chobot chobot komentáře u knih

Letka 307 Letka 307 Pavel Fritz

Kniha dobrá, čtivá ale na konci jsem trochu zklamán. Čekal jsem nějaký happy end a teď vlastně nevím, jak dopadla válka a co se stalo s hlavním hrdinou, jestli se vrátil na svou oblíbenou planetu, koupil domek a co bylo dál..... Musím doufat, že autor napíše nějaké pokračování.

06.02.2023 4 z 5

A v ní stín A v ní stín Kateřina Hurtová

Kniha je super. Četl jsem mnohem horší fantasy od známějších jmen. Příběh odsýpá, čtenář se těší na každou další stránku. Lehce pochopitelný svět, zajímavé zvraty a až na ten konec, kdy se ve světě koní a mečů objeví záhadné létající vejce a poměrně rychlý závěr moc pěkná jednohubka.

08.12.2022 5 z 5

Cesta do jabloňového sadu Cesta do jabloňového sadu Jana Rečková

Knihy paní Rečkové mám rád, vpodstatě ve všech je nějaké poselství, ale přelousknout tento román není nic jednoduchého. Jen co se děj rozjede, přichází skok v čase a jiná (i když stejná) postava a jiné dobrodružství. Tento román není nic pohodového, odpočinkového a musí se u něj chvílemi dost přemýšlet. Za mě trochu zklamání.

16.10.2022 3 z 5

Reparátor Reparátor Ondřej Neff

Musím říci, že tato kniha se sice odehrává v Arkádii a dostal jsem se k ní až po přečtení komplet cyklu s Kubou a Dědkem, ale je psána úplně jiným stylem a vlastně s Arkádským cyklem vůbec nesouvisí. I přes to jsem se nemohl odtrhnout, skvěle napsaný příběh plný technologií, zvratů a to, že byla napsána před 25 lety vůbec neubírá na čtivosti. Můžu jen doporučit.

05.07.2022 5 z 5

Hu! Povídky Dědka Čucháka Hu! Povídky Dědka Čucháka Ondřej Neff

Super knížka. Poslední kousek do celku Arkádského cyklu a spousta doplňujících historek Kuby a Dědka. Velice jsem se bavil a je dobře vidět jak pan Neff zraje. Od Měsíce mého života ušel dlouhou cestu a je to čím dál lepší. Teď si dám ještě Reparátora a budu se těšit až vyjde něco dalšího.

12.06.2022 5 z 5

Staré dobré kusy Staré dobré kusy Gardner Dozois

Musím říct, že povídková tvorba není zrovna můj šálek ale tato kniha neměla chybu. Myslím, že žádná povídka není špatná a když si člověk uvědomí v jaké době byli napsány, v době bez počítačů a sítí a podobných vymožeností a přitom autoři použily takovou fantasii a představivost. Já jsem se rozhodně nenudil a i přesto, že kniha se ke mě dostala více méně náhodou mohu jen vřele doporučit.

28.09.2021 5 z 5

Misteri Misteri Jana Rečková

Tak mám konečně dočteno a jsem nadmíru spokojen. Původně jsem knihu otvíral spíše s obavou, protože jsem si přečetl několik zdejších recenzí a mnoho pozitivního v nich není. O to raději prohlašuju, že jsem zřejmě četl úplně jinou knihu než oni. Styl psaní paní Rečkové se mi líbí a je to už několikátá kniha od této autorky, kterou jsem si pořídil. Zpočátku mi děj trochu připomínal svět Pláství pana Pecinovského, lidstvo po katastrofě žijící v jakýchsi panelácích, rozdělených do kast od vládců ve vrchních patrech po jakýsi odpad (zlouny) kdesi v zašpiněných ulicích a zákoutích, ale děj se pak začal posouvat k řešení problému různých technologických úrovní, technické vychytávky, virtuální dorozumívání s počítačovou myslí, smyslové doplňky, spiritpole, skoky v čase a vším prochází několik hlavních postav a druhou půlku jsem byl fakt zvědav na vyřešení, kde došlo i na happy end kdy téměř ve stylu fantasy se na konci všichni hlavní protagonisté byť s rozdílnými osudy sejdou s výhledem na zářivou budoucnost. Čtení jsem si fakt užil a určitě se rád někdy k této knize vrátím.

