cialexa cialexa komentáře u knih

Plakat přísně zakázáno Plakat přísně zakázáno Johannes Mario Simmel

Velmi milá kniha pro děti s malou detektivní zápletkou :-)

25.09.2017 5 z 5

Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Vlastimil Vondruška

Detektivní příběhy Jiřího Adama z Dobronína mám velice ráda, čtou se samy :-)

25.09.2017

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

Tento zatím poslední díl Oldřicha z Chlumu mě moc nezaujal.

03.01.2017 4 z 5

Trochu zdlouhavé čtení, na rozdíl od Oldřicha z Chlumu je ale chronologické, královský písař Adam z Dobronína s pomocníkem Petrem se Oldřichovi z Chlumu v pátrání a řešení případů vyrovnají.

03.01.2017 5 z 5

Krev na kapradí Krev na kapradí Vlastimil Vondruška

Příběhy se mi moc líbily, bylo to oddechové čtení s Oldřichem z Chlumu (krátké jednotlivé případy) a další soudničky.

03.01.2017 5 z 5

Ďáblův sluha Ďáblův sluha Vlastimil Vondruška

Tento díl Oldřicha z Chlumu je poutavý a dobře se čte.

03.01.2017 4 z 5

Projekt Sakkára Projekt Sakkára Andreas Wilhelm

Kniha po přečtení není zase až tak špatná, ke konci už děj měl i spád, ale velice těžce se mi četla. Ke čtení jsem se musela nutit, ale vydržela jsem, protože nerada utíkám z boje. Dnes jsem ráda, závěr byl fajn, ale asi mi v době, kdy jsem ji četla, nepadla do správné nálady.

19.09.2016 3 z 5

Nechte prosím kytky žít Nechte prosím kytky žít Johannes Mario Simmel

Knihu jsem četla jedním dechem! Moc se mi líbila. Velice čtivá, napínavá, realistická. Teda všechno, kromě zamilovanosti na první pohled a okamžité shodě dvou úplně cizích lidí. Ale to, že jsem to neprožila, neznamená, že to tak nemůže být. Pro mě však jen krásný sen. Naprosto souhlasím s DarekDevilem, že Andrea musela být úžasná ženská, Charles hajzl, zato Peter báječný muž, a Yvonna naprostá a dokonale hloupá mrcha. Je mi moc líto, že Andrea zemřela, ale myslím, že přesně tak to chodí. Škoda jen, že Patty nikdo nezůstal. Každopádně knihu jen doporučuji, po dlouhé době román, který se mi dobře četl a zanechal stopu v mé duši...

19.09.2016 5 z 5

Ztracený symbol - Speciální obrazové vydání Ztracený symbol - Speciální obrazové vydání Dan Brown

Speciální obrazové vydání je lepší než to obyčejné, člověk si lépe představí, o čem je psáno. Od Dana Browna jsem četla všechny 4 knihy s Robertem Langdonem, velmi dobře se čtou, ale nejlepší z nich mi přišla ta poslední - Inferno.

Apage Satanas! Apage Satanas! Vlastimil Vondruška

Skvělá detektivka, velice dobře se čte! Zase Oldřich z Chlumu, ale před tím půl knihy vyšetřuje jeho žena Ludmila :-)

Tajemství abatyše z Assisi Tajemství abatyše z Assisi Vlastimil Vondruška

Zajímavá detektivka, dobře se to četlo, jen byla Anežka Česká vykreslena trochu jako protivná stará panna :-(

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Nevím, jestli je to proto, že jsem viděla dříve film a tak trochu si ho pamatovala, ale kniha se mi nečetla moc lehce a plynule, dost často bych přeskočila některé pasáže :-( Ale Dana Browna mám ráda, tak jsem to vydržela. Andělé a démoni mi přišli napínavější a nejvíc nadšená jsem z Inferna. I téma boje církve proti Máří Magdaléně mě moc nenadchlo.

30.05.2016 4 z 5

Případ bázlivé tanečnice Případ bázlivé tanečnice Erle Stanley Gardner

Mistrná detektivka s Perry Masonem.

14.04.2016 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Příběh jsem nejdřív viděla zfilmovaný, ale kniha je mnohem více strhující. Je trochu matoucí, že se jedná o film s Robertem Langdonem v pořadí druhý, ale přitom je kniha napsaná jako první příběh doktora Langdona. Děj je velice gradující, člověk věří nečemu, co se nakonec uzkáže v úplně jiném světle. Myšlenka knihy se člověku dostane pod kůži a těžko se jí zbavuje i po dočtení příběhu... Knihu určitě doporučuji k přečtení a přeji velice příjemný zážitek se skutečnými římskými reáliemi.

04.04.2016 5 z 5

Případ majetkového kouzelníka Případ majetkového kouzelníka Erle Stanley Gardner

Případ obhájce Perry Masona.

21.03.2016 5 z 5

Otec Brown: Nenápadný detektiv prozřetelnosti Otec Brown: Nenápadný detektiv prozřetelnosti Gilbert Keith Chesterton

Není to klasická detektivka, ale příběhy s detektivní zápletkou, kde se spíše jedná o dedukci a logiku, postřeh hlavního hrdiny, a především znalost lidských charakterů a slabostí.

16.03.2016 4 z 5

V jiném čase, v jiném životě V jiném čase, v jiném životě Leif G. W. Persson

Zdlouhavé, nezáživné, vyžaduje trpělivost. Spousta švédských jmen :-(

16.03.2016 3 z 5

Pečeť smrti Pečeť smrti Vlastimil Vondruška

Tento díl Oldřicha z Chlumu se mi velmi líbil, měl spád, napětí i dobrý konec.

02.03.2016 5 z 5

Román o růži Román o růži Vlastimil Vondruška

Trochu jsem zmatená z historického popisu - ve 2. díle vystupovala starší, cnostná a bezdětná Zdislava z Lemberka s manželem Havlem, v tomto díle vystupuje postarší strýc Havel, syn cnostné Zdislavy z Lemberka, nějak mi to časově nevychází, když je Oldřich skoro ve stejném věku...

28.02.2016 3 z 5

Znamení Jidáš Znamení Jidáš Vlastimil Vondruška

Kniha mě trochu zklamala. Je vytržena z kontextu série, odehrává se před jinými příběhy, napsanými v předchozích knihách, nepochopitelné je, že Oldřich z Chlumu přijde o manželku a dítě při porodu, přitom v jiné knize bylo, že přišel o ně při řádění moru. Tak kolikrát byl Oldřich z Chlumu vlastně ženatý? Jinak děj má spád a jako by se odehrával dnes... politika, intriky, podrazy...

28.02.2016 3 z 5