CharlieBrown CharlieBrown komentáře u knih

Nacismus versus okultismus v protektorátu: Osudy Jiřího Arvéda Smíchovského a Jana Kefera Nacismus versus okultismus v protektorátu: Osudy Jiřího Arvéda Smíchovského a Jana Kefera Kristýna Bernardová

Skvělá kniha. Dva protiklady ve stejné době. Pro jednoho z nich fatální. Osobnost Jana Kefera je stále nedoceněná. Zajímalo by mě, kde skončily všechny ty zabavené knihy. Nicméně tohle se autorce hodně povedlo.

06.01.2022 5 z 5

Wolf Messing: Stalinův jasnovidec Wolf Messing: Stalinův jasnovidec Topsy Küppers

Silný příběh, dobře napsaná kniha.

07.08.2021 5 z 5

Četa psanců: Hrdinové, renegáti, bezvěrci a válečné bratrství v Afghánistánu Četa psanců: Hrdinové, renegáti, bezvěrci a válečné bratrství v Afghánistánu Sean Parnell

Skvěle napsaná kniha. Jedna z mála, kde se neprotlačuje Americký patriotismus. Překvapivě o něm není ani zmínka. Od začátku akce až do konce, tak jak se na military knihu sluší a patří.
Škoda, že tam nejsou popsané ve stručnosti pocity i ostatních členů Psanců po skončení turnusu a jejich další osudy. Ve mně to zanechalo docela sklíčený pocit vhledem k tomu, že v roce 2020 začalo stahování amerických jednotek z Afghánistánu a postupné předání válečného úsilí do rukou Afghánců, kteří nemají absolutně šanci. Stejně jako ji neměli Vietnamci v roce 1973 při Vietnamizaci války ve Vietnamu. Docela by mně zajímalo co říka Sean teď v roce 2021 na válku v Afghánistánu. Nejsilnější emoční moment pro mne byl jednoznačně 6-ti letý afghánský klučina a jeho děda.

16.01.2021 5 z 5

Dobrodružné příběhy z kanadských hor a pralesů Dobrodružné příběhy z kanadských hor a pralesů Zdenek Los

Škoda, že takových knížek u nás vychází málo. Mimochodem se dozvíte jak to s medvědy grizzly skutečně je, a mnohé jiné informace o divoké zvěři.

28.03.2020 5 z 5

Ptáci bouře Ptáci bouře Einar Kárason

Příběh dobrý, ale chtělo to více rozvést.

18.01.2020 4 z 5

Co nosili s sebou Co nosili s sebou Tim O'Brien

Na tuto knihu jen tak nezapomenete. Nutí Vás přemýšlet co člověk všechno vydrží, čeho je schopen se vzdát, co si z toho všeho odnese a jak se s tím pozdeji vyrovnat. Tim jde do hloubky a všechno to sepsal právě v této knize. Hodně dobře napsaná kniha, která Vás vtáhne do toho zeleného Vietnamského pekla. Doporučuji ještě zhlédnout deseti dílný dokument o válce ve Vietnamu, který byl oceněn několika cenami a kde právě Tim o'Brien je jedním z těch veteránů kteří do toho dokumentu poskytli rozhovor.

30.03.2019 5 z 5

Největší dobyvatelé a vojevůdci Největší dobyvatelé a vojevůdci Vladimír Liška

Známé osobnosti světových dějin doplněné autorem o méně známé zajímavé skutečnosti. Jako vždy dobře nasaná kniha od pana Lišky.

Arktický bush pilot Arktický bush pilot Jim Rearden

Pokud jste četli knihu Jima Huntigtona,, Mým domovem je Aljaška,, tak právě tam v oblasti Koyukuk létal i James Anderson a s těmito lidmi se setkával. Dobře napsaná čtivá kniha.

Sniper One Sniper One Dan Mills

Dobře napsaná kniha, kde nejde jen o práci odstřelovačů, ale o práci celé jednotky. Dan Mills zde dost dobře popisuje jak to funguje v britské armádě při bojovém nasazení, kde se dbá na to, aby celý tým provedl zadané úkoly přesně a hlavně, aby se všichni dostali zpět na základnu v pořádku. Tady je jasně poznat rozdíl mezi britskou a americkou armádou. A to ne v materiálních záležitostech, ale hlavně v soudržnosti jednotky. Dan Mills se ničím nevychloubá a ani nikde neříká, jak je britská armáda skvělá a nejlepší na světě. Pokud to srovnám s knihou Chrise Kyla (kde se hlavně pan Kyle nehorázně vychloubá), tak toto je jednoznačně nejlepší kniha o práci odstřelovačů ve válce v Iráku. Jak řekl Dan Mills. Mněla to být mírová mise plná úsměvů, ale nakonec to bylo peklo. Na youtube jsou videa s rozhovory Dana Millse a ostatních vojáků z Danovy jednotky a hlavně ze Cimiku, následně po mohutném útoku na jejich základnu. Pro zapálené militaristy nutnost přečíst. Za mně plný počet hvězdiček.