03.04.2021 5 z 5

Nový svět Nový svět Michael A. Stackpole

Tak konečně dočteno. Za mě skvělá hrdinská fantasy. Byla to první kniha(série) od tohoto autora a nic moc jsem neočekával a o to větší bylo mé nadšení. Po prvním díle, kdy došlo k představení světa, vztahů, rodin, hrdinů a tak začal děj odsýpat a od třetího dílu jsem se už nemohl odtrhnout. Zajímavé zápletky, přeskakování mezi několika dějovými linkami,které nakonec během epické bitvy lidí, né až tak lidí, bohů, magie a všeho co do hrdinské fantasy patří zapadnou na své místo a vše se vysvětlí - musím říct, že už dlouho jsem se tak nebavil. Nechci srovnávat s mistry žánru jako Eddings, Williams nebo Martin ale za mě je Michael A. Stackpole skvělý vypravěč a rád se k této sérii někdy vrátím :-))

08.02.2021 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Tak jsem dočetl a jsem naprosto zklamán, jak celá sága dopadla. Byla čtivá a propletená, promyšlená, tajné služby, politika, magie, spousta zajímavých postav a najednou cestování v čase a konec během 10 stran, nedůležitá bitka v Rivii, Geralt po tom všem co dokázal nestihne uhnout vesničanovi s vidlemi, jednorožec v mlze.... Bohužel si myslím, že příběh si zasloužil lepší konec. Zaklínač jako celek super, díky za povídky a geniálně vymyšlený svět, ale nakonec zklamání. :-((

06.07.2020 2 z 5

Letní královna 2 Letní královna 2 Joan Carol Dennison Vinge

Jeden z nejlepších příběhů, co jsem za poslední roky četl. Spousta postav, cizí planety, spletité zápletky, zhltnul jsem jedním dechem a mohu všem vřele doporučit.

03.11.2019 5 z 5

Letní královna 1 Letní královna 1 Joan Carol Dennison Vinge

Super jízda. Už dlouho jsem nečetl takhle napínavou a propracovanou knížku. Hurá na další díl ať se ukáže jak to dopadne :-))

13.10.2019 5 z 5

Sněhová královna Sněhová královna Joan Carol Dennison Vinge

Skvělá kniha. Dobrá zápletka, promyšlený vesmír, různé planety, různý stupeň technologického pokroku, klonování lidí, pašeráci, černé díry. Přečetl jsem jedním dechem a už dlouho jsem se tak nebavil. A teď vzhůru na Královnu Letní :-))

08.09.2019 5 z 5

Zlý sen Zlý sen David Glockner

Nemám slov. Už dlouho jsem si takhle nenaběhl, při výběru knihy. Velká nuda, musel jsem se hodně nutit abych to dočetl a nakonec tam vlastně není ani konec.

07.07.2019 1 z 5

Vzpoura Vzpoura Kevin J. Anderson

Dočetl jsem i třetí díl tohoto románu (podařilo se mi koupit elektronický anglický originál a za spolupráce s google překladačem vypotit českou verzi,která mluvnicky sice nesedí, ale jména jsou v pořádku a děj je zcela pochopitelný) a konečně jsem spokojen, protože konečně vím jak dopadla diadém Michella, generál Adolphus a všichni ostatní a je jen škoda, že se tento román prodává ve výprodejích (první 2 díly) protože závěr zřejmě nikdo oficiálně nevydá. Stojí to za to :-)))

