Charmedka Charmedka komentáře u knih

Jasným plamenem Jasným plamenem Patricia Briggs

Hodně jsem se musela na děj soustředit, jinak jsem celkem ztrácela nit, což se mi u této autorky nestává, ale tady mi přišel příběh dost matoucí a opravdu vyžadoval plnou pozornost.

Ač tedy zatím nejslabší díl, tak konec byl akční, napínavý a rozhodně nečekaný. Moc se těším na pokračování.

13.04.2019 3 z 5

Zbožňuju Vánoce Zbožňuju Vánoce Lindsey Kelk

Ani ne tak Vánoce, jako spíše krize ve všech kategoriích. Ale rozhodně knize nechybí tolik známý humor a nadhled, takže se nemusíte bát, že s depresí budete sledovat vánoční tragédii, to vůbec ne.

13.04.2019 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Bohužel anotace strašně zkresluje a Vy dostanete něco úplně jiného, než co čekáte, alespoň u mě to tak bylo. Už na začátku přišlo celkem zklamání, protože jsem okamžitě pochopila, že o horor se určitě jednat nebude a dostaví se jen thriller, kde v žádném případě nejsou oživlí křídoví panáčci. Autorka se strašně inspirovala právě u Stephena Kinga, možná až moc.

Rozhodně se nejedná o špatnou knihu, je to čtivé a zvládla jsem ji přelouskat do dvou dnů. Na druhou stranu jsem čekala strašně moc a hlavně něco jiného a to se mi nedostalo. Podle mě nebyl plně využit její potenciál a originalita.

13.04.2019 3 z 5

Marokánka Marokánka Christine Mangan

Vše se odkrývá postupně a autorka si dává docela na čas. Určitě nečekejte knihu plnou akce a jednoho zvratu za druhým, to vůbec ne. Děj plyne tak nějak sám, nenásilně a vlastně to i tady funguje. Kniha nepotřebuje hromady mrtvol a akce, aby Vás dokázala zaujmout.

Kniha mě vážně moc zaujala, je zajímavá, napínavá a originální. Ocenila bych tedy více té marocké atmosféry, tady jsem fakt čekala více, ale jinak si nestěžuji a doporučuji.

13.04.2019 4 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Začátek knihy vypadal dobře. Miluji postapokalyptické světy, jenže jsem si asi pořádně nepřečetla anotaci a očekávala něco naprosto jiného, než co se mi dostalo. Čekala jsem vlastně něco jako Živí mrtví, akorát bez těch zombie.

V druhé půlce se začínaly v knize objevovat docela ve velkém fantasy prvky. Ty sice byly i na předchozích stránkách, ale moc jsem si je nepřipouštěla. Když se najednou v knize objevil Randall Flagg, to byla konečná. Flagg je postava z Temné věže, kterou jsem četla loni a byla na ní zaseklá půl roku a trpěla. Najednou jako bych se vrátila v čase. S Flaggem už jsem se nikdy nechtěla potkat a najednou je tu zas.

Nemůžu knize upřít napínavost, akčnost a překvapivé momenty se skvělými postavami, ale Svědectví je pro mě obrovským zklamáním. Neříkám, že je kniha zlá, ale očekávala jsem něco naprosto jiného a to se mi dostalo pouze na začátku.

Specialistka Specialistka Stephenie Meyer

Specialistka, i přesto, že se jedná o thriller, se stále drží žánru young adult. Je určena pro čtenáře od šestnácti let a myslím, že to tak i sedí. Pro mladší to úplně nebude, chvílemi je to docela brutální a některé praktiky jsou fakt syrové.

Já jsem z knihy nadšená a předčila moje očekávání. Uznávám, bylo to už ke konci lehce přitažené za vlasy a děj je vlastně nereálný. Ale...Výborné postavy s propracovaným charakterem, velmi originální a zajímavý příběh, který je poutavě napsán. Specialistka je akční, dokonce i hodně vtipná a v neposlední řadě i romantická.

