padajicidvere padajicidvere komentáře u knih

S láskou o dětském spánku S láskou o dětském spánku Lenka Medvecová Tinková

Laskavá kniha o spánku těch nejmenších. Líbí se mi pohled do jiných kultur a popis jejich tradic a zvyků, klidně bych ho více rozvedla.
Pro mě je to ujištění, že stačí selský rozum a intuice.

18.11.2023 5 z 5

Podzemí slov Podzemí slov Jakub Marek

Perfektní knížka pro milovníky češtiny a perliček v jazyce.

Až do poslední kapitoly jsem viděla knihu na 5 hvězd, takže mě mrzí, že u mne skončila na 4.
S autorem nesouhlasím, že by vulgarismy nemohly být součástí textu. Jsou to sice sprostá a hanlivá slova, ale ne kvůli sobě samým, ale kvůli nám - lidem. Ta slova jako taková jsou jen slova a nic neznamenají, dokud jim to my nepřisoudíme.

30.10.2023 4 z 5

Ďábel je taky jenom člověk Ďábel je taky jenom člověk Hans Rath

Roztomilý příběh.
Jakobovo uvažování, myšlenkové pochody, rozvaha, to vše mi bylo velmi sympatické.
Bylo vcelku zvláštní, že Jakob stále pochyboval o postavě ďábla i po exorcismu.

06.10.2023 4 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Osobně jsem čekala ohromné dobrodružství zlotřilého bábinky, ale kniha mě překvapila. Líbí se mi nenásilná forma poučení a inspirace pro děti, krom krádeží :D
Rodiče byli hrůzostrašní, ale jak bývá zvykem, až v nejhorším ti dojde, o co jsi přišel.

25.09.2023

Prázdnice: Hon na Morrigan Crowovou Prázdnice: Hon na Morrigan Crowovou Jessica Townsend

Jupiter je zlatíčko. Naprosto si mě získal už v prvním díle svou radostnou povahou a bezstarostností. Stejně jako jezdec draků, ten je svým čistým srdcem a svou vřelostí neodolatelný. Návrat do hotelu byl jako návrat domů. Škoda že nebylo víc jízdy na paraplové dráze.
Osobně jsem tým Ezra, nemůžu si pomoct, ale působí jako ohromný sympaťák :D
Mog je čím dál víc samostatnější a svá.
Nápad s knihovnou je senzační, nikdy by mě nenapadlo, že lze něco takového vytvořit.

Kam se nám podělo jaro? Skončily zimní prázdniny a najednou jsme v létě? Celkově mi přišlo, že děj byl strmý a nepůsobil na mě dojmem jednoho roku, ale pár týdnů.

Co je ale hrůza, a autorka za to nemůže, jsou nekonečné chyby a překlepy, to je příšerné!

22.09.2023 5 z 5

Navždy buď mou vévodkyní Navždy buď mou vévodkyní Amalie Howard

(SPOILER) Bohužel nesdílím místní nadšení pro věc.

Láska na první pohled, no spíš ji chtěl vidět hned nahou a nedal s tím pokoj.
Přezdívka Balvan byla dost výstižná, spíš jsem v ní ale viděla toho moulu, než srdce z kamene, chrliče.
Nápad s baletním prostředím byl skvělá věc, ale příběh je slabý a tak nijak zvlášť nevynikl.

Jejich sbližování je plné klišé a záhy nudné.
Hrdina má mít duševní poruchu. Na mě ale působí jako každý druhý šlechtic z podobných románů, např. Anthony Bridgerton atd.
N. je nemastná, neslaná hrdinka, kterou si každý zamiluje. Je vtipné, že tak dlouho si lpí na své cti, ale až s vévodou (se kterým to za to stojí) se dá hned ulovit.

08.09.2023 2 z 5

Kouzlo podzimu Kouzlo podzimu Lisa Kleypas

Těšila jsem se na linku hate to love mezi protagonisty, ale tady dojde k proměně velice brzo, bohužel. Na škodu knihy. Po prvních pár stránkách jsou do sebe jako dva malí puberťáci.

L. je sice sympatická svou beraní hlavou, ale místy byla až otravná svou neomaleností. Zato W. byl mnohem zajímavý, sice sem tam kýč jak bič, ale pořád kouzelný.

24.07.2023 3 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

(SPOILER) Nejlepší kniha z celé trilogie. Po druhém dílu jsme otočili o 180 stupňů a jsme kvalitou na prvním - příběh je čtivý, napínavý a zajímavý.