Vojákova píseň Vojákova píseň Ken Lukowiak

Oceňuji, že se nevytahoval nad jiné jednotky Britské armády. Knížek o válce na Falklandech v zahraničí vyšlo spousty. Bohužel u nás sotva dvě a přitom tento konflikt měl dalekosáhlé důsledky pro tamní civilní obyvatele.

21.10.2018 4 z 5

Stíny hlubin Stíny hlubin Robert Kurson

Napínavá kniha od začátku až do konce. Doporučuju poté shlédnout videa na youtube ohledně ponorky U-Who od těchto potápěčů co jsou v knize.

05.08.2018 5 z 5

Americký sniper Americký sniper Jim DeFelice

Po přečtení pár úvodních stránek jsem se rozhodoval jestli to vůbec mám číst. Kniha je určená spíš pro ortodoxní američany, kteří jsou v tranzu z toho svého přehnaného vlastenectví a kteří vidí nepřítele za každým rohem. ,, Bojoval jsem za svoji vlast v Iráku, aby se nepřítel nemohl vylodit v americe ,,. Za vlast se bojuje doma pane SEALE ! a nebo ,, Mariňáci byli skvělí, ale já jsem lepší protože jsem SEAL. To jsou věty které mě nejvíc iritovaly. On si myslí že je nejlepší odstřelovač, ale na světě byli a budou mnohem lepší a hlavně se tím moc nechlubí. Pan Kyle je typický příklad vymytého mozku již od dětsví a právě takové armáda USA nejvíce potřebuje. Což dokázal nejvíce tím, že upřednostnil armádu a zabíjení které bylo pro něj jak sám popisuje drogou, před vlastní rodinou. Jsou mnohem lepší autobiografické knihy odstřelovačů a tato je pouze ukázka povrchního myšlení autora. V podstatě je to nudná kniha.

19.01.2018 1 z 5

Neuvěřitelná námořní dobrodružství - Skutečné příběhy z širého moře Neuvěřitelná námořní dobrodružství - Skutečné příběhy z širého moře Dick Durham

Strohé, jako opsané z novinových článků. Příběhy psané ve stylu,, teď nastoupil na loď, tady se potopil a tohoto data se zachránil,,. Nezáživné a ničím vyjmečné.

01.01.2018 3 z 5

Zrádné moře Zrádné moře Deborah Scaling-Kiley

Dobrá kniha. Nechápu, jak autorka se svými zkušenostmi mohla nastoupit na loď. Přes veškeré své pochybnosti a nedůvěru věřit kapitánovi. A už vůbec nechápu, proč to nevzdala, když tam přišel ten další blb, co jí nadával a ponižoval. Už od začátku bylo předurčeno, že se něco semele. Jinak skvěle napsaná kniha.

24.10.2017 4 z 5

Zápisky válečné tlumočnice Zápisky válečné tlumočnice Jelena Rževská (p)

Velice dobrá kniha uvádějící skutečnosti, které objasnily mnoho dohadů a mýtů ohledně smrti Hitlera.

01.08.2017 5 z 5

Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka Rudolf Krautschneider

Moc krásná kniha, tak jako i další Rudovy knihy. Po přečtení chcete plout taky.

Ztracené město v Amazonii Ztracené město v Amazonii David Grann

Autor odkrývá světovou záhadu o zmizení plukovníka Fawcetta. Jeho život, hledání ztraceného města, zmizení. Záhada trvá dál, jelikož nikdo neví, co se skutečně stalo. Po Fawcettovi pátral i náš český záhadolog Ing. Mackerle.

Mým domovem je Aljaška Mým domovem je Aljaška James Huntington

Skvělá kniha. Jim měl velkou smůlu a obrovské štěstí. Drsný život, drsný chlap a drsná příroda.

Apač, který chtěl být orlem Apač, který chtěl být orlem Patrick Chauvel

Naprosto skvělá kniha. Až doslova neuvěřitelné, co autor prožil. Ten chlap musí mít obrovské štěstí.

Na mušce lovce Na mušce lovce Albrecht Wacker

Pohled německého vojáka na válku na východní frontě. Od prvního nasazení v SSSR až po ústupové boje přes balkán až do Německa. Kniha je dobře napsaná. Autor zachycuje realitu a každodenní strádání vojáka ve válce. Odhaluje jen zlomek krutosti obou válčících stran.