Půlnoční klenot Půlnoční klenot Richelle Mead

Rozjezd byl trochu pomalejší, možná z toho důvodu, že se velmi podobal prvnímu dílu a kromě cesty do Adorie se toho moc nedělo. Prvních cca 140 stránek mi trvalo, než jsem se pořádně začetla, ale poté už jsem nebyla schopna knihu odložit, jak mě příběh vtáhl.

Mira je úžasná hrdinka a názor na ní jsem nezměnila, spíše jsem si ji ještě více oblíbila. Je to bojovnice, která bojuje nejen za sebe, ale hlavně za svou rodinu, pro kterou je ochotná vzdát se i své svobody a vykoupení.

Půlnoční klenot je plný akce, napětí, přátelství a v neposlední řadě i romantiky. A i když jsem si dobrodružství v čele s Mirou užila, nemůžu se dočkat třetího dílu.

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Knížka je vážně dost jednoduchá a rozhodně se nejedná o žádné inteligentní čtení, právě naopak. Postavy jsou naprosto hloupé, jednají iracionálně a nerozumně, rozčilovat Vás bude snad každá postava.

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Příběh je velmi emotivní, nenechá Vás chvilku vydechnout, čte se úplně sám, ale po celou dobu se Vám bude uvnitř něco svírat. Je to hodně temné, smutné, syrové a úplně Vás to vtáhne. Kniha je naprosto výborná a i když příběh znám zpaměti, čtení jsem si maximálně užila. Přesto k filmu budu mít asi vždy blíže a vždy se mi objeví slza v koutku oka.

18.11.2018 4 z 5

Divné počasí Divné počasí Joe Hill (p)

Pokud máte rádi uzavřené konce, tak moc nadšení zřejmě nebudete, protože pořádný konec nemá ani jedna. Na druhou stranu to u nich není ale na škodu a beru to spíše jako plus.

Dlouho jsem váhala, jak knihu vlastně hodnotit, zda třemi, nebo rovnou čtyřmi hvězdičkami. Divné počasí je povedené, čtivé a přelouskáte ho během dvou tří dnů. Nejsem zklamaná a Joe Hill se pro mě stává autorem, jehož sbírku chci mít rozhodně kompletní a každou jeho novou knihu budu nadšeně očekávat.

Přesto ale nakonec dávám tři hvězdičky, lepší tři a to z toho důvodu, že moje oblíbená povídková kniha Bazar zlých snů dostala čtyři a právě ta mi přijde lepší a nebylo by fér hodnotit stejně i Divné počasí.

Tažení do Tearlingu Tažení do Tearlingu Erika Johansen

Tentokrát jsem věděla, do čeho jdu. Počítala jsem s tím, že kniha bude obsahovat krvavější a brutálnější pasáže, že mluva nebude vždy zrovna vybíravá a díky tomu jsem si už čtení dokázala užít.

Při hodnocení jsem ovšem stále byla trochu na pochybách, příběh je zkrátka zvláštní. Že nedosahuje takových kvalit jako první díl? To si nemyslím, je to jiné, takové temnější, děj se téměř nehnul, ale neberu to jako mínus.

Tažení do Tearlingu se mi líbilo, sice má své mouchy a pochybuji, že se série dostane na seznam mých nejoblíbenějších, již alespoň můžu říct, že se těším na závěr a snad se k němu brzy dostanu.

Angelopolis Angelopolis Danielle Trussoni

Knihu jsem přečetla poměrně rychle, ale ani ne tak proto, že by mě tak bavila, ale abych sérii konečně ukončila. Jak se mi u prvního dílu líbil konec, tak tady jsem naopak zklamaná. Konec to nemá žádný, je to velmi otevřené a nevypadá to, že by měl vyjít i třetí díl. Možná ale díky bohu za to.

18.11.2018 2 z 5

Odhalená Odhalená Kristin Cast

Jediné, co bylo trochu zajímavé, tak minulost Neferet, tak mě celkem bavila, jinak stále dokola to samé. Zoeyni nápadníci si neustále měří ego a nejlepší kamarádky se při každé příležitosti pošťuchují. Zoey se dost změnila, trápí ji velké změny nálad a tím spojený i slovník. Vulgarity mi v knize přišly hodně nucené a rušily mě.