Měním preference postav. Nesnesitelně sentimentální Caldon je příšerně otravný (škoda toho zmrtvýchvstání), zato Jaren.. tak ten je Top strop! Konečně z něj vypadne i něco jiného než duha. Ten vztah/nevztah mezi ním a Kivou je báječný, a to usmíření.. tady to má konečně šťávu. Torell je snad ještě víc mimo mísu, než na začátku. Kolem něj by se mohlo prohnat žraločí tornádo a ničeho by si nevšiml. Crestě bych přidala víc prostoru.

Příběh se četl snadno a rychle, bohužel až moc, klidně bych přidala 200 stran navíc. Děj je znovu snadno předvídatelný, ale znovu to nevadí.

Jaksi mi uniklo vysvětlení K. léčivé moci. Podle všeho měla být mocnější než Z., ale na konci, po tom co na ni vyslala svou magii v plné síle, byla Z. pořád obklopena stíny - cože?? A nakonec ji porazí dýkou, jo, víme o ní, ale čekám ten Wau moment, kdy ji porazí ona sama svou mocí.

07.07.2023 5 z 5

Ze zápisníku pokojské Ze zápisníku pokojské Kateřina Doležalová

Za mě je kniha skvělá oddechovka. Po zkušenostech v campu v US naprosté souznění s kulturními rozdíly..

25.06.2023 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

(SPOILER) Po přečtení druhého dílu nechápu jak mohla K. v Zalindově přežít celých deset let..co se s ní stalo? Je asi tak nenápadná a duchaplná jako kostka ledu..

Děj je opravdu snadno předvídatelný, ale to mi vlastně nijak nevadilo, spíš mě rozčilovala K. a její duchaprázdnost.

Z prince J. se pomalu ale jistě stává superman, nic proti, ale nuda.. Jeho bratranec je sice sympaťák a bi (jak je dneska v oblibě), ale na mě až moc sentimentální. Princezna M., no tady je to do očí bijící - jak její skutečná povaha, tak i vztah s "tajemnou" ex. Královna feťačka, vtipné, že vlastně netuší která bije.. No a král, ten jako kdyby ani nebyl, což pokud by tak bylo, nic se neděje.

Sourozenci K. jsou sice zajímaví, ale znovu snadno čitelní. Je to zmije, proč jí věřit? Ovšem, když ví jak skončí s využitím své magie pro zlo (podle matky), tak proč to celé? Brzo se sama zničí, v co doufá?

Co mě ale opravdu zaujalo, byla proměna jejich matky v nemilosrdnou a krutou mrchu.

16.06.2023 4 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

(SPOILER) Nevím proč jsem čekala, že se děj bude odehrávat v dnešní době.
Kniha je sice romantická jednohubka, ale dost jednoduchá, zbytečně moc.

E. obviní z krvavé magie, ale nikdo se neptá, kde byla po dobu zabíjení všech zvířat..
City mezi E. a JP jsou slabé a chabé, nedá se jim věřit ani za mák..
Kdo stojí za prokletím E. je snad jasné hned, stejně jako, kdo stojí za zabitím zvířat a vraždou B.
Co kvituji je prostředí děje. Vinařství, sklepy, víno..to vše je krásné, i když by toho mohlo být více.

09.06.2023 2 z 5

Tajemství čokoládovny Tajemství čokoládovny Paula Brackston

(SPOILER) X. mi přijde příšerně naivní. Přece se říká "s jídlem roste chuť" - to ji vůbec nenapadlo, že by mohl F. zatoužit po větší moci, pokud se mu dostane zpět do rukou jeho astroláb? Navíc s její přítomností po boku.. Naivnost ale nekončí, je v šoku, že si ji najde v její době.. Haloo, dala jsi mu do rukou prostředek k cestování v čase a navíc jsi ho podvedla! Copak je tak naivní a slepá, že by ji nenapadlo, že se jí bude chtít pomstít?

Její jednání mimo logiku pokračuje žádostí S., aby se postaral o doručení konvičky. Tak důležitý předmět to je, musí mít naprostou jistotu, že se dostane zpět na své místo. A ona ho prostě požádá, ať to udělá a zmizí si domů. Bez komentáře.

