cinapo cinapo komentáře u knih

Pátý anděl Pátý anděl Tim Green

(SPOILER) Od chvíle, kdy jsem začala číst, jako bych sledovala akční film. Příběh má spád a jede jako po másle. Hlavní hrdina Jack je sympaťák, kterému jsem fandila, byť si při své misi někdy počínal jako slon v porcelánu. Vyšetřující policajtka docela prima ženská, druhý polda namachrovaný frajer, kdy jenom litujete, že mu hned teď nemůžete šlápnout do samolibého úsměvu. Podtrženo, sečteno: dobře jsem se pobavila. Skvěle investovaných 5,- Kč za nákup vyřazené knihy z knihovny. A to se vyplatí!

28.01.2023 4 z 5

Štvanice Štvanice Patricia Briggs

Mám ráda urban fantasy, vlkodlaky a jiné příšerky taky můžu, ale tento příběh mě nenadchl. Knihu jsem četla přiliš dlouho (což uznávám, bývá vždy ke škodě věci), ale prostě jsem se do čtení nutila, hlavně ať už to mám za sebou. Ze začátku se mi příběh líbil, ovšem, jak již zmiňovali jiní, poslední část v horách byla prostě nekonečná, dost nudná a táhla se jak připálený karamel. A nevim, jestli už blbnu, ale chvílemi jsem dokonce nerozuměla některým větám, a i po jejich několikátem přečtení jsem to vzdala s tím, že mi prostě nejsou hvězdy nakloněny. Do dalších dílů už asi nejdu.

17.01.2023 3 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Smršť mě chytla hned od samého začátku. Je to krátká knížka, přečtena tedy byla obzvlášť rychle. Jen kdyby teorie o vzniku a fungování tajemného jevu byla v knize podaná trošku víc srozumitelněji i pro takové lamy jako jsem já, protože se mi chvílemi přehříval mozek. Ale podtrženo sečteno, bavila jsem se, byl to opravdu "fičák".

03.08.2021 3 z 5

Bílý kůň Bílý kůň Alex Adams

Dobrá, napínavá, místy nečekaně drsná. Četla se velmi dobře. Nejdřív jsem myslela, že mi bude vadit, že původně avizované pokračování už nevyjde, ale nakonec jsem s ukončením spokojená a pokračování mi chybět nebude.

25.07.2021 4 z 5

Tajemství života po smrti Tajemství života po smrti Barry Eaton

Přečetla jsem pomalu a důkladně. Téma věčnosti duše a tzv. "života po smrti" mě hodně zajímá, proto jsem si knihu nenechala ujít. Velmi srozumitelně napsaná, plná lásky a naděje pro všechny. Každý něčemu věříme, s něčím souzníme. Mně se ta představa hodně líbila. Tak doufám, že to tak nějak je. :-)

13.03.2021 4 z 5

Nejhloupější anděl Nejhloupější anděl Christopher Moore

Příběh z Borové zátoky mě fakt pobavil, smála jsem se chvílemi i nahlas. Bylo to milé a vtipné setkání s dosti svéráznými figurkami městečka a pošahaným andělem, který má za úkol splnit jednomu dítěti jeho vánoční přání. A to doslova. Takže bacha na to, co si přejete, mohlo by se vám to splnit :-)

25.01.2021 4 z 5

Černé tajemství Karla IV. Černé tajemství Karla IV. Lev Tygr (p)

Ohromně vtipně podané vyprávění plné úvah o "nesmrtelnosti chrousta". Chechtala jsem se kolikrát tak, až mi tekly slzy. Kniha patří mezi mé nejoblíbenější a těším se, až si ji znovu přečtu.
P.S Nejsem fanda makrely :-)

15.01.2021 5 z 5

Labyrint Labyrint Sigge Eklund

(SPOILER) Nebyla špatná, jen jsem pořád čekala to vyšetřování a hledání zmizelé a ono pořád psychologický rozbor pocitů té či oné postavy. Ne, že by mě takové rozbory nebavily, ale asi ne v této knize. Furt jsem si říkala jako ten oslík ze Shreka: "..a kdy už to (pátrání) bude?" a ono ne a ne. Zhruba poslední třetina se však rozjela a vše, co se týká postav, do sebe překvapivě pěkně zapadlo. Nakonec se jen tak úplně mimochodem dozvíme, jak to vlastně s tou ztracenou dívkou bylo (pokud jsem to správně pochopila). Dát méně než tři hvězdy by bylo nefér, takže tři.

03.08.2020 3 z 5

Plán vaší duše Plán vaší duše Robert Schwartz

Tento pohled na věc bude možná pro někoho těžké přijmout, se mnou ale možnost plánování vlastního života na Zemi před vlastním narozením jaksi pozitivně rezonuje, takže to takhle nějak klidně může být. Je toho tolik, co ještě nevíme o vlastním světě natož o tom posmrtném. Nedovolila bych si tvrdit "ne, takhle to není", protože nevím jak to je. Věřím, že naše duše neumírají, nemohou. Jsou energie a ta jen tak prostě nezmizí. Díky této knize jsem získala nový pohled na fungování a podstatu našich životů. A ten pohled se mi líbí.

29.07.2020 4 z 5

Záměna Záměna Caro Martini

(SPOILER) Jasmína je ukrutně vtipná holka a Alma úžasně milá stará paní. Ve vyměněných tělech jedna druhé nevědomky pomůže získat to, co jim dříve v jejich životech chybělo. Moc milé a vtipné čtení, několikrát jsem se chechtala nahlas. Krásná knížka, která pohladí nejednu romantickou duši.