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Od knihy jsem měla obrovská očekávání, nemůžu říct, že bych byla zklamaná, ale čekala jsem trochu víc.

Jeva je moc sympatická hlavní hrdinka, to samé její sestry. Celkově autorka vytvořila příjemné postavy, které se oblíbíte. V knize vlastně není žádná záporná postava. Všechny jsou dobrosrdečné, nesobecké a obětavé.

Přesto Jeva nemá typickou povahu Krásky. Určitě nečekejte sečtělou něžnou dušičku, Jeva je velmi odvážná, nečiní jí problém vyvrhnout jelena a nenávist dokáže cítit tak silně, že zabodnout nůž do nepřítele je maličkost.

Pokud navíc čekáte příběh plný lásky a nemotorného družení Zvířete, tak vaše romantická dušička bude zklamaná. Na lovu bohužel postrádá to největší kouzlo původního příběhu. Chyběla mi ta romantická linka a mluvící nádobí.

Revival Revival Stephen King

Psychologická stránka postav, to King opravdu umí a tenhle um naprosto zbožňuji. V Revivalu je vidět, kam až můžete sklouznout, když přijdete o to nejdražší, co máte a kam až může dospět jinak obyčejný koníček.

Sice jsem knihu četla s napětím a očekáváním, co se bude dít dál, ale zároveň jsem se nudila. Stephen King píše velmi čtivě, miluji jeho knihy, ale Revival mě naprosto nechytl. Samotné rozuzlení se mi prostě nelíbilo.

Žena s červeným zápisníkem Žena s červeným zápisníkem Antoine Laurain

Knížečka je to opravdu tenoučká a celkově hodně maličká. Vlastně máte až pocit, jako že sami držíte v ruce onen červený zápisník. Nemůžu říct, že bych byla zklamaná, to vůbec ne, moc jsem toho nečekala, ale na druhou stranu jsem možná čekala trochu více všeho. Více romantiky, více propracovaného děje, více Paříže. Zkrátka více všeho.

Šachovnice bohů Šachovnice bohů Richelle Mead

Autorka vytvořila zcela nový svět plný jasných pravidel, společenských skupin a nadpřirozena. Příběh obsahuje spousty nových pojmů, ze kterých může být čtenář docela zmaten. Navíc ne vše je hned vysvětleno a pravidla se člověk dozvídá až v průběhu čtení. Poté, co navíc pochopíte alespoň část, hned je Vám neservírována nová porce.

Kniha je pořádná bichle, která se sice čte dobře, Richelle Mead psát umí, ale narovinu, knize by neuškodilo, kdyby byla o několik stran zkrácena. Je zbytečně dlouhá a spoustu času se tam toho zas tolik neděje.

Nesmrtelná koruna Nesmrtelná koruna Richelle Mead

Nesmrtelná koruna je stále oproti jiným autorčiným knihám bichlička, ale má téměř o sto stránek méně než Šachovnice bohů a určitě ji to prospělo. Není zbytečně natahovaná, čte se dobře a není zas tolik prostoru k nudě. Přesto oproti ostatním je stále pro mě průměrná a vím, že znovu už ji číst nebudu. Co bych ale ocenila, tak rozhodně třetí díl, protože ten konec...

Zbožňuju Paříž Zbožňuju Paříž Lindsey Kelk

Zbožňuju Paříž je stejně jako první díl hodně bláznivá kniha, ve které nechybí komické situace, spousta romantiky a neskutečná atmosféra tohoto hlavního města. Při Angeliných toulkách je vše krásně popsáno, ale rozhodně se nejedná o nudného průvodce, ale kousíček městečka určitě poznáte.

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Tohle není úplně špatné. Některé doplňkové knihy mi přijdou kolikrát zbytečné a je poznat, že se vznikly jen za účelem zisku, ale tahle má alespoň nějaký smysl. Neříkám, že bych se bez ní neobešla, ale pro fanoušky je určitě super vrátit se zpět do světa divergence a nahlédnout do hlavy Tobiasovi.