Taková to byla se S. láska, a tak brzo skončí..doufala jsem, že bude jejich vztah pokračovat anebo dojde k rozdělení a velkému dramatu. Jenže se nestalo ani jedno..jen nudná fráze, že život jde dál a L. je vlastně taky fajn, tak proč to s ním nezkusit.

Nekonečné "bejby" od H. mi už taky lezlo krkem.

02.06.2023 3 z 5

Krvavý lístek Krvavý lístek Crystal Smith

Příběh mi dost připomínal Falešný polibek.
Láska se vzala z čeho? Úplně jsem ji nepocítila..
Chyběl mi popis okolí a města, vše bylo spíš halabala. Princezna je mladá a naivní, na svůj věk je to podle mě adekvátní.
Co se týče akcí v ději a plánů na všechny záchrany, znovu bylo vše příliš jednoduché, prosté a snadné.

25.05.2023 3 z 5

Vůně citrónu Vůně citrónu Sam Xabyssus (p)

(SPOILER) Sářina část pro mě byla čtivější. Al si mě ale i tak získala svou bezprostředností a radostí ze života.

Nějak jsem nezaznamenala, co se stalo s Jane. Sára se přestěhovala k Al, ale co její práce a J.?

Zprvu mi chyběl popis vzhledu a věku postav, ale po začtení jsem to už brala jako přirozený fakt.

15.05.2023 4 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Zabrala bych na romantické lince. Ta se mi tady jevila dost slabá, najednou se prostě zjevila a byla.. Sice sem tam byly nějaké náznaky, že půjde o něco víc..ale vyjádření nebylo přesvědčivé.

Jednání postav bylo sice předvídatelné, ale nijak to nekazilo dobrý dojem z příběhu.

Osobně bych přidala více popisu vzhledu postav, abych si ho nemusela vymýšlet, včetně stáří..

Děj utíkal rychle a nic se nevleklo, ale i tak bych znovu zabrala na popisu okolí, místností, prostředí, aby vše nebylo tak chladné a neosobní.

10.05.2023 3 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

(SPOILER) Moc se mi líbil popis historie - žádná krásná romantika. Prostě zápach potu, žádná voda k pití ze strachu o vlastní zdraví, zloději, lhostejnost k lidskému životu..

Tolik jsem si přála, aby na konci vešel S. jako jeho potomek/reinkarnace, který si bude X. pamatovat :D Ano, byl byto kýč, děs a hrůza, ale nemůžu si pomoct. Každopádně závěr se mi moc líbil.

23.04.2023 4 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

(SPOILER) Jestli mě někdo překvapil, tak Mot. Brala jsem ho spíš jako člověka - vězně, který je docela zvrácený, vzhledem k jeho pokusům na ostatních lidech. To jak Kivě pomáhal bylo zajímavé, ale nenapadlo by mě, že jí pomůže k útěku na úkor vlastního života.
Rook byl pořádná bestie, nádherně hnusná bestie.

Tipp nebyl vinný a čekalo se na poručníka, který by ho z vězení dostal, a co Kiva? Ji přece odvedli spolu s otcem, obviněný byl jen on, zabili jejího bratra. Neměla by i ona být stejný případ jako Tipp? A kdyby nabyla plnoletosti, mohla by přece odejít sama, ne? A stejně tak Tipp?

Když jsme u toho PROČ.
Proč neuzdrvila i s svého otce? Zakázal jí to jako posledně? Našla ho až když byl mrtvý?
Nezachránila svou matku, to aby jí nikdo nemohl vyslýchat?
Její rodina jí 10 let posílá vzkazy o tom, že si pro ni jdou a nikde nikdo. Pak k ní dorazí matka v zuboženém stavu, na smrt nemocná a slepá, a oni - její rodina, jí napíšou ať ji udrží při životě. Děláte si srandu? To mají snad dojem, že by ji nechala zemřít? Ona?! Co je to za famílii?!

Na romantice bych o něco přidala, za mě ten náboj mezi Kivou a J. byl slabý.

17.04.2023 4 z 5

Přízraky noci Přízraky noci Kateřina Ševčíková

(SPOILER) Postavy jsou bezduché. Do příběhu jsem se nedokázala začíst a text jen zběžně prolistovala. Kniha má potenciál, ale bohužel ho nevyužila.
O třetí sestře byly jen letmé zmínky, ale zapojena bohužel nebyla. To se dá říct o více postavách.
Celkově byl prostor pro jednotlivé postavy velice malý a spíš na mě jejich skupinka působila dojmem "potkali jsme se na zastávce, autobus nepřijel, tak jsme šli spolu pěšky".
Co se smrtky týče a jejího podfuku.. To byl poslední hřebíček do rakve.

