certik003 certik003 komentáře u knih

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Moje první knížka od autorky. Zajímavá zápletka, líbilo se mi to propojení s Jackem Rozparovačem, o kterém jsem toho zase tak moc nevěděla. Napínavé čtení, které gradovalo na konci, kdy si se mnou autorka slušně pohrála, protože už jsem pomalu netušila, kdo je kdo.

Faja Faja Petra Stehlíková

Další Ilanina dobrodružství, která rozhodně nenudí. Moc se mi líbí propracovaný svět, občas se ztrácím v těch nezvyklých slovech a musím přemýšlet, co to vlastně je. Hodilo by se mi mít po ruce výkladový slovníček pojmů. :) Moc se těším na třetí díl.

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Všichni jsme plní různých křivd, otázka je, jak se s nimi kdo vypořádá. Líbí se mi, že autorka umí vyprávění podat jak z pohledu dítěte, tak z pohledu dospělého.

26.03.2019 4 z 5

Hluchavky Hluchavky Luboš Panda (p)

Moje první seznámení se světem neslyšících. Že to nemají jednoduché, jsem věděla, že je ještě v nedávné době ve škole učili tím, že na ně mluví, to mě dost nepříjemně překvapilo. Překvapilo mě i to, že znakování je tak moc odlišné od normální řeči a tím pádem je prakticky nemožné se naučit číst knížky. A se zahanbením musím přiznat, že mě nikdy nenapadlo, že v šeru nebo potmě spolu nemůžou komunikovat. Kniha popisuje příběh dvou neslyšících, každý z jiného prostředí, přesto jsem od začátku doufala, že se jejich osud spojí. Moc doporučuju.

Sněhurka jablka nebaští Sněhurka jablka nebaští Petra Stehlíková

Na začátku jsme se lehce bavila, čekala jsem, že knížka bude o tom, že parta zastydlých puberťáků tak nějak dospěje. Bohužel to se nestalo a děj byl stále trapnější, jejich mluva nesnesitelnější. Tahle knížka se autorce rozhodně nepovedla.

26.03.2019 1 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Strhující příběh dvou bratrů, kteří vlastně chtěli jediné - dodržet slib otci a udržet mlýn. Občas jsem při čtení přemýšlela, jestli byli tak stateční nebo prostě jenom paličatí. V každém případě je smutné, že podobných příběhů byla spousta a historie se stále opakuje. Asi bych uvítala, kdyby byl děj trochu rozsáhlejší, třeba na úkor, pro mě zbytečných novinových výstřižků, i když rozumím tomu, proč v knížce byly.

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Jak už je u J. Fielding zvykem, píše o narušených vztazích v rodině, hlavně mezi sestrami. Knížka se čte dobře, je přiměřeně napínavá a i když je poměrně brzo poznat, kdo je pachatel, jeho bezcitnost při závěrečném rozzuzlení je až zarážející.

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Je smutné, když dítě násilím vezmou z rodiny, ještě smutnější, když ho dají do rodiny, kde ho nemají rádi a navíc je pro ně jako člověk podřadné. Leni je naštěstí zvídavá a díky pár vzpomínkách dokáže pomoct sama sobě, aby se vrátila tam, kam patří. Bohužel si ale myslím, že dnešní děti už tento příběh nepochopí.

Slavík Slavík Kristin Hannah

Příběh dvou sester, které k sobě nenašly vztah, každá je jiná a jinak se vyrovnává s danou situací, ale obě velmi statečné a obdivuhodné. Velmi silný příběh, pro mě rozhodně jeden z nejlepších, co jsem o tomto období četla.

Loutkář z ghetta Loutkář z ghetta Eva Weaver

Příběh židovského chlapce, který si myslí, že je zbabělý, přitom prokazuje neskutečnou odvahu a příběh vojáka, který se podílí na ohavnostech páchaných v ghetu. Díky bohu jsem takovou dobu nikdy nezažila, tak nemůžu nikoho soudit, protože netuším, jak daleko bych já sama zašla, abych přežila? Knížku určitě moc doporučuju.

26.03.2019 5 z 5

Příběh studentky, se kterou mají rodiče tak velké plány, až je to Alici na škodu. Bohužel začne brát drogy. Pokud děj srovnám s „My děti ze stanice ZOO“, tak tohle je taková soft zkrácená verze, pokud s „Mementem“, tak myslím, že knížka Johna odradí víc dětí od drog, protože jeho knížka má odstrašující konec. I když tahle knížka je pro mládež určitě čtivější.

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Příběh plný smutku, osamění, volání o pomoc. Po dočtení ve mně zůstalo spustu emocí.

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Začátek knížky je dost rozvleklý, nesnesitelné žvanění o ničem. Ale druhá polovina je jedna velká jízda. Konec mě dostal, četla jsem ho dvakrát, abych si byla jistá, že jsem to správně pochopila. Děj byl místy neuvěřitelná a i přes rozpačitý začátek se mi knížka líbila. Ale stejně nevěřím, že se dá auto odemknout tkaničkou na boty…

Ráchelina kniha Ráchelina kniha Sissel Værøyvik

Opět další kniha se střídáním časových rovin, kdy ta z minulosti je velmi čtivá a zajímavá a ta z přítomnosti už tak zajímavá není. Ráchelino dětství bylo plné smutku a moc jsem holčičku obdivovala za její statečnost. Rozuzlení bylo naznačeno poměrně brzo, ale i tak mi to nevadilo. Jenom ten konec nemusel být tak smutný.

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Knížka byla čtivá a napínavá, nevadí mi sci-fi prvky, i když tady mi to tak trochu přišlo až moc, ale vlastně to tam patřilo, jinak by konec nemohl být takový, jaký byl. První část rozuzlení jsem čekala, ta druhá mě teda fakt dostala.

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Moc se mi líbilo vyprávění z pohledu malého kocourka, myslím, že knížka mě bavila víc než moji neteř. Z předchozího komentáře jsem pochopila, že mám zkrácené vydání (z Alberta), což mě docela mrzí.

26.03.2019 5 z 5

Překvapilo mě, že se mi komiksový příběh pro děti tak moc líbil. Asi bych byla radši, kdyby knížka byla psaná formou příběhu a tím pádem by byl propracovanější, ale to by zase přišla o ty překrásné ilustrace. Hilda je odvážná a správně „pošahaná“ a mě nejvíc nadchli pidilidi.

26.03.2019 4 z 5

Zajímavý fantasy svět a velmi zajímaný nápad s paralelním světem a cestováním v čase. Hlavní hrdina je napřed nemastný, neslaný, ale když se potká s podivnými dětmi, začne se měnit. Podle stylu psaní je knížka určená dětem, ale nevidím důvod, proč by nemohla zaujmout i dospělé. Líbily se mi i další díly, i když ty už byly někdy až přehnaně akční, ale i tak se mi líbí celá série.

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Emily byla na začátku moc naivní a důvěřivá, hlavně v kontrastu s Constance, jejíž příběh byl zajímavější a mě bavil daleko víc. Nakonec ale i Emily postupně dospěla a podařilo se jí odhalit rodinné tajemství. Příjemné oddychové čtení.

Beze stopy Beze stopy Mary Torjussen

Hannah mi bylo ze začátku líto, ale pak už mi lezla na nervy, jak pořád bývalého přítele hledala na úkor svého života. Přesto byla knížka hodně čtivá, přiměřeně napínavé a konec překvapivý.