CharlieLN CharlieLN komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Téma a celková myšlenka (poselství) skvělé, pojetí autorovo a zpracování však strašné.

05.12.2023 3 z 5

Jak rozbít skleněný strop Jak rozbít skleněný strop Madisyn Taylor

Kniha obsahuje, nedá se ani tak říct příběhy, jako spíš jen myšlenkové pohnutky, které se nejeví být ani příliš hluboce zpracované. Něco ve smyslu např.: měla jsem deprese nebo se mi něco špatného stalo, ale jsem za to vděčná, protože teď myslím jinak a jsem jinde, než bych mohla být, kdyby se mi nic špatného nestalo apod. Myšlenky a pohnutky k nim nejsou nijak hluboce zpracované, takže čtenář nemůže pořádně pochopit, co vlastně pisatele k tak výrazné změně myšlení dovedlo.

26.01.2020 2 z 5

Do pátku bude vaše dospívající dítě jiné Do pátku bude vaše dospívající dítě jiné Kevin Leman

Kniha se čte dobře, myslím, že jsou v ní dobré věci k zamyšlení i k vyzkoušení v praxi, avšak nepřijde mi, že by k tak radikální změně, jak autor slibuje, došlo během pouhých pěti dnů. Některé autorovy rady a tvrzení mi přijdou dost naivní až úsměvné, jestli to myslí opravdu vážně. Především z pasáží týkajících se partnerství a sexu mám pocit, že je napsal Ned Flanders. Tady je pak výrazně vidět rozdíl mezi kulturami, kdy knihu napsal věřící Američan. Jinak všeobecně je kniha zajímavá a za přečtení určitě stojí.

30.09.2019 4 z 5

Pravda o rakovině Pravda o rakovině Ty Bollinger

Zajímavá kniha, zní logicky.

19.06.2019 5 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Téma skvělé, avšak styl zpracování nic moc. Do poloviny knihy jsem se nudila, od poloviny však byla kniha velice napínavá, a to i přes to nic moc zpracování. Trochu mě rušilo to, že se v knize střídají dva různé příběhy různých okruhů lidí a kapitoly o nich jsou v knize na střídačku, takže když jedna kapitola skončila napínavě, následovala kapitola o někom úplně jiném. Pak jsem trochu pozapomněla detaily, co se děly předtím u toho jiného okruhu lidí a trošku mi občas unikala souvislost o psaném textu. Ale chápu, že to tak autorka asi musela udělat, když chtěla prolnout dva příběhy do jednoho. Tyto dva okruhy se pak propojily až v poslední kapitole, která mi tak připadala hrozně uspěchaná a nedostatečně propracovaná, jakoby to autorka chtěla už rychle ukončit - v porovnání s tím, jak byla kniha jinak dost roztahaná, a to především v popisech prostředí, chování, rozhovorech apod., které se autorce moc nepovedly. Myslím si, že by kniha zasloužila propracovanější prolnutí dvou příběhů, propracovanější zakončení a detailnější vysvětlení skutečností a souvislostí, na některé otázky a souvislosti jsem tam nenalezla odpovědi. Když pominu styl psaní/zpracování, který mě neoslovil, musím uznat, že i přesto byl příběh opravdu velice velice napínavý, především od poloviny knihy. Škoda jen toho stylu zpracování a propracování.

23.05.2019 4 z 5

Návrat k sobě Návrat k sobě Pavel Hirax Baričák (p)

Knihu jsem začala číst s očekáváním, že jí po přečtení dám v hodnocení pět hvězdiček, velmi brzy však počet hvězdiček, který jsem byla ochotná knize dát, začal klesat, až nakonec nezbyla žádná. Do knihy jsem se vyloženě nutila, avšak přečíst jí celou bylo nad mé síly, zárověň jsem jejím čtením měla pocit zbytečné ztráty času. Z knihy jsem přečetla asi pětinu, pak jsem začala přeskakovat na různé kapitoly s nadějí, že alespoň nějaká mě zaujme, což se však nestalo. Dle mého názoru autor, jak se říká, "mele" páté přes deváté, kniha nemá ani hlavu, ani patu... Osobně vůbec nic proti autorovi nemám, věci v knize napsané myslí dobře a už jen tím tématem, kterým se zabývá, je mi sympatický, avšak zpracování jeho myšlenek je dle mého názoru velmi nepovedené. Ale samozřejmě, že určitě někomu jinému jeho styl psaní bude vyhovovat a určitě spousta jiných čtenářů bude z jeho knih(y) nadšená.

07.02.2019 odpad!

Odpověď Odpověď Allan Pease

Realisticky a uvěřitelně napsané "Tajemství"

23.11.2018 5 z 5

Životní krize (zažít a povstat) - praktická životní filozofie Životní krize (zažít a povstat) - praktická životní filozofie Petr Man

Jak výstižné hodnocení od Elyen. Možná je můj názor na knihu stejný, protože už mám taky několik knih tohoto směru přečtených. Určitě by byl můj názor více kladný, kdyby toto byla má první kniha této tématiky. Tím, že už jsem četla mnohem více mnohem lepších knih, tak u této jsem se dost nudila.