10.04.2023 2 z 5

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

(SPOILER) Stále se cítím surrealisticky. Všichni se tváří tak, jako se já cítím.

Podle anotace jsem čekala něco trochu jiného. Místo toho je tu Nick, kterého nevím proč má Joan ráda, ale jí přijde, že ho má ráda celý život. Nevíme o jeho povaze skoro nic, ani o jejich zaláskování. Jak potom máme věřit jejich zalíbení?

Aaron je směšný tím jak je vyobrazený. Falešná přetvářka drsňáka, který je uvnitř jako rozteklý marshmallow, zlatý Draco. Proč tak brzo po J. kouká jako po jediné ženské na planetě? Tak dlouho vedle sebe jejich rodiny žijí a nikdo se jí do očí nepodíval až do osudné noci?

Všechno je natěsnáno do jedné knihy, místo toho, aby byl takový děj min. na dvě. Tolik se toho překotně děje, ztrácí se v ose času, zbytečně. Velká věc jako je pravá časová osa, mluví se o ní jako o mýtu, něčem zakázaném, ale během 100 stran je vše jak má být. Král, dvůr, stráže, to vše je vyobrazno dost okrajově a vlastně se o jejich světě nic moc nedozvíme.
Dozvíme se o paradoxu, který není možný, ale žádné vysvětlení jak se to tedy mohlo stát.

06.04.2023 3 z 5

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Borec permanentně nadržený.. Slečna někoho zřejmě přivedla zpět k životu a on myslí jen na to jak je to sexy, jak je ona sexy, a že by ji hned chtěl mít? Kdekoliv, jakkoliv.. To snad ne..

Když jsme u toho sexu, tak ten je tady rozebrán barvitěji a peprněji, než jsou všechny akční scény v knize, a že jich je poskrovnu.. Takže hned a začátku, aby se neřeklo, se strhne vřava, ale naši milou hned osvobodí a vlastně ani pořádně nevíme jak k tomu celému došlo. Skvělé.. Tohle se děje zbytek knihy. Vlastně ani nevíte jak a kdy, ale je konec.

Celkově na mě autorčin styl působí, že se tady spíš jedná o erotiku fantasy a vlastně nic víc, protože jakmile dojde na hluboký děj, tak vlastně žádný není.
Všechny informace jsou předávány překotně, chaoticky (asi se máme cítit ztraceně jako její postavy) a nesourodě. Podání zpráv je dost nudné a vlastně se několik stránek jen mluví a mluví a mluví, a vy musíte absorbovat tolik novinek a spletitostí, že vlastně sami nevíte, která bije. Pak se stane ZLOM!

Dojdeme si do říše bohů, tam kde spinkají, pohodička. Cože? To je všechno? Jako cestička tunýlkem a hupky dupky jsme tam? Aby se neřeklo, nějaký ten kostliveček.. A co ta úmluva s lidmi, o které mluvil N.? No pardon, ale to je mimo jako celá kniha..

A teď jsme hrozně ale hrozně v šoku, že ta nabídnutá schůzka v Oak něco je past! Ale to nikdo z nás nečekal! Prosím vás..

Ex královnu E. by měl někdo už konečně uškrtit. Takže vězní nejprve jednoho syna, pak druhého, pak zase..a už jsem ztracená.. No země se nám rozpadá na dva tábory. Lidi nemají kam jít, kde žít, ale budeme si hrát na to jak je vše OK a nikomu nepovíme to hlavní? Takže je pošleme vlastně PO TOM VŠEM na smrt? Super.. Vážně bizár.

Bůh, božstvo, atlanťan, upír, povznesení, měňavec, draken, vlkodlaci..nevím co ještě, ale pořád to nekončí. Stejně jako teorie o původu Poppy. Kdo se v tom má vyznat?

Je mi už upřímně jedno, kdo je její otec, matka, strýc a babička.. Její milý mi leze na nervy svou nekonečnou touhou po sexu. Jediný, kdo mi byl blízký byl K. Chudák, vážně, v tom všem..

Takže si to shrneme. Celých 600 stran o tom, že si slečna přijde pro korunku, jde vyjednávat o mír, marně, a tak si zavolá draky. Mezitím se vdá a přijde o manžela.

22.03.2023 2 z 5