18.02.2019 5 z 5

Vzpoura Vzpoura Kevin J. Anderson

Dočetl jsem druhý díl a po delší době propracované a dějově napínavé a zajímavé sci-fi. Spousta zajímavých postav, zvratů a člověk se těší co bude dál. Bohužel jsem až po dočtení zjistil, že třetí díl zřejmě v čechách nevyjde, bo vydavatel se nedohodl na ceně s majitelem práv. Anglicky nezvládám, abych si to dočetl v originále a tak se asi nikdy nedozvím jak tento velmi zajímavý příběh skončí a jestli generál Adolphus dokončí co začal. Jsem zklamán :-((

28.09.2018 5 z 5

Černé sny Černé sny Pavel Korněv

Tak jsem dočetl (musím říct, že jsem se dost nutil) třetí díl Příhraničí a končím. Po prvním díle člověk čekal, kam se děj posune a ono veliké zklamání. Led pořád někde chodí, náhodně potkává lidi, jejichž jména si čtenář prostě nemá s čím spojit. Každého zná, každý zná jeho a vlastně se nic neděje. Nápad na sérii asi v pohodě ale děj véééééééélká nuda. Bohužel

08.08.2018 2 z 5

Jáma a dům Jáma a dům Jana Rečková

Za mě skvělá kniha. Přečetl jsem jedním dechem. Neobvyklá zápletka, žádný nudný a vleklý děj, prostě odpočinek a zábava se vším všudy. Styl paní Rečkové mi sedí a po knihách Král je Malý a Virtuální vrazi opět jízda. Asi si budu muset doplnit knihovničku od této autorky :-)

10.08.2017 5 z 5

Stín mrtvého Stín mrtvého Josef Pecinovský

Tvorbu pana Pecinovského mám docela v oblibě, ale bez této knihy bych se obešel. Ani jedna povídka mě nijak nezaujala a styl psaní v první osobě mi nesedí. Takže za mě sotva jedna hvězda za nápad.

08.04.2017 1 z 5

Krok do propasti Krok do propasti Jurij Tupicyn

Náhodou jsem se dostal k této knize a ačkoliv jsem mnoho nečekal, byl jsem příjemně překvapen. Škoda, že autor nemá rozsáhlejší tvorbu, protože já jsem se bavil. I přesto kdy byl příběh napsán a autor byl zřejmě ovlivněn studenou válkou a totalitou v Rusku a tak, je to zajímavý sci fi příběh, odehrávající se na cizí planetě, kde přebývá cizí rozvinutá civilizace, podobná k nerozeznání lidem. Kniha nenudí, zápletky jsou zajímavé, docela dobře napsaný špionážní příběh za asistence tajné policie, uneseného konzula, neznámých technologií a happy end nakonec. Jako odpočinkovou literaturu doporučuji. Je jen škoda, že tento svět nemá nějaké pokračování, kde by se dalo určitě vymyslet spoustu dalšího a zajímavého, akčního a čtivého...

23.03.2017 4 z 5

Past Past Andrew Fukuda

Tak nevím. Dočetl jsem jsem poslední díl této trilogie a není mi úplně jasné, proč je pokládána za jakýsi fenomén. Asi jsem už věkově pokročil a neměl bych číst jung adult, ale námět a zápletka velmi zajímavá, bohužel styl psaní z mého pohledu velmi naivní, půl knihy dopředu už bylo jasno co se stane a naprosto utopické, že by národ soumračníků, kteří jsou dost inteligentní na to, že používají k dopravě koně a kočáry, mají ústavy a vládce, železnici, v paláci propracovaný systém dopravníků, mají dokonalý čich a sluch a přesto jim dokáže spoustu let unikat zpočátku malé dítě, jenom díky sebeovládání (kterého pak v průběhu knih mnoho neukáže), nikdy se Gen nezranil, přesto že se potil nikdo si toho spoustu let nevšiml. Přijde mi to tak strašlivě hloupé a naivní, že i do dvou hvězdiček se trochu nutím. Ale v šestnácti bych byl asi unešen :-)

01.12.2016 2 z 5