cetriolo cetriolo komentáře u knih

Obeť bez tváre Obeť bez tváre Stefan Ahnhem

Paráda! Několikrát jsem si během čtení říkal, že ty věci nedávají moc smysl a najednou BUM! všechno do sebe krásně zapadlo :)

15.06.2019 5 z 5

Naučený optimismus Naučený optimismus Martin E. P. Seligman

Myšlenka, která zabere pár řádků roztáhlá na 700 stránek...

01.02.2019 1 z 5

Leviatan se probouzí Leviatan se probouzí James S. A. Corey

Tak jako nebylo to špatné, ale zaboha jsem se do toho nemohl začíst a po chvilce čtení jsem knihu odkládal, či si od ní dal pár dní pauzu... Vlastně vůbec nevím zda chci v dané sérii pokračovat...

25.12.2018 3 z 5

Hvězdoměnci Hvězdoměnci Julie Nováková

Nebylo to špatné, ale četl jsem už lepší sci-fi série. Zakončení bylo celkem netradiční, jen mě mrzí, že jsme se nedozvěděli téměř vůbec nic o hvězdoměncích.

24.11.2018 4 z 5

Zero - Oni to vědí Zero - Oni to vědí Marc Elsberg (p)

SPOILER!
O něco lepší než BlackOut i když zde jsem se nemohl úplně ztotožnit s tím, že FreeMee je tak úplně špatné (ano jasně zabíjet lidi kvůli utajení je špatné, ale já bych jejich služeb využíval) :)

Stejně jako u BlackOutu byl konec takový uspěchaný a nedotažený a spousta otázek zůstala otevřených...

05.11.2018 4 z 5

Capricorn 70 Capricorn 70 * antologie

Dal bych 3,5 (čtyři mi přijdou moc, tři zase málo) :)

Některé povídky jsou naprosto úžasné (za mne top "Vrak", "Cesta do hlubin UI mysli", "Sloužím vlasti, kurva!","Ex Luna, annihilatio"), další jsou celkem OK, dvě nic moc ("Poslední bitva", "Nájezdníci") a jedna naprosto úděsná ("Capricorn 70")

25.10.2018 3 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Komentář obsahuje SPOILERY!!

Třetí kniha a zase je to něco jiného než v předchozích dvou. Celou knihu se řeší v podstatě jeden únos, ale to ničemu nevadí od knihy jsem se stejně nedokázal odtrhnout :)

Navíc se mi velice líbí, že knížky mají ještě takovou drobnou vedlejší zápletku :)

12.09.2018 5 z 5

Reverz Reverz Sergej Lukjaněnko

Možná spoilery.

Tak tahle kniha byla úplně zbytečná. První díl nabídl nový svět, dobrou akci, potenciál pro další díly... ale tenhle díl? Místo aby děj posouval někam dopředu tak stojí v podstatě na místě. Ok výsledkem knihy je superprůvodce, ale opravdu na to potřebovali celou knihu?

10.06.2018 2 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Touto knížkou jsem zařadil Angelu mezi oblíbené postavy a Kim mezi oblíbené spisovatelky (počkat, není to obráceně?). Úplně jiné než první kniha, četlo se to samo a Alex je prvotřídní potvora :)

13.05.2018 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Tohle byla JÍZDA!!! Úplně jiná než všechny dosavadní knihy. Možná škoda, že Carter víc neexperimentuje, protože tady dokázal že to sakra umí!! :)

11.05.2018 5 z 5

Pomníky zimy Pomníky zimy Jan Hlávka

S klidem můžu říct, že se jedná o jednu z nejlepších sérií co jsem kdy četl. Děj se krásně vyvíjí. Postavy se chovají uvěřitelně, nenarazil jsem na žádné nelogičnosti. Naopak s každým dílem je to zajímavější a zajímavější.

