Chika Chika komentáře u knih

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Seriál zbožňuju, mohu na něj koukat stále dokola. Od knihy jsem čekala víc, větší detaily z natáčení, více zážitků, ale i tak mě kniha velice bavila. Jak psal někdo níže, tak kdyby kniha byla doplněna o fotky, asi by mě zaujala více.

20.06.2020 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Zatím asi jedna z nejlepších od této dvojice. Přečtená velice rychle a stále se něco dělo.

20.06.2020 5 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Já tuhle autorku prostě zbožňuji. Každý její kniha mě baví. Vždy vymyslí něco nového a poutavého. Sice se v každé knize vyskytuje spousty postav a ze začátku je těžké se v nich orientovat, ale vždy do sebe vše zapadá. A nakonec čtenář nerad tyto postavy opouští, když dočítá poslední stránku. Námět možná trochu víc psycho, než jiné knihy, možná i více nepravděpodobný, ale co. Od toho je to prostě kniha.

04.06.2020 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Knihu jsem četla dlouho. Měla jsem ji ve čtečce pro cesty vlakem nebo autobusem. Poslední půlku jsem ale zvládla přečíst během pár dní. Kniha mě bavila. Zajímavý námět. Začátek se mi dost táhl, ale vůbec to nevadilo. Asi se poohlídnu po dalších knihách autorky

04.06.2020 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Další ze série Joona Linna. Tyhle knihy mě baví. Kniha se četla dobře. Ze začátku bylo jasné, že pravda je někde jinde a po čase se to začalo vybarvovat správným směrem.

28.03.2020 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Kniha mě bavila snad víc, než ta první. Již jsem trochu věděla, do čeho jdu, jak jsou příběhy psané a stylizované. Opět se mi líbila promyšlenost, propletenost. No jdeme na další díl.

16.10.2019 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Co k tomu říct. Tyhle psycho knihy mě baví. Lidi s pohnutou minulostí, s tajemstvím, s psychickou poruchou. Nevěděla jsem, co od tohoto autora čekat, nevěděla jsem, co čekat od knihy. Ale ta zvrácenost, ten příběh, zaujalo mě to. Vzbuzovalo to napětí. Člověka to nutilo stále číst. Potřebovala jsem vědět, jak to dopadne, co se ještě stane. Líbila se mi ta provázanost s tím, že člověk něco udělá a to spustí řetězovou reakci. A i když zdánlivě věci spolu nesouvisí, něco je spojuje. Těším se na další knihu.

29.08.2019 5 z 5

O vlkovi, který moc rád mlsal sladkosti O vlkovi, který moc rád mlsal sladkosti Christine Beigel

Koupila jsem knihu z legrace příteli, který rád mlsá. Strašně se mi líbila, příběh poučný, legrační a krásné obrázky.

01.08.2019 5 z 5

Ta hudba mi stále zní v hlavě Ta hudba mi stále zní v hlavě Agnès Martin-Lugand

Byla to poslední kniha, co mi od této autorky chyběla a tak jsem si ji chtěla a musela přečíst. Její příběhy mě baví. Této knize dávám tři hvězdy, myslím si, že jiné knihy autorky byly o něco lepší. Zde mě začátek moc nechytl. A upřímně jsem hned nějak ze začátku tušila, co se asi odehraje, co se bude dít. Kniha jen doplnila detaily mých domněnek. Není to vůbec špatná kniha, je určitě zajímavá. Zase pohled na to, jak se lehce necháme zmanipulovat a ovládat.

29.07.2019 3 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

U Liane mám vždy na začátku zmatek, kdo je kdo. Ale pak mě začne příběh tak bavit, že je těžké odejít. Posledních 100 stran jde vždy na jeden zátah až do noci. Zajímavý příběh o životě trojčat, kdy každá svůj život pojala odlišně, ale přesto k sobě mají až moc blízko.