28.01.2018 2 z 5

Emoční rovnice Emoční rovnice Aleš Kalina

Nelíbí se mi, že autor veškerou vinu za problémy lidí svaluje na rodiče. Z hlavního sdělení autora knihy pak vyplývá: " Za všechno můžou rodiče, rodiče vám zničili život!", a to všichni bez výjimky. Jenže každý má rodiče - i ti rodiče mají také své rodiče...atd. A přeci žádný rodič není stoprocentně dokonalý, to ani nejde, už i proto, že různé děti si můžou vyložit projev chování dospělého různým způsobem - např. jedno dítě si může vykládat pomoc rodiče jako svou neschopnost a nedostatečnost, jiné dítě by to bralo jako projev ochoty a lásky. Z knihy mám dojem, že bychom snad ani neměli mít děti, a lidi s nízkým sebevědomím už vůbec ne, protože se na nich stejně nějak podepíšeme a zničíme jim život, jako nám ho zničili naši rodiče a jim zase jejich rodiče a tak dál. Kniha se mi nelíbila, a to nejen proto, že plně nesouhlasím s tím, co v ní autor píše, ale také proto, že ve mně budí dojem slátaniny, jak je níže v jiném komentáři trefně napsáno, bez podepření relevantními zdroji, fakty a odbornou literaturou (viz další komentář níže). Autor na mě touto knihou nepůsobí jako odborník v této oblasti psychologie. Na druhou stranu je kniha psaná jednoduše a srozumitelně, takže se čte poměrně dobře a svižně. Proto dávám jednu hvězdičku.

10.01.2018 1 z 5

Sebedůvěra, sebevědomí a jak je zvýšíte Sebedůvěra, sebevědomí a jak je zvýšíte Ivo Toman

Kniha mě celkem překvapila. Když jsem ji začala číst, čekala jsem, že se mi nebude líbit, ale protože je celkem krátká, pokračovala jsem. Postupně jsem se do ní začetla a celkem mě i chytla. Jsou v ní zajímavé poznatky a myšlenky, i když ne se vším souhlasím. Kladně hodnotím to, že není příliš natahovaná, takže vlastně krátká, a svižně se čtoucí.

03.12.2017 4 z 5

Čeho před smrtí nejvíce litujeme Čeho před smrtí nejvíce litujeme Bronnie Ware

Nejdříve mi trochu vadilo, že spisovatelka píše o sobě a nemohla jsem se dočkat, kdy už se konečně pročtu k příběhům lidí, o nichž by kniha měla být. Postupně jsem ale zjistila, že životní zkušenosti umírajících lidí a spisovatelky se určitým způsobem prolínají a mají nám hodně co říct, mají nám hodně co dát - protože pocity, co zažívali oni, ale i samotná spisovatelka, se mohou týkat velké většiny z nás. Měli bychom se nad svými životy zamyslet a z knihy si vzít velké ponaučení. Myslím, že bez přiblížení života a pocitů samotné spisovatelky by knize asi určitě něco chybělo.

07.11.2017 5 z 5

Když se rodiče rozvádějí Když se rodiče rozvádějí Isabelle Gravillonová

Výborná kniha, stručná, srozumitelná, přehledná. Měla by být povinnou četbou pro každého ještě před tím, než bude mít děti. Tady jasně vidíme, jakých zásadních chyb se na svých dětech dopouštíme.

27.09.2017 5 z 5

Děti, rodina a stres Děti, rodina a stres Zdeněk Matějček

Velmi srozumitelně a čtivě napsané, jednoduše vysvětlené zásadní problémy s radami, jak v nich jednat, autoři jsou vážně odborníci.

26.08.2017 5 z 5

Princip subsidiarity správního řádu Princip subsidiarity správního řádu Luboš Jemelka

Kniha mi přijde nepřehledná, nesedla mi.

26.08.2017 1 z 5

Průvodce světem práva Průvodce světem práva Karel Svoboda

Knihu jsem zatím celou nepřečetla, jen určité pasáže, ale pomalým tempem jsem ji celou, stránku po stránce, prolistovala. Udělala na mě velký dojem, a to jak po stránce obsahové, tak i po stránce grafické. Myslím, že pro základní přehled o právu veřejném a soukromém je ideální a dostačující. Oceňuji také barevnou přehlednost a použití obrázků.

25.08.2017 5 z 5

Líbánkový efekt aneb Jak vytvořit nebe na zemi Líbánkový efekt aneb Jak vytvořit nebe na zemi Bruce H. Lipton

Knihu jsem čekala více psychologickou a odbornou, směrována je spíše do stylu New Age. Čte se dobře a je zajímavá.

13.03.2017 4 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Mám jí tři roky rozečtenou. Vzdávám to.

04.02.2017 2 z 5

Vědomá prostitutka Vědomá prostitutka Veronica Monet

Super knížka, moc poučná, člověk se dozví, co o sobě a partnerovi třeba ani neví a o co se v životě třeba ochuzuje. Něco by dle mého názoru potřebovalo trochu detailněji rozvést, ale jinak jsem byla velmi mile překvapená. O tento žánr se totiž jinak vůbec nezajímám. Čte se moc dobře, poutavě, těžko se mi od ní odtrhávalo, když jsem jí musela na chvíli odložit.

Románový příběh nečekejte. Již z obálky knihy vpředu i vzadu to je zřejmé, že se o žádný příběh nejedná.

20.09.2016 5 z 5

Přestaňte se podceňovat Přestaňte se podceňovat Tomáš Novák

Pan doktor Novák musí být výborný psycholog, soudě dle jeho knih, co jsem četla. Od této knihy jsem ale očekávala něco jiného, rady jak zvládat sebepodceňování jsem tam nenalezla, pouze něco jako obecné informace.

10.09.2016

Tarot magického měsíce Tarot magického měsíce Barbara Moore

Nejkrásnější obrázky co jsem kdy na kartách viděla.

10.09.2016 5 z 5