CiaKawlone CiaKawlone komentáře u knih

Panství krve a kovu Panství krve a kovu Sara Holland

Z počátku jsem byla poněkud kritická, ale nakonec příběh splnil účel a přečetla jsem to za jeden večer. Příběh dobře plynul a nápad je originální. Postavy pěkně popsané. Na konci moc hezký zvrat, který otočil příběh o 180 stupňů. A na konci nechyběla ani nějaká ta láska.
Rozhodovala jsem se mezi 4 a 5 hvězdami. Nakonec jsem se rozhodla pro 4, protože 5 si schovám pro něco, co mě více uchvátilo. Už se těším na druhý díl.

19.12.2023 4 z 5

Hříšné tajemství Hříšné tajemství L. Marie Adeline (p)

Tak tohle mě tedy nebavilo. Tuhle literaturu vyhledávám, ale střídání postav mě prostě vždycky odradí. Po předchozím dílu jsem tomu chtěla dát šanci, ale vůbec mě to nezaujalo. Celé je to takové uvařené z vody. Otevřený konec navíc napovídá k dalšímu pokračování, které ale není.

11.10.2023 3 z 5

Tajnosti Tajnosti L. Marie Adeline (p)

No po zavření prvního dílu této knihy mě nenapadá říct nic jiného než "Bylo to milé!" Knížka obsahuje dobrý nápad i celkem pěkně napsaný, ale chybí tomu takové to "wau". Ke stržení hvězdy přispívá i nedokonalý popis hlavní hrdinky a popis partnerů/dalších postav. Lépe byl popsaný snad jen ten první a pak je to takové zbytečně ploché. Jsem zvědavá, co mě čeká v druhém díle.

11.10.2023 4 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Tento příběh mě velmi upoutal. Přiznám se, že jsem se chytila do té pasti s tím kdo je kdo a o to víc mě to vlastně asi bavilo. Příběh byl napsán moc hezky. Postavy i krajina byly dobře popsány. Hned se vrhám na další pokračování.

03.02.2023 5 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Kniha se mi velmi líbila. Příběh byl poutavý od začátku až do konce. Líbilo se mi, že autorka se snažila udržet zdání středověkého místa a ačkoliv byla kniha místy dost brutální, byla to hezká nakonec i romantická pohádka. Vytkla bych ovšem tu konzistentnost příběhu. Časové linky nebyly úplně dobře odděleny a v jedné kapitole se sešel rozdíl i několika měsíců bez jakkéholiv oddělení. To mi dělalo trochu problémy. Pak taky věk. U Jeleny a ostatních sirotků to bylo jasné. Za to u Valeka, Randa a spol nebylo příliš poznat kolik jim tedy přesně je. Rand dlouho vypadal jako jen o trochu starší než Jelena, potom zase o hodně starší a potom zase ne tolik starý. Valek vesměs taky. Z knihy to pak plyne jakože pro milostnou zápletku se autorka rozhodla z ničeho nic a původně to měla vymyšlené úplně jinak. Stejně tak příběh Randa mohla více rozvinout a o jeho kulhání nám něco povědět.
Hned se vrhám na další díl a doufám, že bude tak čtivý, jako ten první.

05.11.2022 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Knihu jsem přečetla již po 2. a stále mě baví. Zkrátka je to pěkný příběh. Autorka píše čtivě a krásně vykresluje postavy.

01.10.2022 5 z 5

Malum – část druhá Malum – část druhá Amo Jones

Tento díl byl teda nářez. Rozklíčovalo se tam hodně věcí a bylo vidět spoustu zadních vrátek a nerozklíčovaných tajemství. Z konce však člověk měl pocit, že je to opravdu konec. O to víc mě překvapila skutečnost, že se blíží vydání dalších dílů. Děj byl totiž dost zakončený oproti předešlým knihám. Rozhodně tuto sérii zařadím do svých oblíbených, přestože první díl jsem četla s otevřenou pusou a neustále mi v hlavě jelo "co to sakra je?!". Přečtení stálo za to. Moc mě to bavilo a zvažuji četbu ostatních knih od autorky. Rozhodně je tato kniha snadné čtení jako ty předešlé, a stejně tak je hrozně zvrhlá a řekla bych i trhlá avšak čtivá.

03.07.2022 5 z 5

Malum – část první Malum – část první Amo Jones

Noo tak to zase byla věc. Velkou část knihy jsem si říkala, co to zase je a proč nás autorka provádí slepými uličkami. Vypadalo to dost dlouho spíš jako "úvod" a nějaké to vsazení do děje. Autorka zkrátka píše dobře. Dobře vykresluje jak charaktery, tak vizuální stránku věci. Příběh jako takový mě zhltnul přesto mám pocit, že předešlý díl byl lepší. Je to možná tím rozuzlením. Uvidíme co přinese další díl, potažmo díly.

02.07.2022 4 z 5

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

Tento díl se mi zdál asi nejlepší. Taky mě z něj nejvíc táhne srdce. Nakonec vše v rámci mezí dobře dopadlo. Jsem strašně zvědavá na další díl. Kniha byla klasicky napsána velmi čtivě a taky se dá přečíst za odpoledne. Možná je to čtecí "Stockholmský syndrom" Ale sérii mám radši a radši.

