cepice cepice komentáře u knih

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Vezměte si chronologický příběh, rozstříhejte ho na jednotlivé pasáže, některé části zduplikujte, přidejte spoustu nesmyslné vaty, trochu stockholského syndromu, irelevantní obsah, zamíchejte, protřepte, náhodně poskládejte a ... máte Porodní asistentku z Osvětimi.

Reálie místy velice mrazily, celkový dojem však kazilo jeho nekvalitní zpracování.

Osobně jsem se těšil, až knížka skončí, a to kvůli nekvalitnímu stylu psaní.

22.05.2023 1 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Měl jsem problém s tím, že konec byl rychlý, uspěchaný, zatímco předchozí děj byl tak rozsáhle popisován, místy až zbytečně.

03.01.2023 3 z 5

1984: grafický román 1984: grafický román George Orwell (p)

Komentář od "papada" skvěle vystihuje knihu. Grafické zpracování mě příliš neuchvátilo a bylo zde přespříliš textu.

16.08.2022 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Kniha nebyla špatná, bavila mě. Ale text byl plný balastu, který se dal krásně přeskakovat. Oddechové a lehce napínavé čtení. Pokud vám vadí milión technických a chemických detailů, nevadí, jde to snadno přeskakovat.

23.05.2022 3 z 5

Smutné čtení. Jedná se o divadelní hru, formát ještě překousnete. Styl psaní však ne, repliky jsou trapné, neodpovídají stylu HP od Rowlingové. Je poznat, že autorem je někdo jiný. Příběh cestování v čase asi neurazí, ale osobně mně nebavil. Nejvíce na tom bolí trapných rozhovorů postav. První půlku knihy jen zíráte, co čtete a chtěli byste dát knize odpad, zcela vás překvapí když by vše směřuje k lásce s nezletilým... Pak se situace však změní a když to vypadá, že by knížka mohla mít alespoň průměrné hodnocení, tak se situace opět rychle obrátí. Navíc postavy svými charaktery neodpovídají tomu, co známe z kniho HP, Ron je retardovaný? Hermiona hloupá? Harry nepřiměřeně zlý? Draco je charakterově hodný?

1* hvězdička alespoň za rozvoj fantazie při čtení.

18.01.2022 1 z 5

Jedovatá houba Jedovatá houba Ernst Hiemer

Marek Prchal tehdejší doby. Napsáno naprosto bravurně pro účely one knihy. Smutné je, že se i v dnešní době stále tvoří texty takového charakteru.

26.10.2021 5 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Kniha plná smutného a drsného obsahu. Pro mě však méně přehledná, proto dávám jen 4*.

11.10.2021 4 z 5

Kruté nebe Kruté nebe Zdeněk Bidlo

(SPOILER) K hlavní postavě se dostáváme až kolem 100. strany. V knize jsou rozvíjeny příběhy a osoby irelevantní k dějové linii. Text skáče nesmylně z různých postav na jejich pohledy na dění a není jasné, kdo a proč on zrovna popisuje svůj pohled a jak ta postava vlastně patří do příběhu. Hlavní dějové pasáže chybí, některé jsou zcela nesmyslné. Text obsahuje i normalizační balast: čeští zajatí letci RAF se těší na ruské osvobození a ruské zajetí a doufají, že je neosvobodí Angličané. Zajatci si musí nechat schválit útěk z tábora místním výborem zajatců.

Největší perličkou je, když autor směřuje dlouho děj k tomu, že zajatci se pokusí utéct, nastíní, že se rozhodnou podkopat se ven, rozhodnou se tunel pojmenovat a... další kapitola popisuje, jak jsou na nádraží v blízkém městě už po útěku.

22.09.2021 1 z 5

Přežij! Přežij! Ulrich Frodien

Přežij! obsahuje poutavé povídání o mladém vojákovi nacistického Německa. Nepřehledné nechronologické řazení událostí lehce mate čtenáře zvláště v první polovině knihy. Proto uvítám jednu hvězdu, text je jinak napsaný kvalitně a dokáže člověka vtáhnout do děje a hrůz druhé světové války.

21.09.2021 4 z 5

Kočár do Vídně Kočár do Vídně Jan Procházka

Těžší čtení, kvůli staršímu jazyku a reáliím. Příběh však naprosto skvělý. Útlá knížečka, kterou mohu plně doporučit k přečtení.

20.09.2021 5 z 5

Příběhy Artura Gordona Pyma Příběhy Artura Gordona Pyma Edgar Allan Poe

Slabší kniha plná balastu. Příběh je navíc nedokončený. Jde o krátké čtení s poměrně zajímavým příběhem. Nečekejte nic však přeborného či dechberoucího.

27.08.2020 3 z 5

Deset plus jeden Deset plus jeden Ed McBain

Slabší detektivka, prvních 80. Stran nudnější, pak dobrá zápletka, celkově mně to však nijak výrazně nepřekvapilo?

21.06.2020 3 z 5

Dobytí Everestu  (komiks) Dobytí Everestu (komiks) Lewis Helfand

Kniha byla poučná a poutavá. Něco ji však chybělo, nedokáži však popsat, co to bylo. Určitě stojí za přečtení, vracet se k ní však nebudete.

01.11.2019 4 z 5

Slabikář magie Slabikář magie Liliana Fibigerová

Neskutečný odpad plný výmyslů. Kniha silně ohrožující správný mravní vývoj dětí!

31.08.2019 odpad!

Žurnalistika v informační společnosti: digitalizace a internetizace žurnalistiky Žurnalistika v informační společnosti: digitalizace a internetizace žurnalistiky Barbora Osvaldová

Nemám rád souborné monografie, avšak tahle byla čtivá. Každopádně jen pro osoby zajímající se o média.

16.05.2019 4 z 5

Vězeň z Bangkoku Vězeň z Bangkoku Warren Fellows

Moc smutný příběh. Autorův styl psaní mě příliš neuchvátil, proto 3*.

02.02.2019 3 z 5

Studie v šarlatové Studie v šarlatové Arthur Conan Doyle

Nenadchla ale ani neomrzela.

31.01.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha se někdy zdá vláčná a pomalá, pak je ale jako tornádo strhující a rychlá.

Výsledný pocit z knihy je tíha a smutek z utrpení druhých, což bylo popsáno bravurně.

Kniha je masterpiece!

25.01.2019 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Slabší román, kde půlka knížky se dala přeskočit a o nic jste nepřišli. První půlku je kniha neskutečně otravná a o ničem. Pak to začne být mírně zajímavé a když si myslíte, jak to bude gradovat a jak epický bude finiš, tak budete akorát zklamáni. Čtěte v případě, že již nemáte co číst

13.10.2018 3 z 5

Ocelová klepeta Ocelová klepeta Leo Kessler (p)

Pro všechny fanoušky literatury o druhé světové válce je tohle jedna z knih na doporučeném seznamu literatury. :)

Až na ten polootevřený konec je to super.

30.09.2018 4 z 5