Cindova

Příspěvky

Castrovi vězniCastrovi vězniPavel Matocha

Bez poradneho zaveru, proc? Dohoda o mlcenlivosti? Uplne chybi autenticke popisy, kdyz je pustili, kdyz se dostali domu atd., tedy v takovem stylu, jako to jelo po celou dobu prvni pulky knihy. Skoda :-(

29.08.2018


Svědkyně ohněSvědkyně ohněLars Kepler

U Svědkyně ohně oceňuji zejména gradování děje. Od půlky knihy, jsem se opravdu nemohla odtrhnout a četla, kde se dalo. Stále mi hlavou blikalo, zda to mohla nebo nemohla hlavní podezřelá udělat, to se autorům povedlo naprosto bravurně a na mě to krásně fungovalo. Poslední dobou jsem ovšem četla knihu Němý křik, proto mi téma nepřišlo až tak originální, možná kdybych to lépe načasovala kniha mě baví ještě víc.

13.05.2018


Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. A. Paris (pseudonym)

Knihu jsem přečetla velmi rychle, ale s jejím hodnocením jsem si trochu počkala. A musím říct, že nakonec jsem tu naivitu hlavní hrdince Grace prostě nevěřila. V knize je až moc "náhod" které vedou k situaci, do které se Grace dostala. A jako pravidelný čtenář detektivek jsem na psychopaty tak nějak "zvyklá", takže mě to vlastně ani moc nepřekvapilo. Knížku hodnotím jako lepší průměr, ale nechávat v knihovně si jí nebudu.

29.03.2018


OsmOsmRadka Třeštíková

Nesdílím nadšení ostatních. Do knihy jsem se musela vyloženě přemáhat, než se mi povedlo začíst a cca 50 stran mě vůbec nebavila. Mnohdy jsem si říkala, kdo je z postav ten největší psychopat. Nakonec knihu hodnotím jako průměrné letní čtení na koupák. Po Bábovkách jsem očekávala něco podobně odlehčeného.

10.07.2017


ŽízeňŽízeňJo Nesbø

Knihu jsem zhltla jedním dechem. Jo Nesbo jede od Policie v závratné jízdě, která je každým dalším dílem zběsilejší. Myslím, že pro každého, kdo si HH zamiloval je Žízeň prostě must read. Nic víc prozrazovat netřeba.

28.06.2017


PoliciePolicieJo Nesbø

Super! Kdo je věrný Harrymu, ten bude potěšen. Přečetla jsem ji jedním dechem a byla jsem celou dobu napjatá, no prostě parádní Nesbo. :)

22.06.2017


Hygge - Prostě šťastný způsob životaHygge - Prostě šťastný způsob životaMeik Wiking

Hřejivá. Nikdy bych neřekla, že jedním slovem dokážu vystihnout, jak na mě kniha působila. Přečetla jsem jí velmi rychle, čte se dobře a hlavně zahřeje na duši. Je to knížka, ke které se člověk bude vracet, když mu bude trošku ouvej. Neočekávejte nějaký návod na to, jak být šťastní. Ale je to moc pěkné čtení, které obsahuje tipy, jak se obklopit věcmi/lidmi/činnostmi, aby vám bylo útulně a pohodlně.

Věřím, že bručounům může knížka připadat trapná, hipsterská nebo pózerská. Mě přijde naopak upřímná a milá.

19.05.2017


LevhartLevhartJo Nesbø

Opravdu napjatý příběh. Myslím, že tenhle díl je ještě drsnější, než Sněhulák a musím říct, že se mi dělalo chvílemi špatně. Knihu hodnotím velmi kladně, nechci spoilerovat, ale myslím, že natahování děje jí opravdu neprospělo a posledních 30 stran jsem už vůbec se zájmem nečetla - taková nastavovaná kaše. :)

30.01.2017


Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaEvžen Boček

Vtipná, nenáročná kniha. Občas jsem se zasmála, ale chvílemi mi přišel děj velmi předvídatelný. Ráda si přečtu další díly, ale nyní to chce něco víc na přemýšlení.

19.01.2017


Malý pražský erotikonMalý pražský erotikonPatrik Hartl

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Myslím, že každý se v ní tak trochu najde. Nejvíce mne zaujal příběh Táni. Ale u "dětí" jsem se zase nasmála. Myslím, že zaujme všechny generace a těším se, až si od pana Hartla přečtu nějakou další knihu.

02.01.2017