veliká škoda a o to větší, že se okrajově dotýká témat, která jinde hýbou světem.

22.08.2019 2 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Titul Alfa samec mohu vřele doporučit a věřím, že nejedna čtenářka si tento lehce zapamatovatelný děj užije plnými doušky. Erotický román od autorky Vi Keelandové má jisto jistě své místo v youngadult světě a to rovnou na předních pozicích.

17.02.2019 4 z 5

Tvář mojí dcery Tvář mojí dcery Kathryn Croft

Vyprávění tématu, které se děje dnes a denně, je vždy dobrou volbou. Čtenáři se mohou vcítit do situací, které normálně nezažívají. Nelze se srovnávat s hlavními hrdiny, protože nikdy nikdo neví, jak on sám by se zachoval, přesto je velmi snadné se ocitnou na stejné vlně a to zásluhou dobře napsané historky a to titul Tvář mojí dcery určitě je.

26.03.2018 4 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Kdo by očekával přehršel sexu, drog a rock´n´rollu, toho asi zklamu. Je znát, že hlavní hrdinové pomalu dospívají a s nimi i sama autorka, která sama poznala, že lehkomyslná zábava není vše, co k dospívání patří.

Titul s možná až přehnaným názvem Víš, že tě potřebuju? doporučuji pro mladší čtenáře, kteří si chtějí užít chladné večery po boku přátel, které v náznacích pozná i ve svém okolí.

15.02.2018 3 z 5

Bouřlivák Bouřlivák Samantha Towle

Naivně a lehkým stylem psán tento příběh donutí své čtenáře se začíst a už od něj neupustit. Ideální volba k zapomnění obyčejných strastí našeho života, které během krátké chvíle lze vyměnit za vtip, nadšení a smyslné chvilky.

21.10.2015 4 z 5

Hell Boys Hell Boys M. T. Majar (p)

Pokud celou knihu shrnu, mohu ji doporučit k nudným a sychravým večerům, jež nás právě provází. Pro zarputilé fanoušky této autorky, přesto si ty střízlivější příznivci uvědomí, že to autorka umí lépe.

21.10.2015 3 z 5

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Titul Černé lži od autorky Alessandry Torre, která není v českých vodách příliš známá, doporučuji především ženám, které netouží pouze po krásných tělech potících se vzájemně na sobě, ale také po akčnosti, tajnůstkářství a životu, kde peníze vládnou světem.

18.10.2015 4 z 5

Ve víru rocku Ve víru rocku Katy Evans

Ačkoliv titul Ve víru rocku je již pátým členem v rodině Realu, dokáže velmi mile překvapit a já sama za sebe mohu říci, že tento benjamínek je ze svých sourozenců nejpovedenější.

18.10.2015 5 z 5

Laura Laura J. K. Johansson

Přestože se autorka J.K. Johansson prvním dílem moc nepředvedla, chválím ji za ukázku z dalšího dílu, který ponese název Noora a mnoho otevřeného v předzvěst rozjíždějící se série. Zda se tato finská autorka dostane do podvědomí čtenářů severských detektivek můžeme pouze hádat, každopádně krátký počet stran a svižně psaný text rozhodně stojí za přečtení.

20.09.2015 3 z 5

Zavři očka svý Zavři očka svý Suzanne Redfearn

Kniha je psána nadměrně poutavě, a to nejen svým obsahem, ale také umem jejího stvořitele. Krátké kapitoly se dobře čtou a napomáhají čtenářům vydechnout od nespravedlnosti, jež musí číst. Ich forma v tomto případě zaviní ještě větší prožitek z příběhu a sympatie k určitým hlavním hrdinům, ale také nenávist k těm, kteří se byť jen tváří jinak než by měli.

31.07.2015 5 z 5

Magie ničivá Magie ničivá Ilona Andrews

Kdo alespoň trochu tíhne k fantasy žánru, jistě ví, že hlavní hrdinka Kate s jejími přáteli jsou nejen vtipní, ale zároveň umějí i rozesmutnit. Jsou neohrožení, i když ví, že jdou na jistou smrt a sympaťáci, se kterými by nejeden čtenář rád zašel na drink. Ten, kdo tuto sérii ani hlavní aktéry nezná, v žádném případě neudělá chybu, když si s nimi dostaveníčko dá, poněvadž já sama mám k této sérii a jejím hrdinům citový vztah a budu velmi nešťastná, až skončí, což se blíží každým dnem.

20.07.2015 5 z 5

Kolotoč strachu Kolotoč strachu Jan Vavřík

Pokud bude novácký autor Jan Vavřík pokračovat v tom, co právě začal, věřím, že své fanoušky si najde. Ačkoliv se nejedná přímo o příběh, ale především o převypravování, někde a někomu se to přeci jen děje a bohužel, na světě je takových žen velmi mnoho. A právě nejen z tohoto důvodu titul Kolotoč strachu doporučuji, aby dnešní mladé ženy věděly, čeho se vyvarovat, jak postupovat a hlavně jak přežít. Nic nedokáže poradit více, než osobní zkušenost ze života.

20.07.2015 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Pokud hledáte smysluplnou knihu, která vás donutí přemýšlet nad vlastním životem, je titul To prší moře jednoznačnou volbou. Do pomyslného seznamu si zapisuji titul Dobře mi tak, který Radka Třeštíková vydala v roce 2014, jelikož už vím, že píše dobře a její knihy se dobře i čtou.

19.07.2015 4 z 5