A vývoj postav je fantastický. U prvního dílu bych si těžko představil že algorský císař bude jednou z mých nejoblíbenějších postav :)

30.04.2018 5 z 5

Mráz a hry Mráz a hry Jan Hlávka

Nesmírně milé překvapení. Od první stránky mě knížka zaujala a udržela napětí až do poslední. Super postavy, skvělé příběhy jak hlavní linky tak i těch vedlejších no a pokud jsou další díly ještě lepší tak se máme opravdu na co těšit :)

01.04.2018 5 z 5

Tak četlo se to dobře, ale tak nějak mi chybí nějaká gradace (např. u detektivky, máta na začátku vraždu, kterou chcete rozluštit a v závěru zapadnou všechny střípky na své místo), tady v podstatě sledujete vývoj rodové linie Prokopů, občas někdo umře, někdo se narodí, kališníci dobudou město, katolíci si ho vezmou zpátky atd. Ale z podstaty díla tady žádná taková gradace být nemůže :)

Určitě si přečtu i zbytek série, ale potřebuji to proložit něčím jiným na jeden zátah všech sedm dílů nedám :)

20.03.2018 4 z 5

Klasická italská kuchyně Klasická italská kuchyně Marcella Hazan

Naprosto mě nadchla! Jídla jsou úžasná, jednoduchá :)

25.02.2018 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Velice příjemná změna číst rakouského autora (i když si samozřejmě neopomenul rýpnout do Temelínu) :) Člověku ani nedochází jak moc jsme na elektříně závislí a bez ní může celá společnost zkolabovat. Jediné co bylo trošku slabší byl závěr.

POZOR SPOILER!!!
Útočníci měli připravený záložní plán, pro případ, kdyby je chytili což bylo zmíněno a stále bylo naznačováno jak se všichni budou divit ale nakonec to všechno tak nějak vyšumělo tím, že zadali rušící kódy... Přijde mi to takové lehce nedotažené :)
KONEC SPOILERU!!

Možná by nebyla na škodu ještě jedna korektura, občas jsem narazil na chybku, nebo kostrbatě napsanou větu. Ale to jsou víceméně drobnosti :)

30.01.2018 5 z 5

Hyperion Hyperion Dan Simmons

Jsem nadšený, příběhy jednotlivých postav byly neskutečně zajímavé. Jediné co mi trošku vadí, že kniha nemá žádné finále. Po odvyprávění příběhů a před vstupem do hrobek času kniha končí... (proto 4 hvězdičky)

29.01.2018 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Tempo je takové pomalejší (tam kde by Chris Carter měl tři až čtyři oběti umučené tím nejbizarnějším a nejbolestivějším způsobem, který si dokážete představit opouští hrdinové této knihy první místo činu), ale to vůbec nevadí. Je to protkáno spoustou informací, které nesouvisí s dějem, ale velice zajímavě ho doplňují.

04.01.2018 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Šablona je víceméně stejná jako v předchozích dílech, ale čte se to tak dobře :)

21.12.2017 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Komentář obsahuje SPOILERY!!!

Velice dobrá kniha. Líbil se mi i konec, kde do jisté míry lze pochopit proč dělá to co dělá (stejně tak jako v popravčím). Mám ale docela výhrady k překladu. Nevím zda to u jiných dílů nebylo, nebo jsem to jenom nevnímal. Jakoby překladatelce jednou za pár stran přeskočilo a použila strašně zvláštní výraz "hřadovala na okraji židle", "ruka byla k neužitku", "vina za sběř", "makrobózní vzpomínka" atd.

Ale co si myslím že je velká chyba, je překlad ve scéně s mechanikem. Chápu že o mechanikovi mluvila jako o muži (přeci jenom "mechanik šel" se dá pochopit, protože slovo mechanik je rodu mužského). Ale když mechanik říká "Neměl jsem dovolenou" tak to přeci jenom zpětně nedává smysl když tuhle větu pronášela žena. Při troše práce by se to dalo přeložit tak, aby překladatelka nemusela použít mužský rod v minulém čase.

Ale to jsou víceméně drobnosti :)

21.08.2017 5 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Dost velké zklamání. Autor nejspíš zjistil co je to cliffhanger a nabyl dojmu, že je jeho svatou povinností ho cpát téměř všude, takže kapitola pravidelně končila v půlce věty "a pak mi ukázal..." jen aby se člověk na další straně dozvěděl, že nebylo ukázáné ABSOLUTNĚ nic zajímavého.

12.07.2017 2 z 5