čika čika komentáře u knih

Velké léto Velké léto Ewald Arenz

Veľmi pekný, horko-sladký coming of age príbeh. Mohla by som mať viac výhrad, ale ak sa rozhodujem hodnotiť v rámci žánru, musím podľahnúť a dať plný počet. Je to napísané skutočne šikovne a už sa teším na Staré odrody a Lásku za mizerných dní.

15.04.2024 5 z 5

Eva spí Eva spí Francesca Melandri

Téma ma zaujala,ale tento guláš som dočítala len silou vôle. Zápletky bez napätia, postavy bez života....to mi chýbalo

14.04.2024

Nezvratné alibi Nezvratné alibi Peter May

Audiokniha, typicky zapletené, slušne rozpletené :)

02.04.2024 4 z 5

Krvavá voda Krvavá voda Jurica Pavičić

Príjemné ne-severské detektívne osvieženie, suverénne vystavané i rozuzlené. Rozohrané osobné i politické "bitky", slušná natrpknutá geopolitická sonda. Toto je viac ako len detektívka na pláž.

18.03.2024 5 z 5

Démon ze sídliště Démon ze sídliště Iva Hadj Moussa

Super audiokniha, počúvali sme s 15-ročným synom na jeden záťah a ocenil. Mne sa "nevysvetlenie" páčilo, veď ako to aj v živote chodí, nie?

07.03.2024 4 z 5

Druhý čierny zošit Druhý čierny zošit Richard Pupala

Pupalove poviedky sú znepokojivé, ujeté, vypointované alebo aj nie....niekedy mám pocit,že som niečo podobné aj ja zažila....a tak za mňa skvelé

27.02.2024 5 z 5

Mág Mág John Fowles

Na Mága som sa ako fanynka kníh J. Fowlesa mimoriadne tešila - ale kniha ma, priznám sa, doslova ukonala, svojím objemom, ale aj neustálym spochybňovaním, hraním sa s hlavným hrdinom i čitateľom a vlastne aj rozuzlením celej zápletky. Prekombinovaním a rôznymi odkazmi sa mi nakoniec zdala byť skôr intelektuálnym cvičením ako napínavým a azda aj uveriteľným príbehom.

16.01.2024 3 z 5

Gemer - Deň prvý Gemer - Deň prvý Daniel Majling

No, šup,šup, jak to bylo dál....Nechápem,že toto nevyšlo naraz všetky 3 diely....jediná chyba, inak čistý Gemer noir

27.07.2023 5 z 5

Queenie Queenie Candice Carty-Williams

Mám vcelku slabosť pre nesympatické hrdinky, Queenie spĺňala v tomto ohľade všetky normy, kniha však bola mierne nevyrovnaná, trocha ako slaďák, trocha psychológie, trocha svojpomocná príručka.

02.07.2023 3 z 5

Pod slnkom Turína Pod slnkom Turína Ivana Dobrakovová

Výborne napísané, dobre rozohrané, ale trochu urýchlene uzavreté a navyše mierne radobyšokom...to asi ani nebolo treba. Viac tém, ktoré sú tu naťuknuté, by si zaslúžilo rozviesť, kľudne by som zniesla aj pokračovanie...

12.06.2023 4 z 5

Myslete na děti! Myslete na děti! Ian McEwan

Bohužiaľ, napriek interesantným kulisám na mňa príbeh pôsobil ako obyčajný kalkul a u takého pána ako McEwan sa cítim trochu podvedená. Chladné, intelektuálne cvičeníčko.

20.05.2023 3 z 5

U útulku 5 U útulku 5 Edgar Dutka

Audiokniha je super načítaná.
Veľmi autentický štýl a špecifické pozadie udalosťí.

19.04.2023 5 z 5

Tvrdá krajina Tvrdá krajina Benedict Wells

Tak ja neviem....Začnem od peknej obálky, palec hore.
Avšak obsah - podobne ako Wellsova prvotina - veľmi emocionálne, až sentimentálne - no za mňa trochu prvoplánové hranie na city. Toto by som nezaradila medzi nejakú vysokú literatúru, možno skôr do škatulky YA.
Knihe neupieram, že je veľmi zručne napísaná a čítala som skutočne nadoraz do noci... A propos - veľmi nevyvážený preklad, Lindeni nerobí proofreading?

02.02.2023 3 z 5

Ach,toto ma minulo....zmes mien,zapletiek, prihodiek, potrestenosti a prirovnani....aj polovica by bola na mna moc.

11.10.2022 2 z 5

Veľmi pekne spracované, fundovane napísané,istotne, mnohé hrdinky boli obídené, ale to je pochopiteľné, aj tak už je formát knižky úctyhodný.

16.09.2022 5 z 5

Otec musí zemřít Otec musí zemřít Sandrone Dazieri

Pekne. Trosku prekombinovane,ale celkovo zaujimava zapletka, "zive" postavy a tesim sa, co bude dalej.

11.09.2022 4 z 5

A taková to byla láska... A taková to byla láska... Anna Gavalda

V podstate velmi dobre napisana "cervena knihovna", zaujimavo vystavana - to, co spociatku vyzera ako spoved zeny, ktora odchadza od muza, sa preklapa - ale nejaka katarzia sa aj tak akosi nedostavila. Pocuvane ako audio a velmi vydarene. Gavalda umi, ale tuna je to take trochu vysumele, bolo lepsie.

25.08.2022 3 z 5

Místa ve tmě Místa ve tmě Lidmila Kábrtová

Kniha je pekne spravená,až trochu klame telom,od týchto jabĺčok som veru čakala viac. Prîbehy o ženách....,nie celkom zlé námety, ktoré sa ale prepadávali do rôznych klišé, psychologizácií à la červená knižnica a aj som sa občas asi strácala v tej ich prepojenosti. Nebyť poviedkovej formy,knihu odkladám ...

22.08.2022 3 z 5

La Perdida La Perdida Jessica Abel

Pre vydavatela asi trochu oriesok,najma co sa tyka prepisov a prekladov textov, komiks straca na rychlej zrozumitelnosti, pribeh zaujimavy, v mnohom viac nez poucny, hrdinka "na facku", co je vzdy vyzva

16.08.2022 3 z 5

Sladký život Sladký život Jana Micenková

Nedočítané...zaklapla som to pred polovicou. Nebavilo, plytké, schématické a ten štýl...na túto "prču" asi nie som celkom naladená.

22.07.2022