02.07.2019 5 z 5

Atlas duchů a příšer Atlas duchů a příšer Federica Magrin

Za mě naprosto skvělá kniha. Je mi skoro třicet, ale když jsem tuhle knihu viděla v knihkupectví, neskutečně mě zaujala její obálka. Jednoduchá, ale nápadná. Říkala jsem, že ji musím mít a taky jsem ji o pár týdnů později dostala k jmeninám. Do knihy jsem se hned začetla a strašně mě baví. Mám ráda dětský svět a svět příšer je dokonalý. Popis každého ducha, bubáka, strašidla, příšery je jednoduchý, ale i tak velice zajímavý a vystihující. Četla bych ji dokola a dokola.

20.05.2019 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Oddechovka, hezky napsané na to, že je to prvotina. Příběh se mi líbil, byl teda trochu předvídatelný, ale nevadilo mi to. Příjemné čtení. Líbilo se mi vykreslení postav a to, co se jim honí hlavou i to, jak přemýšlí. YA literatura mě baví, je to takový návrat o pár let zpět.
A určitě si budu chtít přečíst pokračování :)

10.05.2019 5 z 5

Pochopíš, až budeš velká Pochopíš, až budeš velká Virginie Grimaldi

Zajímavý příběh, zase něco trochu jiného. Náhled do života seniorů dokáže obohatit. Občas mě hlavní hrdinka štvala, že by fakt asi nemohla dělat psychologa, ale dobře. Myšlenka knihy je super a přínosná. Člověk se zamyslí nad svým vztahem s prarodiči (rodiči) a že tu nebudou asi věčně a vlastně i nad tím okamžikem, kterým žije.

23.04.2019 4 z 5

Lituji, čekají mě Lituji, čekají mě Agnès Martin-Lugand

Super oddechovka a náhled do života, kde je pro člověka práce prioritou, až zapomíná na své blízké a hlavně svůj vlastní život. Bavilo mě to, líbilo se mi. Knihy této autorky mám ráda. Tohle už je čtvrtá, co jsem četla. Líbil se mi lehký odkaz na knihu "Štěstí mi uniká mezi prsty". Posledních 100 stran jsem musela přečíst jedním dechem.

12.03.2019 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Chvíli mi trvalo se začíst. Ale pak mě kniha začala neskutečně bavit, tři různé příběhy tak propojené. Za mě docela nečekaný závěr, ale povedený. Autorka mě neskutečně baví, umí udělat knihu lehce napínavou, a zároveň příjemně čtivou.

19.02.2019 5 z 5

Sleduj mě Sleduj mě A. V. Geiger

Konec mě překvapil a zarazil. Postupné objevování toho, co se vlastně Tesse stalo a co se vlastně ještě stane. Kniha se mi dobře četla. Kratší kapitoly proložené policejními výslechy. Od poloviny jsem se nemohla zastavit a musela ji dočíst jedním dechem. A pokračování? Moc si ho neumím představit, co by mělo být v pokračování. Uvidíme.

21.01.2019 4 z 5

Štěstí mi uniká mezi prsty Štěstí mi uniká mezi prsty Agnès Martin-Lugand

Zase něco odlehčeného, než jen dramatické vraždy a temnota. Ale rozhodně žádná nuda. Kniha mě bavila. Byla zajímavá, závěr mě docela překvapil. Posledních 150 stran jsem přečetla jedním dechem a nemohla se od knížky otrhnout.

11.01.2019 4 z 5

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Za mě super knížka jak pro mladé teen, tak i pro generaci dospělých zabývající se tématikou dnešní doby a o tom, nebát se přiznat, kdo opravdu jsme. Líbí se mi. Strašně mě zajímalo, jak to dopadne. Teď ještě shlédnout film.

02.12.2018 5 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Kniha mě nezaujala. Hlavní hrdinka mě štvala svou rozmazleností a věčnou naštvaností na svět. Otevřený konec knihy? Další díl číst asi nebudu. Tak nějak tuším, kdo byl kdo a co se stalo. Humor jsem v knize postrádala, bohužel.

30.10.2018 1 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Viděla jsem prvně seriál, takže jsem věděla, jak kniha skončí. I tak jsem se nemohla od knihy odtrhnou a od půlky jsem ji hltala a hrozně mě zajímal konec právě v té knize. Jelikož u seriálu jsem zůstala s otevřenou pusou.
Skvělá kniha, brutální příběh.

01.10.2018 5 z 5