06.07.2020 5 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Příběh začíná pozvolna odchodem manžela od manželky a dětí. Prostě se jednoho krásného dne sebere, nesbalí si ani ty pověstné saky paky, a odejde. Původně má v úmyslu se zabít, ale jaksi mu na to chybí koule. Tak dostane spásný nápad a prostě si řekne, že jen tak zmizí ve světě. Proč ne, že. Vyděšená manželka, rodina, přátelé nechápou, kam se poděl a nakonec se smíří s tím, že postě někde v kopřivách po jakési nehodě vypustil duši. Jinak to přece není možné, to by nám taťka nikdy neudělal, aby od nás odešel. Vždyť k tomu neměl sebemenší důvod. Ale udělal! Ale měl! Aspoň si to více než dvacet let myslel... Pohledy do života a mysli obou manželů, střídavé vyprávění z jeho a jejího pohledu, současnost a minulost, to vše bylo strhující a rozuzlení více než nečekané. Po dlouhé době thriller, který nebyl přitažený za vlasy a svižně chvátal až k šokujícímu finále. Lahůdka!

20.06.2020 5 z 5

Srdce netvora Srdce netvora Andrew Davidson

Nádherná, tajuplná kniha, kterou jsem si nesmírně užila. Vyprávění o osudu hlavního hrdiny znetvořeném požárem po autonehodě a jeho tajemné přítelkyně mě úplně pohltilo. Příběhy Marianne mně dovolily přenést se do dalekých časů a s jejich hrdiny milovat, smát se i trpět. Žádnou další knihu zatím nebudu rozečítat, ještě chvíli si chci užívat ten pocit z dočtené krásy.

07.06.2020 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Eleanor v sobě hluboko nosí trauma z dětství. Tak hluboko, že není schopná normálně žít a být šťastná. Nemůže. Nesmí. Mamka říkala, že za nic nestojí, že ji stejně nikdo nemůže mít nikdy rád. Postupně, velmi pomalu zjišťuje, že to bude asi všechno úplně jinak.

Dobře napsaný, dojemný příběh velice introvertní ženy (možná až trošku s autistickými rysy), která ve svých třiceti letech objevuje vnější svět, nalézá sama sebe a zjišťuje, že i přes všechna traumata a jizvy je hodna lásky jako všichni ostatní.

10.05.2020 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Perfektní nápad fungování civilizace po vyřešení všech problémů způsobujícím lidem smrt (až na jediný způsob - oheň - pečená husa je holt pečená). Umělá regulace populace cechem smrtek je prostě geniální nápad a náramně mě to bavilo.

24.03.2020 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Zpětně přidávám hvězdu navíc. Příběh krásný, skvěle vymyšlený. A hlavní postava je to nejhodnější stvoření pod sluncem.:-) Celkově moc hezké a příjemné čtení.

24.03.2020 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Sice už dávno nejsem cílovka, ale tenhle čtivě napsaný příběh o nechtěně zděděném genu cestování časem se mi líbil. Kniha odsýpala, velmi rychle a dobře se četla. Sympatické, uvěřitelné postavy a plus humor, za který dávám bod navíc.

15.02.2020 4 z 5

Vetešník Vetešník Jess Kidd

Může obsahovat SPOILER. Úžasná kniha, která nabízí detektivní zápletku s hororovými prvky a hlavně skvělý humor. Hlavní hrdinku Maud jsem si ihned oblíbila a sympaticky nesympatický "starý parchant" pan Flood mě okouzlil a chytil za srdce úplně stejně jako kdysi Ove. V jednu chvíli jsem se neubránila slzám dojetí. Poeticky a s humorem psaný příběh, který ve mě dlouho zůstane.

29.12.2019 5 z 5

Volba Volba Jakub Trpiš

Ano, příběh má myšlenku, poselství a dává si za úkol varovat před temnou budoucností lidstva. Ale styl a forma jakými je kniha napsána mi vůbec nevyhovovaly. Kniha na mě působila jako by ji psal někdo, kdo má potřebu sdělit světu silné poselství (rozhodně máme jako lidstvo co dělat, abychom napravili všechno zpackané), ale celkově jakoby příběh napsal žák střední školy. A jen tak na okraj, opravdu mě štvalo používání citoslovcí funění, hekání a jiných projevů.

28.09.2019 1 z 5

Pronásledovaní Pronásledovaní Mark Edwards

První třetina knihy se nese v duchu hororu, u kterého jste napnutí jako malé trencle. "O co v tom lese sakra šlo? Co viděli? Co se jim tam stalo?" ptáte se. Pak se to konečně postupně dozvídáte a zjišťujete, že... Si to přečtěte sami. Stojí to za to. :-)

07.07.2019 4 z 5

Šepot Šepot Mijuki Mijabe

Užívám si japonský způsob myšlení, jak vidí svět, jak myslí.. Je to tak odlišné od evropského pohledu na svět. A to mě moc baví! Podle obálky jsem se třepala strachy, že jsem si v knihovně náhodně vybrala horor, o kterém se mi bude zdát. Prvních pár stran by tomu i nasvědčovalo, ale postupně se ukázalo, že příběh se nese v úplně jiném duchu. Dá se říct, že je to young adult detektivka o chlapci, který rozkryje tajemství sebevražd tří mladých žen a v neposlední řadě také tajemství dávné minulosti své rodiny. Bavilo mě to hodně, doporučuji.

07.07.2019 4 z 5