Cernakocka09 Cernakocka09 komentáře u knih

Duhové mosty Duhové mosty * antologie

Za mne vyhrává E.A. Poe Annabell-Lee. Morbidní ale krásná...

21.03.2022

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Souhlasím s některými co tady psali že se jim víc líbily Dopisy ztraceným. Osobně bych byla radši kdyby byl další díl navazující na Na co slova nestačí ;-), ale ušlo to. Líbilo se mi jak si Rob pak povídal s panem Londonem o knihách které přečetl a líbila se mi zmínka o dvou z mých oblíbených sérií Kletba vítězů a Harry Potter. Jsem ráda že jsem si to přečetla, ale ta mě jsou lepší Dopisy ztraceným a Statečné a zlomené srdce.

30.12.2021 5 z 5

Lexikon správné holky Lexikon správné holky Petra Fantová

Knížka se mi hodně líbila a jsou v ní rady a tipy které se vždycky hodí. Líbily se mi taky příběhy vyprávěné „průvodkyněmi knihou“. Jsou tam také zajímavé informace a testy které pobaví i poradí.

28.09.2021 5 z 5

Klub knihomolských srdcí Klub knihomolských srdcí Lucy Powrie

Na knize mě zaujala obálka a taky název. Jelikož sama ráda čtu hned jsem si ji koupila a ještě ten den jsem se dostala k desáté kapitole! Líbily se mi zmínky o různých dílech a spisovatelích které známe avšak rádi se o nich něco zase dozvíme. Taky se mi líbila literární pouť kterou Olivie zorganizovala. Také jsem ráda, že Tabby nakonec všem řekla jak to bylo s celou šikanou a že ostatní to přijali a neodsoudili ji jak se Tabby obávala. Jsem ráda, že jsem se pro tuto knihu rozhodla a doufám že bude další díl!!!

28.09.2021 5 z 5

Druhá tvář Kaie Druhá tvář Kaie Estelle Maskame

Skvělá kniha a ještě lepší postavy!!! Od autorky jsem nic nečetla, tak to nemůžu srovnávat s jejími dalšími knihami, ale je to úžasná kniha. Hrozně se mi líbilo jak k operaci Harr-mord přistupoval Kai a jaké dál oběma přezdívky. Taky jak říkal Vanessině kamarádce - Chyna-ale-ne-jako-ta-země. (Jestli to mám špatně napsané omlouvám se ◠‿◕.) Nakonec to Vanessa a Harrison dobře vyřešili. Ještě se mi moc líbilo, jak se jmenuje Vanessino kolo...

23.08.2021 5 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Kniha skvělá, ale trochu mi vadilo, že se to protáhlo do 50 let. Jako osobně se mi lépe čtou knihy co mají více stran, ale teď nešlo tak o strany jako o děj... Oblíbila jsem si hlavně Katie, Ruby a taky Phila. I přestože s ním bylo poměrně málo pasáží, líbilo se mi jak se vyjadřoval atd. U Katie nebylo nic co by se mi nelíbilo a tak se stala mou oblíbenou postavou. Určitě se podívám i na film.

18.08.2021 5 z 5

Kočičí holka Kočičí holka Thomas Brezina

(SPOILER) Tak to bylo super! Knížky od Breziny mám ráda, ale tohle bylo něco. To kdo Katii sleduje jsem uhodla hned jak to její rodiče zmínili. Bylo mi líto Mortimera, který Katie zachránil, ale život jde dál. Škoda je že Katie na konci musí odjet zrovna když mi přišlo že jim to s Mingem začíná klapat. Těším se na další díl.

26.04.2021 4 z 5

Líbilo se mi to stejně jako film. Celou sérii mám ráda, akorát Harry mi vždycky přišel trochu nešikovný (. ❛ ᴗ ❛.). Hrozně jsem se těšila jak popíšou Klofana, ve filmu se mi totiž hrozně líbil.

12.04.2021 4 z 5

Statečné a zlomené srdce Statečné a zlomené srdce Brigid Kemmerer

No mně osobně se to líbilo jenom Rhen byl trochu jiný. Ale ze strachu dělají lidé různé věci. A jsem ráda že Grey se otevřel. Rhen mě sice na konci zklamal ale co.
A teď kvůli Greyovi používám "sakra pes". :-D

26.02.2021 4 z 5

Kamarádka na život a na smrt Kamarádka na život a na smrt Patricia Schröder

Tak. Nakonec mi to nedalo a knihu jsem přidala sama. Doufám že se vám bude líbit.

09.02.2021 4 z 5

Poník na škole v přírodě Poník na škole v přírodě Patricia Schröder

Tohle je druhý díl pokud vím. První je Kdo by nechtěl doma koně? Kamarádka na život a na smrt. První byl super jsem zvědavá na tenhle.

08.02.2021

Nebezpečí v jízdárně Nebezpečí v jízdárně Nele Neuhaus

Kniha se mi líbila a Inka mi hodně připomínala mojí bývalou " kamarádku " takže jsem Šarlotě rozuměla. K celé sérii se ráda vracím.

08.02.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Jelikož jsem viděla filmy tak jsem se rozhodla že si to i přečtu. Ještě nedojeli ani do Bradavic a před chvílí dával Harry sově peníze za noviny co přinesla, tak uvidíme.

Nejtajnější  přání Nejtajnější přání Nele Neuhaus

Mám dané že to právě čtu ale pravda je že jsem to četla již 5krát! Mám ráda koně takže jsem se rozhodla vyzkoušet tuto knihu. Hrozně super! Vždycky ks z nadšením očekávala další díl, a teď mám celou sérii !!! Rozhodně doporučuji ;-)

Zrada rodu Trnhoffů Zrada rodu Trnhoffů Gareth P. Jones

První díl mě hrozně bavil tak jsem si přečetla i druhý. NAPROSTO ÚŽASNÉ !!! Ještě lepší než první díl řekla bych. Určitě doporučuji všem co četli první díl :-D

Dědictví rodu Trnhoffů Dědictví rodu Trnhoffů Gareth P. Jones

Knížku jsem četla tak v devíti možná a hrozně mě to bavilo. Když nevím co si tak přečíst (jelikož mám skoro celou knihovnu přečtenou :-D) tak rozhodně sáhnu po téhle knížce. Je to takový ten typ příběhu ke kterému se rádi vracíte.

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Super, četla jsem to proto že jsem četla i jiné knihy od autorky a naprosto mě to dostalo!!! Chystám se na další díl. Rozhodně doporučuji :-D

07.02.2021 4 z 5

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

(SPOILER) Knížka super bavilo mě to stejně jako předchozí díly. První jsem četla na doporučení sestry a vůbec jsem nebyla zklamaná. Bylo to super a čekala jsem že Sophie skončí s Calem ale škoda. Teda konec mě dostal a brečela jsem spolu se Sophií Ó╭╮Ò

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Hrozně super zakončení !!! Soucítila jsem s Gwendolyn jak se cítila kvůli Gideonovi a líbilo se mi jak se do toho zapojili Leslie a Raphael. Konečně se ukázalo kdo praštil Gideona v druhém díle! Naprosto mě překvapilo rozuzlení narození Gwenny. Velice se mi líbilo že Xemerius říká kameni mudrců ' blejskavá sůl ', a taky to jak se nakonec ukáže kdo je vlastně profesor Whitman.
Naprosto úžasné...❤️

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Knížka hrozně super, líbí se mi hlavně Xemerius a jeho hlášky. Škoda že ho nemůžou slyšet i ostatní, i když v některých situacích je to možná lepší...???? Spousta záhad, akorát se mi nepodařilo vyřešit šifru na konci knihy...????