chip chip komentáře u knih

Lesy Hrůzovlády Lesy Hrůzovlády Emily Rodda (p)

Čtu protože čte moje vnučka. Fakt mi to dostalo. Přistihla jsem se, že se místama bojím o hlavní hrdiny. :-) A vrátila jsem se do dětství.

05.02.2020 5 z 5

Země mrtvých nadějí Země mrtvých nadějí Christopher John Sansom

Z pokračování jsem měla velkou radost a kniha nezklamala. Anglickou historii mám ráda, tady o to lepší, že je s detektivní zápletkou.

05.02.2020 5 z 5

Strom viselců Strom viselců Ben Aaronovitch

Tak pro mě nejslabší díl. Dočetla jsem, protože mě zajímal děj. Moc tězko se mi kniha četla. Těžký slovosled. Několikrát jsem se musela vracet, abych pochopila děj. Možná je to překladem.

02.09.2018 3 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Vůbec jsem nevěděla do čeho jdu. Knihu jsem si vypůjčila zcela náhodou. Od začátku mě uchvátil styl psaní. Příběhu o těžkých válečných a ještě těžších poválečných časech jsem uvěřila. A po dlouhých letech jsem nešla spát, dokud jsem knížku nedočetla. Všem doporučuji

26.07.2018 5 z 5

Hřbitov nevěst Hřbitov nevěst Tomáš Boukal

Perfektní popis reálií. Z toho mi opravdu mrazilo! Jsem si pořád představovala jak tam žiju, brrrr.

23.05.2018 4 z 5

Podsvětí Podsvětí Michal Šefara

Líbil se mi popis metra, nejsem znalec, tak jsem chyby nezaregistrovala. Nápad na děj knihy moc fajn, ale trochu zdlouhavé, utahané. Současná realita popsaná celkem věrohodně. Huh - to mě teda vytáčelo, fakt to někdo v hovoru používá?

05.06.2017 3 z 5

Úkol pro šaška Úkol pro šaška Pavel Hrdlička

Mezi spisovateli historických krimi je u mě na jednom z předních míst.

20.04.2017 5 z 5

Oběšení psi Oběšení psi Jens Henrik Jensen

Jsem tak v půlce. Příběh se mi hodně líbí. Ale ten překlad!!!!!! Pak jsem se koukla na vydavatelství , už jsem o něm četla ve skupinách na FB. Mají pravdu, fušeřina. Chudák autor.

19.02.2017 3 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Velké zklamání, dočetla jsem, ale již nikdy více

11.02.2017 1 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

asi by to chtělo 10 hvězd. Souhlasím s komentářem níže - zmačká Vás jak kus papíru a třískne s Vámi o zeď

11.02.2017 5 z 5

Kam zmizel zlatý poklad republiky Kam zmizel zlatý poklad republiky Stanislav Motl

Měla jsem docela šok. Zjistila jsem, že nevím ani zdaleka tolik jak jsem si myslela :-( . Výborná kniha

11.02.2017 5 z 5

Líbily se mi všechny povídky, jen Šabach byl trochu zklamání. A pěkně zpracovaná kniha.

11.02.2017 5 z 5

Jerúldelger Jerúldelger Ian Manook (p)

Po všech severských detektivkách to bylo, pro mě, příjemné čtení. A zajímavý popis Mongolska.

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Příběh mi vzal dech. V některých chvílích doslova. Nejsem dojímací typ, ale tady jsem neměla daleko k pláči. Příběh tak krásně plynul a já při čtení zapomínala na okolí. Jeden z nejkrásnějších příběhů, které jsem četla. Za mě 5 hvězd

04.07.2016 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Právě čtu, nebudu tedy dávat hvězdy. Jsem v půli a zatím nic moc. Styl psaní mi dělá problém, přeskakování dopředu pak zase zpět nemám moc ráda. Přitom tohle téma mi baví, nepřestává mi udivovat, čeho jsou lidské bytosti schopné. A učinit vypravěčem smrt byl geniální nápad.

04.07.2016 5 z 5

Divoké labutě Divoké labutě Jung Chang

Poučné, zároveň pěkné čtení. Popsána historie která dala vzniknout teroru. Život v Číně nikdy nebyl jednoduchý, ale je těžké k pochopení, jak se zrůdnou teorií nechali zmanipulovat stovky milionů lidí. Všem doporučuji přečíst.

29.07.2015 5 z 5