CharlieJane CharlieJane komentáře u knih

Vrána Vrána James O’Barr

Silné, depresivní, smutné, hluboké,...

Člověk nenachází slova, pokud je kniha či komiks, takto kvalitní. Zanechá ve vás smíšené pocity, přinutí vás zamyslet se - pohltí vás. Je to kniha, která ve vás něco ze sebe nechá a tím pádem se řadí do jiné kategorie. Pro mě je toto vydání Vrány i pro tak krátké době klasikou. Nejen zpracováním a příběhěm... Jde hlavně o příběh, díky kterému by ani nevznikla, bez něj, by Vrána nebyla tím, čím je.

19.10.2012 5 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Čtivá a příjemná kniha. Nevím proč ji 90% lidí srovnává s Twilightem, když jediná podobnost je s hodinou biologije a jinak žádná. Kniha je temnější, lépe napsaná, umí vás pobavit, stejně tak i držet napnuté a příběhem nevykrádá více než deset let starý příběh (viz Upíří deníky vs. Twilight). Mě osobně se líbila a mnohem více než Twilight. A i když téma - dívka zamilovaná do nadpřirozené postavy - není nic až tak nového (tedy v poslední době:-D), tato kniha je takovým malým oživením a něčím novým.

14.01.2011 5 z 5

Román pro muže Román pro muže Michal Viewegh

Kniha je asi taková jako většina mužů - občas nudná, chvíli je zde humor, ale není ho moc. Četla jsem Román pro ženy a pokud tyto dvě knihy srovnám, tak tahle je ta slabší a méně čtivá. Tahle mi zabrala týden a ze začátku mě moc nechytla...postupně jsem ji začla brát ne z pohledu ženy, ale z pohledu muže a pak teprve jsem se dostala k jejímu přečtení. Tři různé pohledy různých osob měly být asi oživující, ale mě v některých částech spíše narušovali příběh. 3 hvězdy po tom, co jsem to brala z mužského pohledu, jinak by to bylo horší.

08.11.2010 3 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

O téhle knize jsem četla již v roce 2005, kdy vyšlo její první vydání v ČR. Jelikož jsem neměla moc času, pozapoměla jsem na ni a znovu jsem si vzpoměla, až když jsem ji našla v knihkupetství, na konci srpna 2008. Nevěděla jsem, že se podle ní točí film ani to, co tím způsobí. Horečka jménem Stmívání vznikla tím, že Meyerová umí popsat postavy tak, že se s nimi člověk lehce ztotožní a ožívají mu před očima a tím, že knihy, jsou velmi čtivé (vyjima Rozbřesku, který je v některých pasážích až žalostně nudný). Věty o tom jak je Edward krásný (atd.), mi brzy přišly otravné. Vadilo mi, jak je Bella naivní a hloupá, v některých pasážích. Každopádně v každé knize, mám pár stránek ke kterým se ráda vracím. Dále bych ráda řekla, že to není vrcholně dokonalé dílo, je průměrné a český překlad je otřesný. Myslím, že síla knihy je v tom, že většina holek má sen o krásném, silném klukovi s dokonalou postavou jenž by pro ně třeba i zemřel a tato kniha jim to poskytuje. Jenže dokáží tyhle holky ještě rozeznat realitu od fantezie? Pokud šílí s Pattinsona, chtějí vypadat jako Kirsten, pak asi ne.

07.11.2010 3 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Kniha je jednoznačně lepší než film, který je chaotický a pomotaný. Kniha mě chytla.
Příběh kluka jenž se změnil po nástupu do armády, z rebela v hodného muže a o jedné letní dovolence potkal dívku, jenž mu změnila život a to doslova. Na Sparksových románech se mi líbí jedna věc - není to typická sladkobolná americká slátania, ale jeho postavy mají vyoženě konec příběhu, jenž se může stát. Je to konec ze života, který je "dobrý" či "šťastný" - záleží na tom, jak se to vezme, jako v tomto případě.

30.11.-0001 5 z 5