29.06.2022 5 z 5

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

No rozhodně nepopírám, že by to nebylo zajímavé. Mám ale pocit, že mě autorka tahá za nos. Čím víc čtu, tím míň toho vím. Pokud je to záměr, tak tleskám. Ve stoje! Tento díl mi přišel lepší a zároveň uhozenější než ten první. Řikám si, co přijde příště. Každopádně se aspoň začalo něco odkrývat, což sebou nese další a další otázky. Všichni zdejší hrdinové nepochybně trpí nějakou duševní poruchou a nejen Deamon. Kniha je ale napsána čtivě, což mne nutí sáhnout po dalším dílu, který je opět čtenářskou jednohubkou.

27.06.2022 4 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Kniha byla napsána čtivě, ale často jsem se musela vracet, abych vůbec chápala o co že jde. Madi je celkem naivka a to mě dost vytáčelo. Čekala bych nějaké rozvedení děje v průběhu, ale přišlo mi, že celá tahle kniha byla tak spíš úvod. Nebylo to úplně špatný, ale geniální zase taky. Uvidíme jestli můj názor nezmění další díly.

27.06.2022 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Nevím kde bych začala. Nápad a zpracování bylo nakonec docela hezká. Na začátku jsem se přistihla, že tomu nevěnuju úplnou pozornost a bála jsem se že se nezačtu. Což se mi tedy asi po 70 stranách povedlo. Trochu mi vadila ta přímá řeč a là divadelní hra. Zase na druhou stranu to bylo něčím obzvláštněné. Nakonec to bylo celkem oddychové čtení a z některých postav ale silně sálal duševní neklid.

26.06.2022 4 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Tak to byla teda jízda! Příběh i styl psaní autorek mě moc bavil a už se těším až se vrhnu na další knížky. Epilog byl strašně sladký. Nechybělo vůbec nic. Akce, dojemné chvilky ani sex. Všechno, co od knih toho typu očekáváte, tady najdete.

25.06.2022 5 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Anotace mi přišla trochu zavádějící, ale nakonec se z toho vyvinul moc pěkný příběh, který mě skutečně bavil. Francesca byla trochu naivka, což dokážu pochopit vzhledem k jejímu věku a především věkovému rozdílu. Přece jen byl poměrně značný. Nicméně jsem si užila každou stránku a knihu založím k mým oblíbeným.

18.04.2022 5 z 5

Růže Růže Tiffany Reisz

Tato autorka asi nesestane v seznamu mnou oblíbených. Přijde mi to hrozně plytké. Musela jsem se celkem přemlouvat, abych knihu dočetla. Námět zajímavý proto zaslouží nějakou tu hvězdu, ale ke knize se spíš nevrátím.

08.04.2022 2 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

Jednoznačně můžu říct, že je to můj šálek čaje. Zápletka je hezká. Knih tohoto žánru jsem přečetla už myslím dost, abych mohla říct, že to bylo rozhodně povedené. Postavy hezky vykreslené. Asi nemám co vytknout.

08.04.2022

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

No řikám si "Co tohle sakra bylo?". Popravdě vůbec nevím, co si o tom mám myslet. Příběh a celkově nějakej spád to mělo až v druhé půlce knihy. Kdybych si přečetla prvních 30 stran a pak přeskočila na 150, tak by se vůbec nic nestalo a o nic bych nepřišla. Celý ten sexuální aspekt je trochu zvrácený, ale budiž. Dějová linka to pak ke konci trochu zachránila, ale nijak převratně. Znovu po této knize už nesáhnu, ale zkusím dát šanci dalším dílům s odstupem.

07.02.2022 3 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Kniha jako taková mi připomíná sérii "Božský". To by nebylo nic špatného. Mám ráda tuto tématiku a hezky si u ní odpočinu. Bohužel mi to celé přišlo hrozně plytké. Nejspíš to bude tím, že mě příliš neoslovil hlavní hrdina. Bude to nejspíš nedostatečným popisem jeho osobnosti i vizáže. Příliš mi nepřirostl ani styl psaní, a proto si dám od dalších knih v sérii trochu odstup.

05.02.2022 3 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Kniha a její příběh byl úžasný. Dokonce mi ani nevadilo, že nebyl v ich formě. Vadilo mi ale velmi zdlouhavé zbytečné natahování a když už to bylo neúnosné až tehdy se něco stalo. Kdybych hodnotila v % dala bych tak 80. Hlavní hrdinka vůči svému věku byla až příliš naivní. Hlavní hrdina oproti tomu byl ale vykreslen úžasně. Je to žánr, který vyhledávám, ale bojím se upřímně pustit do dalšího dílu.

01.02.2022 4 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Víc než jsem dostala od knih tohoto typu ani nečekám. Knihu jsem začala číst v mezidobí a potřebovala jsem něco krátkého. Odpočinula jsem si, celkem mě to pobavilo a romantická i sexuální vlna byla taky fajn. Nemám co vytknout.

28.01.2022 5 z 5