Chiruko Chiruko komentáře u knih

Královna mrtvol Královna mrtvol Heather Herrman

Opravdu jsem nečekala že se do knihy tak lehce začtu, ale každá kapitola přináší něco nového čímž Vás vtahuje více do děje a vy prostě potřebujete vědět co se děje dál, takže se prakticky čte sama. Příběh je velice čtivý, jednoduchý a srozumitelný s krásným nádechem tajemna a dobrodružství. Měla jsem tendence podporovat kroky hrdinky, byla jsem opravdu nadšená jejím charakterem a silou kterou do děje vnášela, opravdu hezky vytvořena a jen málokdy se stávalo že bych s ní nesouhlasila nebo by se mi v něčem příčila.
Kniha se hezky a přímo line až k samotnému dějovému vyvrcholení.

MOŽNÝ SPOILER!?
Samozřejmě jako každý milovník detektivek, thrilleru jsem i já celou dobu přemýšlela o vrahovi...ovšem ale, jakožto první šok z prvního vraha jaksi nenastal, spíš to bylo celou dobu dosti očividné. To že se tam pak objevil "druhý" bylo už jaksi překvapující (nikoliv nepravděpodobné) hlavně co následovalo potom...Spíš mě zklamalo to jak RYCHLE byl ten aktuální moment (důležitá informace) utnuty jako když sjede gilotina. Kniha skončila jak měla řekla bych, každodenního čtenáře to možná uspokojí, ale Ve mě osobně, jako někoho kdo má tendence nad příběhem dlouze přemýšlet, to nechalo jisté nezodpovězené otázky.

19.11.2023 4 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

(SPOILER) Mohu říct že pro příjemné říjnové odpočinkové čtení naprosto ideální. Já osobně jsem tedy knihu poslouchala a dělal mi po cestě do práce i z práce příjemnou společnost. Příběh je jednoduchý a nápaditý s milou duchařskou atmosférou. Myslím že osloví nejen malého čtenáře ale i velký si v tom najde něco pozoruhodného.

SPOILER:
Upřímně jsem ale byla trochu zklamaná koncem. Příběh se celou dobu nesl v pozitivním duchu...ale konec se mi zdál (samozřejmě na mé poměry) docela melancholický a nebyl mi natolik příjemný...jako celá kniha.

18.11.2023 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Ač nejsem velkou fanynkou literatury 18. století nebo romantiky, mohu říct že jsem fanynkou Pýchy a Předsudku. Film jsem viděla nesčetněkrát a proto jsem se rozhodla zabřednout i do textu (tedy do audioknihy, abych se přiznala) a byla jsem nečekaně, ale mile překvapená.
Vždy jsem byla toho přesvědčení, že se bude jednat o příliš zdlouhavé a náročné čtení, ale Velice se mi to líbilo. Příběh se rozvíjel přesně jak to znáte z filmu s tím, že jste se dočkali spousty doplňujících momentů, které vás do příběhu vtáhli ještě víc a mohli jste se tak do postav ještě více zamilovat ... A tak, jako jsem se stala fanouškem filmu, stala jsem se i fanouškem knihy a troufám si říct, že se k ní opět vrátím, ale tentokrát již v psaném podobě. Jsem příjemně a nečekaně uchvácena.
SPOILER:

Nejvíce jsem ráda za to, že jsem se díky knize dozvěděla jak dopadli všechny sestry a měla jsem tak pro sebe příběh perfektně uzavřený.

25.05.2023 5 z 5

Kvílející schodiště Kvílející schodiště Jonathan Stroud

Náhodou jsem narazila na seriál a jakmile jsem zjistila že jsou knihy tak jsem po nich ihned skočila. Jak tu již bylo určitě několikrát zmíněno je opravdu velice škoda, že byly přeloženy pouze dva díly a myslím že i se svou chabou angličtinou se pustím do jejich louskání.
Kniha se čte skoro sama, její jednoduchost ale příběhová nebytost duchařskou novotou jsou perfektní. Čtení jsem si, stejně jako seriál, moc užila a těším se až se pustím do další...jen je škoda že seriál není stejně ohodnocen, neboť je většina diváků ochuzena o to jak autoři tak měř přesně kopírují linii příběhu knihy. O to víc si to ale mi čtenáři užíváme neboť známe hlubší tajemnost příběhu.

23.03.2023 5 z 5

Znamení moru Znamení moru Kevin Sands

Druhy dil jsem oproti prvnímu zhltla jakoby nic. Strašně se teď stydím že mi to s první knihou trvalo tak dlouho, než jsem opravdu ocenila jeji kvalitu. Autor ma opravdu skvěle napady a myšlenky které promítá v Chritopherove dobrodružství. Příběh je poutavý a Obalka a ilustrace jsou skvělé. Hlavně oceňuji šifry a různé tabulky které knihu ještě více čtenáři zpestřují, tak že neodola a luští šifry společně s Christopherem. Těším se až se pustím do další knihy.

22.06.2020 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

(SPOILER) Všechny tři knihy jsem přečetla skoro jednim dechem. Opravdu se mi líbí jak autora píše a těším se pokud se od ni objeví další kniha. Tato kniha je stylem psani lehce odlišná nez předešlé dvě, takže to může ze začátku člověka lehce překvapit.
Duch domu Ashburnu a Tajemství sídla Craven Manor u mě zabodovali více.
Ale jsem s knihou příjemné spokojena. A těším se na další autorcin počin.
SPOILER...
Trochu me v teto knize prekvapila romantická linka mezi dvěma postavami, ale nakonec jsem ji tak nejak prijala, protože nebyl natolik přehnaná.
Konec knihy byl trochu chaoticky ale naopak, oproti ostatnim se mi velice líbilo ze autorka všechny postavy zase oživila.
Nejsem fanouskem umírání postav kort kdyz k nim člověk prilne. Proto se mi velice líbí jak autorka s postavami zachází v každé knize a člověk končí čtení s příjemnými myšlenkami jak jeho oblibenci dopadly.

18.06.2020 5 z 5

Kde mrtví promlouvají Kde mrtví promlouvají William M. Bass