Charlie119 Charlie119 komentáře u knih

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Velice zajímavé, silné a jak píší i jiní uživatelé, aktuální téma. V knize je spousta věcí dobře rozvedených, dobře ukázaných. Čte se velmi dobře. Mrzí mne ale, že nebyly mnohé situace hnány víc "na dřeň" ať už příběh samotných postav, s nimiž jsem se díky takřka neustáleému přebíhání z linky na linku (a je jich tam plno), tolik neztotožnil, tak víc a popsané chování společnosti. Vše bylo zajímavé, ale něco tomu sem tam scházelo. Například Inferno, vyprávějící další globální hrozbu, se četlo a prožívalo o něco lépe.

05.09.2022 4 z 5

Po  stopách Keltů v Čechách Po stopách Keltů v Čechách Vladimír Mátl

Pro každého, koho zajímají Keltové

Vlčí kletba Vlčí kletba André Wiesler

Třicetiletá válka, upíři, čarodějnice a vlkodlaci? Jen do toho!

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Každý by si jej měl přečíst. A nejen jako dítě.

Adept Adept Adam Przechrzta

Velice zajímavé téma. Podobné už sice existují, ale zde alespoň autor respektuje historické reálie, i mentalitu lidí z doby, v níž se vše odehrává. A daří se mu i jiné věci. Jen tak dál. Další díl nevynechám

Brána času Brána času Cecilia Randall

Když má člověk vystudovanou historii a autorka se snaží popsat středověkou Francii provní třetiny 12. stol., kde je možná ženská emancipace z 21. století, příjde mi to jako nonsence. A to nebyl jediný prohřešek. Když chci reálný středověk, trošku si o tom něco přečtu. Oproti Knize posledního soudu to hraničilo až s trapností. Proto jsem to nedokázal dočíst, a to se mi takřka nestává.

02.09.2022 1 z 5

Impérium černé a zlaté Impérium černé a zlaté Adrian Tchaikovsky (p)

Téma lidí jako frakcí hmyzu? Proč ne. Postavy také relativně ušly. Kdybych to však srovnal třeba s Trpaslíky nebo Tulákem, Královrahem aj. je to o třídu níž.

Kiss Kiss Gene Simmons

Obrázek o kapele to dá slušný, ale je to žel jen z jednoho úhlu pohledu, tudíž to, nakolik jsou informace zkreslené nelze dobře odhadnout.

02.09.2022 3 z 5

Nejlepší den pro umírání: (Thompsonův rok) Nejlepší den pro umírání: (Thompsonův rok) Vladimír Šlechta

Četl jsem jen (prozatím) tento jediný příběh. Byl velmi slušný. Líbilo se. Třeba ještě hodnocení změním, jakmile se dostanu k dalším dílům.

Kniha posledního soudu Kniha posledního soudu Connie Willis

Byly tam velmi silné momenty. Velmi drsné, mohu-li říct. Škoda, že příběhová linka z budoucna mi přišla unylejší, za to o hvězdu méně

Tulák ve stínech Tulák ve stínech Alexej Pechov

A teď aby člověk marně sháněl druhý díl! Hanba, že není dotisk!

Sabriel Sabriel Garth Nix

Neurazilo. Dost zajímavý námět. Koncept světa mne zaujal :-) stejně tak kocour!

Inferno Inferno Dan Brown

Děsivá možnost, že by nastalo něco podobného... Ale ne, že by na tom nebylo nic pravdivého

Senzibil Senzibil Markéta Pilátová

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi. Je to velmi zajímavý koncept, i když je pravda, že vztahy postav mi sem tam přišly jak podle šablony.

02.09.2022 3 z 5

Měsíční zahrady Měsíční zahrady Steven Erikson (p)

Šťavnaté, drsné, ale vše do sebe zapadá jako parádní skládačka.

Vzkříšení Vzkříšení Carol Berg

Ačkoli si osobně myslím, že původně knihy mít pokračování neměly, jsem osobně rád, že vznikly. Tento svět je něco docela jiného než věčně číst o tom, jak se elfové nemají rádi s lidmi, trpaslíky, draky, popřípadě troly... Přečíst si zajímavý příběh o něčem odlišném byl pro mne neuvěřitelně svěží vítr!

Odhalení Odhalení Carol Berg

Neotřelé. Škoda, že od autorky jiné knihy než tato série přeložené nejsou.

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Romatické, vtipné, ale i vřelé. A pro nečtivce, i krátké! :-)

31.05.2021 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

velmi velmi dobré a důvod k tomu se nad lecčím zamyslet. Často tyto starší tituly, jako frankenstein, Jekyll a Hyde a nebo právě Dorian Gray poselstvím pro dnešní často nadutou, bezohlednou a sebestřednou do sebe zahleděnou společnost... Poselstvím, které by se asi nemělo ignorovat.

31.05.2021 5 z 5

Sice často dost depresivní, ale doporučuji. Myslím, že dílka rozhodně mají co nabídnout. Některé povídky jsou opravdu podnětné.

31.05.2021 4 z 5